Шведський стіл виглядає так: біля стіни або посередині зали стоїть стіл, уставлений всілякою їжею. Тут і холодні, і гарячі закуски, фрукти, порційні шматочки масла у фользі, та багато іншого. На другому столі (як варіант - на цьому ж, з краю) знаходиться чистий посуд і столові прибори.
Зі столу з посудом потрібно взяти чисту тарілку і виделку з ножем. Тримаючи всі предмети в лівій руці, вибрати на столі з готовими стравами те, що вам найбільше до вподоби, і покласти собі на тарілку кілька шматочків. Не потрібно накладати багато їжі на тарілку, краще підійти ще раз і докласти (при бажанні). Також не потрібно класти на тарілку відразу багато страв: і м'ясо, і салат, і рибу, і фрукти. Так не прийнято. Це викличе косі погляди і посмішки оточуючих. Виховані люди, звичайно, зроблять вигляд, що не помітили ваших помилок, але краще заздалегідь вивчити правила поведінки і не виділятися серед оточуючих.
Отже, поклавши на тарілку два - три шматочки одного продукту (зазвичай сніданок починають з риби), ви займаєте вільний столик, поставивши на нього свою тарілку. Столові прибори кладете на скатертину по обидві сторони тарілки: вилка - зліва, зубцями вгору; ніж праворуч, завернувши його лезо в сторону тарілки.
Взявши зі столу з посудом стакан і маленьку тарілочку, повертаєтесь до столу з їжею і наливаєте в стакан сік (прийнято пити натуральні сок з їжею), а на тарілочку кладете шматок хліба чи булочку. На своєму столику сік потрібно поставити перед закусочною тарілкою, а тарілочку з хлібом - зліва від неї.
Сідайте і приступаєте до їжі . Спочатку п'єте сік, потім з'їдаєте рибу (або те, що ви вибрали), обов'язково користуючись ножем і виделкою.
Якщо брудний посуд забирає офіціант, потрібно подати знак, що посуд використаний, і його можна забрати. Для цього ніж і виделку потрібно покласти на тарілку паралельно один одному. Ніж має бути звернутий лезом до вилки. У деяких готелях прийнято самостійно відносити використаний посуд на спеціальний стіл.