Глобальні оголошення!



Кришаться зубчики у дитини

Кришаться зубчики у дитини

Повідомлення mala-karta » 14 квітня 2010, 23:13

в малого кришаться зубчики.
Скришилися верхні двійкі (тому що я баран і коли почав кришитися перший, я вирішила, що малий впав і надбив і нічого не робила).
В дитячій стоматології посріблили.
Зараз в нас красиві чорні зуби (верхні одинички і двійки).
Виглядало все як тут на рис.1
http://www.emedi.ru/dental/milkcaries.html

Я краєм вуха чула про фторування і про те, що сріблення - то не дуже добре.
Могли б Ви детальніше розказати про це? Я так розумію, що фторуванням можна хоч трошки відновити скришені зубки? І що зубки будуть гарні біленькі, а не чорні? А як робиться ця процедура? Її можна зробити дитині в рік і три місяці? Якщо можна, то коли її можна після сріблення робити?
Зображення
Зображення
mala-karta Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 4617
З нами з: 15 листопада 2009, 11:50
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3590 раз.
Подякували: 3167 раз.
Діти: Хлопчик Ромчик
Хлопчик Андрійко

Re: кришаться зубчики у дитини

Повідомлення Apolloniya » 15 квітня 2010, 15:15

mala-karta, який вам діагноз поставили в стоматолога? Карієс? Тоді сріблення - оптимальний вибір. Це ніяк не шкідлива процедура зупинки поширення каріозного процесу. Якщо на зубках в заглибинах білі плямки- це початковий карієс, його можна зупинити за допомогою кальційвмісних спеціальних паст та фторування, але якщо на зубках вже пігментовані плямки та ще і емаль кришиться, то тут потрібне лікування, найщадливіше саме сріблення. Не хвилюйтесь, що зубки чорні! Пройдіть всі процедури сріблення пошкоджених зубчиків та звертайтесь до профілактичних методів ремінералізації кальцієм і фтором, коли в ротику є каріозні інші зубки чи як помічаєте білі плямки на емалі.
Apolloniya Офлайн


Стоматолог
 
Повідомлень: 312
З нами з: 11 квітня 2010, 13:12
Нагороди: 1
за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 225 раз.
Подякували: 489 раз.
Діти: baby boy

Re: кришаться зубчики у дитини

Повідомлення mala-karta » 24 квітня 2010, 23:26

діагнозів не казали.
Але я говорила "карієс", ніхто мені не заперечував.

Дит. стоматолог глянув на всі інші зубчики і сказав, що з іншими все нормально.

А про білі плямки. А де вони мають бути? Я щось не помічала ніяких білих плямок, вже аж потім при деснах побачила коричневе, але подумала, що то наліт.

І ще. Сріблення ми зробили, але ще місяця не пройшло, воно стирається - його тоді раніше, ніж за півроку поновлювати?
І що можна ще зробити з такими зубками? В Ромчика така гарна усмішка була, а зараз зубки чорненькі : :cry: Ну, добре що хоч є...
Зображення
Зображення
mala-karta Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 4617
З нами з: 15 листопада 2009, 11:50
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3590 раз.
Подякували: 3167 раз.
Діти: Хлопчик Ромчик
Хлопчик Андрійко

Re: кришаться зубчики у дитини

Повідомлення Apolloniya » 25 квітня 2010, 19:17

Стирається тільки поверхневий шар срібла, а дентинні канальці залишаються запечатані. :dance: Повторювати треба згідно з вашим лікарем. Хворі зубки в роті- карієсогенний фактор, слідкyйте уважно за зубками і не лініться їх очищати, хочa б 2 рази на добу! Починається карієс з білої плями, іноді вона настільки швидко розвивається в більш глибоку форму, що батьки не встигають зауважити. Але, якщо добросовісно відноситись до чищення, то неможливо не помітити білі цяточки (кілька чи одну) в ділянках при яснах на фронтальних зубах та у заглибинах на жувальних, в основному. :crazy:

Коли в ротику будуть всі молочні зубки- до 3 років, попросіть провести фторування навіть тих, які ще здорові!
;)
Apolloniya Офлайн


Стоматолог
 
Повідомлень: 312
З нами з: 11 квітня 2010, 13:12
Нагороди: 1
за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 225 раз.
Подякували: 489 раз.
Діти: baby boy

Re: кришаться зубчики у дитини

Повідомлення mala-karta » 25 квітня 2010, 22:49

а коли фторування провести, то можна буде вже не сріблити?
а фторування треба буде повторювати?

і про чищення. Як краще - зубною щіткою чи мерлею на пальці?
і коли краще чистити - зранку після їжі і ввечері перед сном? чи як?

і ще. Зараз малому рік і три, 16 зубів. Якщо в ближні півроку вилізуть вже всі, то вдасться зробити те фторування? Маю на увазі, наскільки довга і як виглядає ця процедура, чи зможе дитина до 2-ох років її витримати і не втікти?
Зображення
Зображення
mala-karta Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 4617
З нами з: 15 листопада 2009, 11:50
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3590 раз.
Подякували: 3167 раз.
Діти: Хлопчик Ромчик
Хлопчик Андрійко

Re: кришаться зубчики у дитини

Повідомлення Apolloniya » 25 квітня 2010, 23:05

Фторування- насичення тканин емалі фтором, який входить до складу емалевого каркасу. Бактерії і кислотне середовище спричиняють втрату фтору з цього каркасу, і тому він слабне, утворюються прогалини, куди заходять бактерії і розїдають зубчик далі. Насичення емалі фтором при початковій стадії карієсу дозволяє заповнити прогалини решітки фтором, бактерії не можуть далі проникнути. В процедурі глибокого фторування застосовують ще суспензію чи розчин з кальцієм, він виконує ту ж зміцнивальну функцію плюс будівельну. Здорові зубки теж фторують. Це хороша профілактика, але гарантійний талон, що зявиться карієс, ніхто не дасть, бо багато залежить від догляду і від стану організму, харчування тощо. :beauty:

Сріблення- запечатування дентинних канальців відновленим сріблом при поверхневому карієсі, коли пошкодження емалі вже більше, ніж втрата мінеральлів з емалевого каркасу. В цьому випадку емаль вже пошкоджена в глибину і відновити її, ремінералізувати фтором і кальцієм, не вдасться. Після сріблення зубки чорні стають. Це майже не зчищається, але зате вони здорові і постійні будуть здорові і білі. :angel:

Обидві процедури полягають в нанесенні ватним шаріком рідини на зубчик. Не боляче, не страшно. :yahoo: Фтоують, в основному, раз на пів року. Багато залежить, який саме препарат використовує ваш лікар, там в інструкції все вказано.

Щодо зубної щітки- вибирайте те, чим вам зручніше і чим краще очищається поверхня зуба. А з 2-3 рочків можете вчити чистити зубки самостійно, разом з вами, повторяти всі ваші дії, як в грі. :drink:

Чистити зранку після їжі, ввечері, перед сном і вдень у випадку, як бачите щось "не те" на зубках.
Apolloniya Офлайн


Стоматолог
 
Повідомлень: 312
З нами з: 11 квітня 2010, 13:12
Нагороди: 1
за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 225 раз.
Подякували: 489 раз.
Діти: baby boy

Re: кришаться зубчики у дитини

Повідомлення mala-karta » 25 квітня 2010, 23:30

то я так розумію, ті чотири, які пошкоджені, нема змісту потім фторувати?
а на ці 4 пошкоджені не можна потім пломби поставити?

пс. Малий зараз нівроку повторяє щіткою як зуби чистяться :))
Зображення
Зображення
mala-karta Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 4617
З нами з: 15 листопада 2009, 11:50
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3590 раз.
Подякували: 3167 раз.
Діти: Хлопчик Ромчик
Хлопчик Андрійко

Re: кришаться зубчики у дитини

Повідомлення Apolloniya » 26 квітня 2010, 19:46

Ставити пломби на ті 4 нема ніякої потреби - сроблення це вже свого роду пломба.
Apolloniya Офлайн


Стоматолог
 
Повідомлень: 312
З нами з: 11 квітня 2010, 13:12
Нагороди: 1
за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 225 раз.
Подякували: 489 раз.
Діти: baby boy

Re: Кришаться зубчики у дитини

Повідомлення Філімон » 06 жовтня 2014, 17:08

Доброго дня!Нам 1,10 місяців.У нас розкришився зубчик верхній передній та плюс ще на ньому малесенька дирочка та на іншому що збоку також.Ходили до трьох стоматологів) перший сказав що потрібно пломбувати.Інші два непотрібно взагалі лікувати, а можна посірібрувати їх.(тільки вона його не дасть сірибрить тобто чекайте коли дитина підросте).Щопорадите?Дякую за відповідь.
Філімон Офлайн


 

Re: Кришаться зубчики у дитини

Повідомлення Irysja » 16 жовтня 2014, 02:05

На центральних молочних різцях рідко ставлять пломби. Але рік і 10місяців, це занадто ранній вік і дитя не дасть це зробити, та й ще є багато інших нюансів.
Сріблення буде ефективним, якщо ураження карієсом є мінімальним. Сріблення - це коротка процедура,але її потрібно повторювати кілька разів. Якщо лікар погодиться, можете попробувати сісти в крісло і тримати дитя на руках зафіксувавши голівку з відкритим, чи при-відкритим ротиком. При ураженні вестибулярної частини зубчиків (тобто передньої) лікар зможете це зробити. При глибоких ураженнях, сріблення не буде ефективним. В темах це вже згадувалось.
Ваше завдання - щодня чистити дитині зуби !!!! Як це робити , ми вже тут обговорювали, можете почитати.
І контролюйте вживання солодощів. Якщо ви мало їсте солодкого, то перевірте кальцій!!!
Irysja Офлайн


Добре орієнтуюся
 
Повідомлень: 72
З нами з: 03 вересня 2012, 11:41
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 1
за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 29 раз.
Подякували: 89 раз.
Діти: Є синочок - Марко


Повернутись до Стоматолог



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron