Глобальні оголошення!



Вкусив кліщ. Що робити?

Модератор: Галина

Re: Вкусив кліщ. Що робити?

Повідомлення mari » 05 серпня 2011, 22:50

Добре що не в Україні, є ще може час і ліки знайдуть. Або хтось звідти завезе :omg:
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: Вкусив кліщ. Що робити?

Повідомлення гра з вогнем » 14 червня 2012, 21:31

ходила вчора до лікарки з своїм непроходящим укусом від кліща, то лікарка сказала, шо це місцева алергічна реакція і може кілька місяців бути (а в нет я читала шо навіть більше року)
але якшо кліщ пробув до 4 годин то навіть не варто переживати.
гра з вогнем Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 6099
З нами з: 23 листопада 2009, 17:43
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 3057 раз.
Подякували: 4232 раз.

Re: Вкусив кліщ. Що робити?

Повідомлення irinka » 14 червня 2012, 21:55

Мою маму вкусив недавно кліщ, тато його витягнув, але не цілого. Я казала йти до лікаря, мама не хотіла, боялась. Зараз її вже нічого не турбує і місце укусу присохло. Хто знає чи це нормально, які можуть бути наслідки?
Зображення

Навіть якщо ти янгол, то знайдуться люди, яким не подобається шелест твоїх крил
irinka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 3455
З нами з: 15 листопада 2011, 11:08
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 3448 раз.
Подякували: 1929 раз.
Діти: Хлопчик)

Re: Вкусив кліщ. Що робити?

Повідомлення гра з вогнем » 14 червня 2012, 22:35

тре показатися лікарю.

а загалом тривожні симптоми, це підвищення температури, кістки ломить, голова болить
отакі кільця
| +
Зображення

симптоми можуть виникнути на протязі тижня і дуже довго., до року ніби

то лікар має все розказати. я не знаю як там якщо кліщ не весь витягнутий, знаю лиш шо то погано.
а якщо весь витягнули, кліщ був мене 24 годин, то майже не страшно

і не обовязково ті кільця будуть :(
гра з вогнем Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 6099
З нами з: 23 листопада 2009, 17:43
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 3057 раз.
Подякували: 4232 раз.

Re: Вкусив кліщ. Що робити?

Повідомлення irinka » 14 червня 2012, 22:58

гра з вогнем якось то дуже страшно :scare: :scare: :scare: зараз нічого не турбує, та й пройшло вже від того часу десь 2 тижні. Будемо надіятись що все буде добре.
Зображення

Навіть якщо ти янгол, то знайдуться люди, яким не подобається шелест твоїх крил
irinka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 3455
З нами з: 15 листопада 2011, 11:08
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 3448 раз.
Подякували: 1929 раз.
Діти: Хлопчик)

Re: Вкусив кліщ. Що робити?

Повідомлення mari » 15 червня 2012, 00:29

Дівчата, ви що тему в нас таку не читали? від ще 18.05!!!!!!!!!!!!!
Перепощу сюди щоб всі почитали


Активізувалися кліщі, попереджує МОЗ України | +
З по­чат­ком вес­ни в лісах і пар­ках активізувалися кліщі, чиїх укусів людині слід остерігатися під час відпочинку на природі, попереджує Дер­жав­на санітарно-епідеміологічна служ­ба МОЗ України.

Уку­си кліщів за­гро­жу­ють людині та­ки­ми хво­ро­ба­ми, як іксодовий кліщовий бореліоз (хво­ро­ба Лай­ма), кліщовий вірусний енцефаліт та мар­сельсь­ка га­ряч­ка.

Кліщі переносять інфекційне захворювання — хворобу Лайма (кліщовий бореліоз). Його збудником є бактерії роду спірохет — борелій.
У США це друга хвороба після СНІДу за швидкістю розповсюдження. В Україні випадки хвороби Лайма зареєстровані на території 23 адміністративних областей та Автономної Республіки Крим, у тому числі й на Чернігівщині.
У нашій області кількість захворювань цією недугою щороку зростає. Згідно з офіційними даними, упродовж минулого року постраждали 34 людини.
На кінець 2010 року на обліку фахівців санітарно-епідеміологічних установ налічувалося 58 населених пунктів, де є ризик підхопити хворобу Лайма. Вони охоплюють 10 районів та включають міста Ніжин, Прилуки, Чернігів.
Нові неблагополучні населені пункти реєструються щороку, у 2010 р. цей список поповнили 20 назв у шести районах

До організму людини борелії потрапляють зі слиною кліща під час присмоктування, після чого з потоком лімфи та крові збудник переміщується у внутрішні органи, суглоби, центральну нервову систему.
Борелії можуть роками зберігатися в організмі людини, обумовлюючи хронічний розвиток хвороби. Інкубаційний період триває від двох до тридцяти днів.
Виділяють три стадії хвороби Лайма.
Під час першої на місці укусу з’являється кільцевидне почервоніння, яке швидко збільшується. Лімфатичні вузли збільшуються і стають болючими.

Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!

За декілька тижнів або місяців без лікування хвороба переходить у другу стадію — неврологічних та кардіологічних ускладнень. Починаються неврологічні розлади та порушення діяльності серця. Найчастіше спостерігаються ураження нервової системи — серозний менінгіт, синдром радикуліту та ураження черепних нервів.
Третя стадія супроводжується ураженням суглобів. Найчастіше запальний процес охоплює колінні, ліктьові, міжфалангові та скронево-нижньощелепові суглоби.

Як­що не про­вес­ти лікування на ранній стадії, хво­ро­ба мо­же при­звес­ти до ура­жен­ня різних органів: шкіри, суглобів, м'язів, нервової і сер­це­во-судинної сис­те­ми, а й навіть до інвалідності.

Ри­зик за­ра­жен­ня за­ле­жить від тривалості при­смок­ту­ван­ня кліща: на протязі до­би вірогідність інфікування до­сить ма­ла, а в кінці третьої до­би наближається до 100%.

Вірус зберігається в організмі іксодового кліща, який нападає пря­мо із землі, кущів та високої тра­ви. За­ра­зи­ти­ся мож­на не ли­ше під час кро­вос­сан­ня кліща, але та­кож як­що ви­пад­ко­во йо­го роз­ча­ви­ти або роз­че­са­ти місце уку­су.

Паразити люблять зачаїтися на гілках кущів і дерев, у високій траві. Вони вловлюють коливання повітря і терпляче підстерігають свою «жертву». Тільки трапляється нагода, атакують. Спершу паразити чіпляються лапками до одягу людини. Потім заповзають на тіло, шукають місце, де добре пульсує кров і встромляють у шкіру свої кінцівки. На поверхні видно лише тулуб.
Укус кліща - зовсім неболючий. У його слині містяться знеболюючі ферменти. Зазвичай люди помічають паразитів, коли ті нап'ються крові. Тоді вони стають трохи більші, ніж сірникова головка, інколи - розміром із горошину.

В Україні місцеві ви­пад­ки кліщового вірусного енцефаліту се­ред лю­дей реєструються май­же щорічно в АР Крим та Волинській області. За останні 5 років ви­пад­ки за­хво­рю­ван­ня реєструється спо­ра­дич­но. У 2009 році та­ких випадків бу­ло зареєстровано 9, (0,02 на 100 тис. на­се­лен­ня).
У разі виїзду до вка­за­них регіонів слід прой­ти курс щеп­лень про­ти кліщового енцефаліту не мен­ше, ніж за 14 днів до виїзду. Для термінової профілактики та лікування призначається імуноглобулін про­ти кліщового енцефаліту. Пре­па­рат слід вво­ди­ти в найбільш ранні терміни з мо­мен­ту мож­ли­во­го за­ра­жен­ня - не пізніше 4-х діб після уку­су кліща.

Мар­сельсь­кою га­ряч­кою лю­ди­на мо­же за­ра­зи­ти­ся че­рез уку­си інфікованого південного со­ба­чо­го кліща, че­рез кон'юнк­ти­ву очей, сли­зо­ву обо­лон­ку но­са, а та­кож вти­ра­ю­чи в шкіру інфікованих кліщів при розчухуванні.

Ви­пад­ки за­хво­рю­ван­ня на мар­сельсь­ку га­ряч­ку в Україні реєструються на території АР Крим та у м. Се­вас­то­поль. Так, у 2009 р. всьо­го бу­ло зареєстровано 34 та­ких випадків (0,074 на 100 тис. на­се­лен­ня).


Щоб уберегти себе і своїх рідних від хвороби Лайма, слід добре підготуватися до прогулянки на природі.
Під час мандрівок фахівці рекомендують триматися середини стежки. Місце для привалів або табору для сну на природі звільніть від сухої трави та гілок у радіусі 20–25 м.
Найпростіший і надійний спосіб захисту під час прогулянки в лісах — обрати світлий однотонний одяг, який закриває відкриті ділянки шкіри і щільно прилягає до тіла. Вдягніть довгі штани, заправивши їх у шкарпетки, сорочку з довгими рукавами, капелюх, закрите взуття.
Обов’язково періодично оглядайте себе. Доки „хижак” мандруватиме вашим тілом (близько 2-ох годин), ви встигнете виявити його, оскільки присмоктується кліщ не одразу.
У першу чергу бережіть ділянки тіла, де шкіра ніжна і тонка — голову, шию, живіт, ділянки під пахвами й молочними залозами. Особливо ретельно треба обстежувати ділянки тіла, вкриті волоссям.
Удома відразу треба змінити одяг, білизну, ретельно оглянути покривало, на якому відпочивали, все випрати та випрасувати.
Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому, оскільки витрушування одягу не позбавляє від кліщів.
Обережно з букетами квітів — на них можуть ховатися паразити!
Якщо разом із вами на природі перебував і ваш собака — його теж слід оглянути до того, як впустити до помешкання.
Не забувайте, що ви можете й не відчувати, що кліщ проник у вашу шкіру. Далеко не в усіх людей з’являється болючість, слабкість та навіть почервоніння.

Не вірте казкам, нібито кліща треба видалити зі шкіри не пізніше як через добу — тоді хвороба Лайма може не розвинутися. До лікаря треба звернутися у будь-якому випадку, адже кліщ може виявитися інфекційним.
І пам’ятайте, що в жодному разі не можна викидати кліща. Його треба спалити, оскільки самка, насмоктавшись крові, може дати нове потомство на тій території, де її викинули (після кровосмоктання кліщ відпадає та відкладає яйця у ґрунт). А навряд чи вам захочеться, щоб сімейство іксодових розвело потомство на новій території.


Ви­ко­рис­то­вуй­те для за­хис­ту від кліщів спеціальні ефективні за­со­би, найчастіше це - аерозолі, які відлякують кліщів. Захищайте не лише тіло а й одяг!

Що ро­би­ти, як­що кліщ при­смок­тав­ся?

Як­що Ви ви­я­ви­ли кліща на шкірі, не­гай­но зверніться до найб­лиж­чо­го трав­м­пунк­ту. Як­що це не­мож­ли­во, видаліть йо­го самостійно: змастіть кліща олією (але не за­ли­вай­те, щоб не за­ди­х­нув­ся), повільно витягніть ра­зом із хо­бот­ком, роз­хи­ту­ю­чи йо­го паль­ця­ми, об­гор­ну­ти­ми мар­ле­вою сер­вет­кою, пінцетом чи пет­лею з нит­ки, яку слід закріпити між хо­бот­ком кліща та шкірою лю­ди­ни.

Або ж спробуйте викрутити кліща за допомогою нитки. На думку травматологів – це найпростіший і надійніший спосіб видалення кліща.

Як робиться викручування

1. Тіло комахи акуратно відтягують пінцетом і накладають в області хоботка петлю з нитки (досить одного вузла), яку затягують у самої поверхні шкіри потерпілого.

2. Після цього кінці нитки скручують разом великим і вказівним пальцями проти годинникової стрілки. Спочатку нитка закручується у вигляді кіски, при цьому починає обертатися і сам кліщ.

3. Зробивши разом з ниткою декілька оборотів, кровосос викручується з шкіри разом з ниткою, яка виконує роль викрутки. Ніяких ривків і розгойдувань! Тільки обережне викручування.

Видалити кліща слід відразу, як його виявили: ризик захворіти енцефалітом зростає з кожною годиною.

Щоб перевірити кліща на вірус, покладете його в банку і віддайте на лабораторний аналіз в санепідемстанцію.

Людині, укушеній кліщем, найближчим часом необхідно зробити ін’єкцію протикліщового імуноглобуліну, який нейтралізує вірус енцефаліту.
Після ви­да­лен­ня кліща змастіть ран­ку роз­чи­ном йо­ду або спир­том. Як­що хо­бо­ток за­ли­шив­ся, йо­го ви­да­ля­ють сте­риль­ною гол­кою.
Після ви­да­лен­ня ре­тель­но ви­мий­те ру­ки з ми­лом, а кліща спаліть.
Про­тя­гом двох тижнів що­ден­но замірюйте тем­пе­ра­ту­ру тіла, а в разі її підвищення чи ви­ник­нен­ня почервоніння на шкірі зверніться до лікаря!
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: Вкусив кліщ. Що робити?

Повідомлення irinka » 15 червня 2012, 10:26

Дякую Марі! Щось я забула про ту тему :scare: :scare: треба дати мамі почитати :crazy:
Зображення

Навіть якщо ти янгол, то знайдуться люди, яким не подобається шелест твоїх крил
irinka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 3455
З нами з: 15 листопада 2011, 11:08
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 3448 раз.
Подякували: 1929 раз.
Діти: Хлопчик)

Re: Вкусив кліщ. Що робити?

Повідомлення mala-karta » 18 червня 2012, 00:38

В нас минулого року малого вкусив кліщ. Під пахвою.
Я помітила аж ввечері, як мила перед сном.
Ми залили його олією і подзвонили до знайомої лікарки-педіатра. Вона порадила їхати в травмпункт. В травмпункті кліща витягнули пінцетом.
Антибіотики нам виписували.
Я дуууже довго уточняла у лікарки за всі ті хвороби, за сипмтоми, наскільки ймовірно, що чимсь заразилися і, найголовніше, чи не буде запізно давати антибіотики вже тоді, як симптоми таки з'являться.
В результаті вирішили зразу антибіотиків не давати.
Симптомів так і не було (кілець і почервоніння навколо укусу також).
Зображення
Зображення
mala-karta Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 4617
З нами з: 15 листопада 2009, 11:50
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3590 раз.
Подякували: 3167 раз.
Діти: Хлопчик Ромчик
Хлопчик Андрійко

Re: Вкусив кліщ. Що робити?

Повідомлення Natalinda » 18 червня 2012, 01:31

А я щойно з лікарні. Жива здорова)))
Лікар витягнув кліща ниткою. Правда наготував перед тим скальпель)))
Класний такий лікар))) хотів мені кліщика подарувати на память і уміхнувся коли я перепитала чи він його на експертизу не відправить)))
Антибіотики приписав на 5 днів. Казав що всі приписують всім. Незнаю чи купувати чи не купувати, вже завтра трохи почитаю, а може хтось тицьне носом в мудру статтю про то ті анитбіотики кліщачі
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: Вкусив кліщ. Що робити?

Повідомлення mari » 18 червня 2012, 01:37

антибіотики має інфекціоніст або терапевт призначити.
Я вже писала що моя медсестра як тільки кільце побачила давала 21 день! і то аналізи в Сінево не дуже добрі!
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Поперед.Далі

Повернутись до Здоров'я



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей