Глобальні оголошення!



Поведінка в церкві

Поведінка в церкві

Повідомлення олеся » 18 березня 2013, 21:55

Отче, розкажіть, будь ласка, як правильно поводитися в церкві, тобто коли саме ставати навколішки. І в час посту коли б'ються поклони перед Службою коли трошки запізнююсь чи правильно теж буде бити поклони, чи просто навколішках помолитися?
Давайте замислимося над своєю поведінкою. Перш, ніж лаяти за поведінку своїх дітей - не забувайте, вони беруть приклад з нас...
олеся Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1699
З нами з: 25 жовтня 2011, 18:52
Звідки: львів
Нагороди: 1
Мамуся-творець (1)
Дякував (ла): 919 раз.
Подякували: 1074 раз.
Діти: Хлопчик та ще раз хлопчик

Re: Поведінка в церкві

Повідомлення о.Мартин » 26 березня 2013, 12:51

Існують два види молитви.
Чи ми просимо чи прославляємо чи дякуємо Богові, ми молимося або приватно або разом з іншими вірними. У приватній молитві немає чітких приписів, адже це наша особиста молитва і молимося так як ми вважаємо, як нам комфортно, як наш настрій. Але коли ми молимося прилюдно з іншими вірними тоді ми повинні дотримуватись певних приписів молитви (інакше це буде не збір вірних на спільну молитву, а повний хаос – непорядок).
Коли ми приходимо до храму на спільну молитву чи то на Службу Божу чи на інші богослужіння, ми спостерігаємо, що люди моляться стоячи, з прихиленням колін, і навіть сидячи.
СТОЯННЯ
Стояти у храмі є основною і головною поставою на молитві. Значення стояння – просте і самозрозуміле. Це знак гідної пошани коли молимося…. У давнині і навіть на сьогоднішній день перед високопоставленими особами на знак пошани ми завжди стоїмо. Тому коли входить в приміщення поважна особа (вчитель, професор, священик, єпископ) ми стоїмо, щоб їх привітати. Також коли розпочинається Служба Божа чи коли входить в храм священнослужитель потрібно стати на ноги.
Євреї Старого Завіту стояли під час своїх молитов. Вони стояли коли слухали Слово Боже, навіть тоді коли воно промовлялось самими устами Бога (Вих.20,21; 38,10). Вони також їли пасху у Єгипті стоячи (Вих.12,11). У Новому Завіті євреї також молились стоячи (Мк.11,25; Лк.18,13). Перші християнські фрески, свідчення християн, письменників вказують, що первісна Церква молилась стоячи, подібно до праведників, які співають на славу Божу у небі (Од.7,9; 15,12).
Ще з самого початку отці Церкви вважали, що стояння є виявом «свободи Божих дітей». Христос відкупив нас усіх своєю Кров’ю, визволив нас з кайдан смерті та гріха тому не маємо обов’язку виявляти перед ним поставу «рабів». Ми більше від «рабів» ми – діти і маємо повне право називати Бога нашим Батьком, маємо право стояти перед Богом. Стояння є також поставою тих, хто очікує воскресіння мертвих і страшного справедливого суду. Лише стояти на суді будуть праведники, ті, що не бояться справедливості (Мах.3,2). Навіть якщо ми люди - порох, і може дехто вважає, що наше гідне місце це ближче землі; і що насправді ми – сміття перед Всемогутнім Богом, що тримає всесвіт у Своїх долонях… і тому потрібно молитись тільки на колінах чи навіть лицем до землі, пам’ятаймо, що Бог взяв той же порох і вдихнув у нього життя, і дозволив, щоб цей порох став носієм Його образу і подобу, і заради цього пороху, сам Бог став людиною щоб померти заради і замість всіх людей… Тому ми не тільки порох, але люди, діти Божі і наше місце це бути ближче до Бога, поруч з Богом, разом з Богом… і тому стояти під час молитви, обличчям звернутим до Бога показує, що ми гідні.
ПРИХИЛЕННЯ КОЛІН
Падати на коліна чи лицем до землі – це вже вияв покаяння, коли просимо прощення. Падати на коліна чи лицем до землі означає, що «гріх кинув нас знову на землю»!. Тому на колінах ми припадаємо у Сповіді чи коли ми просимо у Бога прощення чи іншої ласки.
Прихилення колін є ознакою смутку, покори, жалю, терпіння. Ще у Старому Завіті ми читаємо як псальмопівець захотів щоб гори його накрили, щоб лице було закрите від виду неба. Так само дивитись на землю означає усвідомлювати що в такому стані нас чекає покарання за наші гріхи. Що тоді робимо…. Каже Ісус: «Встань… і ходи, повернись до свого дому». Наша постава повинна показувати куди ми йдемо, тому після сповіді ми вже не падаємо на колінах але стоїмо.
Під час Великого Посту ми демонстративно, спільно, всі разом молимося на колінах і б’ємо поклони, щоб показувати на спільне наше покаяння перед Богом, адже піст – це час на покаяння. Але в часі коли немає посту, тим більше на великі свята і на Великдень не б’ємо поклонів і не падаємо на колінах, бо вже настав час радості.
СИДЖЕННЯ
Хоча в давнину не було сидіння у храмах і ще сьогодні є мало місця де сидіти по деяких церквах, вірні мають право сидіти у церкві і також в певних моментах під час богослужіння.
Сидіти – це постава слухача. З Святого Письма яскарів приклади коли учні сиділи в ногах свого учителя ((Лк.10,39). Тому, вірні сидять переважно (це не обов’язково, але можна) під час читання Книг Старого Завіту, Псальмів, Послань св. Павла, св. Петра, св. Якова, св. Івана, Одкровення, та Діяння апостолів, і також під час розважань чи проповідей.
КОЛИ СТОЯТИ І КОЛИ ПРХИЛИТИ КОЛІНА на богослужіннях?
На Службі Божій:
СТОЯТИ – можна від початку до кінця, і під час читання Євангелія, і під час прийняття Причастя.
СИДІТИ – можна всім під час проповіді священика.
НА КОЛІНА – після прийняття св.. Причастя коли відмовляємо покутні молитви.
На інші богослужіння:
СТОЯТИ – завжди
НА КОЛІНА – можна під час благальних молитов до Пресв. Богородці (наприклад Під твою милість), «Царю Небесний» (в часі Зелених Свят, «Боже Тіло» на виставлення Пресвятої Євхаристії для почитання.
ПОКЛОНИ – тільки під час посту. Ніколи у суботу чи в неділю, хіба що йдемо в суботу до плащаниці. Завжди коли йде відправа з поклонами. Вкінці кожного богослужіння.
СИДІТИ – можна всім під час проповіді священика. Сидіти можна вагітним жінкам, або батькам з маленькими дітьми, і самим дітям продовж усього богослужіння, але НІКОЛИ під час освячення дарів, читання Євангелія. Природно щоб сиділи люди немічні, похилі віком, хворі….

На приватній молитві – СТОЯТИ, НА КОЛІНА, ПОКЛОНИ – коли є бажання, настрій, сила. Але ніколи в неділю. Молитись можна і сидячи (наприклад у поїзді, машині чи в автобусі коли ми в дорозі; на кріслі коли чекаємо, або довго молимося). Молитись можна і лежачи коли ми хворіємо…
о.Мартин Офлайн


Наш татко
 
Повідомлень: 330
З нами з: 13 листопада 2009, 21:14
Нагороди: 1
Мамуся-творець (1)
Дякував (ла): 94 раз.
Подякували: 1058 раз.

Re: Поведінка в церкві

Повідомлення о.Мартин » 26 березня 2013, 12:56

В часі посту б'ються поклони після кожного богослужіння напротязі цілого тижня (крім суботи та неділі дня), а також коли молимося молитву св. Андрея Критського, і в неділю вечером на вечірні.
Правильно бити поклони потрібно в такий спосіб.
1. перехреститись;
2. впасти на коліна;
3. нахилити чоло до землі.
Кожного дня крім суботи та неділі можна бити поклони і молитись навколішках.
о.Мартин Офлайн


Наш татко
 
Повідомлень: 330
З нами з: 13 листопада 2009, 21:14
Нагороди: 1
Мамуся-творець (1)
Дякував (ла): 94 раз.
Подякували: 1058 раз.


Повернутись до Розмова з священиком



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей

cron