Глобальні оголошення!



Відмінності між іконами

Відмінності між іконами

Повідомлення олеся » 07 листопада 2011, 14:30

Слава Ісусу Христу! Мене цікавить розбіжності між іконами чи образами (не знаю як правильно називати) для різних церков. Хочу подарувати сестрі на день народження ікону (чи знову таки образ) який планую вишити бісером, я вже кілька їх вишила, але для себе (УГКЦ) своїм батькам (УАПЦ), а сестра брала шлюб і відвідує РКЦ (у Львові кажуть Польська катедра). Не знаю на якій саме схемі зупинитися щоб то було правильно і саме для її сім'ї. може і різниці суттєвої немає??? :oops: де можна знайти перелік таких речей для вірних РКЦ??? наперед дякую...
Давайте замислимося над своєю поведінкою. Перш, ніж лаяти за поведінку своїх дітей - не забувайте, вони беруть приклад з нас...
олеся Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1699
З нами з: 25 жовтня 2011, 18:52
Звідки: львів
Нагороди: 1
Мамуся-творець (1)
Дякував (ла): 919 раз.
Подякували: 1074 раз.
Діти: Хлопчик та ще раз хлопчик

Різниця між іконами та образами

Повідомлення о.Мартин » 14 листопада 2011, 12:29

Яка різниця між іконами чи образами?

Дехто вважає, що образ та ікона – різні речі. Щоб не виникало двозначности, слід знати, що «образ» – це український переклад давньогрецького слова «ікона».

Ікона прийшла в Україну з Візантії. У документах та підписах на іконах XV-XVIІ ст. уже вживається українське слово «образ»: «образ цей був намальований... таким-то іконописцем, тоді-то».

В кін. XVII-XVIII ст. в Україні, намагаючись певним чином протиставитися латинізації, наголошували на значенні ікони в Церкві та правилах її написання. Ось тоді знову почали вживати назву «ікона». Пізніше стали співіснувати два терміни: «ікона» та «образ».

На сьогоднішній день «ікона» означає релігійне зображення, намальоване в східній традиції. В той же час багато хто «образом» називає живописне (не іконічне) зображення на релігійну тему. До художнього витвору митця на релігійну тему краще застосовувати назву «побожна картина» чи «картина на релігійну (біблійну або євангельську) тему», але не «образ». Тому що образ та ікона – це те саме. Повторюю, що «образ» – це український відповідник грецького слова «ікона».

Часто чуємо, що ікона повинна бути написана канонічно. Що це означає?
Вислів «канонічна ікона» вживається досить часто. Вважається, якщо ікона написана за певними правилами (як малюються очі, ніс, які кольори використовуються, які композиції творяться), то вона є канонічною. Канон в іконі – це також молитва і передусім богослов’я.

Залежно від того, чи в іконі закладене богослов’я і молитва, можна розрізняти ікони, написані по-богословськи, і малюнки, зовні схожі на ікону. Іконописання – це велика таємниця спілкування Бога та іконописця, які важко описати словами. Загалом можна сказати, що ікона дарується Богом. Іконописець – це християнин, котрий чує Божий поклик, вміє (або вчиться) малювати. Людина відповідає на Божий заклик своїми здібностями, і так «народжується» іконописець. Необхідно зауважити, що ікона починається з молитви. Іконописець має бути людиною молитви, яка всім своїм життям молиться.

На закінчення, думаю, що все залежить від естетичного смаку людини - що саме її подобається. Тільки пам'ятаймо, що Образ чи ікона це простий витвір мистецтва. Людина - перша "ікона" бо вона створена на "образ" і на "подобу" Божу. Людина, щоб передати своє розуміння своєї духовної ідентичності та віри у Всевишнього, пише чи малює інші образи чи ікони, які повинні бути явними ознаками правдивої віри. :men:
о.Мартин Офлайн


Наш татко
 
Повідомлень: 330
З нами з: 13 листопада 2009, 21:14
Нагороди: 1
Мамуся-творець (1)
Дякував (ла): 94 раз.
Подякували: 1058 раз.

Re: Відмінності.

Повідомлення олеся » 14 листопада 2011, 15:51

В мене було трохи інше питання: чи існує відмінність між іконами для вірних різних конфесій?
І ще одне питання випливло з Вашого повідомлення: ікони які ми купуємо в магазинах, на виставках, на ринку НЕ МОЖНА ВВАЖАТИ ІКОНОЮ? Ми ж не знаємо хто її створював.
Чому ікони можуть бути тільки мальовані або написані іконописцем? Тобто якщо я не монашка яка все своє життя присвятила Богові, а проста християнка яка відвідує Храм по неділях і святах,то я не вишиваю ікони, а лише картинки ззовні схожі на ікону?
Давайте замислимося над своєю поведінкою. Перш, ніж лаяти за поведінку своїх дітей - не забувайте, вони беруть приклад з нас...
олеся Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1699
З нами з: 25 жовтня 2011, 18:52
Звідки: львів
Нагороди: 1
Мамуся-творець (1)
Дякував (ла): 919 раз.
Подякували: 1074 раз.
Діти: Хлопчик та ще раз хлопчик

Re: Різниця між іконами та образами

Повідомлення о.Мартин » 14 листопада 2011, 21:31

чи існує відмінність між іконами для вірних різних конфесій? так тому що є різні традиції!

