Глобальні оголошення!



Дитина не називає себе на фото

Дитина не називає себе на фото

Повідомлення гра з вогнем » 28 травня 2011, 17:15

Дорога Наталія, хочу в тебе запитати, чи є причини хвилюватися, якщо дитина не називає себе на фото? Про що це може свідчити?
Якщо йому показувати фото з ним і ще з кимось, він назве когось, назве оточення (вода, машинка), може сказати, що люди роблять на фотографії, але як не старатися, щоб він назвав себе - не назве. На запитання: "Хто це?" може відповісти "трусики" (якщо на фото він в трусиках), тобто скаже в чому вдягнутий, скаже, що робить і все. Якщо наполягати, злиться і бере наступну фоографію.
Я кожен раз кажу: "це ти, це Андрійко", але він злиться.

В зеркалі себе впізнає, любить корчити міну до себе, по всякому грається. "Я" вживає правильно, лише для позначення себе. Ім'ям себе не називає, колись давно я навчила його називати себе по імені (просто я говорила-він повторював), але потім якось забулося.

Забула, інколи називає себе героями мультфільмів, які дивиться. Тому на запитання хто це, чи як тебе звати може сказати - Кузя, наприклад, і почати стрибати як Кузя
гра з вогнем Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 6099
З нами з: 23 листопада 2009, 17:43
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 3057 раз.
Подякували: 4232 раз.

Re: Дитина не називає себе на фото

Повідомлення Псіхея » 29 травня 2011, 00:00

гра з вогнем перш ніж дати відповідь на ваше запитання хотіла б уточнити якого віку дитина, оскільки це є досить суттєвим. І ще, чи така ситуація була завжди: тобто дитина з самого початку злилася коли ви називали її на фотографії, чи можливо раніше реагувала на цю ситуацію цілком адекватно?

Про те що дитина називає себе героєм мультфільму, казки, та копіює персонажа - в цьому немає нічого поганого. Дитина таким чином вчиться ставити себе на місце іншої чи то особи, чи то предмету. Це позитивно впливає на розвиток емпатії, фантазії тощо. Проте слід зауважити що у всього є всоя межа, і коли дитина постійно називає себе Кузьою приміром, і більше ніким, то це вже буде приводом задуматися.

Чекаю на ваші уточнення і спробую ще щось вам підказати :)
Псіхея Офлайн


 

Re: Дитина не називає себе на фото

Повідомлення гра з вогнем » 29 травня 2011, 00:58

Нашому хлопчику 3 роки.
Він злився з самого початку. Але тепер навчився більше говорити і злиться менше, бо може замість назвати себе, розповісти в чому він вдягнутий, де знаходиться, та і я вже менше наполягаю, просту кажу "це ти - Андрійко" і дивимося далі.
Він себе називає різними героями, коли кузьою, коли жуком, коли мишою, коли ще кимось, під настрій.

Дякую за ваші відповіді і приділений час! :roses:
гра з вогнем Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 6099
З нами з: 23 листопада 2009, 17:43
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 3057 раз.
Подякували: 4232 раз.

Re: Дитина не називає себе на фото

Повідомлення Псіхея » 30 травня 2011, 01:19

Якщо дитина лише починає більш-менш оволодівати мовою, то нема нічого страшного в тому що поки не називає себе. Зі ваши слів помітні 2 тенденції: 1 - чим кращий розвиток мови, тим краще Андрійко реагує на себе на фото, 2 - чим менше ви наполягаєте показуючи і коментуючи фото із його зображенням - тим спокійніше він реагує на свої фото. Звідси досить логічні рекомендації, певний час спробуйте не акцентувати увагу на його зображеннях на фото. Все називайте, коментуйте і чекайте коли він сам проявить ініціативу "поговорити про себе". Якщо дитина розуміє і правльно використовує "Я", то впевнена що причин для турботи немає. І бажаю вам щоб і не було. :)
Псіхея Офлайн


 


Повернутись до Психотерапевт, психолог



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей

cron