Глобальні оголошення!



Невже бувають люди,яким подобається хворіти?

Невже бувають люди,яким подобається хворіти?

Повідомлення Гість » 11 квітня 2011, 18:29

Моєму батькові було 25 років,коли вперше його заболіли коліна-це був початок артриту.В цьому ж віці у тата почалися проблеми з артеріальним тиском.Лікарі радили дві речі:не пити спиртного і дотримуватися дієти,але тато лише у відповідь казав,що всі лікарі дурноваті та ігнорував просьби та пояснення моєї мами.
Нині татові 52,а здається 70.Він дуже хворий,набрав велику вагу,дуже важко ходить,уже зовсім не може працювати...Але інколи мені здається,що йому підходить цей стан.Найбільше,що подобаться татові це говорити про свої хвороби,показувати свої спухлі руки і ноги,щоб його жаліли і співчували,разом з тим,якщо є нагода випити,дуже не відмовляється :dash:
Ще декілька років тому,я була впевнена,що допоможу татові,підтримаю зі всіх боків(щодо дієти і т.д.) і він обов"язково пооправитьтся.Але почала помічати дивні речі.Він демонстративно пив горілку чи вино,їв особливо заборонені продукти так,щоби я бачила,при тому дивився на мене і хитро посміхався. :shock: Я вирішила вже нічого не казати,не радити,всі поради вже були дані.Має свою голову-най думає.Мама мовчить уже давно.
Нинішній стан мого батька мене дуже болить,але я не можу ставитися до нього докінця з співчуттям,бо вважаю ,що він сам частково винен,і одночасно вважаю себе за це поганою донькою.
Марі,чи не могли б Ви прокоментувати поведінку мого тата.Можливо я до нього не справедлива?
Щиро дякую
Гість Офлайн


 

Re: Невже бувають люди,яким подобається хворіти?

Повідомлення mari » 19 квітня 2011, 22:16

Гість, прокоментувати поведінку вашого тата не бачивши його- важко, адже ваш погляд односторонній, тобто це так бачите ви, а ваш тато, це бачить по своєму. В випадку порад і роботи я працюю власне з самим пацієнтом, який визнає свої проблеми і має надію на їх вирішення.
Але певні роздуми подаю: дійсно є категорія пацієнтів, які вибирають жалість собі за друга і з цим живуть багато років. Звідки береться цей прояв і ця здібність...тут треба збирати анамнез у пацієнта і близьких йому людей про його дитинство, актуальні здібності, звички , правила у житті, про відносини у сім"ї. Адже ця жалість йому вигідна. І на це у нього є своя причина, швидше за все він цим привертає вашу увагу і любов,чи допомогу, а це значить що іншим способом це зробити було йому важко. Можна ставити тут багато запитань про сферу діяльності і майбутнього у вашого тата(світогляд, віра, надія, чим зараз займається, що може виконувати у такому стані у якому він є,що йому приносить задоволення у житті а що приносило раніше, чи є виражена у нього супутня депресія. ті.і, але ці питання я не можу ставити вам, бо ви не знаєте на них відповіді).

Гість написав:Він демонстративно пив горілку чи вино,їв особливо заборонені продукти так,щоби я бачила,при тому дивився на мене і хитро посміхався. :shock: Я вирішила вже нічого не казати,не радити,всі поради вже були дані.Має свою голову-най думає.Мама мовчить уже давно.

Це він у ролі дитини. Так він проявляє свій протест:хворобі, лікарям, чи вам, до кінця не признаючись в тому що цей протест він робить сам собі. Маніпулює.
Чому вже давно мовчить мама і що трапилось після того як він вперше захворів артритом, чому втратив віру у себе і коли її втратив: віджразу від 1-го лікування в лікарні з артритом чи пізніше???Як часто він у лікарнях?

Гість написав:Нинішній стан мого батька мене дуже болить,але я не можу ставитися до нього докінця з співчуттям,бо вважаю ,що він сам частково винен,і одночасно вважаю себе за це поганою донькою.


Поки ваш батько не захоче сам взяти себе в руки і змінити ситуацію, до тих пір ваші співчуття і підтримка будуть лише формальними, і на жаль, не можу це точно знати, але ймовірно, не йдуть йому на користь. Це не означає що треба перестати його любити чи забути про нього, але змінити поведінку свою до цієї ситуації можна спробувати. Та не гарантую що він відреагує на це позитивно(як правило такі хворі симулюють або викликають підсвідомо у себе приступи гіпертонічних кризів або розказують що збираються помирати).

Розумію що втішити вас не можу, але реально в такій ситуації важко всім. І людина сама себе мучить і інших. ЧОМУ? Ще раз повторю мені цього не дано знати. Можливо підберіть йому літературу на цю тему, релігійного чи психологічного спрямування, якщо він буде її читати. Або при його бажанні приводьте на консультацію.
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія


Повернутись до Психотерапевт, психолог



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей