Глобальні оголошення!



Молоко йде сильним струменем, допоможіть!

Молоко йде сильним струменем, допоможіть!

Повідомлення Liza » 21 листопада 2009, 22:26

привіт.
маю таке запитання: як можна боротися із сильним струменем молочка? боюся сильно зціджувати (деколи трошки тим грішу, адже малюк захлинається молочком і плаче). я вже не п"ю чаю з фенхелем, який пила для малого, але всеодно сильні струмені ще бувають.

не знаю, чи варто мені відповідати на усі запитання, котрі перерахувала Dashko у темі "Увага! Перед тим, як задати питання.", але раз вже є таке правило, то дотримаюся.
- синочку 2,5 місяці,
- годую приблизно 10 разів в день,
- нічні годування ніяк не вдається порахувати (або не запам"ятовую, або забуваю записати),
- через накладки не годую (і не маю такого),
- додаткового пиття не даю (лише ліки - приблизно 1 ст.л. рідини 3 рази в день із ложечки),
- за перший місяць набрав приблизно 1,100 кг, за другий - десь до 1 кг.(важили майже в 2,5 місяці - набрав приблизно 1 кг.),
- як часто пісяє - не міряла.
мама-спецназ
Liza Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1259
З нами з: 18 листопада 2009, 18:30
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 7
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) акула пера (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1)
Дякував (ла): 3424 раз.
Подякували: 893 раз.
Діти: Святослав (06.09.2009),
Дарина (20.03.2012),
Ждан (22.11.13).

Re: молоко йде сильним струменем. хеееелп!

Повідомлення Dashko » 21 листопада 2009, 23:28

Ліза, привіт!
Цікавить, ще так інформація. Чи відразу в тебе була така ситуація (забагато молока)? Як часто ти все таки зціджуєш?
Поки що рекомендації такі:
1) Чітко слідкувати за зміною грудей. Міняти груди не частіше 1-2 години (Але це індивідуально, буває і раз в три години). Як в тебе з цим зараз?
2) Зціджування треба припиняти, але не різко. Для початку зціджувати тільки ту грудь, з якої не годувала. Якщо дитині важко захоплювати груди, можна трошкі підцідити.
3) В вашій ситуації допускаються перерви між годуваннями раз в три години та 6-годинна нічна перерва. Це якщо дитина не просипається. Інакше давати груди за вимогою дитини.
4) Чи спостерігаються в тебе дні, коли приливи дуже відчутні. Це може бути пов"язано із повним місяцем. В такі дні бажано вживати якнайменше рідини, особливо першу половину дня. Вночі не пити.
5) Не вживати лактогенні продукти (імбір, адегейський сир, кмин, морква).
6) Зручна поза для годування дитини - зверху на мамі. Ще спробуй такий варіант: почекай деякий час після початку годування, щоб пройшов оксітоциновий прилив. І продовжуй годування. Якщо це не буде нервувати дитину.
7) Слідкуй за грудьми, бо можливі лактостази.

З часом буде годувати все легше та легше.
Дякую, що відповіла на всі запитання. Це робити варто.
КУМКА працює в форматі шоу-руму за адресою Лисенка 8, відкрита: середа та субота 11:00 - 13:00 або за домовленістю, тел. 097-981-97-23
Dashko Офлайн


Консультант з грудного вигодовування
 
Повідомлень: 3011
З нами з: 10 листопада 2009, 10:27
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 7
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) жіночі посиденьки (1) багата мамуся (1)
Дякував (ла): 1488 раз.
Подякували: 1891 раз.
Діти: Яся (30.08.05)
Ярослав (11.10.07)
Марко (9.03.11)
Микита (23.12.13)

Re: молоко йде сильним струменем. хеееелп!

Повідомлення Liza » 22 листопада 2009, 19:28

дякую за відповідь, тьотя Даша :)

така ситуація була в мене не одразу. я взагалі, побачивши це вперше, подумала, що стричить якийсь волосок в напрямку від соска, а потім виявила, що то струмінь молока (о ужасть!). зціджую зараз дуже не часто, ось сьогодні ще зовсім не зціджувала, якось минулося.
за зміною грудей зараз стежу, записую. навіть вночі не забувала записати. проміжки між годуванням - більше 1 год. буває більше 2 год. сьогодні ще трапилася одна перерва у 3 години.
якщо трапляється, що малий поїв малувато, а наступного разу просить менше ніж через 1 год, то годую з тієї ж груді, якою завершила. правильно?
дні, коли приливи дуже відчутні - ну буває, що відчуваю легке розпирання в залозі. малий посмоктунькає - і все ок. якоїсь періодичності чи залежності від повного місяця я не зауважувала.
лактогенних продуктів не вживаю, навіть фенхельний чай відмінила, як і писала. а від моркви в малого вроді алергія була :(
годувала малого лежачи, тримаючи його на животі, але ж він впирається в цицю, а це, боюся, може ще більше витискати молочко, адже в моменти особливої своєї "скаженості" воно витікало струменем навіть тоді, коли я натискала трохи нижче від ключиці.
мама-спецназ
Liza Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1259
З нами з: 18 листопада 2009, 18:30
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 7
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) акула пера (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1)
Дякував (ла): 3424 раз.
Подякували: 893 раз.
Діти: Святослав (06.09.2009),
Дарина (20.03.2012),
Ждан (22.11.13).

Re: молоко йде сильним струменем. хеееелп!

Повідомлення Dashko » 22 листопада 2009, 23:53

Liza написав:дякую за відповідь, тьотя Даша :)

така ситуація була в мене не одразу. я взагалі, побачивши це вперше, подумала, що стричить якийсь волосок в напрямку від соска, а потім виявила, що то струмінь молока (о ужасть!). зціджую зараз дуже не часто, ось сьогодні ще зовсім не зціджувала, якось минулося.

А коли ти зціджувалася: замість годування, після початку чи як, і яку грудь, з якої годувала чи іншу? Треба знати подробиці, щоб визначити, чи гіперлактація від неправильної організації ГВ, чи це збої на гормональному рівні.
Liza написав:за зміною грудей зараз стежу, записую. навіть вночі не забувала записати. проміжки між годуванням - більше 1 год. буває більше 2 год. сьогодні ще трапилася одна перерва у 3 години.

В ночі можна годувати просто почерзі. Тобто прокинулася, перевернулася з малим на друій бік і годуєш.
Liza написав:якщо трапляється, що малий поїв малувато, а наступного разу просить менше ніж через 1 год, то годую з тієї ж груді, якою завершила. правильно?

Так. Чим більше перерва між годуваннями, і чим більше молока назбирується в грудях, тим менше молока буде вироблятися, що в даному випадку добре. Але, якщо малюк просить, давати груди завжди. Просто давати ту саму грудь, з якої годувала попередній раз. Не міняти грудь можна і протягом години, і двох, і трьох. В кожного - індивідуально. Небезпека - в можливості лактостазів. Тому треба підбирати оптимальний варіант: щоб лактацію знизити, і застоїв не допустити.
Liza написав:дні, коли приливи дуже відчутні - ну буває, що відчуваю легке розпирання в залозі. малий посмоктунькає - і все ок. якоїсь періодичності чи залежності від повного місяця я не зауважувала.
лактогенних продуктів не вживаю, навіть фенхельний чай відмінила, як і писала. а від моркви в малого вроді алергія була :(

Все одно спробуй у "важкі" дні обмежитися в рідині.
Liza написав:годувала малого лежачи, тримаючи його на животі, але ж він впирається в цицю, а це, боюся, може ще більше витискати молочко, адже в моменти особливої своєї "скаженості" воно витікало струменем навіть тоді, коли я натискала трохи нижче від ключиці.

Лінк на зручну позу вислала в приват.

В цій ситуації треба діяти в двох напрямках: в загальному зменшити лактацію та полегшити малюку процес годування під час приливу. Спробуй застосувати всі поради, розкажеш результати і побачимо, що робити далі.
КУМКА працює в форматі шоу-руму за адресою Лисенка 8, відкрита: середа та субота 11:00 - 13:00 або за домовленістю, тел. 097-981-97-23
Dashko Офлайн


Консультант з грудного вигодовування
 
Повідомлень: 3011
З нами з: 10 листопада 2009, 10:27
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 7
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) жіночі посиденьки (1) багата мамуся (1)
Дякував (ла): 1488 раз.
Подякували: 1891 раз.
Діти: Яся (30.08.05)
Ярослав (11.10.07)
Марко (9.03.11)
Микита (23.12.13)

Re: молоко йде сильним струменем. хеееелп!

Повідомлення Liza » 23 листопада 2009, 22:38

зціджувала я після початку годування, коли малий починав їсти і через кілька секунд - орать. звісно, цідила ту цицю, котру малий смоктав.
я користуюся такою стратегією нічного контролю над тим, котру грудю давала синулі - намагаюся одіяльцем по-під спинкою більш-менш зафіксувати його на тому боці, з котрого він їв.
і т.д.

дякую за лінк в приват. я той сайт ще як слід не вивчила, тому призабула, що там є пози для годування.
вчора і сьогодні не доводилося зціджуватися, хоча один раз я засікла струмінь молока - малий якось з ним справився, не протестував. сподіваюся, що так і протримаюся далі :)
мама-спецназ
Liza Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1259
З нами з: 18 листопада 2009, 18:30
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 7
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) акула пера (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1)
Дякував (ла): 3424 раз.
Подякували: 893 раз.
Діти: Святослав (06.09.2009),
Дарина (20.03.2012),
Ждан (22.11.13).

Re: молоко йде сильним струменем. хеееелп!

Повідомлення Dashko » 23 листопада 2009, 22:53

Молодці!
Але спробуй все таки не зціджувати молоко,якщо виникає в цьому потреба, а просто перечекати оксітоциновий прилив. Тоді, хоч молока і буде багато, воно не буде "бити фонтаном", і уникнеш непотрібних зціджувань.
КУМКА працює в форматі шоу-руму за адресою Лисенка 8, відкрита: середа та субота 11:00 - 13:00 або за домовленістю, тел. 097-981-97-23
Dashko Офлайн


Консультант з грудного вигодовування
 
Повідомлень: 3011
З нами з: 10 листопада 2009, 10:27
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 7
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) жіночі посиденьки (1) багата мамуся (1)
Дякував (ла): 1488 раз.
Подякували: 1891 раз.
Діти: Яся (30.08.05)
Ярослав (11.10.07)
Марко (9.03.11)
Микита (23.12.13)

Re: молоко йде сильним струменем. хеееелп!

Повідомлення Liza » 24 листопада 2009, 15:22

а я, до-речі, деколи ще промокала молоко пеленкою, перечікувала кілька секунд. особливо тоді, коли малятко верещало сильніше, якщо я хотіла залишити його і відійти для зціджування молока.
мама-спецназ
Liza Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1259
З нами з: 18 листопада 2009, 18:30
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 7
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) акула пера (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1)
Дякував (ла): 3424 раз.
Подякували: 893 раз.
Діти: Святослав (06.09.2009),
Дарина (20.03.2012),
Ждан (22.11.13).

Re: молоко йде сильним струменем. хеееелп!

Повідомлення Dashko » 24 листопада 2009, 17:28

Як на мене це ще одна причина не зціджувати. Адже треба лишати малюка, а так можна просто перечекати, поносити його на ручках, відволікти на деякий час.
КУМКА працює в форматі шоу-руму за адресою Лисенка 8, відкрита: середа та субота 11:00 - 13:00 або за домовленістю, тел. 097-981-97-23
Dashko Офлайн


Консультант з грудного вигодовування
 
Повідомлень: 3011
З нами з: 10 листопада 2009, 10:27
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 7
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) жіночі посиденьки (1) багата мамуся (1)
Дякував (ла): 1488 раз.
Подякували: 1891 раз.
Діти: Яся (30.08.05)
Ярослав (11.10.07)
Марко (9.03.11)
Микита (23.12.13)


Повернутись до Консультант з грудного годування



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість