Глобальні оголошення!



Робота у свята...

Робота у свята...

Повідомлення happymami » 29 грудня 2009, 23:47

1) От чула від багатьох знайомих, що у неділю чи свята вони перуть, бо типу ж "не я перу, а машинка"...
Чи можна вважати таке прання роботою, і чи не є то гріхом - прати автоматом у неділю, свята, без сильної на то необхідності?

2) А ще одне стосується вишивання. Десь почула, що вишивати в неділю можна, бо то не робота, а хобі і коли ж, як не у вихідні... Але ж вишивати - проколювати голкою, то ніби вважається гріховним у неділю...

Як правильно стосовно прання-вишивання і можливо ще якихось видів домашньої роботи та хоббі у свята???

Дякую
Навчу комп'ютерної графіки. З сертифікатом чи приватно
ЗображенняЗображення
Ми можемо стримати біль, злість, сльози, любов... але стримати сміх - неможливо)))
happymami Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 4945
З нами з: 15 листопада 2009, 08:56
Звідки: З дому)))
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) за тривале грудне вигодовуванн (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2500 раз.
Подякували: 5212 раз.
Діти: Хлопчик-дівчинка)))

Re: Робота у свята...

Повідомлення mari » 30 грудня 2009, 01:19

Якщо люди таки дійсно зайняті, і під ранок машинки на годину включити не можуть,що ти зробиш! Але як правило то часто такі оправдання-немає як,коли. Зате телевізор дивитись і по телефону плести розмови часу найдеться....Воно певно що зручно в неділю.Дехто і генеральні прибирання влаштовує. Хай отець скажуть.
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: Робота у свята...

Повідомлення о.Мартин » 30 грудня 2009, 02:03

1. Є загальні правила щодо IV Божої Заповіді "святкувати Божий день" (це неділі і церковні свята). Щоб зберегти цю заповідь, особа повинна у ці дні вислухати Службу Божу та відмовлятися від важкої та непотрібної праці. Це означає, що Заповідь нас примушує до молитви з Богом в цей день і до відпочинку!

2. Є ще один момент... якщо особа працює цілий тиждень між паперами в офісі наприклад, і під час робочого дня не бачить навіть сонця чи синього неба, тоді для неї відпочинок буде поїхати в неділю (після Служби Божої) на дачу, і там щось собі робити (квіти садити, підливати город, тощо). Для особи, яка цілий тиждень працює на полі, відпочивати біля доброї книжки.

3. Тому що є різні професії - є різні відпочинки. Для хлібороба відпочинок - це не їхати на дачу. Для офіс менеджера недільний відпочинок - це не сидіти між паперами!

4. Прати на сьогоднішний день - не важка робота, якщо є пральна машина! Але чи це необхідна праця, що її потрібно виконати в неділю? Заповідь має на увазі відмовлятися від важкої та непотрібної роботи, яку можна було б зробити в інший день. Але якщо ми працюємо на роботі з ранку до ночі, тоді можливо ми не маємо мати часу під час робочого тижня зашити, прати,прасувати, тощо. Якщо це так, тоді прати в неділю чи інші домашні роботи які конечні і не можуть відкладатися на пізніше - не є гріхом.

5. Але знову звертаємо увагу на те, що неділя - це день відпочинку! Наш святий обовязок - це відпочивати в цей день. Якщо вишивання, вязання, малювання, біг, спорт, плавання, теніс, тощо, приносить вам радість і ви таким способом "відпочиваєте" тоді ви належно виконуєте ваш святий обовязок.

[color=#BF0040]6. І не треба забувати про Службу Божу в ці дні!
[/color]
о.Мартин Офлайн


Наш татко
 
Повідомлень: 330
З нами з: 13 листопада 2009, 21:14
Нагороди: 1
Мамуся-творець (1)
Дякував (ла): 94 раз.
Подякували: 1058 раз.

Re: Робота у свята...

Повідомлення Naya » 30 грудня 2009, 15:28

Я не втрималася, щоб свої 5 коп не вкласти, бо була на цю тему суперечка.
Мене сварили колись, що закинула прати в неділю....
Але як на мене, то краще в свято робити якусь улюблену та корисну справу, аніж об"їдатися та напиватися. Бо чогось в нас в Україні в більшості так є, щось робити в свято - то гріх, а обжертися та нипитися - то можна. Свято ж - значить застілля обов"язкове.
Naya Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1247
З нами з: 17 листопада 2009, 13:58
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1093 раз.
Подякували: 1240 раз.
Діти: Синочки Жданчик та Мирославчик

Re: Робота у свята...

Повідомлення Harper » 01 листопада 2010, 01:06

"9 Отож, людові Божому залишається суботство, спочинок. 10 Хто бо ввійшов був у Його відпочинок, то й той відпочив від учинків своїх, як і Бог від Своїх. 11 Отож, попильнуймо ввійти до того відпочинку, щоб ніхто не потрапив у непослух..." Євр. 4, 9-11.
"4 Як настало ж виповнення часу, Бог послав Свого Сина, що родився від жони, та став під Законом, 5 щоб викупити підзаконних, щоб усиновлення ми прийняли. 6 А що ви сини, Бог послав у ваші серця Духа Сина Свого, що викликує: Авва, Отче! 7 Тому ти вже не раб, але син. А як син, то й спадкоємець Божий через Христа. 8 Та тоді, не знаючи Бога, служили ви тим, що з істоти богами вони не були. 9 А тепер, як пізнали ви Бога, чи краще як Бог вас пізнав, як вертаєтесь знов до слабих та вбогих стихій, яким хочете знов, як давніше, служити? 10 Ви вважаєте пильно на дні та на місяці, і на пори та роки." Галатів 4,4-10

Наскільки я добре зрозумів апостола Павла, то він говорить про визволення з під Закону, і життя в благодаті. І говорить про суботство - не як конкретний, один день в тиждні, а про те що в віруючих кожний день субота, тобто перебування в Божому відпочинку. Про це цілий лист до галатів написаний.
Harper Офлайн


 

Re: Робота у свята...

Повідомлення о.Мартин » 03 листопада 2010, 12:15

Harper... згідно з вашим тлумаченням св. Павла, чи неділя такий день як понеділок чи четвер?
А як св. Павло тлумачить 4ту Божу Заповідь?

:???:
о.Мартин Офлайн


Наш татко
 
Повідомлень: 330
З нами з: 13 листопада 2009, 21:14
Нагороди: 1
Мамуся-творець (1)
Дякував (ла): 94 раз.
Подякували: 1058 раз.

Re: Робота у свята...

Повідомлення happymami » 22 листопада 2011, 05:59

Маю таке питання. Якшо є двоє працівників на фірмі, котра працює і в неділю також. Працюють через неділю. Тобто, одну неділю один, дуруг - інший. Якшо один з них принципово відмовляється працювати у неділю, бо ж християнин, то чи не буде для ціє людини більшим гріхом - підставляти під щонедільний гріх напарника?
Навчу комп'ютерної графіки. З сертифікатом чи приватно
ЗображенняЗображення
Ми можемо стримати біль, злість, сльози, любов... але стримати сміх - неможливо)))
happymami Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 4945
З нами з: 15 листопада 2009, 08:56
Звідки: З дому)))
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) за тривале грудне вигодовуванн (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2500 раз.
Подякували: 5212 раз.
Діти: Хлопчик-дівчинка)))

Re: Робота у свята...

Повідомлення о.Мартин » 24 листопада 2011, 17:18

Неділя - не тільки для відпочинку.... про це я вже писав.

Суттєвий фактор чому у нас є вихідний в неділю - це мати можливість прийти до церкви на Службу Божу щоб бути присутніми на "святкування" неділі. Але на сьогодніший день багато хто працює в неділю, але не цілодобово, тому у храмах є літургія і рано і вечером.

"Добрий" християнин поступив би так: залишуся я на роботі в неділю заради мого напарника, щоб він міг бути на Службі Божій. Це тоді буде справжнім "добрим" вчинком. Сказавши це, чи не трохи "егоїстично" думати тільки про власні принципи? Усе те, що ви зробили одному з найменших моїх братів чи сестер - ви мені зробили каже Ісус.
о.Мартин Офлайн


Наш татко
 
Повідомлень: 330
З нами з: 13 листопада 2009, 21:14
Нагороди: 1
Мамуся-творець (1)
Дякував (ла): 94 раз.
Подякували: 1058 раз.


Повернутись до Розмова з священиком



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron