найбільший родинний форум Тернопільщини

Правила форуму
Відповісти

Прикорм і ГВ

27 червня 2010, 01:18

Ну знаю, чи в тему, та все ж таки.

Дитині 9 міс. і 23 дні (хвала лінієчкам). Прикорм почали вводити без кількох днів 6 міс. Гамаємо цицю звісно ж. Перший місяць-півтора дитина гарно гамкали прикорм, проте жодне годування я не намагалася ним замінити, завжди на закуску було молчко. Зараз зїдаю максимум 2-3 столові ложки прикорму за цілий день. Звичайно день на день не попадає, але їсть вкрай мало. Відвертається, відпихається, як не даю груди плаче, а я не ізвєрг - то як починає хникати - відразу даю.

Шо робити? Вже сама ті супчики і кашки їм.

Re: Прикорм і ГВ

27 червня 2010, 02:02

Дуже важливо усвідомити :!: , що головна мета прикорму в діток до року, що знаходяться на ГВ, не нагодувати малюка (в сенсі наситити), а підтримувати і розвивати харчовий інтерес, познайомити малюка з новим способом отримання їжі, навчити дитину жувати, відкушувати, та інші, познайомити з різними "характеристиками" їжі: смачна - не смачна, холодна - тепла, тверда - рідка, ...Одним словом педагогічна мета (я не говорю тут про педагогічний прикорм, не має значення який саме)
Адже грудного молока діткам вистачає до року :!: Але чому рекомендується вводити прикорм в 6 місяців?
Якраз для того, щоб коли в дитини вже буде реальна необхідність в калоріях, вітамінах, залізі, ...дитина вже "вміла" їсти, і її організм був готовий до вживання дорослої їжі в потрібних об'ємах. ТАкож, це (6 міс) найсприятливіший час для набуття корисних навичок, бо дитина хоче все повторювати за дорослими.
Не зовсім відповідаю поки що на питання :oops: , але ці моменти важливі :!: .

Те, що не намагалися заміняти жодне грудне годування - молодці :kiss: Грудне годування та введення дорослої їжі - два незалежних один від одного процесу, не важливо, чи дитині 9 міс, чи рік, чи два. Звичайно, кількість грудних годувань з віком зменшуються, але прямого впливу введення прикорму тут немає.
Давати груди під час прикорму, чи перед ним - нормально, не треба хвилюватися, що в дитини від цього пропаде апетит.
2-3 стол. ложки за день - це не так вже й мало ;)
Що робити?
Брати дитину за стіл, що вона бачила, як ви їсте. Дитина сидить у мами на руках, а не в спеціальному стільчику.
Не примушувати їсти (навіть внутрішньо не надіятися, що дитина гарно поїсть).
Чекати ініціативи від дитини, коли інтерес до їжі пропадає забирати з кухні.
Дуже поширена ситуація, коли на початках дитина активно цікавиться дорослою їжею, і мама на радостях перегодовує дитину, і вона втрачає цікавість. Щоб цього не відбувалося потрібно припиняти давати дитині їжу, як тільки бачите, що хвиля зацікавленості пішла на спад. Відразу варто припиняти годування, а не чекати поки взагалі дитина відмовиться їсти.
Ось так, якщо коротко. Якщо є якісь питання, розповім детальніше. ;)

Re: Прикорм і ГВ

28 липня 2011, 13:20

Даш, в мене теж проблема з прикормом появилася.
апетит більш ніж хороший, з"їдає все, що даю, потім запиває молочком. хоча часто і до і після до циці лізе :grin: .
от не можу зрозуміти, чи то вона більше стала молочка пити, чи в мене його поменшало :? . таке буває? вже 3 дні бачу, що хоче більше, а нема....
нам майже 7 місяців, пісяємо багато, вагу набираємо дуже погано, спимо мало, зато цілими днями гонимо по хаті
як збільшити лактацію, так щоб не вона "розціджувала", бо має багато важливіших справ крім висіння на циці

Re: Прикорм і ГВ

29 липня 2011, 12:09

Sawwku,
таке буває? вже 3 дні бачу, що хоче більше, а нема....

По якій поведінці ти робиш вмсновки, що хоче більше, а немає?

вагу набираємо дуже погано, спимо мало

Скільки набираєте? Як спите?
Розкажи, будь ласка, детальніше.

Re: Прикорм і ГВ

29 липня 2011, 12:32

Dashko написав:По якій поведінці ти робиш вмсновки, що хоче більше, а немає?

бо вона висить, а груди повністю пусті.
хоча, тепер мені все більше здається, що вона хоче саме повисіти, бо як вдень задовільнить своє бажання, то спить до ранку не прокидаючись, а якщо ні, то кожної години прокидається :?
Dashko написав:Скільки набираєте?

минулого місяця взагалі схудли на 100 грам :( . цього набрали 500
Dashko написав:Як спите?

вночі приблизно 8-9 годин, вдень 2,5-3 години.
подивилася збоку...ніби достатньо, не так вже й мало :?

щось в мене дах трошки з"їжджає напевно :crazy: . або вперше стикнулася з кризом, нині вже молока забагато, зате апетиту нема :dash:

Re: Прикорм і ГВ

29 липня 2011, 15:28

бо має багато важливіших справ крім висіння на циці

бо вона висить, а груди повністю пусті.

Щось я заплуталася :?
Те, що груди пусті, нічого не означає. Це, навпаки, характерно для зрілої лактації.
Те, що висить на грудях, чи часто хоче прикладатися, теж не показник, що молока замало. Швидше через те, що зараз в Анютки за день дуже багато нових вражень (вона активно пізнає світ ;-) ), тому вона потребує побути біля мами, заспокоїтись. А, яущо, навіть, зараз відбуваються якісь коливання з лактацією, то Анюта сама їх врегулює своїм смоктанням (наприклад, трохи зменшується кількість молока, малеча довше висить на грудях, і після цього молока прибуває більше. Також молоко виробляється і під час смоктання.)
Подумай, чи хвилює тебе ще щось ;-)
А прикорм раджу вводити дуже поступово. Бо активне введенняя прикорму, по-перше, можне призводити до зниження лактації, по-друге, якщо в перший рік життя дитина починає отримувати багато вітамінів та інших корисних речовин не з грудного молока, то погіршується їх засвоєння з молока, по-третє, якщо харчовий інтерес швидко задовільнити, то дитина може втратити інтерес до прийому їжі. Тому краще одну ложку недогодувати, ніж дати зайву ;-)

Re: Прикорм і ГВ

29 липня 2011, 20:14

Dashko написав:Бо активне введенняя прикорму, по-перше, можне призводити до зниження лактації

ото здається і сталося :? . вона лопає за два вуха, а я даю. добре, що ще не задалеко зайшло. тепер будемо в основному цицю, а прикорм скільки стягне зі столу - то і її :grin:
ДЯКУЮ!!! :roses:

Re: Прикорм і ГВ

30 липня 2011, 22:00

Dashko а де можна більш детально почитати про отаку філософію і методи введення прикорму, як ти пишеш?
А то я отим педіатричним методом в старшого відбила апетит до їжі на багато років :(

Re: Прикорм і ГВ

30 липня 2011, 23:30

oksana.tesliuk, ось тут гарна стаття:
Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!
/
Відповісти