Глобальні оголошення!



Психосоматика

Психосоматика

Повідомлення mari » 07 липня 2012, 14:28

Я твоє Тіло ..... і я звертаюся до Тебе.

1) Я виглядаю так .... як ти думаєш про мене. Будь ласка .... думай про мене, що я здорове .... і буду таким.

2) Коли ти думаєш про хвороби і намагаєшся вишукувати їх в мені .... мені доводитися підлаштовуватися під твої думки .... і я починаю хворіти.

3) Коли ти багато часу приділяєш думкам, які викликають у тебе негативні емоціі .... я теж починаю хворіти. Тому що дорогоцінна життєва сила йде на ці думки.

4) Коли ти думаєш думки, що викликає радість .... я буквально розквітаю і молодію на очах.

5) Мої резерви і можливості дуже високі. Просто вір у мене .... я - тіло, здатне до регенерації .... я здатне відновлюватись. Я можу одужати, навіть коли ваші лікарі поставлять мені невиліковний діагноз. Просто допоможи мені своїм бажанням і вірою в мої можливості.

6) Я так влаштоване .... що легко можу функціонувати багато років і більше як ти собі думаєш. Чому ти вже в 35-40 років, а то й раніше .... починаєш думати про старіння? Ти стариш мене своїми думками.
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: Психосоматика

Повідомлення mari » 07 липня 2012, 14:34

Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!


МКХ-10(згідно Міжнародної класифікації хвороб 10 перегляду) -шифр F40 - F48

Психосоматика (грец. ????— душа і грец. ???? — тіло) — напрям у медицині (психосоматична медицина) і психології, що вивчає вплив психологічних чинників на виникнення і перебіг соматичних (тілесних) захворювань.

У рамках психосоматики досліджувалися і досліджуються зв'язки між характеристиками особистості (конституціональні особливості, риси характеру і особистості, стилі поведінки, типи емоційних конфліктів) і тим чи іншим соматичним захворюванням.

Найбільш вивчені психологічні чинники наступних захворювань та симптомів: бронхіальна астма, виразка шлунка і дванадцятипалої кишки, есенціальна артеріальна гіпертензія, ішемічна хвороба серця, головний біль, цукровий діабет, ревматичний артрит, напруги, запаморочення, вегетативні розлади (часто «вегето-судинна дистонія»).

Психосоматичні захворювання — це захворювання, причинами яких є в більшій мірі розумові процеси хворого, ніж безпосередньо будь-які фізіологічні причини. Якщо медичне обстеження не може виявити фізичну або органічну причину захворювання, або якщо захворювання є результатом таких емоційних станів як гнів, тривога, депресія, почуття провини, тоді хвороба може бути класифікована як психосоматична.

Термін «психосоматичний» придбав негативне значення в сучасній медицині, тому що його плутають з симуляцією, психічним розладом або відвертим шахрайством. Психосоматичний біль важко відрізнити від станів, зазначених вище, але справжній психосоматичний біль викликаний скоріше несвідомим розумом, ніж симптомами хвороби або пораненням. Психосоматичне захворювання може з'явитися в результаті проблем у взаєминах, стресу або інших нефізіологічних причин, часто викликаних зовнішніми факторами або людьми.

Для лікування психосоматичних захворювань використовуються різні види психотерапії і альтернативна медицина. На відміну від іпохондрії, яка деякими помилково вважається психосоматичним захворюванням, хворі психосоматичними захворюваннями відчувають справжній біль, справжню нудоту або інші справжні фізично відчуваються симптоми, але без діагностованої причини.

Здавна вважалося, що все, що впливає на мозок, впливає і на тіло. Але в 17 ст., медики та вчені розділили дві незалежні складові людини: тіло і розум. Відповідно, хвороби були або душевні, або тілесні, і лікували їх абсолютно різними способами.

Зараз знову є тенденція до повернення до колишньої точки зору на зцілення людини. Людина несе відповідальність як за свої хвороби, так і за своє одужання.

Є певні думки з цього приводу:

Хвороби серця найчастіше виникають як наслідок нестачі любові та безпеки, а також від емоційної замкнутості. Людина, що не вірить у можливість любові або ж забороняє собі виявити свою любов до інших людей, неодмінно зіткнеться з проявами серцево-судинних захворювань.

Артрити, як помічено, вражають людей, які не можуть сказати «ні» і звинувачують інших у тому, що їх експлуатують.

Гіпертонія нерідко виникає через самовпевнене бажання взяти на себе непосильне навантаження, працювати без відпочинку, потребою виправдати очікування оточуючих людей, залишитися значущим і шанованим у їх особі, у зв'язку з чим відбувається витіснення власних глибинних почуттів і потреб.

Проблеми з нирками бувають викликані осудом, розчаруванням, невдачею в житті, критицизмом. Цим людям постійно здається, що їх обманюють і зневажають. Подібні почуття і емоції призводять до нездорових хімічних процесів у тілі.

Збій імунної системи і, як наслідок, застуда є для людини сигналом з боку організму: «Зупинися, зроби перепочинок, ти занадто багато намагаєшся встигнути!»

Астма, проблеми з легенями бувають викликані невмінням (або небажанням) жити самостійно.

Шлункові проблеми — виразковий коліт, запори — є наслідком переживання помилок минулого, небажання розкріпачити старі ідеї і взяти відповідальність за сьогодення. Шлунок чутливо реагує на наші проблеми, страхи, ненависть, агресивність і заздрість. Придушення цих почуттів, небажання признатися собі в них, спроба проігнорувати і «забути» їх замість осмислення, усвідомлення та дозволи можуть стати причиною різних шлункових розладів.

Тривале роздратування, яке має місце в стані стресу, веде до гастриту.

Запори свідчать про надлишок накопичених почуттів, уявлень і переживань, з якими людина не може або не бажає розлучитися, не може звільнити місце для нових.

Печія - свідчення витісненої агресивності.

Проблеми із зором — небажання щось бачити, неприйняття навколишнього світу таким, яким він є. Аналогічно — проблеми зі слухом. Недочування, глухота наступають тоді, коли ми намагаємося ігнорувати інформацію, яка приходить до нас на аудіальному рівні.

Інфекційні захворювання. Пусковими механізмами є роздратування, злість, досада. Будь-яка інфекція вказує на незжиті душевний розлад. Слабка опірність організму, на яку накладається інфікування, пов'язана з порушенням душевної рівноваги.

Ожиріння — прояв тенденції захищатися від чогось. Почуття внутрішньої порожнечі часто пробуджує апетит. Процес поглинання їжі забезпечує багатьом людям відчуття «придбання». Але душевний дефіцит не заповниш їжею.

Проблеми з зубами найчастіше бувають викликані нерішучістю, невмінням приймати самостійні рішення. Така людина боїться наслідків своїх рішень. Карієс віднімає в зубів твердість. Саме таким чином імунна система людини реагує на внутрішню нестійкість мрій, невпевненість у досягненні обраної мети, свідомість «нездоланність» життєвих труднощів.

Проблеми зі спиною можуть бути наслідком пережитого нестачі підтримки, внутрішнього перенапруження, зайвої вимогливості до себе.

Безсоння — втеча від життя, небажання визнавати її тіньові сторони. Потрібно знайти істинну причину занепокоєння, навчитися підводити підсумки дня, повернути собі нормальний ритм, дозволити собі ввечері догляд в сон — все це допоможе вирішенню проблеми.

Смуга нещасних випадків, свідчать про те, що людина відчуває себе в чомусь винуватим і рефлекторно карає себе.

Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: Психосоматика

Повідомлення mari » 07 липня 2012, 14:38

Можна почитати по цій темі відповідну літературу,але звісно вона не є заміною лікаря і причиною самим собі ставити діагнози.
Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!

Коротко з книги Пезешкиана "Психосоматика и позитивна психотерапія"
Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: Психосоматика

Повідомлення mari » 27 липня 2013, 08:38

Подія - Відчуття - Емоція - Хвороба?

Найчастіше, хвороба дитини - це реакція на події, які відбуваються в його родині, на ситуацію, що сталася в школі (дитячому садку) або на взаємини з однолітками. Подія народжує емоцію: позитивну, якщо подія бажана, і негативну, якщо відбулося те, що дитині неприємно. Якщо негативні почуття стримувати, то рано чи пізно вони виявляться через тіло у вигляді дискомфортних відчуттів, які, накопичуючись, перетворяться на захворювання. Цей процес називається соматизацією.

| +
У нашій культурі не прийнято відкрито виражати негативні почуття: гнів, смуток, страх, образу ... З дитинства ми привчені їх стримувати. «Хлопчики не плачуть», а «хороші дівчатка ніколи не зляться, не ображаються і завжди добрі». У результаті - від 40 до 68% українських дітей та підлітків, які звертаються за допомогою до педіатрів, страждають психосоматичними захворюваннями - тілесними хворобами, викликаними психологічними факторами. Вони хворіють енурезом, скаржаться на головні болі і різі в шлунку, нервовий тік, алергію, бронхіальну астму та багато іншого.

Поширені причини психосоматичних розладів
Причина 1: «Умовна вигода». Якщо дитина розуміє, що хворіти йому вигідно, то починає цим користуватися. Наприклад, у нього може з'явитися несподівана нудота або запаморочення щоранку перед виходом в дитячий сад. Вигода може бути в тому, що через хворобу дитина пропускає нелюбиме заняття або за допомогою хвороби домагається того, щоб батьки купили нову іграшку.

Причина 2: «Стримування емоцій». Дитина захворює тому, що не змогла вчасно відреагувати на ситуацію. У психотерапії існує правило - якщо емоція не виражається словом, то вона можливо проявиться пізніше у вигляді хвороби.

Причина 3: «Об'єднати батьків». Дитина хоче заспокоїти батьків. Іноді за допомогою хвороби дитина намагається помирити їх. Колись до мене на консультацію привели дівчинку, яка в 9 років все ще страждала енурезом. При ближчому знайомстві з ситуацією в сім'ї з'ясувалося, що у мами і тата практично немає спільних інтересів, і тому вони часто сваряться. Одна з нечисленних тем для розмови дорослих - хвороба дитини. Так, енурез дівчинки утримував сім'ю від розпаду.

Причина 4: «Реакція на завищені очікування». Дитина хворіє, коли батьки вимагають від неї більшого, ніж вона може дати. Найчастіше мама і тато хочуть в ньому бачити відмінника - в загальноосвітній, художньої та музичній школах. На знак «протесту» над тиском. Не заглиблюючись, чи цікаво йому те, що він там вивчає, і чи вистачає йому сил на виконання всіх завдань.

Причина 5: «Тільки для тебе». Іноді мами не хочуть виходити на роботу з декретної відпустки. Діти це відчувають і починають хворіти. У результаті мама змушена залишитися з ним в будинку.

Причина 6: «Відхід від проблем». Хвороба може бути як опір: наприклад, небажання спілкуватися з неприємною людиною, виконувати якусь процедуру.

Причина 7: «Мода». Маленькі діти можуть копіювати поведінку найавторитетнішої дитини в дитячому саду і повторювати його симптоми: кашляти як він чи, наприклад, почати заїкатися.

Для батьків важливо зрозуміти для себе не тільки як виховувати, а й кінцеві цілі виховання: навіщо, чому і для чого я виховую свою дитину? Для себе? Для людства? Для самої ж дитини?

Приклади захворювань, викликаних психологічними факторами
Енурез, або по-іншому це захворювання називають «здатністю плакати нижньою половиною тіла», іноді є наслідком медичних проблем, наприклад, запалення сечовивідних шляхів або діабету. Але в більшості випадків його причинами є відставання у фізичному дозріванні дитини або енурез з'являється в результаті стресу. Наприклад, при появі в сім'ї нового немовляти, старша дитина може знову почати мочитися в ліжку.

І незалежно від причини, діти, які прокидаються щоранку в мокрій постелі, відчувають себе абсолютно нещасними, пригніченими, неповноцінними і абсолютно безпорадними перед обличчям своєї біди. Таким способом вони можуть показувати своїм близьким, що їм не вистачає в цьому світі почуття захищеності і їхньої уваги. Часто діти, які страждають цим захворюванням, за характером дуже товариські, ласкаві, довірливі і рідко відкрито і різко висловлюють свій гнів.

Втрата зору найбільш часто зустрічається серед дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Існує взаємозв'язок - дитина втрачає зір тоді, коли падає її життєва активність. Функція очей - виконання вказівок мозку, на що дивитися і що при цьому побачити. За допомогою зору ми обходимо перешкоди і небезпеки, а також, досягаємо бажаного. Якщо не отримуємо того, чого хочемо - засмучуємося, від цього підвищується тиск в очному яблуці. Якщо це відбувається часто - зір погіршується. Іншими словами, ми бачимо тільки те, що хочемо чи готові побачити, а інше частіше не помічаємо. Іноді втрата зору захищає дитину від непотрібної чи неприємної для неї інформації (наприклад: сварки батьків ...).

Кашель і захворювання горла - лідери серед дитячих хвороб осіннє-весняного сезону. Це час, коли діти найбільше часу проводять під контролем дорослих: батьків і вчителів. Найбільш часта причина порушення ковтання і кашлю - образа дитини на когось і страх відповісти кривдникові. Образа як би «застряє» в горлі, він відмовляється «ковтати», те, що йому говорять, не в силах на рівних відповісти опоненту. Невиражена агресія спазмує слизові горла, їх імунний захист послаблюється і легко відбувається зараження патогенними мікроорганізмами. Викликати кашель може боляче ранить слово-докір на адресу крихти: «Коли дорослі розмовляють, дитині слід помовчати!». Або «проковтнута» дитиною критика на його адресу: «Ніхто так погано не виступав на ранку, як ти». Кашель, ангіна чи ларингіт з'являються і в тому випадку, якщо дитині не дозволяють відповідати нарівні з дорослими: «Що ти на мене кричиш! Ще маленький мамою командувати! »

Якщо у дитини захворювання шкіри або алергія - це вказує на надчутливість і емоційність малюка. Знайте, що така дитина здатна шкірою відчувати емоційну напругу, якщо вона присутня в навколишньому оточенні. А також через шкірний свербіж, алергічний кашель або нежить виражати те, що не може з якої-небудь причини висловити інакше. Згідно з дослідженнями вчених, кожна п'ята (!) дитина страждає алергічними реакціями ще до вступу до школи. Якщо у вашої дитини проявилася алергічна реакція, спробуйте знайти відповідь на питання: «? На яку ситуацію або на яку людину він реагує алергією». Так він може так реагувати на вашу пристрасть до «ідеального порядку» або на «хаотичний безлад» у будинку, або на те, що у вас «ніколи немає часу». Зупиніться і проаналізуйте ваші стосунки з дитиною. Чи достатньо йому тепла, уваги і любові, які ви йому приділяєте. Як часто обіймаєте і пестите свого малюка? У індіанських племенах Північної Америки і серед жителів Кенії, наприклад, спостерігається більш тривалий і інтенсивний контакт з немовлятами та маленькими дітьми. Можливо, саме цей чинник лежить в основі того, що серед цих народів захворюваність нейродерміту і кропив'янкою мінімальні.

Що робити?
• Пояснювати дитині, чому неможливо виконати те чи інше його бажання, намагаючись при цьому входити в його становище. Говоріть у діалозі про свої почуття, які реально у вас виникають у відповідь на ситуацію, підтримайте малюка: «мені шкода, що так вийшло ...», «я тебе розумію ...». Розкажіть, як це було у вашому дитинстві.

• Виконувати обіцяне. Якщо не змогли це зробити, вибачитеся перед дитиною.

• Шукати шляхи до співпраці з дитиною в конфліктних ситуаціях. Давайте можливість дитині висловлювати свою думку. Пам'ятайте, що в конфлікті винен той, хто старше. І, безумовно, дитина очікує розуміння і прийняття з боку батьків його стану.

• Навчити прямо говорити про те, що подобається, а що - ні. Наприклад, не скаржитися мамі: «Він штовхає мене», а говорити кривдникові прямо: «Мені не подобається, що ти мене штовхаєш». У першому твердженні - слабкість і скарга, а в другому - сила і впевненість.

• Розповідати йому про те, які процеси відбуваються в організмі у разі невираження сильних емоцій. Поясніть йому, що позбуватися від образи, злості і вини необхідно.

• Показувати, як можна позбутися від переповнюють почуттів: якщо це агресія - рвати і розкидати папір, бити руками або топтати ногами пластикові стаканчики, черкати аркуші паперу до тих пір, поки не вийде вся злість.

• У випадку, якщо дитина відчуває почуття провини - вчіть, що важливо просити прощення у тієї людини, перед ким дитина відчуває провину.

• Розкажіть йому, що сумувати і плакати - не соромно.

• відігравати з маленькою дитиною на ляльках ситуації, які виникають в його житті. Нехай він побуде в ролі розсердженого слоненяти, і ви разом складете казку про цього персонажа. Ситуація слоненяти повинна нагадувати ситуацію дитини. Разом придумаєте для вирішення конфлікту слоненяти найкращий сценарій, де зробите висновки і прийдете до найкращого завершення ситуації. Потім можете поговорити про реальну ситуацію, і нехай дитина скаже про свої висновки і про дії, які має намір вжити.

• Намагайтеся говорити з дитиною так, щоб ваші з ним очі були на одному рівні. Для цього присідайте самі або беріть дитину на руки.

• Говоріть йому, що він вам дуже дорогий і що ви його любите і будете любити, незалежно ні від яких обставин.

Зверніть увагу на фактори, що збільшують ризик появи соматичних хвороб:

• Спадкова схильність до захворювання.

• Особливості характеру. Найчастіше психосоматичними хворобами страждають замкнуті, стримані, недовірливі, сором'язливі або тривожні діти.

• У дитини настільки тісний зв'язок з батьками, що практично на будь-які негативні зміни в їх життя дитина реагує хворобою. Особливо чутливі до порушень взаємин у сім'ї немовлята і підлітки. На розлади гармонійного контакту з матір'ю, через її психологічних відхилення, діти можуть реагувати навіть гальмуванням як інтелектуального, психоемоційного, так і фізичного розвитку.

• Практично завжди хворобі дитини передує якась стресова подія, що відбулася в його житті.

Шановні дорослі, подивіться на своїх дітей під іншим кутом, розгляньте в них Досконалість прямо тут і зараз.

Джебран Халіль Джебран - видатний арабський письменник і філософ XX століття в своїй книзі «Пророк» (1923) написав:

«... Ваші діти - це не ваші діти.

Вони сини і дочки Життя, що піклується про самих себе.

Вони з'являються через вас, але не з вас,

І, хоча вони належать вам, ви не господарі їм.

Ви можете подарувати їм вашу любов, але не ваші думи,

Тому що у них є власні думи.

Ви можете дати будинок їх тілам, але не їх душам,

Адже їх душі живуть у будинку Завтра, який вам не відвідати, навіть у ваших мріях.

гештальт-клуб
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: Психосоматика

Повідомлення mari » 06 лютого 2014, 13:14

Нещодавно 4 лютого був день онкохворих. Важка і страшна це хвороба.
Сьюзен Зонтаґ написала хорошу книгу "Хвороба як метафора" в 1977-1978 роках. Світовий бестселлер. Вона якраз і писала про СНІД, рак та туберкульоз, розглядаючи їх певну міфологію.
Є ще цікаві статті в яких не все, але багато чого є корисного на цю тему:
ось одна з них:
Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: Психосоматика

Повідомлення Nymydora » 07 лютого 2014, 00:13

mari написав:Подія - Відчуття - Емоція - Хвороба?

Найчастіше, хвороба дитини - це реакція на події, які відбуваються в його родині, на ситуацію, що сталася в школі (дитячому садку) або на взаємини з однолітками. Подія народжує емоцію: позитивну, якщо подія бажана, і негативну, якщо відбулося те, що дитині неприємно. Якщо негативні почуття стримувати, то рано чи пізно вони виявляться через тіло у вигляді дискомфортних відчуттів, які, накопичуючись, перетворяться на захворювання. Цей процес називається соматизацією.

| +
У нашій культурі не прийнято відкрито виражати негативні почуття: гнів, смуток, страх, образу ... З дитинства ми привчені їх стримувати. «Хлопчики не плачуть», а «хороші дівчатка ніколи не зляться, не ображаються і завжди добрі». У результаті - від 40 до 68% українських дітей та підлітків, які звертаються за допомогою до педіатрів, страждають психосоматичними захворюваннями - тілесними хворобами, викликаними психологічними факторами. Вони хворіють енурезом, скаржаться на головні болі і різі в шлунку, нервовий тік, алергію, бронхіальну астму та багато іншого.

Поширені причини психосоматичних розладів
Причина 1: «Умовна вигода». Якщо дитина розуміє, що хворіти йому вигідно, то починає цим користуватися. Наприклад, у нього може з'явитися несподівана нудота або запаморочення щоранку перед виходом в дитячий сад. Вигода може бути в тому, що через хворобу дитина пропускає нелюбиме заняття або за допомогою хвороби домагається того, щоб батьки купили нову іграшку.

Причина 2: «Стримування емоцій». Дитина захворює тому, що не змогла вчасно відреагувати на ситуацію. У психотерапії існує правило - якщо емоція не виражається словом, то вона можливо проявиться пізніше у вигляді хвороби.

Причина 3: «Об'єднати батьків». Дитина хоче заспокоїти батьків. Іноді за допомогою хвороби дитина намагається помирити їх. Колись до мене на консультацію привели дівчинку, яка в 9 років все ще страждала енурезом. При ближчому знайомстві з ситуацією в сім'ї з'ясувалося, що у мами і тата практично немає спільних інтересів, і тому вони часто сваряться. Одна з нечисленних тем для розмови дорослих - хвороба дитини. Так, енурез дівчинки утримував сім'ю від розпаду.

Причина 4: «Реакція на завищені очікування». Дитина хворіє, коли батьки вимагають від неї більшого, ніж вона може дати. Найчастіше мама і тато хочуть в ньому бачити відмінника - в загальноосвітній, художньої та музичній школах. На знак «протесту» над тиском. Не заглиблюючись, чи цікаво йому те, що він там вивчає, і чи вистачає йому сил на виконання всіх завдань.

Причина 5: «Тільки для тебе». Іноді мами не хочуть виходити на роботу з декретної відпустки. Діти це відчувають і починають хворіти. У результаті мама змушена залишитися з ним в будинку.

Причина 6: «Відхід від проблем». Хвороба може бути як опір: наприклад, небажання спілкуватися з неприємною людиною, виконувати якусь процедуру.

Причина 7: «Мода». Маленькі діти можуть копіювати поведінку найавторитетнішої дитини в дитячому саду і повторювати його симптоми: кашляти як він чи, наприклад, почати заїкатися.

Для батьків важливо зрозуміти для себе не тільки як виховувати, а й кінцеві цілі виховання: навіщо, чому і для чого я виховую свою дитину? Для себе? Для людства? Для самої ж дитини?

Приклади захворювань, викликаних психологічними факторами
Енурез, або по-іншому це захворювання називають «здатністю плакати нижньою половиною тіла», іноді є наслідком медичних проблем, наприклад, запалення сечовивідних шляхів або діабету. Але в більшості випадків його причинами є відставання у фізичному дозріванні дитини або енурез з'являється в результаті стресу. Наприклад, при появі в сім'ї нового немовляти, старша дитина може знову почати мочитися в ліжку.

І незалежно від причини, діти, які прокидаються щоранку в мокрій постелі, відчувають себе абсолютно нещасними, пригніченими, неповноцінними і абсолютно безпорадними перед обличчям своєї біди. Таким способом вони можуть показувати своїм близьким, що їм не вистачає в цьому світі почуття захищеності і їхньої уваги. Часто діти, які страждають цим захворюванням, за характером дуже товариські, ласкаві, довірливі і рідко відкрито і різко висловлюють свій гнів.

Втрата зору найбільш часто зустрічається серед дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Існує взаємозв'язок - дитина втрачає зір тоді, коли падає її життєва активність. Функція очей - виконання вказівок мозку, на що дивитися і що при цьому побачити. За допомогою зору ми обходимо перешкоди і небезпеки, а також, досягаємо бажаного. Якщо не отримуємо того, чого хочемо - засмучуємося, від цього підвищується тиск в очному яблуці. Якщо це відбувається часто - зір погіршується. Іншими словами, ми бачимо тільки те, що хочемо чи готові побачити, а інше частіше не помічаємо. Іноді втрата зору захищає дитину від непотрібної чи неприємної для неї інформації (наприклад: сварки батьків ...).

Кашель і захворювання горла - лідери серед дитячих хвороб осіннє-весняного сезону. Це час, коли діти найбільше часу проводять під контролем дорослих: батьків і вчителів. Найбільш часта причина порушення ковтання і кашлю - образа дитини на когось і страх відповісти кривдникові. Образа як би «застряє» в горлі, він відмовляється «ковтати», те, що йому говорять, не в силах на рівних відповісти опоненту. Невиражена агресія спазмує слизові горла, їх імунний захист послаблюється і легко відбувається зараження патогенними мікроорганізмами. Викликати кашель може боляче ранить слово-докір на адресу крихти: «Коли дорослі розмовляють, дитині слід помовчати!». Або «проковтнута» дитиною критика на його адресу: «Ніхто так погано не виступав на ранку, як ти». Кашель, ангіна чи ларингіт з'являються і в тому випадку, якщо дитині не дозволяють відповідати нарівні з дорослими: «Що ти на мене кричиш! Ще маленький мамою командувати! »

Якщо у дитини захворювання шкіри або алергія - це вказує на надчутливість і емоційність малюка. Знайте, що така дитина здатна шкірою відчувати емоційну напругу, якщо вона присутня в навколишньому оточенні. А також через шкірний свербіж, алергічний кашель або нежить виражати те, що не може з якої-небудь причини висловити інакше. Згідно з дослідженнями вчених, кожна п'ята (!) дитина страждає алергічними реакціями ще до вступу до школи. Якщо у вашої дитини проявилася алергічна реакція, спробуйте знайти відповідь на питання: «? На яку ситуацію або на яку людину він реагує алергією». Так він може так реагувати на вашу пристрасть до «ідеального порядку» або на «хаотичний безлад» у будинку, або на те, що у вас «ніколи немає часу». Зупиніться і проаналізуйте ваші стосунки з дитиною. Чи достатньо йому тепла, уваги і любові, які ви йому приділяєте. Як часто обіймаєте і пестите свого малюка? У індіанських племенах Північної Америки і серед жителів Кенії, наприклад, спостерігається більш тривалий і інтенсивний контакт з немовлятами та маленькими дітьми. Можливо, саме цей чинник лежить в основі того, що серед цих народів захворюваність нейродерміту і кропив'янкою мінімальні.

Що робити?
• Пояснювати дитині, чому неможливо виконати те чи інше його бажання, намагаючись при цьому входити в його становище. Говоріть у діалозі про свої почуття, які реально у вас виникають у відповідь на ситуацію, підтримайте малюка: «мені шкода, що так вийшло ...», «я тебе розумію ...». Розкажіть, як це було у вашому дитинстві.

• Виконувати обіцяне. Якщо не змогли це зробити, вибачитеся перед дитиною.

• Шукати шляхи до співпраці з дитиною в конфліктних ситуаціях. Давайте можливість дитині висловлювати свою думку. Пам'ятайте, що в конфлікті винен той, хто старше. І, безумовно, дитина очікує розуміння і прийняття з боку батьків його стану.

• Навчити прямо говорити про те, що подобається, а що - ні. Наприклад, не скаржитися мамі: «Він штовхає мене», а говорити кривдникові прямо: «Мені не подобається, що ти мене штовхаєш». У першому твердженні - слабкість і скарга, а в другому - сила і впевненість.

• Розповідати йому про те, які процеси відбуваються в організмі у разі невираження сильних емоцій. Поясніть йому, що позбуватися від образи, злості і вини необхідно.

• Показувати, як можна позбутися від переповнюють почуттів: якщо це агресія - рвати і розкидати папір, бити руками або топтати ногами пластикові стаканчики, черкати аркуші паперу до тих пір, поки не вийде вся злість.

• У випадку, якщо дитина відчуває почуття провини - вчіть, що важливо просити прощення у тієї людини, перед ким дитина відчуває провину.

• Розкажіть йому, що сумувати і плакати - не соромно.

• відігравати з маленькою дитиною на ляльках ситуації, які виникають в його житті. Нехай він побуде в ролі розсердженого слоненяти, і ви разом складете казку про цього персонажа. Ситуація слоненяти повинна нагадувати ситуацію дитини. Разом придумаєте для вирішення конфлікту слоненяти найкращий сценарій, де зробите висновки і прийдете до найкращого завершення ситуації. Потім можете поговорити про реальну ситуацію, і нехай дитина скаже про свої висновки і про дії, які має намір вжити.

• Намагайтеся говорити з дитиною так, щоб ваші з ним очі були на одному рівні. Для цього присідайте самі або беріть дитину на руки.

• Говоріть йому, що він вам дуже дорогий і що ви його любите і будете любити, незалежно ні від яких обставин.

Зверніть увагу на фактори, що збільшують ризик появи соматичних хвороб:

• Спадкова схильність до захворювання.

• Особливості характеру. Найчастіше психосоматичними хворобами страждають замкнуті, стримані, недовірливі, сором'язливі або тривожні діти.

• У дитини настільки тісний зв'язок з батьками, що практично на будь-які негативні зміни в їх життя дитина реагує хворобою. Особливо чутливі до порушень взаємин у сім'ї немовлята і підлітки. На розлади гармонійного контакту з матір'ю, через її психологічних відхилення, діти можуть реагувати навіть гальмуванням як інтелектуального, психоемоційного, так і фізичного розвитку.

• Практично завжди хворобі дитини передує якась стресова подія, що відбулася в його житті.

Шановні дорослі, подивіться на своїх дітей під іншим кутом, розгляньте в них Досконалість прямо тут і зараз.

Джебран Халіль Джебран - видатний арабський письменник і філософ XX століття в своїй книзі «Пророк» (1923) написав:

«... Ваші діти - це не ваші діти.

Вони сини і дочки Життя, що піклується про самих себе.

Вони з'являються через вас, але не з вас,

І, хоча вони належать вам, ви не господарі їм.

Ви можете подарувати їм вашу любов, але не ваші думи,

Тому що у них є власні думи.

Ви можете дати будинок їх тілам, але не їх душам,

Адже їх душі живуть у будинку Завтра, який вам не відвідати, навіть у ваших мріях.

гештальт-клуб


Марі, дуже цікавий і дуже важливий для нас пост. Дякую. Питання: чи є в нас такі фахівці, з якими можна було би обговорити нашу ситуацію - тому що в нас власне три основні проблеми, пов'язані (і я все більше у цьому переконана) з психосоматикою: нічні пісяння, горло і алергія. Сама я не можу дати ради, на жаль...
Зображення
Зображення
Мрії збуваються
Nymydora Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 3167
З нами з: 09 квітня 2010, 20:53
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 6
Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2120 раз.
Подякували: 3049 раз.
Діти: Троє

Re: Психосоматика

Повідомлення мамаНастусі » 07 лютого 2014, 00:24

В Пезешкіана дуже цікаве трактування хвороб з точки зору психосоматики))
Зображення
Зображення

А жити без цілі - це не жити, а існувати
мамаНастусі Офлайн

Аватар користувача
Добре орієнтуюся
 
Повідомлень: 81
З нами з: 07 червня 2013, 13:03
Звідки: Тернопіль - Дружба
Дякував (ла): 87 раз.
Подякували: 87 раз.
Діти: Анастасія і Софія

Re: Психосоматика

Повідомлення mari » 08 лютого 2014, 10:30

Нимидора, більшість психологів та психотерапевтів які окрім звичайної психологічної освіти проходять ще додаткове навчання по певному 1 чи декількох напрямках знають як працювати з психосоматикою. Та вона одна з дитиною окремо не буває, вона завжди повязана з багатьма- багатьма іншими факторами(особливостями характерології, сімейною системою наприклад, т.і.). Тому працювати треба не лише з дитиною, а також з її батьками, щоб поступово вводити певні зміни в життя дитини і її оточення. Розраховуйте на довготривалі консультації, адже з дитиною про психосоматику і вигоди від заховрювання не поговориш, а відповідно багато часу для розуміння та розкриття буде приділено арт-терапевтичним напрямках, тілесно-орієнтованим тактильним іт.і. Розпочинайте,вірте, пробуйте, відчувайте, шукайте свого фахівця.
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: Психосоматика

Повідомлення Nymydora » 08 лютого 2014, 11:40

де ж шукати???
Зображення
Зображення
Мрії збуваються
Nymydora Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 3167
З нами з: 09 квітня 2010, 20:53
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 6
Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2120 раз.
Подякували: 3049 раз.
Діти: Троє

Re: Психосоматика

Повідомлення mari » 08 лютого 2014, 12:20

Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!

пишу ще в ПП
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Далі

Повернутись до Психотерапевт, психолог



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей