Глобальні оголошення!



П’ять причин чаcтіше обіймати свого малюка

Модератори: TaniaPicaSSo, mavpusya, Ulkanet

П’ять причин чаcтіше обіймати свого малюка

Повідомлення Happy mama » 17 червня 2016, 14:45

Хто ж із нас не любить обійматися? Признайтеся, від дотику рук партнера або друга всередині стає тепліше і комфортніше. Ми відчуваємо себе захищеними, улюбленими, важливими, і на душі стає легше. Малюк, звичайно, вам про це не розповість, проте учені знають про багато чудес, які відбуваються в той момент, коли ви проявляєте ніжність до своєї дитини.

1. Зміцнюється імунітет.

Обійми — це не лише прояв материнської любові та захисту, а ще й комплекс реакцій в організмі малюка. Його шкіра дуже чутлива, світ він сприймає багато в чому саме через дотики. Робота сотень рецепторів стимулює нервову систему дитини. Легке натискання на вилочкову залозу немовляти під час обіймів сприяє зміцненню імунітету . Недавні дослідження показали, що діти, яких частіше обіймають, рідше хворіють .

2. Покращується сон.

У малюків у перші місяці життя ще досить сильна «первісна» пам'ять організму — вони активно реагують на будь-які загрози, через це дитина може плакати, здавалося б, без причини. Коли ви обіймаєте свого малюка, рівень «гормону прив’язаності» окситоцину в організмі дитини зростає, а рівень гормону стресу — кортизолу — скорочується . Всього декілька хвилин ніжності — і малюк розслабляється та може спокійно зануритись у здоровий сон.

3. Прискорюється зростання.

Обійми пов'язані і з тим, як дитина набирає вагу, росте і розвивається фізично. Батьківські обійми сприяють прискоренню вироблення гормону зростання в мозку малюка . У результаті немовля швидко додає у вазі, зміцнюються його ручки і ніжки. Дослідження американських учених показали, що діти, які позбавлені материнського тепла та уваги, серйозно відставали в розвитку .

4. Малюк розумнішає.

Можливо, в це важко повірити, але від обіймів з перших днів життя залежать майбутні успіхи малюка. Регулярний тілесний контакт матері та дитини допомагає розвитку головного мозку і роботі гіпокампу . Цей відділ мозку відповідає за здібності до навчання, пам'ять й уміння чинити опір стресу. Вірджинія Сатир, яка присвятила своє життя сімейній медицині, писала: «Чотири обіймів на день достатньо для виживання навіть у складних умовах, вісім — і дитина почуває себе значно краще, 12 — і вірогідність того, що в майбутньому хлопчик, чи дівчинка, виросте гармонійною особою, збільшується» . Просто обіймайте своє чадо частіше — і незабаром воно здивує вас своїми талантами.

5. Любов стає міцнішою.

Емоційний зв'язок матері та дитини формується ще в утробі і зміцнюється під час пологів. Саме тоді в мами відбувається викид гормону окситоцину, який полегшує біль і формує міцну прихильність. Цей самий гормон виробляється і в матері, і в малюка під час обіймів і грудного годування. Частий тілесний контакт покращує самопочуття обох, а дитина, яка перший час бачить тільки зблизька, впізнає маму за запахом, ароматом і смаком її молока . Тому не бійтеся бути ніжними зі своїми сином або дочкою — це не тільки дуже приємно, але ще й корисно.
Happy mama Офлайн


 

Повернутись до Дитячі будні



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей