найбільший родинний форум Тернопільщини

Пригодовування, раціон, режим харчування...
Відповісти

Різноманітність у харчуванні дитини 1,5 роки

29 травня 2010, 08:18

Які страви ви готуєте (готували) своїм діткам?
Зараз такий період, що овочів по суті майже немає, фруктів також.
Ми їмо кашки - гречану, кукурудзяну, манну і вівсяну (не часто).
Супчики з додаванням м"яска чи рибки.
Омлет, йогурт, кисіль з морожених ягід.
Картопельку а-ля молоду :)
Канапочка з маслом і сиром, домашній сир з бананчиком.
Як ви урізноманітнюєте меню свого дитя?

Re: Різноманітність у харчуванні дитини 1,5 роки

29 травня 2010, 09:07

Ну вже появляються фрукти і овочі.
Я варю супчик з молодої моркви, цвітної капусти, білокачанної капусти, кабачка, картопельки.
Додаю рослинну олію і зелень.
Дитині смакує.
Ще мала полюбляє пюре з кабачків, цвітної капусти з додаванням масла і рису.
На городі вдома є молодий шпинат, то я його тушу в сметанці і моркві,потім додаю кропик, петрушку.
Рисові і сирні запіканки.
Мама з Італії висилає Пармезан і пастіни(дитячі макарончики).Також їй смакує.
Борщик без зажарки і сметани.
Фрукти(я вже навіть черешню давала, реакція нормальна).
Дитині майже рік.

Re: Різноманітність у харчуванні дитини 1,5 роки

15 травня 2011, 18:22

а поділіться, будь-ласка, який у вас приблизно сніданок-обід вечеря і перекуси? Бо я вже з тою їдою не знаю що придумувати. Кажуть дитина має в півтора має їсти 5 раз, ми їмо лиш 3. Плюс йогурт.

Re: Різноманітність у харчуванні дитини 1,5 роки

15 травня 2011, 23:21

і так, 2 роки 3 місяці, хлопчик.
їсть ЧОТИРИ рази в день. Іноді три, але з перекусом типу морозива перед обіднім сном.

Якби давала їсти 5 разів в день, то, мабуть, їв би, але був би товстий.
В 1.5 роки, певно, їв так само. чотири рази. Але часто були всякі печенька, бананчики, морозивка.

Re: Різноманітність у харчуванні дитини 1,5 роки

15 травня 2011, 23:39

Нам рік і 7.
Їсть: зранку після сну цицю або не їсть - як коли. Сніданок - гречка або пшоно зі сметанкою чи маслом (рідше - рис, ячна чи кукурудзяна кашка), другий сніданок перед денним сном - йогурт з яблуком або гарбуз варений (часом до гарбуза даю рис або кукурудзу). Після сну обід - суп чи борщ. Підвечірок - як коли: часом сир, часом йогурт, часом яблука печені, часом кефір з яблуком, а останнім часом чомусь знов циця. Рідко (десь раз на два тижні) варю манку з яблуками зі сметаною. Будуть фрукти - будемо їсти фруктові салати з йогуртом. Як перекуска - гриземо яблука, курагу, рідко хліб з маслом (переважно, злизує масло), зелену цибульку.
На ніч - знов циця.
Виходить 4-5 разів на день.

Re: Різноманітність у харчуванні дитини 1,5 роки

16 травня 2011, 13:44

зараз капуста молода появилася. Думаю зварити. Вимочу трохи і проварю, потім злию воду і тоді вже варитиму для борща. А що можна замість буряка кинути? Нема цього овоща в мене. Тобто питання що зварити ще крім капусти?

Re: Різноманітність у харчуванні дитини 1,5 роки

16 травня 2011, 16:55

Зранку гречка з маслом або рис з маслом і тертим сирим яблуком.
Можлива ще вівсянка з сухофруктами, або творог з фруктами.
Йдем надвір, то їмо весь час) І яблука, і банани, і хліб, і фундук з мигделем, і сир твердий беру, залежить від наявності чогось в холодильнику.
Перед сном їмо суп(рисовий, овочевий, гречаний, борщ), зараз до речі є вже шпинат, суп-пюре з нього дуже смачний!
Після сну може бути спагетті з пармезаном(то мені вже мама висилає), може бути омлет з твердим сиром при наявності нормальних яєць, може бути рагу овочеве, зараз почала рибу печену ще їсти, може бути творог з фруктами.
Вечеря в нас в основному на вулиці, сезонні фрукти, хліб, сухофрукти.
Вдома ще після вулиці їмо салат капуста білокачанна+зелень+оливкова олія, літом звісно ще з додаванням огірків, перцю, помідорів.
Ну і циця, на сон і просинання.

Re: Різноманітність у харчуванні дитини 1,5 роки

18 травня 2011, 02:34

То вже не 1,5 роки, але все ж..)
Їмо зараз все, але переважно так:
ранок- чай з тостом, гречка/ рис/ макарони з печінкою/м"яском/ якщо гречка-з сметанкою.
Обід- суп овочевий переважно з рибкою (хек або лосось) і багато зелені /розсольник / борщ, яйце (одне в день- знаю, що багато, але так хоче )
Підвечірок- творог з фруктами (зараз банан+клубніка заморожена+яблуко+сметана) або печені яблука, або творог+чорнослив чи курага+ яблуко+банан, або яблуко терте з морквою.
Протягом дня яблука, банани, клубніка, малина (заморожені ще є), сік, компот, печиво, шоколад, ...
Вечеря- картопля/рис/гречка/макарони/ з чимось (печінка, м"яско, рибка) або каша кукурудзяна чи швидкорозчинна люба, але то не дуже їсть, хіба багато фруктів додати.)

Раз в тиждень пельмені від бабусі.)

Салатів не їсть ніяких, може літом вдасться привити любов, молока, кефіру не п"є. Черпаємо вітаміни переважно з гречки, яєць, м"яса, печінки, творогу і фруктів.

Re: Різноманітність у харчуванні дитини 1,5 роки

18 травня 2011, 02:54

mala-karta написав:В 1.5 роки, певно, їв так само. чотири рази. Але часто були всякі печенька, бананчики, морозивка.

мороженое в год и 5? )))

Я сейчас тоже голову ломаю... Крапка, Наши дети одного возраста, пару дней разница
Ест 3-4 раза в день.
На обед супы варю. Чаще с гречкой или рисом. Овощи (если нет свежих, беру замороженные), мясо (курица, перепелка, индюк)
Перекусы - фруктовые пюре. Свежие, яблоко и грушу могу иногда слегка проварить.
Завтрак - чаще омлет или каша (гречневая с фруктами, овсяная, кукурузная, 7 злаков). Творожок со сметаной и медом чуть-чуть;
Ужины... Тут сложнее всего. Что-то выдумываю из овощей и мяса. Беру рецепты в интернете, некоторые приводила тут в "кулинар книге прикормов" или "любимое блюдо ребенка", кажется. Люблю экспериментировать.... Из говядины вкусные ужины получаются. Можно тефтели на пару из кролика. Макароны с соусом (помидор морковка сыр).
Больше не знаю, что придумывать...

Re: Різноманітність у харчуванні дитини 1,5 роки

18 травня 2011, 14:35

чесно, не дуже слідкую за харчуванням. циця плюс те, що є вдома. найліпше їсть з чужої тарілки, тобто те, що їдять дорослі вдома.
тож він в мене куштував вже і яєшню з цибулею, і смажену картоплю... правда за правилом - що доніс до рота, те твоє. єдтно що уникаю солодощів і обмежую смажене
Відповісти