Глобальні оголошення!



Природні пологи (у пологовому будинку)

Природні пологи (у пологовому будинку)

Повідомлення Sweetlanka » 16 вересня 2010, 00:48

Ось, вирішила поділитися з вами своїм баченням природних партнерських пологів, яке ми з чоловіком сформулювали під час вагітності і вимагали від лікаря в пологовому :)

Цікаві ваші думки! ;)


Наше бачення природних партнерських пологів (план пологів):

1. Створення розслабляючої атмосфери:
- Приглушене освітлення під час схваток, потуг та після народження дитини
- Можливість слухати музику під час схваток
- Можливість рухатись та займати різні пози під час схваток

2. Мінімальне втручання мед.персоналу в хід пологів (під час схваток та потуг):
- Не більше 1-2-х оглядів на кріслі
- Періодична присутність лікаря та акушерки лише під час потуг

3. Можливість народжувати (тужитись) вертикально

4. Після народження дитину зразу ж покласти мамі на живіт, дати можливість взяти груди та полежати на мамі протягом 2-х годин.

5. Природне народження плаценти (без стимуляцій)

6. Перерізання пуповини тільки після того, як вона перестане пульсувати (тобто через 30-60 хв.)

7. Малюк перебуває весь час біля мами і тата в окремій палаті

8. У випадку внутрішніх розривів – накладення швів під місцевою анестезією кетгутом (саморозсмоктуючими нитками)


МИ КАТЕГОРИЧНО ПРОТИ:
- Присутності на пологах сторонніх людей (студенти тощо), тільки батько, лікар і акушерка
- Стимулювань пологової активності
- Знеболення
- Частих втручань мед.персоналу в хід пологів
- Проколювання міхура до 9 см. розкриття шийки матки
- Наказів тужитись без врахування відчуттів мами коли це треба робити
- Розрізів піхви (епізіотомії)
- „Видавлювання” дитини для швидшого народження
- Стимулювань народження плаценти окситоцином і т.п.
- Раннього перерізання пуповини
- Стимуляції дихання дитини шльопанням (варто почекати 1-2 хв.)
- Замірювання параметрів дитини відразу після народження (краще через 2 години після того, як полежить на мамі)
- Змивання первородної змазки з тіла дитини (вона корисна і сама вбереться за 1-2 дні)
- Закапувань протиінфекційних розчинів в оченята дитини
- Підгодовування дитини

А ви як ставитесь до такого "сценарію"? :)
Sweetlanka Офлайн

Аватар користувача
Тільки роззираюся
 
Повідомлень: 37
З нами з: 24 березня 2010, 13:00
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 4
акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 53 раз.
Подякували: 126 раз.
Діти: Катруся і Ігорчик

Re: Природні пологи (у пологовому будинку)

Повідомлення гра з вогнем » 16 вересня 2010, 00:53

у нас був інший сценарій. але я вже не пригадую :)
напевно найкраще, коли кожна жінка пише цей сценарій для себе, відповідно до своїх уявлень, переваг та домислів :D

у мене наприклад жирним великим пунктом було "не возити мене у візку" :D

а ще, не зважаючи на наші плани, доля вносить свої корективи...
гра з вогнем Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 6099
З нами з: 23 листопада 2009, 17:43
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 3057 раз.
Подякували: 4232 раз.

Re: Природні пологи (у пологовому будинку)

Повідомлення Natalinda » 16 вересня 2010, 01:17

На рахунок долі, згідна з грою на всі 100%
Хороший план і дай Бог щоб він здійсьнився :heart:
Але стільки є нюансів, причому сумних і часто трагічних...

Я перечитала гори літератури про природні пологи і могла б народжувати сама вдома, але пішла в пологовий і робила те що мені рекомендували...
Я схоляюся до думки що лікареві видніше...лікар приймає пологи вкільканадцяте, а я мала народжувати вперше...
Хоча це суто моя думка.
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: Природні пологи (у пологовому будинку)

Повідомлення Naya » 16 вересня 2010, 10:51

В нас був схожий план.
Але мати план природніх пологів, хотіти, щоб його дотрималися - це одне, а як є настправді - то зовсім інше, часто досить протилежне. Я при зустірічі з лікарнем казала чого хочу.
Я при огляді на кріслі, бачачи, що збираються проколоти плодовий міхур нагадала, що не треба проколювати, але мені сказали, що лікар ліпше знає, а я щоб заткнулася.
Так само наголошувала про стимулювання окситоцином. Тим не менше мене вклалаи і таки запхнули ту голку з капельницею. То хіба треба налаштуватися на боротьбу з ними, з тими лікарями. Може в деяких випадках й справді треба пробивати міхур та стимулювати окситоцином, але я впевнена, що в моєму випадку то було лишнім, бо все йшло саме так, як я в книжці читала :D Шийка гарно розкрилася і згладилася, інтервали між схватками зменшувалися. Ще трішки б походила і води самі б хлюпнули. Але ж ніч...Тре ж пошвидше :x
Naya Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1247
З нами з: 17 листопада 2009, 13:58
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1093 раз.
Подякували: 1240 раз.
Діти: Синочки Жданчик та Мирославчик

Re: Природні пологи (у пологовому будинку)

Повідомлення Zaya » 16 вересня 2010, 11:06

:emphaty: Во-во. їм би пошвидше. Куди спішать. Самі ж жінки.

Та якщо хочете по плану, то дома тре рожать, якщо не страшно.І хай діє Божа воля.
Zaya Офлайн


 

Re: Природні пологи (у пологовому будинку)

Повідомлення Sweetlanka » 16 вересня 2010, 13:41

Zaya написав::emphaty: Во-во. їм би пошвидше. Куди спішать. Самі ж жінки.

Та якщо хочете по плану, то дома тре рожать, якщо не страшно.І хай діє Божа воля.

Не все так погано, бо не всі лікарі так роблять (протиприродньо)!
В Україні є 3 пологових будинки (в Житомирі, Луцьку і Нововолинську), де діє програма природних пологів, там все обладнано для цього:
- спец.басейни для тих, хто захоче у воді переживати схватки
- стульчики для вертикальних пологів, фіт-боли...
- комфортна затишна атмосфера індивідуальних палат/родильних залів (євроремонт, як у квартирі)
- практично все в моєму плані лікарі там підтримують!
Але ми в Луцьк не встигли, мала почала проситися назовні на 3 дні раніше до планованого переїзду... :)
Sweetlanka Офлайн

Аватар користувача
Тільки роззираюся
 
Повідомлень: 37
З нами з: 24 березня 2010, 13:00
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 4
акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 53 раз.
Подякували: 126 раз.
Діти: Катруся і Ігорчик

Re: Природні пологи (у пологовому будинку)

Повідомлення Marta » 16 вересня 2010, 13:58

Підтримую, це був би ідеальний план пологів...
А де ж все -таки народжували??

В мене був подібний план, то до останнього сиділа вдома, бо знала, ща мій план вони запхають куди подальше...(
А чого спішать? як хто...хто додому хоче, а моя лікарка ніби з хороших намірів- щоб я "менше мучилась"..Хоча мене вона не питала, хочу я цього чи ні. Було і проколювання міхура, і видавлювання, і окситоцин...І малу на груди не положили, мало того, навіть не показали, бо була велика гематома на голові, то лікарка боялась мені показувати (брєд!), аж поки я не просила показати, і якась акушерка чи хто так само попросив мамі показати дитину, то мені її поклали на груди, Боже, яка вона була красива!!! Яка гематома? Я її не бачила, бо вона була під шапочкою вже, і так і не побачила, бо вже ввечері нічого не було....Та мені було все одно, це ж моя дитина! В мене від того щастя сльози виступили, а лікарка каже: "Що, жалко себе?", а акушерка "та то вона від щастя.." А в мене сили вже не було щось казати, просто кожен судить по собі, певно...От вона і приймала роди, виходячи зі своїх почуттів і розуміння самих родів...Але я їм всім ДЯКУЮ,бо не знати, як би воно було, і в мене прекрасна здорова дитина, з грудьми проблем не було взагалі, кормлю до сих пір, так що не жаліюсь..))) Роди все одно для мене були найпрекраснішим днем в моєму житті, Святом і Дивом.
П.С. Вибачте, що так багато, щось понесло Остапа..)))
Marta Офлайн


 

Re: Природні пологи (у пологовому будинку)

Повідомлення Sweetlanka » 17 вересня 2010, 00:24

Народжувати довелось в Тернополі - в пологовому на Бамі (№2)...
А ви молодці!! Навіть після таких неприємних речей згадуєте день народження малятка з радістю, як свято! Це дуже добре! Я теж вважаю пологи великим чудом появи нового життя...))
Це так прекрасно!..
Але мені здається, що маючи вже цей досвід, ви маєте можливість в слід.раз обрати більш ретельно лікаря, щоб не робив такого без реальних показань до того! Щоб пологи проходили так, як вам хочеться, як ви відчуваєте!..Як думаєте? ;)
Sweetlanka Офлайн

Аватар користувача
Тільки роззираюся
 
Повідомлень: 37
З нами з: 24 березня 2010, 13:00
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 4
акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 53 раз.
Подякували: 126 раз.
Діти: Катруся і Ігорчик

Re: Природні пологи (у пологовому будинку)

Повідомлення Marta » 17 вересня 2010, 01:32

:oops: Дякую..
Та, якщо чесно, не знаю. Лікарка моя добра людина, я думаю,вона хотіла якнайкраще. Тільки зі своїх міркувань. Напевне, вона, як родила, то сама сильно мучилась і хотіла поскоріше, і їй було себе жалко, чи що...Я ж по-іншому відношуся до цього всього... Я хотіла, щоб все йшло якнайприродніше... І моя біль нічого не значить, я готувалась до неї 9 місяців!) Ну це за проколювання міхура...А за окситоцин- то спішила, певно, бо затягнулись наші роди, а про видавлювання- Ліза мені трохи застрягла, і тут двояко-вона мені з одного боку мішала, бо не давала нормально тужитись своїм видавлюванням, і процес пішов, коли вона перестала це робити, а з іншого- а чи пішов би, якби не робила?....
Ну, розумієте, тут ще яке діло- от розпитуєш, тих, хто вже родив, то того ж самого лікаря одні можуть сильно хвалити, а одних він підставив, а там взагалі якісь ужаси...І не знати, як буде в твоєму випадку. Одне знаю, до якого лікаря я НЕ хотіла і не хочу попасти, бо я її просто боюся, а решта....мені здається, вони всі однакові. А в Луцьк шось далеко їхати..))))
Якби були другі роди, обговорила б все з лікаркою заздалегідь, що я хочу, а що ні..Принаймні сказала б свої побажаня, а то в кожного вони різні...Як я родила, дівчина з сусіднього родзалу вимагала обезболювання, наприклад...Не дали....)
Marta Офлайн


 

Re: Природні пологи (у пологовому будинку)

Повідомлення Natalinda » 17 вересня 2010, 01:39

правду Марта пише, то як з якої сторони подивитися.
Навіть та сама епізіотомія. Знайома кричала криком не робіть, послухали не зробили, вона порвалася сильно, як то кажуть на німецький хрест, відновлення дуже болісне і довге було. На черговому огляді лікарка сказала, що в неї така будова тазу чи шось таке, що по іншому не могло б бути, а епізіотомія сильно б допомогла. Вона тепер шкодує що відмовилася, бо задоволення від статевого життя ніякого.
А ще одна знайома епізіотомію кляне, бо в туалет нармально сходити не може...
І будь тут мудрий :???:
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Далі

Повернутись до Пологи



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей