Сторінка 1 з 1

Слабозорість і сліпота

ПовідомленняДодано: 17 жовтня 2011, 05:07
mari
15 жовтня - Міжнародний день білої тростини.

А історія білої тростини почалась ще в 1921 році у Великобританії, коли осліплий фотограф Джеймс Бігс вийшов із дому з тростиною у руках і зрозумів - аби його палиця була помітною - її потрібно пофарбувати у білий колір. У наш час біла тростина - супутниця п'ятдесяти мільйонів людей у світі, у тому числі - в Україні слабозорих та незрячих людей - п'ятдесят тисяч, а на Тернопільщині - трохи більше двох з половиною тисяч. Біла тростина - це символ незрячої людини і її перша помічниця, каже Іван Колосовський, який у цілковитій темряві живе від народження. Проте вада зору не заважає Івану Дмитровичу викладати, співати і писати вірші. Каже - все завдяки людям, які його оточують і, звичайно ж, - білій тростині.

Іван КОЛОСОВСЬКИЙ, вчитель Тернопільської міжобласної школи для сліпих та слабозорих, пояснює:

- Коли людина навть в темряві йде по вулиці, її має бути видно. Це є свого роду символ, це значить, що біла тростина показує всім людям, і владним структурам, і простим звичайним людям, що на незрячих треба звернути увагу, час від часу їм потрібно в чомусь допомогти. Не заради того, щоб допомога заради допомоги - які ми добрі, які ми хороші, а дійсно в тих місцях, в тих моментах, де незрячий не може сам себе обслужити.

У Тернопільській міжобласній школі для сліпих та слабозорих, де викладає Іван Колосовський, вже понад 35 років навчають людей з вадами зору. Незрячі люди хочуть жити повноцінним життям, як і зрячі - вчитися, одружуватись, народжувати дітей, працювати. Проте без допомоги їм це зробити важче, тому і привертають до себе увагу як суспільства, так і влади. Багато ще потрібно зробити, щоб вони почувались справді комфортно, проте багато вже й зроблено.


У суспільстві рівних можливостей, яке ми будуємо, сліпі та слабозорі люди мають почуватися комфортно. На Тернопільщині більше двох з половиною тисяч людей - незрячі. Почути їх, зрозуміти, прийняти і допомогти - завдання зрячих.

Re: Слабозорість і сліпота

ПовідомленняДодано: 17 жовтня 2011, 05:08
mari
Може хтось має таких знайомих. Як і що допомагає їм виживати в Тернополі?(в місті де ще не має для слабозорих спец.світлофорів, де не кожен може купити собі спец.палочку і завести спец.навчену собаку?)

Re: Слабозорість і сліпота

ПовідомленняДодано: 17 жовтня 2011, 05:17
happymami
Не маю таких знайомих, але так як я короткозора, то часто прошу продавців у магазинах сказати, яка ціна на той чи інший товар, особливо взимку коли окуляри потіють. То буває, гавкають, типу а ви шо не бачите самі? НЕ уявляю, як сліпі люди взагалі в нас виживають. То хібашо треба бути конкретно сліпим, шоб тобі не гавкали і дорогу уступали

Re: Слабозорість і сліпота

ПовідомленняДодано: 17 жовтня 2011, 14:54
svetla
Розумію happymami.У мене така ж ситуація.
У нашому суспільстві ще не знають як то "не гавкати" на таких людей,а тим паче допомогти.У кого немає ніяких проблем не хоче розуміти таких людей.

Re: Слабозорість і сліпота

ПовідомленняДодано: 17 жовтня 2011, 15:53
Ludmila
Мама та сестра мого чоловіка викладають у Тернопільскій школі для сліпих та слабозорих, вчать дітей, які втратили зір писати, читати (зокрема з допомого шрифта Брайля), працювати за комп'ютером, це так дивовижно, коли людина, яка зовсім не бачить може користуватися інтернетом, бо є спеціальні програми, спеціальні сайти, які озвучують інфомацію і спеціально адаптовані клавіатури, з допомогою яких можна друкувати повідомлення. Загалом у цій школі (з мого погляду стороннього спростеріагача, бо доводилось кілька разів там побувати) викладачі сталяться до учнів як до членів своєї родини, чесно я була вражена, коли у пізню пору, у будь-який день учень дзвонить до вчителя, консультується або просить допомоги в особистій справі і отримує цю допомогу.
Я знаю випадки, коли завдяки вдалим операціям дитині рятували зір. Я хочу сказати. ЩО Є ЛЮДИ, яким не байдужа доля людей з вадами зору і не все так погано.

Re: Слабозорість і сліпота

ПовідомленняДодано: 28 січня 2014, 12:12
Ulkanet
Зображення
В Тернопільській обласній бібліотеці для молоді відкрили інформаційно-комп'ютерний центр для людей з вадами зору, тому освоювати комп'ютер для них стало набагато простіше. Поки що в центрі є чотири автоматизованих робочих місця з доступом до мережі Інтернет, спеціалізоване програмне забезпечення, програми для озвучення текстових матеріалів, переведення їх у формат mp3 та база аудіокниг.
Мета центру:
- забезпечення вільного доступу до інформації людям з особливими потребами та сприяння їх інтеграції в культурне життя краю.
Послуги:
- видача аудіокниг;
- переведення текстових файлів в mp3 формат;
- використання програм Jaws та Magic Professional;
- пошук інформації в мережі Інтернет;
- "Домашній абонемент" - книгоношення на дім;
- навчання комп’ютерній грамотності;
- виставки творчих робіт;
- організація дозвілля.
Контакти:
- м. Тернопіль вул. Д. Нечая, 29
- телефон: (0352) 25-97-05; 52-64-49