Глобальні оголошення!



Дитина обкусує нігті

Дитина обкусує нігті

Повідомлення mari » 30 листопада 2011, 02:22

Можливо є хороші способи, які можуть заставити дитину перестати гризти нігті? Дякую
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: Дитина обкусує нігті

Повідомлення Псіхея » 03 грудня 2011, 00:11

Звісно що способи такі є.
Та перш за все потрібно виявити причину, чому дитині так необхідно гризти нігті

Погані звички, як правило, формуються в наслідок непевності або ж в наслідок переживань. Причин виникнення такої поганої звички може бути безліч. Це і напружений мікроклімат у сім'ї, і покарання дитини (фізичні або психологічні), і атмосфера в дитячому садку, і напруга психіки через тривале перебування перед телевізором і ін.

Що ж робти батькам?

Перше і головне правило, яке ви повинен запам'ятати: Заборони працюють навпаки!

Дуже часто діти реагують на заборони не так як нам хочеться. І справа не у впертості дитини, а в тому, що у дитини будь-якого віку є почуття гордості (не плутати з гординею) і самооцінка. Саме ці 2 фактори не дозволяють дитині погодитися з вами, якщо ви показуєте дитині, що вона щось робить погано, не правильно і забороняєте це. Ще більший протест у дитини викликають Ваші негативні емоції по відношенню до неї.

Якщо дитина гризе нігті і не реагує на Ваші зауваження, то Вам варто докорінно переглянути свої реакції на «не правильні» звички і поведінку дитини.
Отже, як відучити гризти нігті?!

1. Запастися залізним терпінням і не дозволяти собі підвищувати тон на дитину у зв'язку з тим, що він гризе нігті. Жодного разу Ви не повинні показувати ні роздратування цим, ні обурення, ні люті (від безсилля), ні розчарування свавіллям дитини. Це дуже важливо.

2. Потрібно зрозуміти, що кинути гризти нігті дитині складно, тому як це заняття затягує і швидко стає звичкою (як для нас дорослих лузати насіння, курити чи смикати щось у руках).

3. Розкажіть дитині чому гризти нігті погано. (нігті стають непривабливими; гризуть нігті тільки слабкі й невпевнені; під нігтями мільйони бактерій.) Залежно від віку дитини свормулюйте аргументи в доступній для дитячого розуміння формі.

4. Розставте акценти. Ваша дитина прекрасна, гарна, розумна. Але, на жаль, гризе нігті. Повідомте їй про це. Робіть це якомога більш природно (діти відчувають фальш і награність). Наприклад, одягаючи дитину щиро радійте: «ти вже така доросла! Дивись як тобі гарно в цьому (поведіть до дзеркала, говоріть те, що дитині приємно чути, викличте в неї посмішку, а тоді ... гляньте на руки і запитайте ... "ой, в що це?" І сумно прокоментуйте... "а це покусані нігті. Ну нічого, ти ще трішки подорослішаєш і гризти нігті перестанеш." Обов'язково посміхніться, спокійно і впевнено. Не чекайте реакції дитини, продовжуйте ваші справи. Це дуже важливо!

5. Приводьте приклади за принципом хороший персонаж нігті не гризе, поганий персонаж - гризе. Улюблений персонаж вашої дитини напевно служить йому прикладом для наслідування. Розкажіть якось дитині, що якщо б персонаж гриз нігті, то він би не став таким популярним. Розповідайте так ніби між іншим "А ти знаєш чому Попелюшка така гарна? Вона ніколи не гризла нігті. А от її злі сестри - так, вони гризли нігті і принц вибрав не їх, а прекрасну Попелюшку". Але ні в якому разі настирно не повторюйте "не гризи нігті! Попелюшка нігті не гризла!" - це дасть зворотній ефект. Хорошим помічником може стати і казкотерапія. Можете розповісти дитині ось таку казку

Казка про сороку | +
Голубочек пришёл как-то к своей подружке Сороке. Смотрит она перед зеркалом сидит. И тут он присмотрелся… а Сорока грызёт ногти! Гуля подошёл и спрашивает:

- Сорока, ты что ногти грызёшь?

А сорока грустно ответила:

- Да. Я так хочу отучиться, но не могу. Мне всё время хочется грызть ногти.

Гуля подумал-подумал и сказал:

- Я знаю один способ. Ты точно хочешь перестать грызть ногти?

Сорока сказала:

- Да! Конечно! Это же так не красиво! Мне приходится прятаться, чтобы никто меня не увидел… А ещё вот – посмотри на мои ногти-когти… они… они стали некрасивые!

И сорока даже заплакала.

Гуля успокоил её и сказал:

- Я тебе помогу, Сорока

Он взял бинтик и обмотал Сороке каждый пальчик. Туго-туго обмотал. Теперь Сорока не могла грызть ногти. Она ходила с бинтиками на пальцах целую неделю. А потом гуля пальчики ей размотал, а там … /изобразите счастье и непомерную радость счастливого исхода/ красивые ногтики! И сорока их больше никогда не грызла!
Джерело http://www.mir-mamy.com.ua
Псіхея Офлайн


 

Re: Дитина обкусує нігті

Повідомлення ТАНЮША » 06 лютого 2012, 01:30

моя донечка 3 р.нігті не гризе,а обдирає,сидить щось дивиться чи грається і тим часом пальцями шкрабає і дивлюсь вже відірвала ніготь.Я відрізала вже максимально як могла,а вона знов відірвала,аж до середини пучки і так майже завжди.
ТАНЮША Офлайн

Аватар користувача
Добре орієнтуюся
 
Повідомлень: 52
З нами з: 05 лютого 2012, 20:52
Нагороди: 1
випускниця школи материнства (1)
Дякував (ла): 0 раз.
Подякували: 13 раз.
Діти: ДІВЧИНКА І ХЛОПЧИК


Повернутись до Психотерапевт, психолог



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей