Глобальні оголошення!



Коли вчити самостійно їсти?

Пригодовування, раціон, режим харчування...

Модератори: TaniaPicaSSo, mavpusya, Ulkanet

Коли вчити самостійно їсти?

Повідомлення Naya » 10 січня 2011, 16:53

Прочитала недавно в Стенкової, що в рік дитина вже має самостійно їсти ложкою тверду їжу.
Дала сьогодні Ждану кашу, ложку...
Дитина все вигорнула на стіл, а тоді пальцями позбирала і з"ла. Я розумію, що з першого разу він самостійно не їстиме.
І от думаю - вчити? Як?
Чи сам навчиться?
Коли?
Naya Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1247
З нами з: 17 листопада 2009, 13:58
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1093 раз.
Подякували: 1240 раз.
Діти: Синочки Жданчик та Мирославчик

Re: Коли вчити самостійно їсти?

Повідомлення mala-karta » 10 січня 2011, 17:15

Коли Ромка дуже голодний - їсть сам.
А як ні - то я годую. Майже 2.
Але вміє їсти і ложкою, і вилкою.

Можна було б у виховних цілях не годувати зовсім, але наразі не бачу потреби - нам і так добре.
Зображення
Зображення
mala-karta Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 4617
З нами з: 15 листопада 2009, 11:50
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3590 раз.
Подякували: 3167 раз.
Діти: Хлопчик Ромчик
Хлопчик Андрійко

Re: Коли вчити самостійно їсти?

Повідомлення Ludmila » 10 січня 2011, 18:04

Наша Сашенька їсть зараз так: я набираю в ложечку їжу , даю їй в ручку і вона самостійно кладе їжу з ложечки в ротик, потім коперсається сама тою ложечкою в тарілочці, може трошечки там набрати кашки, супчику чи картопельки і до ротика, замурзана, звичайно, але певні успіхи вже є. Просто в дитинки в самої є бажання самостійно гамати, от і все. :)
Зображення
Ludmila Офлайн


Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 271
З нами з: 22 вересня 2010, 10:34
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 1
випускниця школи материнства (1)
Дякував (ла): 496 раз.
Подякували: 325 раз.
Діти: дівчинка Сашенька

Re: Коли вчити самостійно їсти?

Повідомлення мешканка » 10 січня 2011, 18:13

ми, приблизно з року, їмо самі...вийшло все досить просто-старша ще тоді в садік не ходила і я не дуже мала часу, щоб тратити його на годування. Мені було простіше дати ложку і хай довго й нудно їсть сама, а потім витерти за нею стіл, ніж сідати й годувати. Так і навчились,але мала сама проявляла цікавість і дуже хотіла сама то я, так би мовити, дала їй волю.
мешканка Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2805
З нами з: 24 лютого 2010, 15:30
Звідки: Файне місто!
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1)
Дякував (ла): 2726 раз.
Подякували: 2986 раз.
Діти: Дві донечки і маленький хлопчик!

Re: Коли вчити самостійно їсти?

Повідомлення Ira » 10 січня 2011, 18:14

Моя доця їсть сама. Я її не вчила, просто в один момент вона відмовилась від того, щоб я її годувала, захотіла тільки сама. Я їй дозволила, спершу все було в тій їжі, але згодом більш-менш навчилась. Я дуже рідко її годую, вона і не дається. А почала сама їсти десь в рік і 2 місяці.
Ira Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 564
З нами з: 06 січня 2010, 15:02
Нагороди: 2
випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1)
Дякував (ла): 326 раз.
Подякували: 390 раз.

Re: Коли вчити самостійно їсти?

Повідомлення happymami » 10 січня 2011, 18:30

Почав сам десь близько року. Спочатку це виглядало як копирсання ложкою в тарілці. розливання та розляпування по столі. А я тим часом годувала своєю ложкою. Потім ми їли трьома-чотирма ложками. Тобто малий має в двох руках ложки. Тицяє їх в суп. Я своєю тим часом тицяю йому в рот. Потім він бачить мою ложку. Свою кидає, бере мою. Я піднімаю його, витираю і далі по колу обмінюємося ложками. Тепер уже нам 1,8 ми їмо його ложкою і моєю. Поки він своєю шось там собі суне під ніс, то я своєю даю в два рази більше))))
А коли мені спішно чи ше шось - то даю йому тарілку (бажано з чимось густим типу пюре чи сиру) і він сам їсть. Прибираю потім трохи. Але зато дитина рада, шо "сям"
Навчу комп'ютерної графіки. З сертифікатом чи приватно
ЗображенняЗображення
Ми можемо стримати біль, злість, сльози, любов... але стримати сміх - неможливо)))
happymami Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 4945
З нами з: 15 листопада 2009, 08:56
Звідки: З дому)))
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) за тривале грудне вигодовуванн (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2500 раз.
Подякували: 5212 раз.
Діти: Хлопчик-дівчинка)))

Re: Коли вчити самостійно їсти?

Повідомлення Tajga » 10 січня 2011, 20:42

Обом дітям давала ложки, коли годувала (місяців з десяти, може раніше), заохочуючи копирсатися в їжі. Щось та доносили до рота. Але малий, наприклад, все мені ложку віддавав, мовляв, годуй мене. Аж до 2 з половиною приблизно, а доня вже зараз (рік і 4 міс) орудує своєю ложкою, іноді відмовляється, щоб годувала її. Звичайно, спочатку те самогодування - картина не для людей зі слабкими нервами. :crazy:
Думати не боляче. Вірити не страшно. :)

Бережи, Господи, мою родину, щоб єдність і злагода панували в ній.
Tajga Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 1775
З нами з: 13 грудня 2010, 16:37
Звідки: селище мирного атома :)
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 2646 раз.
Подякували: 3280 раз.
Діти: Давид 19.10.2007
Тереза 7.8.2009
Лев 16.11.2011
Маргарита 8.11.13

Re: Коли вчити самостійно їсти?

Повідомлення Marta » 10 січня 2011, 22:19

Ira написав:Моя доця їсть сама. Я її не вчила, просто в один момент вона відмовилась від того, щоб я її годувала, захотіла тільки сама. Я їй дозволила, спершу все було в тій їжі, але згодом більш-менш навчилась. Я дуже рідко її годую, вона і не дається. А почала сама їсти десь в рік і 2 місяці.


В нас аналогічно, тільки Ліза відмовилась від того, щоб я її годувала в 11 місяців.
З того часу їсть сама.
Ну, в гостях я стараюсь покормити, деколи ротик відкриває, бо без стільчика-слюнявчика, то їй получиться не супер акуратно...)))
І от зараз маю дурну привичку- вона поїсть, а я ще пару ложок запхаю. То недобре, буду з собою боротись.
Раніше так не було-скільки поїла, стільки і поїла, а тепер мені здається, що вона схудла, і здається, що ті ще пару ложечок змінять ситуацію....(((
Marta Офлайн


 

Re: Коли вчити самостійно їсти?

Повідомлення Перлинка » 10 січня 2011, 22:33

Marta написав:
Ira написав:І от зараз маю дурну привичку- вона поїсть, а я ще пару ложок запхаю. То недобре, буду з собою боротись.
Раніше так не було-скільки поїла, стільки і поїла, а тепер мені здається, що вона схудла, і здається, що ті ще пару ложечок змінять ситуацію....(((

А чому недобре?Я часто догодовую,бо він довго колупається не доїсть,а через 10 хв знову захоче .Тим більше ти ж не насильно їй до рота запихаєш тих кілька ложок.Мій від них не відмовляється,а вже як не хоче,то махає головою,каже нє і починає помаленько самоудалятись.
«Спасай взятых на смерть, и неужели откажешься от обреченных на убиение? Скажешь ли: "вот, мы не знали этого"? А Испытующий сердца разве не знает? Наблюдающий над душею твоею знает это, и воздаст человеку по делам его». (Притч.24:11-12)
Перлинка Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 5093
З нами з: 26 вересня 2010, 17:34
Нагороди: 3
гостренький язичок (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 3766 раз.
Подякували: 4017 раз.

Re: Коли вчити самостійно їсти?

Повідомлення Marta » 10 січня 2011, 22:44

Та ні, в мене так само, як вже зовсім не хоче- то навіть тих пару ложок не запхаєш.
Але ну от я сама на себе зла, що почала ото догодовувати.
Раніше Ліза знала, що я даю їсти- вона їсть стільки, скільки хоче- і все. Забираю. Не наїлася- другий раз буде знати, що треба їсти, а не гратися, бо ніхто не допхає, не догодує, та й так більше відчуваєш і слідуєш своєму організму.
А відтоді, відколи я почала догодовувати, то бачу, що вона пару ложок з"їсть сама- і все, грається.
Я сідаю, починаю докормлювати, вона їсть, а ложкою собі там бацькає. Такого не було в нас.
І мені шкода повертатися до того, щоб я її годувала, бо літом піде в садочок, хочу щоб вона їла там гарно.
Коротше, от відчуття просто, що не треба.
Тим більше, що їла вона повністю сама з 11 міс, в мене проблем з тим не було, а тепер повертатися до годування якось не хочеться.
Marta Офлайн


 

Далі

Повернутись до Ложечка за маму, ложечка за тата...



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей

cron