Глобальні оголошення!



Варварині вечори

Варварині вечори

Повідомлення pepi » 28 грудня 2009, 18:07

Добрий день о.Мартин . Хочу у вас запитати за Варварині вечори , можливо я неправильно висловлююсь , просто чула від знайомої, що зараз до Різдва Христового є Варварині вечори , під час яких вагітним жінкам неможна шити і вишивати після заходу сонця. Дійсно воно так є ? :?
Я вишиваю образ для свекрухи і хотіла б встигнути за січень, бо мені на початку лютого родити .
Дякую за відповідь !!!!!!
Измениться не может никто, но стать лучше может каждый.
pepi Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 216
З нами з: 28 листопада 2009, 23:00
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
випускниця школи материнства (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 228 раз.
Подякували: 171 раз.
Діти: Павлушка (12.07.2011)
Сергійко (04.01.2013)

Re: Варварині вечори

Повідомлення о.Мартин » 30 грудня 2009, 01:33

Свята Варвара — великомучениця, яка постраждала за сповідання віри Христової — за присудом місцевої влади її стратив власний батько, жорстокий Діоскор. Відразу після її мученицької кончини діва Варвара стала вшановуватися християнами, як свята великомучениця. Святість діви Варвари засвідчувалася також багатьма чудесами, які відбувалися біля її гробниці.
Ніколи не чув про варварині вечори (від дня св. Варвари до Різдва Христовго)!

Взагалі можна вам вишивати і в день чи в ночі і коли собі забажаєте!

Але про забобони відносно вагітних можна сказати наступне:
Усі забобони виникли або зі старих обрядів, що не збереглися чи заникли, або зі страху перед чимось, або з нерозуміння. Тільки за рідкісним виключенням, в забобонах можна знайти логіку.

Забобони — це біда всіх вагітних.

Ось 11 найбільш поширених забобонів з коментарями і спростуваннями лікарки гінеколога Ірини Столешникової:

1. Вагітним не можна сидіти нога на ногу.
Вважається, що тоді народиться дитя з кривими ніжками або клишоногий.
Насправді: Дійсно під час вагітності небажано сидіти з схрещеними ногами. Але до можливої кривизни ніжок і клишоногості дитяти це не має ніякого відношення. Просто при такому положенні тіла порушується кровообіг в ногах майбутньої мами, що може привести до варікозного розширення вен.

2. Вагітній жінці не можна відмовляти в їді і необхідно задовольняти всі її витребеньки, навіть якщо цей продукт їй протипоказаний.
Вважається, що кожне незадоволене під час вагітності бажання ускладнює пологи. І ніж більше таких бажань були, тим сильніше жінка мучитиметься.
Насправді: Дійсно під час вагітності краще йти на поводі у всіх своїх бажань. Але на характер перебігу пологів це ніяк не впливає. Просто організм вагітної краще всього знає, що йому необхідно в даний момент. А ось навіть якщо дуже хочеться саме те, що категорично заборонене лікаркою, то краще не ризикувати і пересилити себе. Хоча гінекологи вже давно прийшли до висновку, що деякі "заборонені" продукти, в малих кількостях за бажання можна вживати (наприклад, пиво).

3. Під час вагітності не можна в'язати вузли.
Вважається, що тоді під час пологів маля може заплутатися в пуповині.
Насправді: Це забобон і в нім немає і частки істини. Якщо звичайно ви не збираєтеся самі зав'язуватися у вузол в другій половині вагітності, що абсолютно нереально.

4. Під час вагітності не можна піднімати руки вище за голову.
Вважається, що тоді під час пологів маля може заплутатися в пуповині.
Насправді: Довгий час гінекологи дійсно вважали, що якщо вагітна жінка часто піднімає руки вище за голову, то це викликає обвивання або накид пуповину під час пологів. Але в даний час доведено, що тут немає ніякого взаємозв'язку.

5. Вагітним не можна підстригати волосся.
Вважається, що кожного разу відрізуючи своє волосся, майбутня мама укорочує життя своєму дитяті.
Насправді: Це забобон. Навпаки, під час вагітності у багатьох жінок в гіршу сторону міняється структура волосся. Вони стають тоншими, ламкішими, блякнуть, січуться і вилазять. Тому, щоб поліпшити волосся і добре виглядати, бажано регулярно підстригатися або хоч би підрівнювати кінчики. Природно на дитяті це ні як не відбивається.

6. Не можна нікому (окрім майбутнього тата) розповідати про свою вагітність, до тих пір, поки не буде помітно.
Вважається, що ті, що оточують пильною увагою можуть наврочити майбутню маму і тоді у неї будуть важкі і тривалі пологи.
Насправді: Це особиста справа кожної людини. Але при загрозі викидня, дійсно психологи рекомендують не афішувати своє положення, до тих пір, поки існує ризик невиношування (приблизно до 4-х місяців). Інакше якщо раптом трапитися нещастя, то вам буде дуже важко від ненавмисної нетактовності або надмірної турботи тих, що оточують.

7. Не можна до пологів дізнаватися пів майбутнього дитяти.
Вважається, що не можна порушувати велике таїнство дітородіння і дізнаватися майбутнє раніше покладеного терміну.
Насправді: Дійсно церква не схвалює всілякі передбачення, у тому числі і визначення підлоги дитяти під час вагітності. Раніше ще вважалося, що недосконалість техніки, під час проведення цієї процедури, може несприятливо відбитися на здоров'ї маляти. Але зараз процедура УЗІ абсолютно нешкідлива і вважається за обов'язкову для всіх майбутніх мам. Звичайно, якщо маля завжди повертається "не тим боком", то не варто захоплюватися і дуже часто, без рекомендації лікарки проводити цю процедуру.

8. Не можна до пологів купувати придане маляті і приносити в будинок дитячі речі.
Вважається, що це дуже погана прикмета.
Насправді: Це всього лише забобон. Навпаки бажано заздалегідь купити все необхідне. Інакше відразу після повернення з пологового будинку вам доведеться терміново бігти по магазинах. Або довіряти цю відповідальну процедуру новоявленому тату, який навіть не в змозі відрізнити пінетки від шкарпеток. Тільки не купуйте заздалегідь речі у великих кількостях і на вирощування.

9. Під час вагітності не можна спати на спині.
Вважається, що в такому положенні маляті недостатньо повітря і він може задихнутися.
Насправді: Якщо вагітність протікає нормально без ускладнень, то жінка може спати в будь-якій зручній позі. Але в деяких випадках лікарки дійсно не рекомендують спати на спині, особливо в другій половині вагітності. Це пов'язаний з тим, що в такому положенні вся маса вагітної матки тисне на хребет, кишки і нижню порожнисту вену, яка відповідає за відтік крові з нижньої частки тіла до серця. Це може викликати болі в спині, геморой, утрудняти дихання, кровообіг і гіпотензію.

10. Під час вагітності не можна приймати ванну.
Вважається, що пологи можуть зачатися раніше покладеного терміну.
Насправді: Дійсно під час вагітності не можна приймати гарячу ванну, яка в деяких випадках може стати причиною передчасних пологів. А ось від теплої води ніякої шкоди не буде. Навпаки тепла ванна допоможе розслабитися зняти напругу і втому. Ще раніше вважалося, що під час прийому ванни брудна вода може потрапити в піхві і викликати запалення в родових шляхах і в матці. В даний час доведено, що слизиста пробка, розташована в шийці, перешкоджає проникненню мікробів в матку.

11. Не можна нікому повідомляти передбачуваний день пологів (навіть майбутньому тату).
Вважається, що таємні пологи протікають швидко і легко. А ніж більше знайомих людей знають про те, що жінка зараз народжує, тим довше і сильніше вона мучитиметься.
Насправді: На характер пологів це ні як не впливає. Частенько жінка і лікарка можуть тільки дуже приблизно розрахувати передбачуваний день пологів. Але деякий сенс в цьому забобоні все-таки є. Більш всього всіх вагітних жінок дратує одне безглузде питання: "Ти ще не народила?" Особливо якщо майбутня мама сама чекає не діждеться пологів, а передбачуваний день вже давно минув. Отже якщо ті, що оточують не знатимуть передбачуваний термін, то вам в останні дні буде набагато спокійніше.
Але все-таки під час вагітності не варто покладатися на різні прикмети і забобони, навіть якщо в них є доля правди. Краще всі питання, що цікавлять вас, ставити лікарці і строго виконувати його рекомендації.

Хто вірить у забобони не є насправді вільною людиною, а рабом самих забобон! Через страх, не знання, слабку християнську віру, особа здатна вірити в будь-що!

Хто прочитає цю відповідь і не повірить в те, що написано – напевно перетвориться в жабу! :)X
о.Мартин Офлайн


Наш татко
 
Повідомлень: 330
З нами з: 13 листопада 2009, 21:14
Нагороди: 1
Мамуся-творець (1)
Дякував (ла): 94 раз.
Подякували: 1058 раз.

Re: Варварині вечори

Повідомлення pepi » 31 грудня 2009, 00:03

Дуже дякую Отче за відповідь !!!!!! :fine:
Чесно кажучи відкрила для себе багато нових забобонів, тай таких смішних і наївних............ :roll: особливо смішно стало , за відповідь під №8 .Люди за кордоном, ще далеко до вагітності облаштовують дитячі кімнати, а ми такі забобонні на рахунок того ж одягу , чи ліжечка з коляскою :( причому таких пар я знаю є дуже багато , особливо на цьому наголошують бабусі.
Наскільки я знаю о.Андрій говорив , що можна вишивати , навіть в неділю, і в свята , якщо , це не для бізнесу, а для власного задоволення, заспокоєння і т.д
Я надіюсь , що ця відповідь, допоможе багатьом майбутнім парам і полегшить їхнє життя.
Тож давайте не будемо ускладнювати своє життя всілякими несинітницями і забобонами .............. :)
Измениться не может никто, но стать лучше может каждый.
pepi Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 216
З нами з: 28 листопада 2009, 23:00
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
випускниця школи материнства (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 228 раз.
Подякували: 171 раз.
Діти: Павлушка (12.07.2011)
Сергійко (04.01.2013)


Повернутись до Розмова з священиком



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 10 гостей

cron