Глобальні оголошення!



Шлюб по "зальоту"

Re: Шлюб по "зальоту"

Повідомлення Tajga » 17 травня 2011, 20:08

гра з вогнем написав:На жаль, для багатьох людей зміна значення символу в ритуалі означає зміну суті самого ритуалу. адже символ є квінтесенцією суті. він має певне значення і покликаний це значення позначати та навіть ідеалізувати. не залишеться символів того чи іншого ритуалу - зникне й сам ритуал.
зміниться значення символів, зміниться й суть ритуалу. зміниться суть - зміниться значення символу. це взаємовязані речі.


На жаль філософська складова моєї освіти не дає мені спокійно пройти мимо... :? Символ - це сутність на позначення іншої сутності. Перша пов'язана з другою, але залежна від неї, а не навпаки... Символ несе певне значення, з цим я згодна, але зміна значення символа не несе зміни значення сутності, яку він виражає... Швидше символ буде позначати щось вже істотно інше, або стане пустим знаком (філософських термін), пустишкою, яка значить все і нічого конкретно. З прикладами вийде краще. Та сама замучена нами весільна біла сукня в сучасному світі вже не несе того значення, що раніше - символа дошлюбної чистоти, зокрема (про що ми і бідкаємось), але хіба значення таїнства шлюбу від того применшилось? Таїнство шлюбу так само важить в житті Церкви, як і раніше і має таку саму силу, хвалити Бога. Так само цінується в Церкві і дошлюбна чистота. А весільна біла сукня стала пустим знаком, бо одночасно значить все, що уявить собі людина і нічого...
Перлинка, наливай! :beer:
Думати не боляче. Вірити не страшно. :)

Бережи, Господи, мою родину, щоб єдність і злагода панували в ній.
Tajga Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 1775
З нами з: 13 грудня 2010, 16:37
Звідки: селище мирного атома :)
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 2646 раз.
Подякували: 3280 раз.
Діти: Давид 19.10.2007
Тереза 7.8.2009
Лев 16.11.2011
Маргарита 8.11.13

Re: Шлюб по "зальоту"

Повідомлення гра з вогнем » 17 травня 2011, 20:22

Tajga в церкві може і цінується. але поза церквою цінність таїнства шлюбу втрачена. одним з проявів цього я втрата символізму, який закладався у біле плаття.
символи створюються для народу, для наочності, для того, щоб постійно пам'ятати про ті чи інші цінності, які власне цими символами й позначаються.
якщо народ перестає дбати про відповідність суті та символу, тим самим перестає дбати про суть.

символ та суть, котру він позначає є взаємозалежними. з втратою символа часто втрачається суть. втрата символа веде до втрати поваги до суті і як наслідок її знецінення.
зараз у прикладі з платтями, суть настільки знецінюється, що вже не потребує символічного вираження. зацікавленість в тому, щоб зберігати символіку явища, яке втратило свою актуальність - зникає. саме тому зараз перестають дбати про шлюбну символіку, оскільки шлюб перестав бути таїнством для широкого кола осіб.
гра з вогнем Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 6099
З нами з: 23 листопада 2009, 17:43
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 3057 раз.
Подякували: 4232 раз.

Re: Шлюб по "зальоту"

Повідомлення Перлинка » 17 травня 2011, 20:32

:lol: :lol: :lol:

я бачу ви знайшли одна одну ,я вам не собутильник , спілкування на рівні суті та сутностей і символічного символізму для мене надто високие :crazy:
чи може глибокие :?
«Спасай взятых на смерть, и неужели откажешься от обреченных на убиение? Скажешь ли: "вот, мы не знали этого"? А Испытующий сердца разве не знает? Наблюдающий над душею твоею знает это, и воздаст человеку по делам его». (Притч.24:11-12)
Перлинка Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 5093
З нами з: 26 вересня 2010, 17:34
Нагороди: 3
гостренький язичок (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 3766 раз.
Подякували: 4017 раз.

Re: Шлюб по "зальоту"

Повідомлення гра з вогнем » 17 травня 2011, 20:50

не видумуй! :beer:
гра з вогнем Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 6099
З нами з: 23 листопада 2009, 17:43
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 3057 раз.
Подякували: 4232 раз.

Re: Шлюб по "зальоту"

Повідомлення Tajga » 17 травня 2011, 22:04

Перлинка, я ж кажу: наливай! ;-)

гра з вогнем написав:Tajga в церкві може і цінується. але поза церквою цінність таїнства шлюбу втрачена.


Мені дивно чути про таїнство шлюбу поза Церквою взагалі. Таїнства існують тільки в Церкві, встановленій самим Ісусом Христом, так само і самі таїнства (яких є сім) встановлені Ним для тих, хто в Нього вірить. Поза Церквою існує інститут шлюбу, який підтримується державою. Держава шлюби реєструє і законодавчо підтримує. Атрибутів громадянського (такого, що реєструє держава) шлюбу безліч і кожен може вибрати ті, що йому імпонують, що відповідають традиціям місцевості проживання або прийнятим в родинах. А можна не вибирати жодного. Ми з чоловіком, наприклад, прийшли через місяць після подачі заяви, отримали свідоцтво і розписались в книзі, на все про все 30 хвилин. :)
Той інститут шлюбу, що підтримується державою, базується лише на добрій волі громадян та їх моралі. Бідна біла сукня тут також ні до чого, на мій погляд. Вона може бути хіба ознакою занепаду якихось моральних устоїв, але аж ніяк не їх причиною.

гра з вогнем написав:символи створюються для народу, для наочності, для того, щоб постійно пам'ятати про ті чи інші цінності, які власне цими символами й позначаються.


Створені штучно символи і нав'язані довго не живуть. Подивись на символи радянського союзу. Як на мене, символи виникають спонтанно і лише осмислюються людиною. Вони можуть взаємодоповнюватися або взаємозамінюватися або просто переставати відповідати сутності того, що їх викликало.

зараз у прикладі з платтями, суть настільки знецінюється, що вже не потребує символічного вираження. зацікавленість в тому, щоб зберігати символіку явища, яке втратило свою актуальність - зникає. саме тому зараз перестають дбати про шлюбну символіку, оскільки шлюб перестав бути таїнством для широкого кола осіб.

+100!
Думати не боляче. Вірити не страшно. :)

Бережи, Господи, мою родину, щоб єдність і злагода панували в ній.
Tajga Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 1775
З нами з: 13 грудня 2010, 16:37
Звідки: селище мирного атома :)
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 2646 раз.
Подякували: 3280 раз.
Діти: Давид 19.10.2007
Тереза 7.8.2009
Лев 16.11.2011
Маргарита 8.11.13

Re: Шлюб по "зальоту"

Повідомлення гра з вогнем » 17 травня 2011, 22:16

Tajga для мене шлюб святий і без церковного чи державного втручання. саме як інститут шлюбу.
Вона [Бідна біла сукня] може бути хіба ознакою занепаду якихось моральних устоїв, але аж ніяк не їх причиною.

про це й ведеться мова. причина звісно ж не у сукні. але нехтування традиціями вибору сукні (не кожний окремий вибір) є показником зміни ставлення до шлюбу.
не головним, не визначальним. просто як один з дзвіночків.
гра з вогнем Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 6099
З нами з: 23 листопада 2009, 17:43
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 3057 раз.
Подякували: 4232 раз.

Re: Шлюб по "зальоту"

Повідомлення Руженка » 18 травня 2011, 00:30

Руженка випала з життя на форумі :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Сонечко вийшло, Руженку забрало))))))))))))

Тут бачу багато вже написали)))))))))))))))) Скажу відверто не перечитувала))))))))))))) Пофілософствую від себе на цю тему.

Шлюб по зальоту??? Так шлюб, чи заміж???? Шлюб в церкві???? Якщо вже так сталось, то нічого поганого в цьому нема, якщо в людей хороші стосунки і вони можуть серйозно відповідати за наслідки. Звичайно, що це випробування, бо люди цього не планували, але якщо є стосунки і почуття, то все ок!!!!! І сімя може бути вообще супер пупер!!!!!!!!!! В мене є дуже класний наочний приклад!!! Про церкву писати не буду, бо я тут не спец! Але якщо люди кохають одне одного, то я думаю, що це не гріх!!!Гірше, коли в церкві розвод дають!!!!!!!!!!І ще й гроші нормальні платять....................Так що питання церкви для мене взагалі цікаве..............Особливо їх свято-набожна грошовита особливість.........
Руженка Офлайн


 

Re: Шлюб по "зальоту"

Повідомлення Euphoria » 18 березня 2014, 01:48

якщо люди люблять один одного,вирішили родити дитинку,тоді нічого поганого немає
а коли переспались разок і тут на тобі,так сказати,тоді...самі розумієте
одні роблять аборт,одні народжують самі,інші будують сім"ю але вона тріщить по швам
може є ще люди які звикають один до одного і закохуються вже одруженими))всім би так)))
Euphoria Офлайн


 

Re: Шлюб по "зальоту"

Повідомлення Alalan » 08 серпня 2014, 23:43

за статистикою шлюби такі розпадаються на 2 році життя, але й виключення. знайомі мої одружилися бо була вагітна, і вже 15 років живут, мають 3 дітей. для них вагітність стала кроком в сімейне життя, а так може б вешталися ще довго)
Alalan Офлайн


 

Re: Шлюб по "зальоту"

Повідомлення Milana » 12 жовтня 2014, 10:31

Ни чё хорошего с этого не будет, если любишь, то да, а если нет только себе повесишь на шею кучу проблем!
Milana Офлайн


 

Поперед.Далі

Повернутись до Сімейні стосунки



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей