Глобальні оголошення!



Cмажене в харчуванні дитини

Пригодовування, раціон, режим харчування...

Модератори: TaniaPicaSSo, mavpusya, Ulkanet

Re: смажене в харчуванні дитини

Повідомлення Naya » 12 грудня 2010, 21:48

Ну смажене жарене можна сміло змінити печеним.
Котлетки в нас тільки печені.
Смачніші.
Але от деруни...їх не запечеш...
а я їх так люблю.
Naya Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1247
З нами з: 17 листопада 2009, 13:58
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1093 раз.
Подякували: 1240 раз.
Діти: Синочки Жданчик та Мирославчик

Re: смажене в харчуванні дитини

Повідомлення Milichka » 12 грудня 2010, 23:22

Naya написав:Котлетки в нас тільки печені.
Смачніші.

Naya, а як печеш? А то я декілька раз пробувала, вони в мене тверді і не сочні виходили.
Якщо дівчинка не Принцеса для свого татка - вона ніколи не буде Королевою для свого чоловіка.
Milichka Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 933
З нами з: 25 січня 2010, 17:46
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1381 раз.
Подякували: 983 раз.
Діти: Тінулька-симпатюлька і Тамілочка-красотулька

Re: смажене в харчуванні дитини

Повідомлення Naya » 13 грудня 2010, 11:07

Milichka написав:
Naya написав:Котлетки в нас тільки печені.
Смачніші.

Naya, а як печеш? А то я декілька раз пробувала, вони в мене тверді і не сочні виходили.


Та роблю звичайні котлетки, такі як би й смажити, не плоскі, а більш кульками, але викладаю на деко і в духовку.
Вони чуть сухіші, аніж жарені. Але смачніші.
Naya Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1247
З нами з: 17 листопада 2009, 13:58
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1093 раз.
Подякували: 1240 раз.
Діти: Синочки Жданчик та Мирославчик

Re: смажене в харчуванні дитини

Повідомлення Naya » 13 грудня 2010, 11:18

TanenRom написав:
Naya написав:Ну смажене жарене можна сміло змінити печеним.
Котлетки в нас тільки печені.
Смачніші.
Але от деруни...їх не запечеш...
а я їх так люблю.


а ми робимо один великий дерун, в тортівничку і в духовочку - мені подобається!!! :)


Я так робила.
То лі мені не вийшло,
то лі вийшло, но не сподобалося.
Naya Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1247
З нами з: 17 листопада 2009, 13:58
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1093 раз.
Подякували: 1240 раз.
Діти: Синочки Жданчик та Мирославчик

Re: смажене в харчуванні дитини

Повідомлення Tajga » 13 грудня 2010, 19:15

Як на мене, то головне, це міра у всьому і різноманітний раціон ;-)
Мої дітки їдять з нами за одним столом і те саме , що й ми з чоловіком. Бувають і деруни, і смажені котлетки і омлети. Їжа, що плаває в олії, мені і самій не подобається, але можна обійтися і мінімальною кількістю, навіщо ж її (їжу) топити... :)
Думати не боляче. Вірити не страшно. :)

Бережи, Господи, мою родину, щоб єдність і злагода панували в ній.
Tajga Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 1775
З нами з: 13 грудня 2010, 16:37
Звідки: селище мирного атома :)
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 2646 раз.
Подякували: 3280 раз.
Діти: Давид 19.10.2007
Тереза 7.8.2009
Лев 16.11.2011
Маргарита 8.11.13

Re: смажене в харчуванні дитини

Повідомлення Nymydora » 13 грудня 2010, 23:38

Мені здається, що коли ми говоримо про харчування дитини, на перший план мусить виходити поживність їжі, а не смакові якості. Довга термічна обробка вбиває корисні речовини в продуктах, смажене провокує утворення канцерогенів, солоне сприяє затримці води в організмі, гостре також не є корисне. Чи варто з дитячого віку засмічувати дитині організм через те, що воно смачно? Все, що не перетравлюєтся, осідає у вигляді слизу, забиває кишечник і не тільки. Дитина тільки пізнає смаки, для неї все нове і цікаве - і котлетки на парі чи з духовки, і обсмажені в рафінованій олії. Питання в тому, яка від тієї їжі користь? Їжа , в першу чергу, має давати поживу і енергію.
Я теж люблю всіляке смачненьке, випічку наприклад. Але коли я думаю про те, чи давати малому якесь печенько, наприклад, я себе питаю: воно йому треба? що воно йому дасть? смак? то яблуко чи мандаринка теж смачні.
Зображення
Зображення
Мрії збуваються
Nymydora Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 3167
З нами з: 09 квітня 2010, 20:53
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 6
Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2120 раз.
Подякували: 3049 раз.
Діти: Троє

Re: смажене в харчуванні дитини

Повідомлення Chocolat » 14 грудня 2010, 13:31

Підтримую Нимидору на всі 100%. Останнім часом готуємо котлети в пароварці (правда малому їх ще не даємо, їсть відварене м*яско з різноманітними овочами), то вони нам набагато більше смакують, а щоб гарніше виглядало на пару хвилин відправляємо в духовку під верхній тен, вони стають такі рум*яні. І нема в хаті неприємного запаху смаженої їжі. А то часом насмажиш того всього, нанюхаєшся, а потім вже і їсти не хочеш.
Щодо смаженої їжі в раціоні дитини, то також думаю, що таку культуру харчування треба формувати змалечку і сповідувати ВСІМ членам сім*ї. Коли дитина доросла, а всі привикли їсти смажене, і тут батьки спам*яталися, то вже набагато важче. Наш старший син любить приготувати жарені грінки з яйцем, часом нам робить сюрпрайз: кава і грінки. Ми дуже дякуємо, але приходиться мені вже вдаватися до хитрощів, пропоную на сніданок щось інше, намагаюся швиденько приготувати все сама, а вже коли тааак хочеться тих грінок, то пильнувати його кулінарний процес, показувати, як не пересмажувати, щоб все було тільки на раф. оливковій олії і т.д.
Chocolat Офлайн


 

Re: смажене в харчуванні дитини

Повідомлення Руженка » 21 грудня 2010, 18:06

Я дитині смаженого не даю, ну хіба що інколи коли дуже просить те що ми їмо. І сама я не їм те що "потонуло в олії")))))))))))
Руженка Офлайн


 

Re: смажене в харчуванні дитини

Повідомлення Liza » 29 грудня 2010, 15:55

чьо я знайшла:
Звести до мінімуму смажені блюда в раціоні школяра
Не рекомендується дуже часто включати в меню дитини смажені блюда. Все смажене важче піддається перетравленню; з одного боку, смажена їжа повільніше перетравлюється, тобто, травнева система довше навантажена, і в органів травної системи залишається менше часу для відпочинку; з іншого боку, для обробки смаженої їжі потрібна більша кількість травних соків, а значить, організм потребує додаткового постачання речовин, що входять до складу цих соків; є і ще важлива обставина: виділення додаткової кількості травних соків і триваліший процес перетравлення вимагають додаткових енергетичних витрат - організм змушений витрачати на перетравлення їжі енергію, яку він міг би направити на будь-які інші потреби. Потрібно враховувати також, що в смаженій їжі міститься набагато більше канцерогенних (ведучих до раку) речовин, чим у вареній їжі. Особливо багато канцерогенів в їжі, що підгоріла.
Зі всіх можливих способів приготування їжі рекомендується віддавати перевагу: вариву, тушкуванню, запіканню в духовці, швидкому обсмажуванню.


взято звідси - http://www.noosfera.org.ua/9_harchuvannia.html
мама-спецназ
Liza Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1259
З нами з: 18 листопада 2009, 18:30
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 7
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) акула пера (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1)
Дякував (ла): 3424 раз.
Подякували: 893 раз.
Діти: Святослав (06.09.2009),
Дарина (20.03.2012),
Ждан (22.11.13).

Re: смажене в харчуванні дитини

Повідомлення krapk@ » 29 грудня 2010, 22:10

якби ще в садках і школах віддавали перевагу: вариву, тушкуванню, запіканню в духовці, швидкому обсмажуванню, то взагалі був би ідеал.
Зображення
И дай вам Бог того вдвойне,чего желаете вы мне.

Может, у кого-то жизнь и как зебра: полоса черная, полоса белая.А у меня как радуга и сейчас мне фиолетово
krapk@ Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2323
З нами з: 17 листопада 2009, 23:30
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1369 раз.
Подякували: 1663 раз.
Діти: В нас вдома Юрський період- всіма заправляє синочок Юрчик

Поперед.Далі

Повернутись до Ложечка за маму, ложечка за тата...



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей