Глобальні оголошення!



Слабозорість і сліпота

Модератор: Галина

Слабозорість і сліпота

Повідомлення mari » 17 жовтня 2011, 05:07

15 жовтня - Міжнародний день білої тростини.

А історія білої тростини почалась ще в 1921 році у Великобританії, коли осліплий фотограф Джеймс Бігс вийшов із дому з тростиною у руках і зрозумів - аби його палиця була помітною - її потрібно пофарбувати у білий колір. У наш час біла тростина - супутниця п'ятдесяти мільйонів людей у світі, у тому числі - в Україні слабозорих та незрячих людей - п'ятдесят тисяч, а на Тернопільщині - трохи більше двох з половиною тисяч. Біла тростина - це символ незрячої людини і її перша помічниця, каже Іван Колосовський, який у цілковитій темряві живе від народження. Проте вада зору не заважає Івану Дмитровичу викладати, співати і писати вірші. Каже - все завдяки людям, які його оточують і, звичайно ж, - білій тростині.

Іван КОЛОСОВСЬКИЙ, вчитель Тернопільської міжобласної школи для сліпих та слабозорих, пояснює:

- Коли людина навть в темряві йде по вулиці, її має бути видно. Це є свого роду символ, це значить, що біла тростина показує всім людям, і владним структурам, і простим звичайним людям, що на незрячих треба звернути увагу, час від часу їм потрібно в чомусь допомогти. Не заради того, щоб допомога заради допомоги - які ми добрі, які ми хороші, а дійсно в тих місцях, в тих моментах, де незрячий не може сам себе обслужити.

У Тернопільській міжобласній школі для сліпих та слабозорих, де викладає Іван Колосовський, вже понад 35 років навчають людей з вадами зору. Незрячі люди хочуть жити повноцінним життям, як і зрячі - вчитися, одружуватись, народжувати дітей, працювати. Проте без допомоги їм це зробити важче, тому і привертають до себе увагу як суспільства, так і влади. Багато ще потрібно зробити, щоб вони почувались справді комфортно, проте багато вже й зроблено.


У суспільстві рівних можливостей, яке ми будуємо, сліпі та слабозорі люди мають почуватися комфортно. На Тернопільщині більше двох з половиною тисяч людей - незрячі. Почути їх, зрозуміти, прийняти і допомогти - завдання зрячих.
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: Слабозорість і сліпота

Повідомлення mari » 17 жовтня 2011, 05:08

Може хтось має таких знайомих. Як і що допомагає їм виживати в Тернополі?(в місті де ще не має для слабозорих спец.світлофорів, де не кожен може купити собі спец.палочку і завести спец.навчену собаку?)
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: Слабозорість і сліпота

Повідомлення happymami » 17 жовтня 2011, 05:17

Не маю таких знайомих, але так як я короткозора, то часто прошу продавців у магазинах сказати, яка ціна на той чи інший товар, особливо взимку коли окуляри потіють. То буває, гавкають, типу а ви шо не бачите самі? НЕ уявляю, як сліпі люди взагалі в нас виживають. То хібашо треба бути конкретно сліпим, шоб тобі не гавкали і дорогу уступали
Навчу комп'ютерної графіки. З сертифікатом чи приватно
ЗображенняЗображення
Ми можемо стримати біль, злість, сльози, любов... але стримати сміх - неможливо)))
happymami Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 4945
З нами з: 15 листопада 2009, 08:56
Звідки: З дому)))
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) за тривале грудне вигодовуванн (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2500 раз.
Подякували: 5212 раз.
Діти: Хлопчик-дівчинка)))

Re: Слабозорість і сліпота

Повідомлення svetla » 17 жовтня 2011, 14:54

Розумію happymami.У мене така ж ситуація.
У нашому суспільстві ще не знають як то "не гавкати" на таких людей,а тим паче допомогти.У кого немає ніяких проблем не хоче розуміти таких людей.
svetla Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 530
З нами з: 22 березня 2010, 18:00
Нагороди: 2
Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 477 раз.
Подякували: 471 раз.
Діти: сестричка Оленка і братик Іванко

Re: Слабозорість і сліпота

Повідомлення Ludmila » 17 жовтня 2011, 15:53

Мама та сестра мого чоловіка викладають у Тернопільскій школі для сліпих та слабозорих, вчать дітей, які втратили зір писати, читати (зокрема з допомого шрифта Брайля), працювати за комп'ютером, це так дивовижно, коли людина, яка зовсім не бачить може користуватися інтернетом, бо є спеціальні програми, спеціальні сайти, які озвучують інфомацію і спеціально адаптовані клавіатури, з допомогою яких можна друкувати повідомлення. Загалом у цій школі (з мого погляду стороннього спростеріагача, бо доводилось кілька разів там побувати) викладачі сталяться до учнів як до членів своєї родини, чесно я була вражена, коли у пізню пору, у будь-який день учень дзвонить до вчителя, консультується або просить допомоги в особистій справі і отримує цю допомогу.
Я знаю випадки, коли завдяки вдалим операціям дитині рятували зір. Я хочу сказати. ЩО Є ЛЮДИ, яким не байдужа доля людей з вадами зору і не все так погано.
Зображення
Ludmila Офлайн


Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 271
З нами з: 22 вересня 2010, 10:34
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 1
випускниця школи материнства (1)
Дякував (ла): 496 раз.
Подякували: 325 раз.
Діти: дівчинка Сашенька

Re: Слабозорість і сліпота

Повідомлення Ulkanet » 28 січня 2014, 12:12

Зображення
В Тернопільській обласній бібліотеці для молоді відкрили інформаційно-комп'ютерний центр для людей з вадами зору, тому освоювати комп'ютер для них стало набагато простіше. Поки що в центрі є чотири автоматизованих робочих місця з доступом до мережі Інтернет, спеціалізоване програмне забезпечення, програми для озвучення текстових матеріалів, переведення їх у формат mp3 та база аудіокниг.
Мета центру:
- забезпечення вільного доступу до інформації людям з особливими потребами та сприяння їх інтеграції в культурне життя краю.
Послуги:
- видача аудіокниг;
- переведення текстових файлів в mp3 формат;
- використання програм Jaws та Magic Professional;
- пошук інформації в мережі Інтернет;
- "Домашній абонемент" - книгоношення на дім;
- навчання комп’ютерній грамотності;
- виставки творчих робіт;
- організація дозвілля.
Контакти:
- м. Тернопіль вул. Д. Нечая, 29
- телефон: (0352) 25-97-05; 52-64-49
Від роботи дохнуть коні - ну а я безсмертний поні!!!!! :-))))))
Ulkanet Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2048
З нами з: 17 березня 2012, 02:10
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3577 раз.
Подякували: 1979 раз.
Діти: Доця


Повернутись до Здоров'я



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 11 гостей