Глобальні оголошення!



Виготовлення молочних продуктів

Рецепти і секрети

Модератор: irinka

Виготовлення молочних продуктів

Повідомлення Dashko » 29 вересня 2013, 17:04

Цікавить, що можна робити з молока. І деякі нюанси при виробництві ::Р: Бо ми зараз кожен день беремо в сусідів по три літри молока, і хочеться їх використати з максимальною користю і різноманіттям.

Спочатку, що можна робити, напишу, що я знаю, а ви, будь ласка, доповніть:
Кисле молоко
Ряжанку, йогурти та інше (для цього треба закваски, правильно?)
Вершки
Творог
Сметана
Масло (зі сметани робиться чи з вершків?)
Твердий сир (вже пробувала рецепти без заквасок, ще хочу із заквасками експерементувати)
Сироватка (правда я її не використовую)
морозиво (найпростіший варіант перемішати з цукром і заморозити)
згущене молоко (ще не пробувала, але треба просто з цукром довго варити). Доречі десь в кулінарних естафетах згадувалося концентроване молоко, певно, його теж можна зробити, довший час гріючи? :confused:

:help:

Що ще можна робити?

Тепер питання по виробництву.

Для скисання молока спочатку свіже молоко краще поставити в холодильник, щоб підійшла сметана, так? А на який час приблизно? Кришкою накривати чи ні? Потім скисає при кімнатній температурі, теж питання, чи накривати? Через який час краще збирати сметану?

Що таке сепараторна сметана?

І про вершки. Коли їх збирати. Може існує спеціальна технологія чи просто ложкою? Скільки вони можуть зберігатися?

Взагалі, скільки можуть зберігатися домашні продукти? Кисле молоко, сметана, масло, творог? Бо в мене щось дуже швидко все стає не свіже по запаху :pardon:
КУМКА працює в форматі шоу-руму за адресою Лисенка 8, відкрита: середа та субота 11:00 - 13:00 або за домовленістю, тел. 097-981-97-23
Dashko Офлайн


Консультант з грудного вигодовування
 
Повідомлень: 3011
З нами з: 10 листопада 2009, 10:27
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 7
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) жіночі посиденьки (1) багата мамуся (1)
Дякував (ла): 1488 раз.
Подякували: 1891 раз.
Діти: Яся (30.08.05)
Ярослав (11.10.07)
Марко (9.03.11)
Микита (23.12.13)

Re: Виготовлення молочних продуктів

Повідомлення Marichka » 29 вересня 2013, 18:15

Ніколи не задумувалась чи потрібно накривати кисле молоко кришкою.Переважно накриваю,бо ставлю його в холодильник,так воно довше зберігається.Тепер купили бактерії (в магазині органічних добрив),то чоловік тим займається:лиє в молоко і ставить на скисання-виходить дуже корисний кефірчик.
Як маємо молочко,то переважно кип"ячу,бо старшенька п"є тепленьке,їсть з макаронами,з кашами.Я щоранку добавляю собі до кави,також варимо какао.
Сир в холоді теж стоїть довше.Як багато-в морозілку.Печу сирник,роблю налисники,ліниві вареники(перемелюю сир,варену картоплю.плюс яйце і мука);їмо з сметаною і цукром чи сіллю.Також роблю сирну масу до канапок.До піци теж завжди даю і такий сир(творог).і т.п.
Масло найлегкше робити з жирнішої сметани в кухонному комбайні,сметана має бути не холодна.Дуже люблю маслянку-те,що залишається.аж захотілось.Побачила,що в нас дехто масло солить-певно моче в соленій воді чи що?Вроді довше стоїть.
Зображення
Marichka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 3237
З нами з: 10 лютого 2011, 15:13
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2032 раз.
Подякували: 1655 раз.
Діти: Ліля 6.06.2010
Тадей 3.07.2013

Re: Виготовлення молочних продуктів

Повідомлення Ленка » 29 вересня 2013, 19:58

Сепараторна сметана робиться спеціальним похожим на мясорубку апаратом. Через нього пропускається молоко і виходить сметана. Згадала дитинство, як ми до сосідки час від часу ходили і робили в нееї сапараторну сметану, а потім її на хліб з мастили і посипали цукром. :ha:
Самое главное и ценное в жизни — это семья! Сначала, в которой ты рождаешься, а затем, которую создаешь!
Ленка Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 327
З нами з: 18 листопада 2012, 00:39
Нагороди: 1
за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 209 раз.
Подякували: 271 раз.
Діти: Ана і Іка

Re: Виготовлення молочних продуктів

Повідомлення pan_kotskyy » 29 вересня 2013, 20:00

скільки треба молока, щоб вийшло масло? ну припустим є 3 літри молока. Скільки масла в результаті ?
ЗображенняЗображення
pan_kotskyy Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1447
З нами з: 23 січня 2011, 15:58
Нагороди: 4
за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1925 раз.
Подякували: 1575 раз.
Діти: хлопчик, дівчинка

Re: Виготовлення молочних продуктів

Повідомлення irinka » 29 вересня 2013, 20:35

pan_kotskyy написав:ну припустим є 3 літри молока. Скільки масла в результаті ?


Думаю то від жирності залежить :yes: Ну з 3 літрів кислого молока можна зібрати десь 200-300 г сметани. Але цього замало щоб масло зробити, треба мінімум літру-дві щоб збити масло. Думаю з літри вийде десь 400 г масла. Ми колись в селі збивали масло в спец. діжці, то масла виходило десь наполовину менше.
Зображення

Навіть якщо ти янгол, то знайдуться люди, яким не подобається шелест твоїх крил
irinka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 3455
З нами з: 15 листопада 2011, 11:08
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 3448 раз.
Подякували: 1929 раз.
Діти: Хлопчик)

Re: Виготовлення молочних продуктів

Повідомлення Галина » 29 вересня 2013, 20:36

В мене з сепараторної сметани з 1 літра виходить 500-600 гр. зі збираної десь 300-400гр.
Галина Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 2526
З нами з: 21 травня 2010, 19:58
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3341 раз.
Подякували: 2248 раз.
Діти: 3 дівчинки-красунечки

Re: Виготовлення молочних продуктів

Повідомлення Vikibee » 29 вересня 2013, 20:43

Даш, я, наприклад, молоко для того, щоб скисало не ставлю у холодильник. Просто на кухні збоку стоїть відкрите, а кришкою лише прикрите зверху, щоб порох не падав. Як підійшла сметанка, у мене це 2-3 дні, я дивлюся по густині, то акуратно збираю ложечкою, ставлю у холодильник. Отримую збирану сметану. Для сепараторної є спеціальний пристрій сепаратор - його використовують тоді, коли потрібно розділити молоко за густиною. Сметана виходить густою. Коли сметанку зібрано - то кисле молочко можна поставити у холодильник, так воно довше постоїть, або відігріти на сир. Відігріваю приблизно 20 хв, на малесенькому вогні із закритою кришкою у кастрюлі. Тоді, газ вимикаю і сир стоїть у тій сироватці доки не застигне. Далі віджимаю і готовий сир. Якщо сир залишити не віджатим у сироватці і поставити на холод, сир буде свіжим ще деякий час.
Моя молитва лине в Небеса! Стою я перед Богом на колінах: "Дай, Отче, миру, спокою в серця... Тебе благає щиро Україна..."
Vikibee Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 561
З нами з: 04 липня 2012, 10:50
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 862 раз.
Подякували: 335 раз.
Діти: Дівчинка Марічка.
Синочок Гліб

Re: Виготовлення молочних продуктів

Повідомлення Marichka » 29 вересня 2013, 21:11

В нас в селі роблять сир "сметанковий" на продаж.Робиться так 3 л молока закип"ятити(можна менше і розбавити водою) і коли закипить виключити і влити 6 л кислого(може бути навіть старе).Перемішати і чекати,щоб утворилася кірочка зверху-тобто воно підходить наверх.Через деякий час відцідити,добре,щоб на марлю і гарно відтиснути.Виходить гарний суцільний кусок сиру,ми його ріжем ножем на пластинки і так їмо,смачно,навіть на хліб,як канапка.
Зображення
Marichka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 3237
З нами з: 10 лютого 2011, 15:13
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2032 раз.
Подякували: 1655 раз.
Діти: Ліля 6.06.2010
Тадей 3.07.2013

Re: Виготовлення молочних продуктів

Повідомлення Marichka » 29 вересня 2013, 21:14

Масло довший час я робила так.В трилітрову банку вливала 2л сметани і калатала в руках,час від часу відкривала кришку.Але блендером швидше і легше.
Зображення
Marichka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 3237
З нами з: 10 лютого 2011, 15:13
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2032 раз.
Подякували: 1655 раз.
Діти: Ліля 6.06.2010
Тадей 3.07.2013

Re: Виготовлення молочних продуктів

Повідомлення Dashko » 29 вересня 2013, 22:29

Дівчата, дуже-дуже дякую! По-маленьку починаю розбиратися ;)

Marichka, а вручну за скільки часу приблизно збивала сметану на масло? Бо я раз пробувала, але мені не вистачило терпцю :cry: Зате вийшла дуже густа сметана :ha: А блендера поки що немаю.
КУМКА працює в форматі шоу-руму за адресою Лисенка 8, відкрита: середа та субота 11:00 - 13:00 або за домовленістю, тел. 097-981-97-23
Dashko Офлайн


Консультант з грудного вигодовування
 
Повідомлень: 3011
З нами з: 10 листопада 2009, 10:27
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 7
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) жіночі посиденьки (1) багата мамуся (1)
Дякував (ла): 1488 раз.
Подякували: 1891 раз.
Діти: Яся (30.08.05)
Ярослав (11.10.07)
Марко (9.03.11)
Микита (23.12.13)

Далі

Повернутись до Кухня



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей

cron