ікони які ми купуємо в магазинах, на виставках, на ринку МОЖНА ВВАЖАТИ ІКОНОЮ навіть якщо не знаємо хто її створював.

На сьогоднішній день «ікона» означає релігійне зображення, намальоване в східній традиції. В той же час багато хто «образом» називає живописне (не іконічне) зображення на релігійну тему. До художнього витвору митця на релігійну тему краще застосовувати назву «побожна картина» чи «картина на релігійну (біблійну або євангельську) тему», але не «образ». Тому що образ та ікона – це те саме. Повторюю, що «образ» – це український відповідник грецького слова «ікона».

Щодо ікон та іконописців є певні молитовні та богословські приписи, щодо малювання образів є художні приписи.
о.Мартин Офлайн


Наш татко
 
Повідомлень: 330
З нами з: 13 листопада 2009, 21:14
Нагороди: 1
Мамуся-творець (1)
Дякував (ла): 94 раз.
Подякували: 1058 раз.

Re: Різниця між іконами та образами

Повідомлення олеся » 14 листопада 2011, 21:56

А як тоді розуміти те що я ВИШИВАЮ БІСЕРОМ то просто малюнок???? А після освячення в церкві теж малюнком залишається? Я коли вишиваю то молюсь але не під час всього процесу а переважно коли відчуваю внутрішню потребу.
Давайте замислимося над своєю поведінкою. Перш, ніж лаяти за поведінку своїх дітей - не забувайте, вони беруть приклад з нас...
олеся Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1699
З нами з: 25 жовтня 2011, 18:52
Звідки: львів
Нагороди: 1
Мамуся-творець (1)
Дякував (ла): 919 раз.
Подякували: 1074 раз.
Діти: Хлопчик та ще раз хлопчик

Re: Різниця між іконами та образами

Повідомлення о.Мартин » 14 листопада 2011, 22:00

Не малюнок а образ, релігійний образ. Не простий мистецький витвір, а художній твір призначений для богопочитання (тобто образ). Після освячення у церкві залишиться образом, бо таке його призначення.
о.Мартин Офлайн


Наш татко
 
Повідомлень: 330
З нами з: 13 листопада 2009, 21:14
Нагороди: 1
Мамуся-творець (1)
Дякував (ла): 94 раз.
Подякували: 1058 раз.

Re: Ще раз про ікон

Повідомлення олеся » 21 лютого 2012, 00:37

Слава Ісусу Христу! Отче скажіть, будь ласка, як відноситься церква до вишивання ікон простими вірними... Звичайно при дотриманні норм: кольору символів і т.д....
Давайте замислимося над своєю поведінкою. Перш, ніж лаяти за поведінку своїх дітей - не забувайте, вони беруть приклад з нас...
олеся Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1699
З нами з: 25 жовтня 2011, 18:52
Звідки: львів
Нагороди: 1
Мамуся-творець (1)
Дякував (ла): 919 раз.
Подякували: 1074 раз.
Діти: Хлопчик та ще раз хлопчик

Re: Відмінності між іконами

Повідомлення о.Мартин » 21 лютого 2012, 11:49

Похвально! Тільки що Церква завжди нагадує, що образ повинен зображати не будь-що а святі події з життя святих, Біблії, Церкви тощо.
о.Мартин Офлайн


Наш татко
 
Повідомлень: 330
З нами з: 13 листопада 2009, 21:14
Нагороди: 1
Мамуся-творець (1)
Дякував (ла): 94 раз.
Подякували: 1058 раз.

Re: Відмінності між іконами

Повідомлення олеся » 05 травня 2012, 22:12

А можна ікону Пресвята Богородиця "Замилування" дарувати людині яка відноситься до римо-католиків?
Давайте замислимося над своєю поведінкою. Перш, ніж лаяти за поведінку своїх дітей - не забувайте, вони беруть приклад з нас...
олеся Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1699
З нами з: 25 жовтня 2011, 18:52
Звідки: львів
Нагороди: 1
Мамуся-творець (1)
Дякував (ла): 919 раз.
Подякували: 1074 раз.
Діти: Хлопчик та ще раз хлопчик

Re: Відмінності між іконами

Повідомлення о.Мартин » 06 травня 2012, 10:56

усі образи та ікони можна дарувати всім християнам... немає заборон! Тільки потрібно перше подумати чи той "християнин" буде шанувати цей образ чи ікону
о.Мартин Офлайн


Наш татко
 
Повідомлень: 330
З нами з: 13 листопада 2009, 21:14
Нагороди: 1
Мамуся-творець (1)
Дякував (ла): 94 раз.
Подякували: 1058 раз.


Повернутись до Розмова з священиком



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron