Глобальні оголошення!



Доки дитині розминати їжу?

Пригодовування, раціон, режим харчування...

Модератори: TaniaPicaSSo, mavpusya, Ulkanet

Доки дитині розминати їжу?

Повідомлення TYulia » 14 лютого 2014, 11:13

Дівчата, до якого віку ви дитині блендирили, розминали виделкою, може пережовували :hi: їжу?
Мій малий довший час як були кусочки то давився. Спершу блендерила, але десь чи то з 8 чи 9 місяців переминаю супчики товкачиком, мяско блендерю. Але досі він як попадеться кусочок барабольки чи морковки, то довго бачу йому в ротику залишається, потім вже якось компотиком запє. Печенько, хлібчик, банан нормально ковтає, а от щось таке сухіше то ні. Наприклад яблучко кусьне, то ж маленькі кусочки в ротику, що навіть зразу можна ковтати,а він їх в ротику носить і носить, а потім може якось виплюнути,а раніше частіше, зараз трохи рібше, то міг з тим яблучком закашлятись, що зригнути все що їв до того. І що то з тим робити? Може в когось таке було?

Не знаю чи добре тему назвала, але вже як є
Перші сім років дитину потрібно любити, другі сім років треба її виховувати, треті сім років - бути їй найкращим другом, а потім відпустити її і молитися, щоб у неї все було добре...
Зображення
TYulia Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 1584
З нами з: 09 серпня 2012, 15:27
Нагороди: 3
Успішне грудне вигодовування (1) поцілована Богом (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 797 раз.
Подякували: 700 раз.
Діти: маленький чудо-хлопчик

Re: Доки дитині розминати їжу?

Повідомлення Dribchuk » 14 лютого 2014, 12:04

TYulia я вже трохи писала в темі про мясо. Нам лікар не радила перемелювати всю їжу. По-перше дитина яку постійно годують перемеленою їжею не навчиться жувати сама по собі. Якщо ви все мелете - їй ж не потрібно вчитися жувати. По-друге перемелена їжа коли попадає в шкт викликає сильний підйом інсуліну так як вона вже практично готова до всмоктування кишечником, а це погано впливає на підшлункову. Інше питання як привчити дитину до неперемеленої їжі. :dash: Наша лікарка нам радила починати чим пошвидше тоді і результат буде швидким. Ми були на гв до 5 міс і з 5 міс почали догодовувати кашами. Починали з вівсянки (в нас кажуть що нізя. в Америці це є перший прикорм тому я робила як вони :=): ) Я купувала готову дитячу безмолочну вівсянку, запарювала і давала з ложечки, ніколи не з пляшки. Потім були інші каші, перше що дійсно жували це був паровий омлет, потім був сир кисломолочний - розминала ложкою і давала маленькими шматками. Мясо я молола мабуть перші 2 тижні, потім різала дрібненько ножем, щомісяця збільшувала розмір шматочків. Супи молола теж перший місяць. далі товкла товкачкою для картоплі. Впринципі в нас було трохи проблемно з жуванням в тому плані що в малої в рік було всього 4 зуба, але лікарка нас переконала що цього достатньо. :pardon: Я задоволена що почала давати немелену їжу досить швидко тому що в рік мала вже впевнено сама їла ложкою, не привчилася "намертво" до пляшки, зараз вона їсть практично усі види мяса, знаю, багатьох в кого дітки не хочуть їсти мяса кусочками, надають перевагу котлетам, або взагалі не їдять мяса.
Щодо печеньок-яблучук "погризти" - тут треба бути обережними і памятати що якщо є зубки дитина може відкусити величенький шматок і вдавитися. Основні правила введення "пальчикової" їжі - дитина повинна вміти самостійно впевнено сидіти, коли даєте щось погризти садіть дитину рівненько, не лежачи в візочку - так вищий ризик подавитися. Перше що можна дати спробувати на зуб дитині це добре зварені овочі чи фрукти, які легко розминаються - варена морквинка, картоплинка, цвітна капуста, сирий банан, шматочок авокадо, мякий персик, куряче філе розділене на малі волокна (улюблене моєї малої), варені макарони, наприклад трубочки, краще давати не сухий сухарик, а ломтик мякого хліба, твердий сир, варене вкруту яйце, млинці, моя мала любила тонкий лаваш, очищені від шкірочок дольки апельсина.
Господи дай нам глаза, которые видят в людях лучшее,
Сердце, которое будет прощать худшее,
Ум, что забывает плохое,
И душу, которая никогда не теряет веру.
Dribchuk Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 1813
З нами з: 27 березня 2012, 15:30
Звідки: Тернопіль
Дякував (ла): 808 раз.
Подякували: 1487 раз.
Діти: Донечка.

Re: Доки дитині розминати їжу?

Повідомлення Новенька » 14 лютого 2014, 12:20

Я зараз блендером лише м'ясо. В нас це катастрофа. Не хоче доня їсти м'ясо :impossible: . Мушу з чимось мішати або котлетки. А як чує трохи більше м'яса, то не хоче їсти :crazy: . А так вже давно овочі на дрібніші кусочки ніж собі, кашу, теж давно без блендера (раніше гречку збивала блендером), яблучко в руку і так хрумає, хліб теж гарно їсть сама :new: . Зараз нам рік і місяць. Так що блендер майже без діла лежить :pardon:
Новенька Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 381
З нами з: 31 травня 2012, 10:30
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 667 раз.
Подякували: 489 раз.
Діти: Донечка

Re: Доки дитині розминати їжу?

Повідомлення Dribchuk » 14 лютого 2014, 12:31

Новенька пробуйте різні види мяса - кролика. говядину. індюшатину, курятину - може щось сподобається.
Господи дай нам глаза, которые видят в людях лучшее,
Сердце, которое будет прощать худшее,
Ум, что забывает плохое,
И душу, которая никогда не теряет веру.
Dribchuk Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 1813
З нами з: 27 березня 2012, 15:30
Звідки: Тернопіль
Дякував (ла): 808 раз.
Подякували: 1487 раз.
Діти: Донечка.

Re: Доки дитині розминати їжу?

Повідомлення Параїл Юля » 14 лютого 2014, 12:32

В мене малий десь такий як в Вас. Котлети, фрикадельки, барабольку, моркву їсть так. Мясо в супі блендерю, але тільки із-за того, що б швидше нагодувати, як попадається кусочок то жує. Печиво, сир голандський, гречку, яблучко, печене мясо дрібню їсть не давиться. Коли тільки починала давати кусочками (ще десь до року) то було таке, що декілька раз навіть рвав так давився.
Зображення
Параїл Юля Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 232
З нами з: 08 квітня 2013, 18:08
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 1
Успішне грудне вигодовування (1)
Дякував (ла): 133 раз.
Подякували: 242 раз.
Діти: Хлопчик Назар

Re: Доки дитині розминати їжу?

Повідомлення TYulia » 14 лютого 2014, 12:36

ну я теж зараз тіки мясо блендерю. Я б з радістю давала вже їжу кусочками, але питання в тому чому він ті кусочки не ковтає. І як йому воно не лізе (памятаю теж десь в 7 місяців дала чуть кусочками супчик), то він давиться, кашляє і потім фонтаном все що в животику зригує. На днях дала вкусити варену морковку, то в нього зразу так як рвотний рефлекс. Так само з рибою, думаю дам йому дзябочку, може розміром в фасолинку маленьку, риба вже чуть перемята, так і сама на волокна розпадається, то він теж відразу бекнув, на язику її висунув, певно щоб я забрала, закашлявся і зригнув. В супчику рибу ніби їсть, але теж туго, воно йому в роті збирається, потім якось запиває і ковтає.
Зубчиків ми ніби досить маємо, вже 9 прорізався. Не розумію чому він не ковтає...
Перші сім років дитину потрібно любити, другі сім років треба її виховувати, треті сім років - бути їй найкращим другом, а потім відпустити її і молитися, щоб у неї все було добре...
Зображення
TYulia Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 1584
З нами з: 09 серпня 2012, 15:27
Нагороди: 3
Успішне грудне вигодовування (1) поцілована Богом (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 797 раз.
Подякували: 700 раз.
Діти: маленький чудо-хлопчик

Re: Доки дитині розминати їжу?

Повідомлення Новенька » 14 лютого 2014, 12:38

Dribchuk написав:Новенька пробуйте різні види мяса - кролика. говядину. індюшатину, курятину - може щось сподобається.

Вже пробувала всі види. Часом куряче філе їсть. Печінка правда їсть, але забагато печінки трохи страшнувато
Новенька Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 381
З нами з: 31 травня 2012, 10:30
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 667 раз.
Подякували: 489 раз.
Діти: Донечка

Re: Доки дитині розминати їжу?

Повідомлення Новенька » 14 лютого 2014, 12:40

Моя рибу теж не любить. Правда уху їсть.
Новенька Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 381
З нами з: 31 травня 2012, 10:30
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 667 раз.
Подякували: 489 раз.
Діти: Донечка

Re: Доки дитині розминати їжу?

Повідомлення Ulkanet » 14 лютого 2014, 13:48

TYulia моя мала так давилася і бекала :cray:
я вже думала що то в неї такий рефлекс виробився - що іжа куском і зразу бекати. :scare: :cry: :cray:
але банани, яблука, огірки, печенько, булку - їла нормально і не давилася. :confused:
то я до двох років все переминала вилкою (деколи блендером). м'ясо різала кусочками 0,5-0,8 см в поперек волокон і і "розрихлювала" його.
з часом почала все "гірше" мняти. а тепер малими кусками ріжу картоплю.
а от м'ясо мала до сьогодні (3,4) ість порізане 1-2 см впоперек волокон. якщо довгі тоненькі смужки - то може бекнути.
і ще маленькими ложечками давала їсти.
після двох років - їли без мультиків і т.п. і я постіно казала "кусь-кусь зубками" я сиділа і "показувала" як. постійно тре було нагадувати жувати.
Від роботи дохнуть коні - ну а я безсмертний поні!!!!! :-))))))
Ulkanet Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2048
З нами з: 17 березня 2012, 02:10
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3577 раз.
Подякували: 1979 раз.
Діти: Доця

Re: Доки дитині розминати їжу?

Повідомлення Marichka » 17 лютого 2014, 09:47

Я до року збивала бленднром,після-якось перейшли на твердішу.М"ясо ще до тепер часто даю у фрикадельках і котлетах,хоч і кусками їсть і ковтає не погано вже давно.
Зображення
Marichka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 3237
З нами з: 10 лютого 2011, 15:13
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2032 раз.
Подякували: 1655 раз.
Діти: Ліля 6.06.2010
Тадей 3.07.2013

Далі

Повернутись до Ложечка за маму, ложечка за тата...



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей

cron