Глобальні оголошення!



Уявні друзі

Уявні друзі

Повідомлення ксю » 07 січня 2012, 11:48

Моїй донечці 2 рокі і вона уявляє собі тих кого вона хоче бачити біля себе кицьку Машка з якою гралась в бабусі, ходить по квартирі і говорить що грається з машкой годує її водить в туалет коли запитую де саме киця показує на пусте місце або каже пішла нямати, вчора гралася з кубиками уявила що то циплята і бігала все ціпала до них, скажіть будь ласка чи це нормално і як мені поводить себе коли вона грає з уявними друзями.
ксю Офлайн


 

Re: Уявні друзі

Повідомлення Псіхея » 10 січня 2012, 03:53

ксю перш за все хочу вам сказати що те що уявляє ваша донечка можна і не відносити до уявних друзів, адже і киця і ціплята справді існують і напевне для дівчинки вони є значним емоційним подразником, раз вона так сильно хоче бачити їх біля себе. Тому можете бути спокійними нічого страшного не відбувається.
Загалом за різними даними уявні друзі є у 65% діток віком від 3 до 5 років. Максимум до 7-9 років ці друзі як правило зникають.


Діти вірять у казкових персонажів, розмовляють з іграшками, годують їх приготовами з горішків супами і поять компотиками з піску, адже у цьому віці активно розвивається фантазія. Вас же не дивує коли дитина використовує палицю чи мітлу уявляючи що вона їде верхи на коні.
Найчастіше такі друзі "уявляються" діткам які не мають достатніх контактів з однолітками чи батьками. Дітк хочуть гратися, їм так само як і нам дорослим, буває нудно, набридає рутинне одне і те ж, це і спонукає найчастіше "придумати" собі уявного друга з яким можна розважитися, погратися, поговории "по-душах" про свої дитячі справи.
Якщо ви бачите що спілкування вашої доні з котиком та ціплятками має позитивний характер, вона на них не свариться не ображає, то можете їй підігравати, адже підіграючи такій грі ви приділятимете дитині більше уваги та часу, а їй цього швидше за все не даний момент не вистачає. Якщо ж у відношенні донечки до уявних друзів прослідковується аргесія, то вам слід задуматися чи не занадто багато вимог ви ставите до неї, чи не занадто строгі, якщо дитина ходить в садочок то варто прослідкувати яка ситуація їз спілкуванням у неї в садочку.

Поспостерігайте за грою дитини з уявними друзями, спрбуйте описати ці ігри. Якщо вам важко буде проаналізувати самій чи будете невпевнені у інтерпритації, пишіть сюди, спробуємо розібратися разом, якщо ж ви побачите позитивний характер ігор, то можете не переживати, підігруйте доні, приділяйте їх більше уваги, по можливості, якщо дитина не ходить в садочок, але прагне спілкування з однолітками, забазпечте їй спілкування з однолітками, якщо в садочок ходить, поцікавтеся у вихователів чи має вона друзів і як проходить її спілкування з однолітками.
Бажаю вам успіхів і памятайте що за дослідженнями психологів у діток що мають уявних друзів найбільш високі показники інтелектуальних та творчих здібностей.
Псіхея Офлайн


 


Повернутись до Психотерапевт, психолог



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей