Глобальні оголошення!



Дитина соромиться як допомогти?

Дитина соромиться як допомогти?

Повідомлення олеся » 27 лютого 2012, 01:21

Мій старший син категорично відмовляється розказувати будь кому вірша (лише мені)... Каже "нє" або "не знаю", ну хіба що попросити і щось пообіцяти, то іноді розкаже... Букви теж нікому не хоче показувати.... Те саме і на рахунок молитви, молиться коли нікого в кімнаті нема лише я і менший...
Не знаю як бути в такій ситуації, бо восени планую водити в підготовчу школу і переживаю щоб в нього не було страху перед майбутніми вчителями...
А от на рахунок вільної поведінки він цілком розкутий (іноді аж занадто мудрі речі як на його вік говоре і питає), з дітьми ніби нормально контактує. Правда трохи розбишака...
PS менший теж починає копіювати його поведінку: "не скажу", "не вмію"...
Давайте замислимося над своєю поведінкою. Перш, ніж лаяти за поведінку своїх дітей - не забувайте, вони беруть приклад з нас...
олеся Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1699
З нами з: 25 жовтня 2011, 18:52
Звідки: львів
Нагороди: 1
Мамуся-творець (1)
Дякував (ла): 919 раз.
Подякували: 1074 раз.
Діти: Хлопчик та ще раз хлопчик

Re: Дитина соромиться як допомогти?

Повідомлення Псіхея » 03 березня 2012, 00:53

Олеся, спробуйте пригадати чи не було ситуації коли під час того як дитина розповідала вірш з неї сміялися, чи можливо показуючи букви, сварили, що буква не та? можливо в дитини якісь неприємні спогади стосовно цих ситуацій. І відмовляючись розповідати вірш, дитина тим сами оберігає себе від можливої критики.
Ще можливий варіант що дитина пробує маніпулювати таким чином, тобто хоче отримати щось на взамін поведінки, яка вам потрібна від дитини.
Першої ситуації було б добре не допустити, а другу бажано присікти якшо вона має місце.

Якщо з ваших слів дитина добре контактує з однолітками, то думаю переживати з приводу страхів перед вчителями не варто. Адже в такому віці дітки часто хочуть бути кращими за однолітків і за професійної поведінки вчителя, стах у хлопчика не мав би утворитися.
Якщо ситуація не зміниться, то я б рекомендувала вам все ж перед тим як віддавати хлопчика на заняття, повідомити вчительку про підмічену вами особливість, щоб вона правильно відреагувала на відмову виконувати якесь завдання.

Переважно на перших заняттях значна частина діток ставляться з настороженістю і до вчителів, і до однокласників (одногрупників в садочку) та через місяць-другий все стає на свої місця, дітки адаптовуються.

В свою чергу не змушуйте дитину розповідати віршики через силу, але можете показувати свою засмученість відмовою сина виконати ваше прохання. Розповідайте йому що його чекає на підготовчих заняттях,що його чекає в школі, як там гарно, як треба поводитися, якщо дитина любить слухати казки, то можете почитати терапевтичні казки про садочок (я зрозуміла що в садок дитина не ходила)
Псіхея Офлайн


 

Re: Дитина соромиться як допомогти?

Повідомлення олеся » 03 березня 2012, 01:36

Псіхея написав: якщо дитина любить слухати казки, то можете почитати терапевтичні казки про садочок (я зрозуміла що в садок дитина не ходила)

Казки слухати любить, але не всі. А що це за казки? Син не ходить в садок.
Давайте замислимося над своєю поведінкою. Перш, ніж лаяти за поведінку своїх дітей - не забувайте, вони беруть приклад з нас...
олеся Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1699
З нами з: 25 жовтня 2011, 18:52
Звідки: львів
Нагороди: 1
Мамуся-творець (1)
Дякував (ла): 919 раз.
Подякували: 1074 раз.
Діти: Хлопчик та ще раз хлопчик

Re: Дитина соромиться як допомогти?

Повідомлення Псіхея » 08 березня 2012, 01:54

олеся написав:
Псіхея написав: якщо дитина любить слухати казки, то можете почитати терапевтичні казки про садочок (я зрозуміла що в садок дитина не ходила)

Казки слухати любить, але не всі. А що це за казки? Син не ходить в садок.


Про терапевтичні казки важко сказати в кількох словах. Загалом це казки спрямовані на подолання певних туднощів які виникають у діток чи дорослих.
Спробую навести приклад і думаю ви швидко вловите суть.
У вашому випадку можна розказувати дитині наступну казочку. Жив собі хлопчик Василько, і знав він багато хороших віршиків, але от нікому їх не розповідав. Одного разу зустрів він зайчика, який був сумний-пресумний і захотів його розвеселити і вирішив розповісти йому веселого віршика. Зайчик послухав і розвеселився)))) Цю казочку в залежносі від інтересів вашого сина можна розтягнути до безкінечносі.
В терапевтичній казці основною є присутність проблеми якої ви б хотіли дитину позбавити, а також різні шляхи подолання/вирішення доної проблеми, для того щоб дитина прослухуючи різні варіанти поведінки змогла вибрати оптимальний для себе.
Якщо ви переживаєте що може виникнути страх перед майбутніми вчителями розповідайте казочки про школу, лісову приміром, про те як там гарно, що там роблять, але контролюйте себе і не розповідайте нереального, про те що там лише граються і веселяться. Розповідайте казочки про вчителів, про добрих і злих, про те що робив зайчик, коли перелякаввся вчительки. Давайте можливість дитині самій фантазувати в цьому напрямку.

Серед батьків популярністю користуються книги Марії Моліцької Терапевтичні казки. В першій книзі є непоганий теоретичний матеріал щодо терапевтичних казок, якщо маєте можливість можете книгу придбати чи взяти почитати.
Якщо хочете знати більше деталей та теоретичних основ спробую розписати тут не форумі.

Успіхів вам!
Псіхея Офлайн


 


Повернутись до Психотерапевт, психолог



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей

cron