Глобальні оголошення!



Французьке виховання

Модератори: TaniaPicaSSo, mavpusya, Ulkanet

Французьке виховання

Повідомлення taranjka » 01 січня 2015, 17:24

Прочитала книжку "Французьке виховання" Памели Дракенмер. Книжка - порівняння досвіду вагітности і виховання дітей в американському і французькому стилях. авторка американка, яка до цих питань підходить з американського досвіду і теорії (не одної книги), але при цьому живе в Парижі. Те, як вона описує материнство по американське - жахливо. Думаю багато жінок би задумалися, чи варто воно тих страждань - в книжці ні слова про радість материнства. Це скоріше ода французькому стилю, і наскільки знущальний над батьками американський.
Книжка написана не просто на досвіді, вона дослідила питання грунтовно - використала статистичні дані, спілкувалася з спеціалістами в різних галузях. Але основне - досвід народження і виховання 3-х дітей.
американок вона описує як помішаних на всьому природному і заглиблених в найпотаємніші фібри дитячої психологої. Французи - добре мамі - добре дитині. Більшість (90%) француженок народжують під анестезією,і це вважається "природнім". Така сама кількість перестає годувати після виписки з пологового. ГВ на людях вважається не культурним, воно не пропагується державою. Скоріше навпаки - француженкам створені всі умови, щоб, від нього відмовитись - пільги на нянь, яслі з найменшого віку, різноманітні статистичні дані і дослідження психологів, які кардинально різняться від наших :hi: .
саме материнство авторки, те, як вона його описує - схоже на пекло. а навколо французький рай - діти які з річного віку чемно їдять, слухають батьків і з всіма вітаються, сплять всю ніч майже від народження....
мені манера написання не сподобалася.надто велика ідеалізація навколишніх французьких мамів, і надто стражденно подане її особисте життя.
з іншого боку, багато !французьких" методів мені близькі і вони природно створилися в нашій сімї. дещо з прочитаного захотілося запозичити.
якщо в загальному про ідею виховання, то те - що батьки діти мають жити на взаємних компромісах, але в будь якому випадку батьки - головні, і за ними останнє слово. В вихованні дітей використовують чіткі рамки (правила), які порушувати - зась (майже завжди), але в самих рамках - повна свобода. Ну менше "американських" заморочок, типу - "а, чи мій рух не пригнітив його творчого розвитку".
Загалом книжку рекомендую для прочитання вісім мамам. Цікаво попитати враження інших мамів :help:
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів

Re: Французьке виховання

Повідомлення Ulkanet » 01 січня 2015, 19:10

кинь силку :hi:
Від роботи дохнуть коні - ну а я безсмертний поні!!!!! :-))))))
Ulkanet Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2048
З нами з: 17 березня 2012, 02:10
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3577 раз.
Подякували: 1979 раз.
Діти: Доця

Re: Французьке виховання

Повідомлення taranjka » 01 січня 2015, 19:57

я в тебе в бібліотеці взяла :wink: в неті є російською - французские дети не плюются едой
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів

Re: Французьке виховання

Повідомлення Ulkanet » 01 січня 2015, 20:12

:crazy:
taranjka на абонементі брала???
Від роботи дохнуть коні - ну а я безсмертний поні!!!!! :-))))))
Ulkanet Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2048
З нами з: 17 березня 2012, 02:10
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3577 раз.
Подякували: 1979 раз.
Діти: Доця

Re: Французьке виховання

Повідомлення taranjka » 01 січня 2015, 20:13

мені з читального залу дали
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів

Re: Французьке виховання

Повідомлення 1Liliya » 05 травня 2015, 08:59

Дуже цікаво..а що страшного в американському вихованні?
1Liliya Офлайн

Аватар користувача
Добре орієнтуюся
 
Повідомлень: 70
З нами з: 29 квітня 2015, 11:53
Звідки: Івано-Франківськ
Дякував (ла): 2 раз.
Подякували: 28 раз.
Діти: Дві дівчинки, хлопчик

Re: Французьке виховання

Повідомлення taranjka » 05 травня 2015, 09:12

1Liliya з того, що я зрозуміла, то американське побудоване на вседозволеності, коли в сімї інтереси бажання і капризи дітей на першому місці. я не знаю чи так там насправді, але авторка серед американських друзів не знайшла жодної щасливої мамівством мами :) і навіть ті шо виглядали щасливі, такими не були :)
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів

Re: Французьке виховання

Повідомлення 1Liliya » 05 травня 2015, 09:41

Чула таке що дітям не можна ніколи казати НІ, але я вважаю що мають бути якісь обмеження
1Liliya Офлайн

Аватар користувача
Добре орієнтуюся
 
Повідомлень: 70
З нами з: 29 квітня 2015, 11:53
Звідки: Івано-Франківськ
Дякував (ла): 2 раз.
Подякували: 28 раз.
Діти: Дві дівчинки, хлопчик

Re: Французьке виховання

Повідомлення erinaceus » 05 травня 2015, 15:08

taranjka написав:1Liliya з того, що я зрозуміла, то американське побудоване на вседозволеності, коли в сімї інтереси бажання і капризи дітей на першому місці. я не знаю чи так там насправді, але авторка серед американських друзів не знайшла жодної щасливої мамівством мами :) і навіть ті шо виглядали щасливі, такими не були :)


А я би навпаки сказала. Так, дітям багато чого дозволяють, але є і жорсткі рамки, і покарання за їх недотримання. Я б сказала, навіть більше, ніж у нас. І мені переважна більшість здалися щасливими, і батьки, і діти. Вони дуже багато часу проводять разом, не лише вдома, а я займаючись спортом, скаутингом, подорожуючи і т.д. І всі отримують від цього задоволення. З дітьми не сюсюкаються, вчать самостійності та відповідальності. І мами попри все знаходять час і на себе, і на друзів, і на хобі.
Між іншим, читала рейтинг найкращих країн для материнства. То США на 30-му місці, а Україна на 74-му :impossible:
Зображення

Зображення

"У кожного своя пустеля і свої міражі." - Ліна Костенко
erinaceus Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2740
З нами з: 05 лютого 2014, 18:50
Нагороди: 2
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 2191 раз.
Подякували: 1479 раз.
Діти: Хлопчик-горобчик
Дівчинка-квіточка

Re: Французьке виховання

Повідомлення taranjka » 05 травня 2015, 17:20

erinaceus я написала думку авторки а не свою. про американське виховання я тільки з книжок чи фільмів можу судити :pardon:
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів

Далі

Повернутись до Дитячі будні



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей