Глобальні оголошення!



Як правильно припинити ГВ?

Як правильно припинити ГВ?

Повідомлення natalika_l » 07 серпня 2011, 17:06

Доброго дня,!ми на ГВ вже майже 9місяців,я і надалі навіть би і не припускала думки щоб відлучити від грудей(молочка більш ніж достатньо),але так склались обставини,що мені потрібна операція(((і ось нам якимось чином треба істи не цицю...,як мені правильно поступити?починати відлучати,а як?(в мене є часу близько місяця + - )допоможіть,будь ласка порадою.
і ще питання:після операціі(це операція на щитовидці)я певний час буду приймати гормони,то продовжити ГВ в цей час ніяк не можливо???просто я шукаю якийсь вихід із цієі ситуаціі,бо і молоко є і я хочу годувати,але так склалось,що операцію потрібно робити чим скоріше...,то Ви як вважаєте можливо якимось чином продовжити ГВ?,а якщо ні,то як відлучати правильно:різко чи поступово?щоб не було проблем ні в мене з грудьми ні в донечки психологічно?і надалі чим годувати дитину,з прикорму ість все,давати суміш чи тільки прикорм і молочко на засинання?Дякую
natalika_l Офлайн


 

Re: Як правильно припинити ГВ?

Повідомлення Dashko » 13 серпня 2011, 10:36

natalika_l, у вашій ситуації бажано проконсультуватися в спеціалістів, що компетентні в питаннях по вашому захворюванню. Раджу звернутися до "Молочних рік": http://breastfeeding.org.ua/ Якщо є якась можливість зберігти ГВ, вони вам підкажуть.
Якщо будуть питання суто по організації грудного вигодовування, звертайтеся, з радістю допоможу.
Всього найкращого!
КУМКА працює в форматі шоу-руму за адресою Лисенка 8, відкрита: середа та субота 11:00 - 13:00 або за домовленістю, тел. 097-981-97-23
Dashko Офлайн


Консультант з грудного вигодовування
 
Повідомлень: 3011
З нами з: 10 листопада 2009, 10:27
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 7
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) жіночі посиденьки (1) багата мамуся (1)
Дякував (ла): 1488 раз.
Подякували: 1891 раз.
Діти: Яся (30.08.05)
Ярослав (11.10.07)
Марко (9.03.11)
Микита (23.12.13)

Re: Як правильно припинити ГВ?

Повідомлення pushynka » 13 червня 2012, 13:51

Привіт! Влізу в чужу тему, щоб нову не створювати, бо питання подібне.
Дитині рік і 4 міс. До 11 міс особливою любовю до циці не відрізнявся (до 6 міс плакав кожного разу під час годувань, десь з 7 до 11 міс маму їли тільки вночі, але часто - кожні 2 години, іноді частіше). Після 11 міс дитин несподівано зрозумів, що циця - це круто і почав прикладатися вдень. Я тішилась, бо до того часу вважала наше гв не зовсім вдалим. Їли на вимогу, іноді до 4- 5 разів на день і кожні 2-3 години вночі. Останній десь місяць само собою склалосятак, що проміжні годування зникли. Вдень їсть тільки перед і після сну і іноді під час, ну і вночі все залишилось. Звичайну їжу їмо як коли - то гарно, а то вередує, але я то вважаю в межах норми - їсть впринципі все.
Останнім часом сильно почали діставати нічні годування. Син десь з 5-6 години ранку до 9 практично висить на циці. Причому мені здається,що він її просто жує, бо молока там немає або дуже мало. Воно б і це нічого, бо спимо ми разом. Але в мене трохи хвора спина і я відчуваю, що не витримую так довго лежати на боку. Взагалі дивуюсь, як відходила вагітність і догодувала аж до зараз - я від себе і своєї спини такого не сподівалась :). Та й ще деякі проблеми зі здоровям маю - не дуже приємні, але не і не такі, що треба щось терміново вживати з недозволених при гв ліків :(.
До вчорашнього дня я вже ніби була намірена продовжувати годування і плавно завершити після 1,5 роки.Але позавчорашня ніч мене просто вбила! Дитин просто озвірів, мене все боліло, я була злюща, навіть приснилось, що я свою дитину за шию до паркану привязала :(. Я відчула, що більше так не можу.
Вирішила сказати, що циця-кака і намастила полином :(. Вдень особливого скандалу не було, але син не міг заснути - пробував цицю разів 5, не плакав, але денний сон зсунувся на 3! години. Проснувся через годину з плачем, хотів цицю і далі спати, але оскільки циця виявилась какою, то заснути далі не зміг. Ввечері вже особливо не просив, але заснув години на 2 пізніше, ніж мав би.
Ну а далі була найскладніша частина. Не буду дуже детально все описувати, просто скажу, що боротьба в нас тривала години 2. Син плакав, сьорбав компотик, знов плакав, намагався заснути і не міг - шукав цицю. Кілька разів брав її, але одразу відпускав і так по колу. Ну а через тих 2 години дурдому сталося зовсім несподіване - моє маля взяло гірку цицю, зїло її і заснуло... Під ранок зїв другу гірку цицю не змигнувши. І так само на денний сон.
Ось. Тепер я не знаю що з тим робити. Взагалі, якби щось вдалося зробити з тими передранковими зависанями, то все було б не так погано. Але я ніяк не можу придумати, як їх позбутися. Син ніколи не брав соски, не пє молока крім маминого, всякі компоти почав пити зовсім недавно і то по дуже трошки (з поїльників) - тобто підсунути йому якусь заміну не вдається ніяк. І я так бачу, що просто заколисати теж не вийде. Порадьте щось, будь ласка!!!!
pushynka Офлайн


 

Re: Як правильно припинити ГВ?

Повідомлення Dashko » 13 червня 2012, 23:37

pushynka, мені важко дати вам якусь відповідь, через те, що не знаю, наскілька серйозна ситуація з вашим здоровям.

Напишу, якби я відповіла в аналогічній ситуації, якщо б до мене звернулася мама, якій просто некомфортно годувати і вона хоче якнайшвидше завершити ГВ. А ви вже мою відповідь переносте на свою ситуацію. Або задавайте додаткові питання.

Ітак, щоб я відповіла...
Почнемо з причин проблеми.
Бачу два моменти (це мої припущення):
- невирішені проблеми з годуванням до року, хоча дуже добре, що малий почав з часом краще прикладатися,
- неправильне прикладання, про це говорить:
Причому мені здається,що він її просто жує, бо молока там немає або дуже мало.

та використання поільника.
Доречі, питання: А чим догодовували дитину після 7 міс. вдень?

Далі, ваші дії спрямовані на відлучення ( мастити полином, циця-кака та інше), вважаю неприпустимимі при відлучені, навіть в тому випадку, якщо це дає результат. Адже груди багато що значать для дитини (не побоюсь голосних слів, це для дитини цілий Всесвіт) і треба дуже обережно ставитися до "найважливішого в дитячому світі". Хоча особисто я вас дуже розумію, сама поводилася "неадекватно в подібній ситуації" :sad:

Тепер треба цей стрес компенсувати. Вихід бачу такий (це може бути досить не просто, але, думаю, воно того варте): налагоджувати ГВ, продовжувати годувати і вирішувати всі проблеми, поки грудне годування не перестане створювати дискомфорт. Для цього розібратися з прикладанням. Можливо годувати вдень, тоді буде менше годувань вночі. Крім того, подумати, що можна зробити, щоб вам було краще спати: зручніший матрас, додаткові подушки, массаж, ...
А потім можна думати про відлучення :yes:

Ще вам в підтримку з особистого досвіду. Був період (я тоді була знову вагітна, боліла спина) коли нічні годування були для мене нестерпні, теж постійно думала, якби по-швидше відлучити ,просто зациклилася на цьому моменті, крім того, погано себе почувала. І в один прекрасний день :wink: мені було настільки погана, я відчувала себе в безвихідній ситуації, і тут прийшла в голову думка, "якось воно буде", я просто відпустила ситуацію, я була готова годувати, скільки мала попросить, готова була годувати тандемом обох дітей, хоча почувала себе не краплі не краще. Але з цього самого моменту в нас пішов прогрес з відлученням.

КУМКА працює в форматі шоу-руму за адресою Лисенка 8, відкрита: середа та субота 11:00 - 13:00 або за домовленістю, тел. 097-981-97-23
Dashko Офлайн


Консультант з грудного вигодовування
 
Повідомлень: 3011
З нами з: 10 листопада 2009, 10:27
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 7
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) жіночі посиденьки (1) багата мамуся (1)
Дякував (ла): 1488 раз.
Подякували: 1891 раз.
Діти: Яся (30.08.05)
Ярослав (11.10.07)
Марко (9.03.11)
Микита (23.12.13)

Re: Як правильно припинити ГВ?

Повідомлення pushynka » 14 червня 2012, 14:02

Dashko, дякую за відповідь! Спробую описати деякі подробиці. Буду вдячна також за додаткові поради ;).

Dashko написав:не знаю, наскілька серйозна ситуація з вашим здоровям.

чесно кажучи, в мене немає нічого невідкладного. є грижа міжхребцевого диску, вона не нова, але ті 7мм час від часу про себе неприємно нагадують. зокрема в такі періоди загострення я не у всіх позах можу лежати.

Dashko написав:невирішені проблеми з годуванням до року, хоча дуже добре, що малий почав з часом краще прикладатися

так, були проблеми. вони полягали в тому, що в сина були сильні коліки саме під час ссання. приблизно з 2 до 6-7 міс він не міг ссати спокійно - починав вигинатись і сильно плакати, пукати і т.д. було видно, що дитину щось сильно болить. більш-менш нормально поїсти він міг хіба крізь сон. тому мені доводилось годувати, пригаючи на фітболі і дуже часто прикладати. іноді вдень прикладала кожні 30 хв, бо ссати більше 1-2 хв не міг, а вагу набирав погано. радили давати суміш, але мене тоді коробило від одної думки про те, що я дитині дам щось крім сісі. ну а коли мені стало настільки важко, що я вирішила дати пляшечку, то син її просто відмовився їсти (десь в 4.5 місяці) :).

Dashko написав:А чим догодовували дитину після 7 міс. вдень?

з 5 міс почали вводити прикорм, пішло непогано. з 7 міс він почав категорично відмовлятися брати цицю вдень, напевно памятав що це боляче. іноді вдавалося трошки підсунути під час сну. але основна їжа вдень - це був прикорм. а вночі продовжував їсти кожні 2 години (він не просинається на поїсти, ссе крізь сон). при цьому він категорично відмовлявся і від будь-яких допоювань - суміш, водичка, компотики - не хотів пити ні з чого (в нас ціла колекція пляшечок і поїльників).
Dashko написав:неправильне прикладання, про це говорить:
Цитата:
Причому мені здається,що він її просто жує, бо молока там немає або дуже мало.

сам захват був правильний, як мені тоді казали. в мене ніколи не було ніяких тріщин чи інших проблем з сосками. хоча син не присмоктувався сильно - я могла легко витягнути цицю в нього з ротика. потім, коли підріс, я відчула різницю і зрозуміла, для чого на курсах по гв показували, як правильно запихати пальця дитині в рота, щоб витягнути цицю при потребі :).
ну а зараз я просто чітко відчуваю, коли він ссе і коли просто гамселить і нічого не ковтає. ще він може просто тримати цицю в роті і тільки зрідка робити такі стискаючі рухи, ніби перевіряє чи на місці і якщо трошки висунулась з рота, то засосує її назад.
я завжди намагалась не допускати такого гамселення, щоб циця не перетворилась на якусь забавку. але останнім часом це жування зявилось під ранок і коли я легенько забираю цицю з ротика, то він або одразу шукає її знов і плаче, якщо не знаходить, або через хвилин 30 починає пошуки знов. і так в нас може тривати години 3 під ранок.

Dashko написав:Далі, ваші дії спрямовані на відлучення ( мастити полином, циця-кака та інше), вважаю неприпустимимі при відлучені, навіть в тому випадку, якщо це дає результат.

та я й сама збиралась відлучати поступово. але щось мене так дістала та ніч перед нашим "відлученням", що я спокусилась попробувати так, як сестра робила - в неї вийшло все досить безболісно і без особливих скандалів :(

Dashko написав:Вихід бачу такий (це може бути досить не просто, але, думаю, воно того варте): налагоджувати ГВ, продовжувати годувати і вирішувати всі проблеми, поки грудне годування не перестане створювати дискомфорт.

ну так, тепер це єдиний вихід, оскільки моє дитя вирішило, що заради циці можна і полин стерпіти. варіант залишити дитину бабусі і втекти на кілька днів я взагалі не розглядаю - це в нашому випадку буде мега-стресово, бо син звик тільки до мене, бабуся нам не так давно почала допомагати і навіть приспати дитину поки що не може.
Dashko написав:Можливо годувати вдень, тоді буде менше годувань вночі.

це навряд - навіть якщо син зїдає майже мої порції їжі вдень, вночі все одно хоче цицю. якщо хоче цицю вдень - я даю, навіть якщо це не на сон. але останнім часом проміжні денні годування він сам відмінив. а на сон - то святе. ну хіба якщо в машині засинає, то може цілий день без циці прожити :)
pushynka Офлайн


 

Re: Як правильно припинити ГВ?

Повідомлення Dashko » 18 червня 2012, 01:56

сам захват був правильний, як мені тоді казали. в мене ніколи не було ніяких тріщин чи інших проблем з сосками. хоча син не присмоктувався сильно - я могла легко витягнути цицю в нього з ротика. потім, коли підріс, я відчула різницю і зрозуміла, для чого на курсах по гв показували, як правильно запихати пальця дитині в рота, щоб витягнути цицю при потребі :).
ну а зараз я просто чітко відчуваю, коли він ссе і коли просто гамселить і нічого не ковтає. ще він може просто тримати цицю в роті і тільки зрідка робити такі стискаючі рухи, ніби перевіряє чи на місці і якщо трошки висунулась з рота, то засосує її назад.
я завжди намагалась не допускати такого гамселення, щоб циця не перетворилась на якусь забавку. але останнім часом це жування зявилось під ранок і коли я легенько забираю цицю з ротика, то він або одразу шукає її знов і плаче, якщо не знаходить, або через хвилин 30 починає пошуки знов. і так в нас може тривати години 3 під ранок.

Все таки роблю висновок, що прикладання не правильне. Адже при правильному прикладанні дитина настільки широко відкриває ротик, що сповзання на сосок не відбувається.

Ще порада, годуйте в різних положеннях: на лежачи, з нижньої груді, з верхньої, напівлежачи, підставляйте подушки. Щоб вашій спині було комфортно. Тоді не має значення, скільи часу дитина їсть, головне, щоб спокійно смоктала.

це навряд - навіть якщо син зїдає майже мої порції їжі вдень, вночі все одно хоче цицю. якщо хоче цицю вдень - я даю, навіть якщо це не на сон. але останнім часом проміжні денні годування він сам відмінив. а на сон - то святе. ну хіба якщо в машині засинає, то може цілий день без циці прожити :)


Він вночі часто смокче не тому, що голодний :) Це - психологічна потреба. І якщо її частково задовільнити вдень, можливо вночі - зменьшиться ця потреба в прикладанні.

Пишіть, як просуваються ваші справи. Спробую ще щось корисне підказати.
КУМКА працює в форматі шоу-руму за адресою Лисенка 8, відкрита: середа та субота 11:00 - 13:00 або за домовленістю, тел. 097-981-97-23
Dashko Офлайн


Консультант з грудного вигодовування
 
Повідомлень: 3011
З нами з: 10 листопада 2009, 10:27
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 7
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) жіночі посиденьки (1) багата мамуся (1)
Дякував (ла): 1488 раз.
Подякували: 1891 раз.
Діти: Яся (30.08.05)
Ярослав (11.10.07)
Марко (9.03.11)
Микита (23.12.13)

Re: Як правильно припинити ГВ?

Повідомлення pushynka » 19 червня 2012, 12:17

Dashko написав:Все таки роблю висновок, що прикладання не правильне. Адже при правильному прикладанні дитина настільки широко відкриває ротик, що сповзання на сосок не відбувається.


ну сповзання відбувається тоді, коли він засинає :) ротик то вже зараз не ротик, а ротище - пів циці заковтує, коли справді смокче. а коли наївся, то просто певно хочеться в роті потримати, але крізь сон засильно розслабляється і випускає :)
Dashko написав:Ще порада, годуйте в різних положеннях: на лежачи, з нижньої груді, з верхньої, напівлежачи, підставляйте подушки.

якраз експериментуємо з тим, допомагає подушка під боком :). ну і якось ці дні після спроби відлучення син мене не так сильно мучить. може тому, що я якось розслабилась і таки вирішила годувати поки сам не кине... подібних спроб я точно більше робити не буду :)

до речі, моє мале поросятко тепер чітко лізе мені за пазуху в пошуках циці! це в нас сигнал, що треба йти спати :) тепер треба якось йому пояснити, щоб на людях того не робив.
pushynka Офлайн


 

Re: Як правильно припинити ГВ?

Повідомлення pushynka » 19 червня 2012, 13:13

Dashko написав:Він вночі часто смокче не тому, що голодний :) Це - психологічна потреба. І якщо її частково задовільнити вдень, можливо вночі - зменьшиться ця потреба в прикладанні.

от з тим я ризикувати не буду :) проміжні годування син сам відмінив, боюсь що якщо зараз ми їх повернемо, то до школи будемо годуватись, бо ж від них найскладніше відівчити, чи не так? ;)
pushynka Офлайн


 

Re: Як правильно припинити ГВ?

Повідомлення Dashko » 19 червня 2012, 22:26

pushynka, рада, що у вас все налогоджується!
Про проміжні годування згідна.
КУМКА працює в форматі шоу-руму за адресою Лисенка 8, відкрита: середа та субота 11:00 - 13:00 або за домовленістю, тел. 097-981-97-23
Dashko Офлайн


Консультант з грудного вигодовування
 
Повідомлень: 3011
З нами з: 10 листопада 2009, 10:27
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 7
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) жіночі посиденьки (1) багата мамуся (1)
Дякував (ла): 1488 раз.
Подякували: 1891 раз.
Діти: Яся (30.08.05)
Ярослав (11.10.07)
Марко (9.03.11)
Микита (23.12.13)


Повернутись до Консультант з грудного годування



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей

cron