Глобальні оголошення!



Пастернак і селера

Пригодовування, раціон, режим харчування...

Модератори: TaniaPicaSSo, mavpusya, Ulkanet

Re: Чи давати малючкові зелень?

Повідомлення Alisa » 09 липня 2012, 16:04

гра з вогнем написав:
мені дісйно здається, що то вже перебор вдаватися до різноманітних хитрощів, лиш би дитина їла те шо мама .


В мене таких хитрощів цілий арсенал. Бо мені треба, щоб дитина їла те, що я вважаю потрібним. Так вже сталося, що в 2 роки я відповідаю за його здоров*я, він сам ще не зовсім розуміє, що йому треба.
Я проти годувати датину силою.
А ось піти на всякі уловки, щоб нагодувати тим, чим треба, мені підходить.

Наприклад, ми їмо морозиво.
Репепт - сир кисломолочний, ягоди сметану збиваю в блендері в креманку й прикрашаю.
Коли їсть, я за серце тримаюсь:"Їи по трошку, тож справжнє морозиво".
Інакше він мені сиру б не їв. А мені треба, щоб їв.
Зображення
Alisa Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1510
З нами з: 13 квітня 2010, 12:13
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1395 раз.
Подякували: 1354 раз.
Діти: синуля

Re: Чи давати малючкові зелень?

Повідомлення Natalinda » 09 липня 2012, 16:07

гра з вогнем написав:Наталя, ти швидш за все ніколи не дозволяла наїстися до відвалу булочками, шоколадом та морозивом. Якщо дозволити, то дійсно побачиш, шо інтерес до цієї їжі дуже швидко мине, захочеться чогось іншого.

Я дозволяла))) ; морозива вдень досить шоб бути моїй дитині ситою)))
Я можу жити без каші нескінченно довго)))
Мене саме цікавить як знати що оранізм дитини знає що він хоче і шо саме він хоче.

Я всоїй дитині зелень не перетираю, в супі їсть, з канапки згрібає, для мене не проблема, але цівао знати чого саме хоче той організм.
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: Чи давати малючкові зелень?

Повідомлення Sawwku » 09 липня 2012, 16:23

та що їсть, того й хоче

тільки тепер мене цікавить, чого один хоче нормальної їжі, а інший її не визнає
хоча я колись про подібне читала. проблема в нестачі мікроелементів. типу тяне вічно на солодке - бракує цинку (наприклад, точно не помню)
Sawwku Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1560
З нами з: 18 січня 2011, 11:07
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 837 раз.
Подякували: 912 раз.
Діти: маленьке сонечко Анютка
01,01,2011

Re: Чи давати малючкові зелень?

Повідомлення irinka » 09 липня 2012, 16:34

[mod]Дорогі форумчанки не відходимо від теми "Чи давати малючкові зелень?"[/mod]
Зображення

Навіть якщо ти янгол, то знайдуться люди, яким не подобається шелест твоїх крил
irinka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 3455
З нами з: 15 листопада 2011, 11:08
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 3448 раз.
Подякували: 1929 раз.
Діти: Хлопчик)

Re: Чи давати малючкові зелень?

Повідомлення Natalinda » 09 липня 2012, 16:34

Sawwku написав:та що їсть, того й хоче


Ну це більша дитина може їсти те що хоче, за умови що воно буде в полі зору і в межах досяжності.
Я переконана що якщо б в хаті була сама зелень, то якщо не за день то за два і дитина б їла те що їй в рот пхають і дорослий який на зелень дивитися не може, тоже почав би її їсти

До речі для вас малючок то якого віку дитина? А то може ми про різні речі говоримо
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: Чи давати малючкові зелень?

Повідомлення гра з вогнем » 09 липня 2012, 16:40

Аліса, це чудово, шо так сталося, шо ти відповідаєш за довров'я своєї дитини :) У більшості мам цього вочевидь не трапляється :dreams:

Мабуть мені просто пощастило, бо мій їсть все шо я дам. Інколи з поясненнями, але їсть. Тому я поки обходжуся без хитрощів. Може б я теж хитрувала, якби рішила собі, шо без сиру моя дитина не проживе, але поки мене подібні роздуми обходять стороною.


Щодо зелені, мій не любить. Супів я практично не варю, особливо літом. А як варю, даю зелень зверху в присипку всім, крім дитини. Тому що він "задихається" від неї. Не знаю з чим це пов'язано, може лоскоче його чи шо, я не в курсі.
Але оскільки діти наслідують, то останнім часом він собі теж посипає зеленню і пробує їсти, правда почав вибирати шоб побільші шматочки були (а я все думала навпаки шо тре поменше різати).
Напевно це також пов'язано з фізіологічним розвитком, бо раніше він взагалі не міг їсти зеленб, відразу все повертав назад, а тепер сам пробує.

Тому моя хитрість - власний приклад :) А друга хитрість, таки прислухатися до дитини. Бо як не їсть чогось, то може зараз саме це дитині не на користь, і не варто оте, від чого погано, приправляти джемами, ягодами і прикрасами, бо зрештою дитині все рівно буде від того продукту погано.
гра з вогнем Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 6099
З нами з: 23 листопада 2009, 17:43
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 3057 раз.
Подякували: 4232 раз.

Re: Чи давати малючкові зелень?

Повідомлення Sawwku » 09 липня 2012, 16:44

від малої дитини просто треба сховати те, що їй не дозволиш з"їсти
і ще не жувати чіпси перед носом зі словами "тобі цього не можна". як харчуватися правильно навчить приклад, а не "тобі то тре і мусово, а я старша і буду їсти шоколад, поки ти давишся корисним брокколі"

в нас в хаті зелень постійно (літом, не зимою), бо моя мама вічно її приносить з дачі.
і скажу, що на нашу сім"я теорія про те, що як буде, то з"їсться не поширюється. майже вся гниє і йде в сміття

з якого віку малючок? цікаве питання. до 3 максимум 4 років. але якщо малючок мається на увазі свідома, але маленька дитинка, то з 1 року (не далі)
хоча я знову ж говорю про свою малючку
Sawwku Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1560
З нами з: 18 січня 2011, 11:07
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 837 раз.
Подякували: 912 раз.
Діти: маленьке сонечко Анютка
01,01,2011

Re: Чи давати малючкові зелень?

Повідомлення Natalinda » 09 липня 2012, 17:07

Natalinda написав:Я переконана що якщо б в хаті була сама зелень, то якщо не за день то за два і дитина б їла те що їй в рот пхають і дорослий який на зелень дивитися не може, тоже почав би її їсти


Sawwku написав:в нас в хаті зелень постійно (літом, не зимою), бо моя мама вічно її приносить з дачі.
і скажу, що на нашу сім"я теорія про те, що як буде, то з"їсться не поширюється. майже вся гниє і йде в сміття



Я мала на увазі якщо нічого крім зелені і не їсти в ті дні) А якщо є зелень ці пару днів і є паралельно все решта то звісно що теорія не працюватиме) о вона не про те.

Для мене малючок то дитина яка ще не може чітко сформулювати те що вона хоче зїсти, а тим більше не шаманить щось собі біля плити.
Моя трьохрічна практично дитина може сказати що хоче борщ, морозиво, цукерок, молоко, воду з крану і ще дещо, але сказати що хоче приміром тушеного шпинату з кропом і петрушкою не може, з причини що ще все не вимовить, але не значть що їсти ине буде
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: Чи давати малючкові зелень?

Повідомлення Alisa » 09 липня 2012, 17:29

Розкажу вам трошки про свого хлопчика.
Щоб я йому не запропонувала їсти, каже , не буду-не хочу.
Вік такий.
Я погоджуюсь, добре їсти не будемо.
А потім намагаюсь його зацікавити - Давай подивимось, що в супчику плаває, давай будемо ложечкою горошок ловити тощо.
Вивчаємо супчик, роздивляємось - ось пливе стручкова фалька ... кабачок....
Звідкись й апетит береться й він їсть.
Наріжу зелену цибульку, кажу: А давай Іллюша сам прикрасить свою кашку.
Він прикрашає захоплено, й потім теж їсть.


Притому, що він сам не виявляє інтерес до зелені ( як й до їжі взагалі), то мені приходиться поморочитися, підштовхнути до споживання - але погано йому не стає.

Звичайно, якби він виплювував, давився ,то я б не наполягала - значить не його продукт.
Зображення
Alisa Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1510
З нами з: 13 квітня 2010, 12:13
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1395 раз.
Подякували: 1354 раз.
Діти: синуля

Re: Чи давати малючкові зелень?

Повідомлення Nymydora » 09 липня 2012, 17:55

Підтримую Алісу. Я не впевнена, що дитина аж так точно знає, чого хоче, чого не хоче. Ясно що якщо від зелені давиться, наприклад, то тимчасово варто не давати - але мені здається, це чисто психологічний момент. До 16 років ми відповідаємо за дитину і тому варто навіть хитрощами все-таки вводити в раціон корисні продукти. ТОбто якщо я знаю, що моїй дитині треба сир, бо це кальцій, а сир найкраще засвоюється із зеленню, я стараюся робити так, щоб він той сир із зеленню з'їв. На даний момент перетираю все разом в блендері до пишної зеленої маси і з припрошуваннями чи іншими розвагами (читання, відео) даю йому той сир. Тим більше, в нас тільки перші дві-три ложки йдуть силою, а потім чудово їсть. І взагалі зелень пхаю всюди, де можу, принайині кріп-петрушка-цибцлька-салата є майже в кожній страві.
А так щоб Денис прям аж плювався чимось - в нас такого нема.
Зображення
Зображення
Мрії збуваються
Nymydora Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 3167
З нами з: 09 квітня 2010, 20:53
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 6
Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2120 раз.
Подякували: 3049 раз.
Діти: Троє

Поперед.Далі

Повернутись до Ложечка за маму, ложечка за тата...



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей

cron