Глобальні оголошення!



Питання по богослов'ю та Біблії

Re: Питання по богослов'ю та Біблії

Повідомлення о.Мартин » 17 листопада 2011, 19:01

Так англійською менш цікаво звучить "man - wo-man", але значення те саме.
о.Мартин Офлайн


Наш татко
 
Повідомлень: 330
З нами з: 13 листопада 2009, 21:14
Нагороди: 1
Мамуся-творець (1)
Дякував (ла): 94 раз.
Подякували: 1058 раз.

Re: Питання по богослов'ю та Біблії

Повідомлення цікава » 16 жовтня 2013, 14:46

Поясніть мені, будь-ласка, так, щоб я зрозуміла один з епізодів створення світу. "Спочатку Бог сказав: “Хай буде світло!”" - це першого дня. "Четвертого дня Бог створив два великих світильники – сонце та місяць, що б вони освітлювали землю, а також безліч яскравих зірок." Про яке світло йдеться першого дня? Може всім зрозуміло, а тільки я одна темна не розумію?
цікава Офлайн


 

Re: Питання по богослов'ю та Біблії

Повідомлення о.Мартин » 17 жовтня 2013, 19:02

І Бог сказав - “Хай буде світло!” (Бут.1,3). Яке це було світло, якщо "світила" були створені пізніше (Бут1,14)?
Дуже цікаве питання, на котре є безліч цікавих теорій... недавно я написав статтю на цю тему.... ось уривок:

ХАЙ БУДЕ СВІТЛО - газета КАТЕДРА, травень, 2013 рік.

"На початку, коли Бог творив небо і землю, Він створив «світло» (Бут.1,3). Тут не йдеться про Сонце, Місяць, зорі чи інші небесні світила, адже Бог, згідно з біблійним переданням, створив їх набагато пізніше (Бут.1,14). Про яке світло тоді йде мова?

У Біблії використовується слово «фос» (світло), що походить з дієслова «фао», що означає світити, блистіти і також об’явити. Якраз останнє тлумачення допомагає нам розв’язати цю загадку. По-перше, уявімо собі життя без світла, без будь-якого світла. Це було б життя не тільки без кольорів, форм, тепла. Це було б життя пусте, спорожніле, позбавлене своєї краси, особливості, неповторності, різноманітності. Можливо і тому, створивши світло, Бог назвав його «добрим», тобто по-грецьки «калон», що значить також «бажане» або «красиве», тому що, по-друге, світло потрібне для того, щоб, побачивши усю красу творіння, людина могла б пізнати Божу славу. Отож. «світло», створене Богом до появи Сонця, Місяця та всіх небесних тіл, мало своє чітке завдання – виявити, об’явити Божу славу.

Усе творіння віддає певний блиск, відблиск Божої слави. Дивлячись на всі дива природи, ми бачимо Божу славу, бо Він усе премудрістю сотворив. Тому, створивши небо і землю, первісну матерію і «не»матерію, Бог наказав, щоб настало «світло», тобто, проміння Його слави, які виходили до усього створеного. Таке світло необхідне так для нашого зору (яким ми дивимося на світ), як для нашої «точки зору» (як ми сприймаємо те, що бачимо). Це світло висвітлює правду про всі речі, показує справжню суть усього створеного, виявляє те, що видиме і невидиме, як пише св. Павло: «Усе стає у світлі явним» (Еф.5,13).

Світло також показує правду про Бога, Ким Бог є, Його сутність. Дуже вміло про це пише св. Павло: «Бо Бог, який сказав: «Нехай із темряви світло засяє», - Він освітлив серця наші, щоб у них сяяло знання Божої слави, що на обличчі Ісуса Христа» (2 Кор.4,6).

Бог є світло. Це не метафора або крилатий вислів, а містична реальність. Світло є видимою ознакою божества. Бог – «світло неприступне, якого ніхто з людей не бачив, ані бачити не може» (1 Тим. 6:16), але світлом віри можна Бога бачити і то повсюди! Бог – Світло (1 Ів.1,5), досконале світло, що доповнює, висвітлює кожне інше матеріальне світло, як написано: «У твоїм світлі ми бачимо світло» (Пс.36:10). Ісус також світло, Світло від Світла, Бог істинний від Бога істинного, Світло, що просвічує кожного чоловіка, що приходить на світ; Ісус – Син, Який об’явив нам Отця. Подібно до світла, яке потрібне для бачення усієї навколишньої краси світу, віра в Ісуса Христа потрібна для пізнання Бога у світі.

Бог створив усе дивним і прекрасним, досконалим і дивовижним. На жаль, людина через власні гріхи не тільки не бачить цієї краси, але приховує, заперечує чи навіть нищить її. Чому? Напевно тому що боїться… не світла… а власної темряви..."
о.Мартин Офлайн


Наш татко
 
Повідомлень: 330
З нами з: 13 листопада 2009, 21:14
Нагороди: 1
Мамуся-творець (1)
Дякував (ла): 94 раз.
Подякували: 1058 раз.

Re: Питання по богослов'ю та Біблії

Повідомлення о.Мартин » 17 жовтня 2013, 19:05

Тобто... Бог створив первісну матерію (Бут.1,1), для того щоб ця матерія могла почати висвітлювати оцей відблиск Божої слави, Бог свторив "світло". Не фотони, а світло Його слави. І так кожна річ у вселенній висвітлює Божу славу. Це моя теорія, думаю, про йдеться про таке світло, а не про фотонів (сонце, місяць, зірки, тощо).
о.Мартин Офлайн


Наш татко
 
Повідомлень: 330
З нами з: 13 листопада 2009, 21:14
Нагороди: 1
Мамуся-творець (1)
Дякував (ла): 94 раз.
Подякували: 1058 раз.

Re: Питання по богослов'ю та Біблії

Повідомлення lyudmilka » 17 жовтня 2013, 20:45

класно пояснили... ого... Один мудрий єврей мені колись десь так подібно пояснив - назвав це світло "Світлом пізнання". Ну а я про фотосинтез спитаю. Світила створені 4 дня, а рослини зелені 3? Я аж ніяк не заморочуюся вже, але діти старших класів колись спитали. Я то з'їхала на те, що це староєврейське уявленя, близьке до міфів, навіть казала, шо не всі рослини потребують сонця, щоб зберігати зелений колір (напр. хвойні). Але самій було незручно, "врасплох" так якось. Ви, певно, знаєте відповідь.
"Немає ніяких ключів до щастя. Двері завжди відчинені." Мати Тереза
lyudmilka Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 109
З нами з: 15 травня 2013, 21:18
Звідки: тернопіль
Дякував (ла): 85 раз.
Подякували: 83 раз.
Діти: Anna Adel

Re: Питання по богослов'ю та Біблії

Повідомлення о.Мартин » 23 жовтня 2013, 11:05

Щодо Буття 1,1-31 не завжди все так просто. Перша глава, що представляє нам створення всесвіту на перший погляд просте та зрозуміле переоповідання, але ця глава також дотримується певних своїх правил. Йдеться про єрархію створінь у ментальності старозавітньої людини.

Бог перше створив небо (Бут.1,1), а потім землю. Це означає, що Бог створив нематерію (духовний світ) та матерію. Тут у єврейській ментальності духовний світ (нематерія) займає перше місце в єрархії. Духовний світ більш досконалий т.п.

Хоча усе створене Богом, матерія - земля (Бут.1,1) ще ділиться на "мертву" матерію (твердь, землю, море тощо) а потім живу (рослини, тварини, людина).

Бог створив уже живе. Євреї ділили ще усе живе на три світи: рослинний, тваринний та світ людини. Тому за таким порядком, Бог створив рослинний світ (Бут.1,11-13), найбільш примітивний для них вид життя. Потім тваринний світ (Бут.1,20-25), що також ділиться на життя що летить (Бут.1,20), на життя що плаває (Бут.1,21-23), і на життя що живе на суші (Бут.24-25), але перше місце щодо живих створінь займає людина, яку Бог створив вкінці (Бут.1,26).

Важко зрозуміти як рослини жили без сонця... Але перша глава Книги Буття хоче представити важливішу науку - існує певна єрархія у всесвіті.
о.Мартин Офлайн


Наш татко
 
Повідомлень: 330
З нами з: 13 листопада 2009, 21:14
Нагороди: 1
Мамуся-творець (1)
Дякував (ла): 94 раз.
Подякували: 1058 раз.

Поперед.

Повернутись до Розмова з священиком



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron