Глобальні оголошення!



Еволюця ГВ: як воно у вас було?

Модератори: TaniaPicaSSo, Любов

Еволюця ГВ: як воно у вас було?

Повідомлення mala-karta » 11 листопада 2010, 01:43

Цікаво, як чиї дітиська груди їли :)

Значить тако, хлопчик, без сосок/пустушок :)

Народився, дивився на мене синіми очиськами, а я намагалася впихнути йому сосок (ну, треба ж після народження зразу ж прикласти :lol: ).
Згодом взяв. Притомився, заснув, сосок згубив :)
Далі їв і спав :) Днів чотири :)
Потім їв, спав, грався, їв, їв... Спав переважно тільки на руках.
Груди смоктав дуууже часто місяців до 3-4 :)

А в чотири місяці ми пішли робити прививку. Начитавшись розумних книжок, я знала, що в день прививки дитину треба не перегодовувати. Тому відволікала як вміла, багато гуляли, дивились на пташок. Ромка різке зменшення кількості годувань вдень переніс прекрасно. Він відірваввся вночі - не випускаючи груди з рота :D
Тому на наступний день скільки хтів, стільки і їв. Бо вночі я все-таки люблю поспати :)

До цього часу Ромка вдень спав по 40хв (ну, якщо без цицьки в зубах), місяців - з 4 почав довше і краще. Маю на увазі, коли без грудей в зубах. Перерви між закінченням одного годування і початком настпного в нас почали добігати до 2-ох годин!!!! Якраз настало літо, було багато нових вражень надворі...
А місяців в 7 Ромка навчився повзати. Кількість годувань вдень різко зменшилася. Вночі не змінилася. Вночі так і просинався по 2-3 рази.
Вводився прикорм, їлись груди вдень і 2-3 рази вночі.
В районі року дуже часто почав просинатися вночі. Мало не щопівгодини.
Місяців за два мене це почало хвилювати. А воно взяло і само пройшло. І зуби нові вилізли :)
Цієї весни ми ще годувалися вовсю - і дома, і надворі. Ромкові було рік і пару місяців.
На півтора року припало літо. Помітила, що надворі, коли є дітки/тьоті/звірята з якими можна гратися - за груди навіть не згадував.
Закралися думки про прикладання від нудьги.
Десь від року і 5 міс перестали їсти груди надворі (ну, якщо йшли кудись на дуже довго, то давала, звичайно).
Якось дуже плавно і без особливих рухів з моєї сторони в першій половині дня Ромка став прикладатися 2 рази - зранку і на обідній сон. Ввечері стомлювався більше, просив - давала.
Стала помічати, що почав прикладатися від нудьги. Стали багато обніматися/цьомкатися, гратися у всякі ігри - від нудьги прикладання поділися.
До речі, ноу-хау - якщо дитину вчасно погодувати і напоїти, то груди вона теж менше просить :D

Зараз у нас (рік і 9 міс) годування на сни, після снів і вночі. Іноді ввечері малий сильно стомлюється - то даю груди тоді (і ниюча змучена дитина різко стає милим ангелом :) ).
Поки мене все влаштовує, ще не бачу, що Ромка був би готовий відлучитися. Після снів (коли вже проснувся, але ще не зовсім) однозначно ще треба йому. Хочу думати про введення ритуалів "вкладання спати" - щоби з часом навчився засинати без грудей.
І ще я скучаю за нашими годуваннями "від нудьги". Ромка тоді такий милий був, такий мій.
Зараз іноді згадує "циці" просто так (от недавно на унітазі сидів, скучав - згадалося йому). Я кажу, що ввечері будем цицю, то погоджується. А може б дати просто так? Га?
Зображення
Зображення
mala-karta Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 4617
З нами з: 15 листопада 2009, 11:50
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3590 раз.
Подякували: 3167 раз.
Діти: Хлопчик Ромчик
Хлопчик Андрійко

Re: Еволюця ГВ: як воно у вас було?

Повідомлення гра з вогнем » 11 листопада 2010, 02:32

таково всьо помниш :)))
я вже й забула.
пам'ятаю тільки як перші рази їв. пихтів-пихтів. смоктав-смоктав. потім відпускав, тяжко вздихав "ееххх" і смоктав далі. наш тато дуже ті момент любить. каже так смішно і гарно, смокче, смокче. молочка нема. а він вздихає і смокче далі :)))

я молоко побачила лиш день на 7 :)
гра з вогнем Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 6099
З нами з: 23 листопада 2009, 17:43
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 3057 раз.
Подякували: 4232 раз.

Re: Еволюця ГВ: як воно у вас було?

Повідомлення Naya » 11 листопада 2010, 11:30

а я пам"ятаю...
плюхнули на живіт....
таке тепле, ніжне, мале....
кряхтить, тицяє носом в груди, ...
а в мене рука одна з голкою, другою малого тримаю...
і прошу: дайте йому груди, дайте, бо треба одразу прикласти... :D
він цьмакнув пару раз, підняв голову і знову тицяти носом в груди почав...
а потім, загорнули його, принесли в палату і..поклали в ліжечко.
а я прошу дайте дитину мені, що за неподобство, він же ж груди має смоктати.
Мені його не дали, сказали, що мені ліпше поспати. :x
Але чоловік взяв малого і поклав коло мене.
Пам"ятаю, як він ніяк не хотів груди брати..не вмів. А я той сосок тицяла йому й тицяла.
І навіть була думка - хай як вже може, правильно чи ні, але хай бере, хай хоч щось смокче, щоб молочко прибувало.
А потім ми навчилися. В мене таке враження, що перші два місяці ми з грудей взагалі не злазили і фактично я прожила зі Жданом на животі ті два місяці на дивані. А потім ми почали гуляти. Коли гуляли - спали без циці.
Потрошки я почала виходити з ним гуляти не в два тижні, як хотіла, а набагато пізніше - мій стан не дозволяв раніше. То були короткі перебіжки до батьків і назад. Ми перед виходом їли, потім спали всю дорогу, потім приходили до батьків і знову їли. А пам"ятаю одну ніч, коли ми взагалі не просиналися їсти. То було лиш раз і десь в ті часи малечівські - місяць-два. Я трохи стривожилася навіть була.
Вже в 3-4 місяці ми могли спати і без циці в зубах. Але донині не засинаємо без циці на ніч. Вдень, якщо надворі, то спимо без циці. Тай їмо зараз рідше, звичайно.
Naya Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1247
З нами з: 17 листопада 2009, 13:58
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1093 раз.
Подякували: 1240 раз.
Діти: Синочки Жданчик та Мирославчик

Re: Еволюця ГВ: як воно у вас було?

Повідомлення Alisa » 11 листопада 2010, 11:35

В мене процес годування грудьми був легкий, чого і всім бажаю. Спочатку - їв молозиво, потім прийшло молочко. І досі все - о.к.

А ось карапуз мій до грудей такий хазяйський став - сам лівчик відсовує, сам цицю в рот вкладає. Іноді сама фігєю :D
Зображення
Alisa Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1510
З нами з: 13 квітня 2010, 12:13
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1395 раз.
Подякували: 1354 раз.
Діти: синуля

Re: Еволюця ГВ: як воно у вас було?

Повідомлення mala-karta » 11 листопада 2010, 15:05

Alisa написав:А ось карапуз мій до грудей такий хазяйський став - сам лівчик відсовує, сам цицю в рот вкладає. Іноді сама фігєю :D

а от з тим - обережніше ;)
в 5 місяців то весело, а коли в рік в пісочниці хазяйнувати так почне, то трохи стрьомнувато :shock:
Зображення
Зображення
mala-karta Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 4617
З нами з: 15 листопада 2009, 11:50
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3590 раз.
Подякували: 3167 раз.
Діти: Хлопчик Ромчик
Хлопчик Андрійко

Re: Еволюця ГВ: як воно у вас було?

Повідомлення mari » 11 листопада 2010, 17:58

Згадую, більше 10 років з половиною майже. минуло.
Приклали до грудей, бо після того як яподякувала в ммент народження моєї принцеси Богу, а не їм. вони хрозуміли, що для них не все так класно :oops:
Далі забрали і поклали збоку і пішли. так ми 2 години і дивилвсь одна на одну. Хороший був молитовний час, але неможливо взяти її до себе. :cry:
Далі палата, де я могла звернути гори, яких не було, і дитина окремо від мене з діанозом- Дистрес- синдром.
за суботу і неділю я підняла весь роддом, включно з Ониськівим, студентка з 6 курсу яка доводила що дитина має бути поруч і няікі дистрес- синдроми, про що я вже вже ставши психотерапевтом прочитала їм в роддомі особисту на власному досвіді лекцію. про їх діагнози і їх права???( ДИБІЛИ!!!)
На 3 день я вперше після 1 прикладання приклала дитину. І зрозуміла що за такі прикладання і вагітність я буду боротись усе життя. Моя дитина- лінивий смоктун і їсть погано навіть тепер, але це ніщо порівняно з радістю від годування і місією жінки у ВСЕСВІТІ !
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: Еволюця ГВ: як воно у вас було?

Повідомлення LeeLoo » 11 листопада 2010, 19:22

Prosnylasja ja pislja narkozy-jakraz pruneslu meni mojy ljali4ky-vona spala...zabralu...ja znovy zasnyla-tomy wo byla vagka ni4 :(
4erez dejakuj 4as mene perevezlu do palatu i ja zrazy g po4ala putatu de moja dutuna-?????
likarka kage-tobi potribmo vidpo4uvatu-dutuny potim prunesytj.....
jak potim????-ja xo4y zaraz-vona g golodna-ja xo4y jiji godyvatu :( ledve vprosula....pruneslu meni moju Lizo4ky i vona dijsno byla ne golodna(nagodyvalu g zvu4ajno symiwwy)-ja po4ala davatu jiji ti krapeljku molozuva :) malo pomaly po4alo prubyvatu molo4ko :) ja byla wasluva wo vge razom z svojejy kruxitkojy....pislja togo vona zaluwalasja zi mnojy v palati 7 dniv i no4ej,xo4a medsestru prosulu mene wo bydytj zaburatu-dopomagatu meni,tomy wo v mene byv triwku tjagkuj stan.Ale ja znala wo jakwo vonu bydytj zaburatu-bydytj dogodovyvatu-a ja cjogo ne xotila,tomy wo byla nalawtovana tiljku na Grydne Godyvannja.I zaraz ja wasluva-wo todi bydy4u v likarni doklala maksumym zysulj(bylo vagko) dlja togo wob moja dutunka jila tiljku sma4ne mamune molo4ko :rose: ja navitj ne yjavljajy jak to tak ne godyvatu grydjmu-4esno ne znajy????Bylu i kruzu v 3 misjaci-vusilu na sisi vesj 4as-zdavalosja wo ne bylo molo4ka-ale vse stalo na svoje misce....o ja godyjy-yraaaaaaaa :yahoo:
LeeLoo Офлайн


 

Re: Еволюця ГВ: як воно у вас було?

Повідомлення Nymydora » 11 листопада 2010, 21:46

мені теж поклали маля на живіт, як народилося (але не на цицю чомусь, а я навіть не зорієнтувалася, взагалі той момент погано пам'ятаю), а потім забрали, бо мене зашивали під загальним. Коли відійшла від наркозу, то зразу спитала чоловіка, де дитина - дитина була з лікарем. Але коли мене перевезли в палату ще напівсвідому, дитину чоловік зразу забрав і ми жили в сімейній палаті всі разом. Приклала вперше, коли відійшла від наркозу, але ніяк не вдавалося, бо малий не вмів взяти, а я не вміла дати. Але якось спільними зусиллями ми смоктали. Молоко з'явилося дуже швидко, бо на третій день вже груди позатвердали і довелося просити медсестру розмасажувати. Було дуже боляче, але радісно від того, що в мене стільки молока. Я тішилася, як дитина, коли воно фонтанчиком порскало )))) Але прикладати малого ніяк не виходило, то перші дні за кожним разом кликали медсетсру, вона помагала. А один раз медсестра прийшла, певно, з обіду, бо в неї руки штиняли сардинами в маслі і були дуже холодні. Після того я мучилася сама, мучила дитину, але цицьку давала сама. Навчилися ми смоктати аж вдома. Але їли регулярно, кожних три години. І зараз так їмо.
ГОдувати почала за графіком, бо не знала взагалі, як то правильно робити. Маленький в лікарні майже не плакав, а спав собі тихенько. І я не знала, коли він голодний. А прочитала, що годують кожних три години, бо за такий час молоко перетравлюється.
Десь з третього-четвертого місяця і до дев'ятого маленький не вставав вночі їсти. А тепер встає 1-2, рідше 3 рази (зазвичай в 12 і 3 ночі).
Зображення
Зображення
Мрії збуваються
Nymydora Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 3167
З нами з: 09 квітня 2010, 20:53
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 6
Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2120 раз.
Подякували: 3049 раз.
Діти: Троє

Re: Еволюця ГВ: як воно у вас було?

Повідомлення Ludmila » 12 листопада 2010, 17:36

Дівчатка, які ви всі молодці! :) :heart: :rose:
Зображення
Ludmila Офлайн


Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 271
З нами з: 22 вересня 2010, 10:34
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 1
випускниця школи материнства (1)
Дякував (ла): 496 раз.
Подякували: 325 раз.
Діти: дівчинка Сашенька

Re: Еволюця ГВ: як воно у вас було?

Повідомлення Marta » 13 листопада 2010, 01:44

Я приклала до грудей десь 6 годин після родів- була родова травма невеличка, то мені плюхнули на живіт подивитись і забрали. Принесли через 6 год і ми вже були разом...
Пам"ятаю тільки, як доня починала смоктати- в мене ноги автоматично злітали вверх...Як сильно!....
Маленький молоковсмоктувач...))))
Трудилась вона, звичайно, як справжній молодець- аж піт виступав на лобику.
Груди були м"які, малі, проте бачила на губках в донечки таку густу біло-жовту субстанцію, тому зрозуміла, що є молозиво, а воно було в мене таке, як масло...Витиснути з груді щось було неможливо, тому й казали, що я мурдую голодом дитину, проте Ліза висмоктувала це молозиво, гарно спала і була чемна дівчинка. Слава Богу, що тримають лиш 3 дні в роддомі....Ті крики про страшний голод в моєї дитини, про виснаження, виводили мене з себе. Чому лікарі не знають, що таке молозиво, чому вони вважають, що обов"язково одразу ж після родів молоко має бризкати до стелі фонтаном?....
Моя мама не вірила,що в мене є молоко. Я не цідилась, не стогнала, не згиналась пополам, не трималась за цицьки при ходьбі і не була вся мокра від молока. Ну такі в мене груди!))
Я вже казала, мені допомогла моя педіатр- вона сказала, що все в нас ок, ми почекали до кінця місяця і зважились. +1600г. І тут почалось моє ГВ в задоволення. До мене почали прислухатись, і зрозуміли, що я щось таки тямлю в своєму організмі...)))))
Кормились багато, літом навулиці, не допоювала, не докормлювала, прикорм в 6 міс- все, як книжка пише.
З певного віку(забула вже, коли, але давно)- доня почала спати всю ніч, спала в своєму ліжечку, зранку брала до себе.
Цього літа (1,5 року) відмінила годування навулиці, потім проміжні годування, осінь- відмінила на денний сон, потім на нічний, і 2 листопада 2010 року забрала ранкові прикладання. Все. Наше щасливе ГВ тривало 1,9 року.
Не цідилась ні разу, спочатку були невеличкі застої 2 рази, та з моїм смоктунчиком це не страшно, справились самі...)
Завершення пройшло легко, без єдиної сльозинки, без єдиного негативу чи стресу як в мене, так і в дитини,
можу сказати- в мене, на мою думку, було ідеальне ГВ.
Ну, майже ідеальне, бо єдиний мінус- це те, що не приклали відразу після родів, просто наступного разу буду просити, а то я як побачила її, то просто забула про все на світі...)))
Бажаю всім легкого ГВ, легкого початку, такого ж завершення, кормити- це класно! 8-)
Marta Офлайн


 

Далі

Повернутись до Грудне вигодовування



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей