Глобальні оголошення!



Олія

Рецепти і секрети

Модератор: irinka

Олія

Повідомлення Natalinda » 16 вересня 2011, 03:16

Не в цілях реклами а з благими намірами вирішила створити ряд тем про те якої торгової марки які продукти ви купуєте, а якої не купуєте категорично. А чого? Давайте допоможемо одна одній купувати найкраще/якісніше/вигідніше :flag:

В цій темці про олію. Всяку і різну.

Я купую Чумак. Чесно кажучи мабудь через те що торгово марка на слуху, того й купую. Ніяк не запамятаю різниці між рафіноваю і нерафінованою :oops: тобто яка з них яка я непомню, все мені мама каже з якою кришечкою, а я все забуду і беру одну таку одну таку.
А оливкова мені несмачна, хоча і знаю шо корисна :(
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: Олія

Повідомлення Milichka » 16 вересня 2011, 08:07

Чумак. Пробувала інші, все одно ця найсмачніша і найгустіша. Мені взагалі ця торгова марка подобається. ;-) Оливкову теж не люблю :P
Якщо дівчинка не Принцеса для свого татка - вона ніколи не буде Королевою для свого чоловіка.
Milichka Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 933
З нами з: 25 січня 2010, 17:46
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1381 раз.
Подякували: 983 раз.
Діти: Тінулька-симпатюлька і Тамілочка-красотулька

Re: Олія

Повідомлення eney » 16 вересня 2011, 09:07

я теж чумак купую, ше можу взяти повну чашу в сільпо. оливкову люблю, дає цікавий смак для салатів, суперська для випічки хліба. ше час від часу купую кукурузну(в солодку випічку, протвіні змазувати).
О спорт, ты - мир!
Пьер де Кубертен
eney Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 970
З нами з: 18 січня 2011, 17:03
Нагороди: 3
Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 695 раз.
Подякували: 786 раз.
Діти: В домі заплавляють Олексій і Марк.

Re: Олія

Повідомлення pan_kotskyy » 16 вересня 2011, 10:54

Кукурудзяна одія для мене зе бест, тільки щось не в кожному магазині вона є, часом днем з вогнем не знайдеш.
Дівчата, де купуєте кукурудзяну?
А так то Майола нерафінована. ще чоловік якось рисову олію приніс на пробу, але вона в маленькій пляшечці і дорого відповідно, але теж добра.
Оливкова щось не дуже смакує в салатах, рибку нею поливаю коли запікаю :гуд:
ЗображенняЗображення
pan_kotskyy Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1447
З нами з: 23 січня 2011, 15:58
Нагороди: 4
за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1925 раз.
Подякували: 1575 раз.
Діти: хлопчик, дівчинка

Re: Олія

Повідомлення Natalinda » 16 вересня 2011, 11:06

Ось таке надибала на просторах інету, може нарешті запамятаю, а може ше хтось досі не в курсі)))

Якщо сказати коротко, то різниця між рафінованою і нерафінованою олією полягає в тому ступені очищення, через яку вона пройшли. Рафінована олія проходить декілька ступенів очищення, на відміну від нерафінованої.

Але тільки не подумайте, що ця різниця впливає на якість і корисність кожної з олій. Зовсім ні! Якість олії залежить від якості продуктів, з яких вона була зроблена.
Але це все тонкощі технологічного порядку. На ділі ж, у побуті, ми чудово розуміємо, в чому ж виражаються основні відмінності олії рафінованої і нерафінованої.

1) Смак і запах.

Рафінована олія абсолютно не володіє ні запахом, ні смаком. Тому її і використовують при приготуванні тих страв, у яких не повинно бути ніяких сторонніх смакових та ароматичних втручань.
Нерафінована ж олія, навпаки, користується любов'ю за свій густий пряний запах. І тому нею дуже часто приправляють овочеві салати.

2) Точка диміння.

Більшість з нас, на власному досвіді переконалися в тому, що смажити на нерафінованій олії не варто, тому що вона дуже скоро починає пінитися і диміти. Позначається надлишок вологи. Олія починає диміти, як тільки досягає температури 107 градусів, тоді як рафінована олія спокійно перетинає планку в 230 градусів.
Тому досвідчена господиня для смаження вибере тільки рафіновану олію.

Так що, виходячи з усього вищесказаного, і робіть висновки, чим краще заправити салат, а на чому посмажити картоплю!
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: Олія

Повідомлення pan_kotskyy » 16 вересня 2011, 11:12

Natalinda, так виходить, що все краще на рафінованій, і смажити і заправляти :?
Але я все таки за нерафіновану, люблю запах олії і чимось вона мені корисніша видається, (тим більше що смажу я раз в півроку, можу і на нерафінованій...), бо коли така очищена що і запаху не чути, що там з тої олії залишається корисного... ну не знаю, тре йти читати ще :)
ЗображенняЗображення
pan_kotskyy Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1447
З нами з: 23 січня 2011, 15:58
Нагороди: 4
за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1925 раз.
Подякували: 1575 раз.
Діти: хлопчик, дівчинка

Re: Олія

Повідомлення Natalinda » 16 вересня 2011, 11:15

pan_kotskyy ну чого ж
pan_kotskyy написав:все краще на рафінованій, і смажити і заправляти


Natalinda написав:Нерафінована ж олія, навпаки, користується любов'ю за свій густий пряний запах. І тому нею дуже часто приправляють овочеві салати.
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: Олія

Повідомлення pan_kotskyy » 16 вересня 2011, 11:17

о, то я щось недочитала добре.
ну я голосую за нерафіновану ;-)
ЗображенняЗображення
pan_kotskyy Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1447
З нами з: 23 січня 2011, 15:58
Нагороди: 4
за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1925 раз.
Подякували: 1575 раз.
Діти: хлопчик, дівчинка

Re: Олія

Повідомлення mariana » 16 вересня 2011, 12:26

Я соняшникові різні купую, чогось вони мені всі на один смак, иожу Премію в Сільпо, можу Щедрий дар, особливої різниці я не бачу. А от оливкову олію дуже люблю, в салати на заправки, тай взагалі багато до чого. Вона теж всяка буває, першого віджиму в різних виробників різна буває по смаку. Зараз маю грецьку, надзвичайна пахуча і смачна олія, за італійську більше сподобалася.
mariana Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 841
З нами з: 12 листопада 2010, 01:31
Нагороди: 2
Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 335 раз.
Подякували: 637 раз.
Діти: Хлопчик

Re: Олія

Повідомлення Kskz » 16 вересня 2011, 14:11

Я все готую на оливковій, до готових страв добавляю ще олію кунжутну, грецького горіха.. Різну люблю)
Зображення
Зображення[/url]
Kskz Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 395
З нами з: 12 вересня 2011, 20:02
Нагороди: 3
за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 429 раз.
Подякували: 264 раз.
Діти: Дві дівчинки

Далі

Повернутись до Кухня



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей