Глобальні оголошення!



"Христос Рождається!"чи "Христос Народився!"?

"Христос Рождається!"чи "Христос Народився!"?

Повідомлення Lusik » 10 січня 2012, 00:51

Христос Рождається! о. Мартин у мене виникла ось така ситуація на днях.
Ми приїхали з чоловіком у гості і як годиться привіталися : "Христос Рождається!"нам ввічливо відповіли і одночасно зробили зайваження, що сьогодні на святковій службі (це було 7.01) отець в церкві наголошував, що потрібно вітатися "Христос Народився! Це , ще уточню _ на службі в Ураїнській Православній Церкві.
Отож мені цікаво як пояснює це явище церква і Ви зокрема. Як все ж правильно вітатися і чи взагалі є істотна різниця між цими привітаннями " Христос Рождається!" і "Христос Народився!"", бо я особисто щось ніколи не звертала особливо увагу на це?
Lusik Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 575
З нами з: 17 лютого 2011, 15:04
Звідки: Тернопіль-Дружба
Дякував (ла): 1183 раз.
Подякували: 609 раз.
Діти: Синусик-котусик
(29.10.2010)

Re: "Христос Рождається!"чи "Христос Народився!"?

Повідомлення о.Мартин » 10 січня 2012, 21:08

Незважаючи на поняття що Христос "постійно народжується в серцях вірних і в їхніх добрих словах та ділах" див http://www.ukrainian-orthodoxy.org/ques ... etings.php, Христос будучи правдивим Богом народився від Діви у Вифлиємі. Бог став чоловіком. Це не вічний процес. Це сталося раз на завжди.

Іншими словами, Христос як правдивий чоловік - "народився" у Вифлиємі. Будучи правдивим Богом від "роджений перед усіма віками". Тому "Христос родився" і "Христос рождається" є правильні різдвяні вітання, вони лише під різними богословськими оглядами пояснюють "таїнство" воплочення (Бог стає людиною) Ісуса Христа.
о.Мартин Офлайн


Наш татко
 
Повідомлень: 330
З нами з: 13 листопада 2009, 21:14
Нагороди: 1
Мамуся-творець (1)
Дякував (ла): 94 раз.
Подякували: 1058 раз.

Re: "Христос Рождається!"чи "Христос Народився!"?

Повідомлення олеся » 10 січня 2012, 21:51

Я не хочу створювати нову тему, бо вона схожа до даної... Як правильно вітатися на похороні в різдвяний час? На саме Різдво в нас в церкві померла молода жінка 26років, і ввечері в той самий день я йшла з свекрухою на парастас, коли зайшли до хати то вийшло так що свекруха трохи швидше помолилася і привіталася до людей "Христос рождається", а якась жіночка сказала чому ви так вітаєтесь? В людей горе померла молода жінка, а ви так вітаєтесь... То я як помолилася навіть не привіталася не знала що казати :oops: , а зайшов дяк і теж привітався "Христос рождається" то та жіночка змовчала, бо напевне не хотіла дяка "вчити"... А як вітався священник не звернула уваги... То як правильно? І на цвинтарі як зустрічатиму людей як правильно вітатися? ми завжди після відправи в церкві йдемо до чоловікового батька і в той час багато людей йде... Моя подруга - дружина священника і сказала так: Ніхто Різдво не відміняє яке б горе не сталося, і християнське вітання має бути таким, як прийнято в різдвяному часі... Але хочу почути і вашу думку. Дякую!
Давайте замислимося над своєю поведінкою. Перш, ніж лаяти за поведінку своїх дітей - не забувайте, вони беруть приклад з нас...
олеся Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1699
З нами з: 25 жовтня 2011, 18:52
Звідки: львів
Нагороди: 1
Мамуся-творець (1)
Дякував (ла): 919 раз.
Подякували: 1074 раз.
Діти: Хлопчик та ще раз хлопчик

Re: "Христос Рождається!"чи "Христос Народився!"?

Повідомлення о.Мартин » 11 січня 2012, 09:56

Так сталося що цього ж року я мав панахиду на самий Святий Вечір (десь о 17.00 на 06.01) і на саме Різдво (10 год рано на 07.01). Не тільки я привітав усіх з Різдвом Христовим, а ми з дяком перед і після панахиди заспівали колядки "Бог Предвічний" та "У Вифлиємі новина". Так дружина священика має рацію: Ніхто Різдво не відміняє яке б горе не сталося, і християнське вітання має бути таким, як прийнято в Різдвяному часі..
о.Мартин Офлайн


Наш татко
 
Повідомлень: 330
З нами з: 13 листопада 2009, 21:14
Нагороди: 1
Мамуся-творець (1)
Дякував (ла): 94 раз.
Подякували: 1058 раз.


Повернутись до Розмова з священиком



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей