Глобальні оголошення!



Догодовування або перехід на суміш

Модератори: TaniaPicaSSo, Любов

Догодовування або перехід на суміш

Повідомлення Dashko » 19 листопада 2009, 17:17

Мене цікавлять ситуації, в яких вам хтось з медичного персоналу рекомендував догодовування сумішшю, або перехід на штучне годування, або ще якісь поради, які викликають у вас сумніви :shock: Давайте розбирати такі ситуації, наскільки дії медперсоналу були адекватні. Щоб ті, хто буде надалі зустрічатися з такими "порадами", не поспішали їм слідувати.
КУМКА працює в форматі шоу-руму за адресою Лисенка 8, відкрита: середа та субота 11:00 - 13:00 або за домовленістю, тел. 097-981-97-23
Dashko Офлайн


Консультант з грудного вигодовування
 
Повідомлень: 3011
З нами з: 10 листопада 2009, 10:27
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 7
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) жіночі посиденьки (1) багата мамуся (1)
Дякував (ла): 1488 раз.
Подякували: 1891 раз.
Діти: Яся (30.08.05)
Ярослав (11.10.07)
Марко (9.03.11)
Микита (23.12.13)

Re: Догодовування або перехід на суміш

Повідомлення mala-karta » 20 листопада 2009, 00:55

Коли малому було днів 3-4, до нас прийшла лікарка. Малий не міг покакати, тому був не спокійний. Перед тим добре нажерся, того цицькою ну реально бавився - брав і випльовував. Лікарка запропонувала дати йому дурачка.
Якби я не була така вся мудра та інтернетна, то дала би. І дуже би тішилася, що дитина лежить спокійна. А йому було все одно, що смоктати. Міг і край пелюшки і був довольний.

Малий за перший місяць набрав 600 грам. Причому їв дуже часто. Був би з соскою ну хоть половину того часу, набрав би 300. Ну 400. Всі би дружо сказали, яке в мне "пусте" й "нежирне" молоко і перейшли б на суміш.
Зображення
Зображення
mala-karta Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 4617
З нами з: 15 листопада 2009, 11:50
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3590 раз.
Подякували: 3167 раз.
Діти: Хлопчик Ромчик
Хлопчик Андрійко

Re: Догодовування або перехід на суміш

Повідомлення Liza » 22 листопада 2009, 18:56

у перші 2 із 4-х днів у пологовому домику мій синочок був окремо від мене. я не розуміла, чому мені не приносять дитину. думала, що від мене щось приховують. боялася, що він там буде голодний без мого молочка.
якось в розмові мені лікар сказала, що там малого погодували(!!!), шось там покололи (бо дуже був неспокійний) і він спить. я, перепрошую, офігіла від того, що без попереднього узгодження зі мною мою рідненьку дитинку напакували молочною сумішшю!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
я вночі прокидалася і страждала, бо мені наламали нормальний початок ГВ. якщо вже дитині не можна було бути зі мною, то невже не можна було мені приходити до нього, або щоб його мені приносили годувати??? (здається, що медперсоналу просто було легше так, аніж зайвий раз смикатися через моє ГВ). мене досі то мучить.
прийшлося ще докупити суміш, щоб компенсувати втрати тої, котрою годували мого синка. лікар порадила вдома теж тримати суміш, щоб у разі неспокійності малого годувати його нею, але після циці. ми купили. тримаємо. не торкаємося її. в перші кілька днів-тижнів, коли малий ночами був неспокійний, я мало не наважилася на суміш, але втрималася і зараз ми мужньо тримаємося за цицю, про суміш і не згадуємо.

я перепрошую, Дашуль, що написала так багато тексту навколо теми, просто наболіло...
мама-спецназ
Liza Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1259
З нами з: 18 листопада 2009, 18:30
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 7
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) акула пера (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1)
Дякував (ла): 3424 раз.
Подякували: 893 раз.
Діти: Святослав (06.09.2009),
Дарина (20.03.2012),
Ждан (22.11.13).

Re: Догодовування або перехід на суміш

Повідомлення Melisa » 23 листопада 2009, 00:20

Мені теж в перший день прийшла медсестра і пропонувала годувати сумішшю, бо дитя голодне. Я їй кажу, що не буду годувати, тому що дитина має бути тільки на грудному годуванні. А вона, перевіривши мої груди, так обурено:
- та в тебе молока нема! Дитина втратить вагу! Бери бутилочку і вперед!
А я їй:
- та молока в мене зараз не буде, лише молозиво. а його в перші дні і не повинно багато бути. дитині і цього вистачає.
Вона знову обурено:
- А ти думаєш, я тобі гірше хочу? чи дитині?..
І починає давити на мозги. А мені багато не треба. Короче, здалась. Прийшлось перші два дні кілька крапель капнути дитині тої суміші. Про що дуже шкодую.
Так от, матусі, будьте стійкішими, ніж я. Наберіться рішучості і зумійте протистояти всім медпрацівникам, які пропонуватимуть вам годувати чи догодовувати малятко сумішшю. Озбройтесь інформацією, щоб і ви могли надавити ЇМ на мозги.
Melisa Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1978
З нами з: 14 листопада 2009, 20:44
Звідки: Тернопіль
Дякував (ла): 1656 раз.
Подякували: 2019 раз.

Re: Догодовування або перехід на суміш

Повідомлення Naya » 23 листопада 2009, 11:04

Хтось би пояснив, чого медперсонал отакий настирливий з тими підгодовуваннями сумішами?
Naya Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1247
З нами з: 17 листопада 2009, 13:58
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1093 раз.
Подякували: 1240 раз.
Діти: Синочки Жданчик та Мирославчик

Re: Догодовування або перехід на суміш

Повідомлення Melisa » 23 листопада 2009, 11:13

По-перше, мабуть через те, що більшість із них - старше покоління. А їх вчили по - іншому. В ті часи мало хто годував грудьми. Та й не було стільки інформації, як зараз.
А по-друге, певно ще й через те, що деякі з медпрацівників трохи ліниві. Тому що є нові показники нормальної ваги дитини, які випустила ВООЗ у 2005 році http://breastfeeding.org.ua/how/feed/massa.html. Проте не всі про це знають (або не хочуть знати), тому порівнюють зі старими. Окрім того діти на грудному годуванні, і ті, що на сумішах, набирають вагу по-різному. А нам працівники пологових (і педіатри) говорять зовсім інше.
Ну, а третя причина, я вважаю ще й через те, що хочуть підзаробити. Коли я була в пологовому, мені пропонували 30 грн. заплатити і користуватись сумішшю (незалежно від того, скільки мені треба її).
Melisa Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1978
З нами з: 14 листопада 2009, 20:44
Звідки: Тернопіль
Дякував (ла): 1656 раз.
Подякували: 2019 раз.

Re: Догодовування або перехід на суміш

Повідомлення alex » 23 лютого 2010, 18:42

Перебуваючи в роддомі,мені жодного разу ніхто не говорив нагодувати синочка сумішшю.І коли ми вже були в дома,до нас приходила дільничий лікар і бувала медсестра-і ніхто ніколи не говорив догодовувати сумішами,а навпаки говорили лише за грудне вигодовування!!! :)
alex Офлайн


 

Re: Догодовування або перехід на суміш

Повідомлення Melisa » 23 лютого 2010, 18:47

alex написав:Перебуваючи в роддомі,мені жодного разу ніхто не говорив нагодувати синочка сумішшю.І коли ми вже були в дома,до нас приходила дільничий лікар і бувала медсестра-і ніхто ніколи не говорив догодовувати сумішами,а навпаки говорили лише за грудне вигодовування!!! :)


Ото повезло! :o :o :o :xlolx: :xlolx: :xlolx:
Melisa Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1978
З нами з: 14 листопада 2009, 20:44
Звідки: Тернопіль
Дякував (ла): 1656 раз.
Подякували: 2019 раз.

Re: Догодовування або перехід на суміш

Повідомлення Natalinda » 23 лютого 2010, 20:44

А мене знаєте що найбільше дивує: весь третій поверх (я там лежала) обклеєний і обвішаний чудовими кольоровими інформаційними стендами про ГВ, слінги і т.д. і т.п., щось там про лікарню дружню до дитини навіть було пригадую, а насправді чула ті ж фрази "та в вас груди порожні", "та в вса молока не буде", "та чого ви дитину мучите". А от педіатр в мене теж суперовий: "Наминай Мрію і годуй дитину!" :D
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: Догодовування або перехід на суміш

Повідомлення mala-karta » 26 лютого 2010, 00:49

о, я ще згадала про пологовий.

В нас була така чудна традиція (може ще і досі є) - відправляти мам підвалами на флюрографію.
Це займає багато часу. За той час малий прокинувся і страшно плакав. Йому тоді дали тої кашки.
Коли я прийшла, він її успішно зригнув. Не знаю чи всю, але дуууже багато.
Зображення
Зображення
mala-karta Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 4617
З нами з: 15 листопада 2009, 11:50
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3590 раз.
Подякували: 3167 раз.
Діти: Хлопчик Ромчик
Хлопчик Андрійко

Далі

Повернутись до Грудне вигодовування



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей