Глобальні оголошення!



КАЗКИ і повчальні історії для дорослих-відкрито для записів

Re: КАЗКИ і повчальні історії для дорослих-відкрито для зап

Повідомлення mari » 24 травня 2011, 10:23

КАЗКИ про жінок.
Зараз вже ні для кого не стане відкриттям, що казка - це не просто вигадка чи фантазія, а - нехай і прикрашене метафорою - відображення реальності, навколишнього автора. Змінюються часи - змінюються й казки. Хоча улюблені сюжети, зрозуміло, живуть у віках ...

«Все написане чоловіками про жінок повинно бути поставлене під сумнів, бо чоловік - одночасно і суддя, і одна з зацікавлених сторін», - писав Пулен де ля Барр, прихильник жіночої рівноправності і автор есе «Про рівність обох статей», що вийшов в 1673 році, задовго до того, як виник термін «фемінізм» і привселюдно стало обговорюватися «жіноче питання». Тоді його праця не справила революції, і жінка, як і раніше повністю залежала від чоловіка - спочатку батька, потім чоловіка. «Дівчат з ранніх років готували до жертви заради чоловіка і дітей, - додає психолог Ольга Маховська. - Непокора каралася найжорстокішим чином ».

МОВЧИ, ЖІНКА

Давайте згадаємо дитячу казку «Червону Шапочку». На відміну від всім відомого щасливого фіналу, де доблесні дроворуби рятують дивом уцілілих в шлунку підступного хижака дівчинку і її бабусю, в оригінальній, «дорослій» версії Шарль Перро не допомагає своїм героїням та залишає ситого вовка в спокої. Більш того, завершується казка мораллю: подібно цієї наївної дівчинки, деякі юні панянки зайво довірливі у ставленні чоловіків і часто готові віддатися в лапи вовка-спокусника, що неодмінно погубить і її саму, і її сім'ю. Дівчина з такою репутацією і справді виявлялася ніби в череві ненаситного звіра - ошукана і позбавлена ??виходу в світ, вона на таку ж долю прирікала і своїх близьких. Між тим для спокусника подібна історія лише надавала зачарування в очах нових жертв і більш досвідчених дам. Чоловік вільний розважатися, як йому завгодно, - суспільство все одно прийме його. Жінка ж зобов'язана зберігати цнотливість, якщо хоче залишатися бажаною суспільству.

«Казки придумували чоловіки, для яких і до цього дня головна, майже фізіологічна проблема - як утримати жінку. Фізіологічна, тому що, наприклад, це єдиний спосіб контролювати своє потомство. Жінка завжди знає, що вона народжує свою дитину, чоловік може тільки контролювати контакти своєї партнерки ». Наприклад, замкнути її в башті, прирікаючи на вічний сон, як Сплячу красуню. Все, що вона тепер може - лише покірно чекати, коли принц зволить позбавити її від відокремленого заціпеніння і своїм «чарівним» поцілунком повернути до життя.

Без чоловіка жінка практично ніщо, часом навіть у власній родині. Згадаймо Попелюшку. Єдиним її захисником був слабохарактерний батько, який опинився під каблуком у своєї нової дружини. Зате Попелюшка - терпляче зносить всі глузування і знущання -і ...дивом... отримує в чоловіки казкового принца. Хоча той і не глянув би на неї, зустрінь він її в рваному плаття і замурзаних капцях. Вона привернула його, коли з'явилася на бал у розкішній сукні, граціозна і сяюча. Ось він, ідеал жінки того часу - блискуча світська дама, мовчки зносить образи і слухняна своєму «господареві». Будь-яке відхилення від ідеалу - і не бути дівчині принцесою, не танцювати з принцом, і вже тим більше ніякого переїзду в казковий замок.

СТЕРЕОТИПИ ЗАЛИШАЮТЬСЯ - ЖІНКИ МІНЯЮТЬСЯ

«Слідом за відомим культурологом Юрієм Лотманом виділяють три типи жінок: нещасні - живуть без будь-якої надії на щастя, навіть обходять його стороною, з низькою самооцінкою і готовністю вийти заміж за першого зустрічного, варто того тільки набрехати про себе як в казці, вважають, що це доля; богемні красуні - бачать сенс у заміжжі, причому статусному, готові попрацювати для цього, але в основному над своєю зовнішністю або розвиваючи інтриги, жінки-героїні - гіпервідповідальні жінки, дбають про всіх, сильні натури, з тих, хто «коня ... і до хати ... », ніколи нікого не кидають, працюють, скільки треба для вищих цілей, собі нічого не просять, - пояснює Ольга Маховська. - Попелюшка, падчерка з «Дванадцяти місяців», Спляча царівна відносяться до першого типу. Їм просто видали приз за жертовність і терпіння. Мораль: будеш слухатися, приносити себе в жертву - тебе винагородять ».

Що стосується другого ... У казках їм рідко щастить, хоча, до того як «добро переможе зло», вони все-таки встигають насолодитися статусом і владою, яка до нього додається. Але, само собою, на противагу їм завжди виступає чергова боязка дівчина або, що вже цікавіше, той самий третій тип, готові прийняти на себе всі прикрощі світу заради порятунку рідних і близьких - наприклад, безстрашна у своїй відданості Герда, яка не побоялася протистояти могутній Сніговій королеві.

До речі, про Снігову королеву і її могутність. Ця владна і безжальна дама щосили користувалася своїм більш ніж високим становищем у суспільстві. Поки середньостатистичні дружини нехай і більш ніж забезпечених чоловіків «прогиналися» під суспільні порядки, монархи насолоджувалися маленькими бонусами свого пишноти. Снігова королева могла дозволити собі завести хлопчика-пажа для адюльтеру, який виконував би всі її примхи. Причому ця фатальна жінка не мучила себе мораллю і заманювала в свої мережі нічого не підозрюють Каїв, розлучаючи їх з ненаглядними Гердами - оточення простить їй цю слабкість, бо тут великий вплив і її авторитету, і її грошей.

Але і Герда не так проста. Близька за характером всім «ідеальним» жіночим персонажам, вона не погоджується на мовчазне очікування, а бореться за свого чоловіка і те, що їй дороге. Більше того - їй це вдається! І все ж захололі серце Кая розтопила її жіноча слабкість, а не рішучість і сміливість.

Є в цій казці ще один жіночий персонаж - її, мабуть, можна навіть охрестити радикальної феміністкою. Маленька розбійниця - пацанка, владна, авторитарна, повністю копіює чоловічу модель поведінки, навіть вибрала себе агресивну «чоловічу професію". Причому якщо Герда не демонструє силу явно, а проявляє її тільки в моменти необхідності, то для розбійниці сила вирішує все. Перший час вона навіть, як чоловікам, замикає свою нову подругу, щоб та не втекла. При цьому не можна сказати, що вона негативний герой - їй властиві і благородні пориви, і турбота про ближнього. Варто замінити розбійницю на чоловічий персонаж - і перед нами благородний розбійник, цілком симпатичний герой. Розбійниця ж сприймається менш однозначно - саме в силу її статі. Це поведінкове «непорозуміння» згадує Сімона де Бовуар, автор книги «Друга стать»: «Гегель вважає, що дві статі повинні бути різними: один - активний, інший - пасивний, і само собою зрозуміло, що пасивність дістається на спадок жіночої статі ».

ЖІНКА - коваль свого щастя

Але бути вільною від гендерних забобонів зовсім не означає стати чоловіком у спідниці. Чи не найбільша емансипована героїня казок, як не дивно, тендітна і жіночна Дюймовочка. Це ніжне створіння не тільки наважилося покинути рідну домівку - вона вперто протистоїть нормам, які нав'язує їй епоха. Так, вона не пішла до жаби, яка сватала їй свого сина, уникнувши першого небажаного шлюбу. Пережила не дуже вдалий роман з жуком - незважаючи на взаємну симпатію. Новий наречений виявився менш «соціально просунутим» і відмовився від «невідповідної партії», щоб не упустити себе в очах друзів і знайомих. Стараннями старої благодійниці миші (майже хрещена-фея) Дюймовочка мало не була одружена з заможним і надійним кротом. Але й тут маленька героїня не побажала змиритися - навіщо їй всі ці багатства, якщо жити доведеться в норі, втративши радості бачити сонце? Матеріальне благополуччя в «золотій клітці»? Спасибі, немає. Дюймовочка знову втікає. І нарешті вона знайшла себе, приємне їй оточення, місце, де вона відчуває себе вдома. Тут же вона зустрічає свого прекрасного принца, за якого виходить заміж - причому не заради статусу, а тому, що нарешті зустріла того, хто поділяє її погляд на життя і близький їй за духом. Дуже символічно, що в кінці казки Дюймовочку дарують крила як у бабки - вона трохи легковажна, не завжди відповідальна, але вона, як ніяка інша героїня казок, вільна і незалежна.

За схожим шляху намагалася піти і Русалонька, яка відмовилася від батьківського дому в ім'я того, що їй важливо й дорого. Заради врятованого нею принца, який своєю красою і передсмертної безпорадністю підкорив її серце (цілком, до речі, в дусі принців, що рятують сплячих красунь), вона приймає відчайдушне рішення піти на угоду з морською відьмою. Можна було б зарахувати Русалочку до класичних страждалиць, але вона (на відміну від тієї ж Попелюшки, яка страждає тільки тому, що їй так на роду написано) обізнана про ризик і все ж вважає за краще діяти, а не чекати біля моря погоди в надії, що одного разу принц знову замаячить на горизонті вже в пошуках її, прекрасної. Як знову ж таки у Бовуар: «Жінка сприймає себе як несуттєве, якому ніколи не перетворитися на істотне тому лише, що вона сама не здійснює це перетворення». За таким принципом жили Попелюшка, Спляча красуня, Білосніжка ... Але Русалонька свідомо робить свій вибір, змінює хід подій, потрапляє в оточення коханого чоловіка і навіть завойовує його симпатію, але ... одружується він другого. Що ж, так буває - не кожен ризик призводить до виграшу. Важливіше сам факт вибору - жінка нарешті бере пряму участь у власній долі. Щоправда, не всім щастить, як Дюймовочці.

Мораль цієї байки така

«У казках представлений дуже широкий спектр жіночих ролей. Одна героїня сидить собі в теремі і чекає, поки добрий молодець її визволить. Інша сама позбавляє улюбленого чоловіка від напастей, користуючись своїми чарами. Хтось чекає, що її розсмішать, а хтось хоче влаштувати бенкет, наткати полотна, народжувати богатирів ... - Розмірковує психолог Ілля Шабшин. - А «рецепт щастя» Дюймовочки - знайти себе, своє місце і те, що їй близько і потрібно, - чудово годиться для кожної людини ».


Звичайно, як говорить Ілля Шабшин, «казка - не« інструкція »жінці, як вона повинна жити і взаємодіяти з чоловіками». Хоча б тому, що, крім іншого, «казка - це і ті варіанти долі, яким немає місця в жорсткій реальності, і фантазування». І далеко не кожній тихій Попелюшці дістанеться прекрасний принц, хоча, як не дивно, саме цю історію довгі роки продовжують тиражувати і перекладати на різний манер. Мабуть, жінці і раніше, хочеться бути прекрасною і заміжньою за шляхетним багатим принцом, а чоловікові - щоб його Попелюшка була чарівною і покірною ... Часи міняються - стереотипи залишаються ... Але, з іншого боку, в наш час будь-яка Попелюшка вільна відправитися на пошуки своїх крилець.


З ж-лу "Твой психолог"
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: КАЗКИ і повчальні історії для дорослих-відкрито для зап

Повідомлення mari » 29 травня 2011, 18:39

Всі катастрофи у світі відбуваються через те,
що жінка забула, якою силою вона володіє,
і перестала спрямовувати її за призначенням

Знаєш, я вмію просто бути і відчувати світ усім своїм єством. Давати слово очам, серцю, кожній клітинці тіла...

Знаєш, я можу горіти вічним сяйвом, або палати руйнівним вогнем... Бути бурхливою плазмою, яку неможливо втримати і залишитись цілим... Я можу бути готовою до знищення цілого світу – крім тебе, що носиш печать недоторканості... Будь ласка, не залишай мене...

Знаєш, я вмію бути повітрям... Легесеньким вітром, який віє прохолодою і оновленням... Смерчем, який зносить усе на своєму шляху... Вести за собою дощові хмари, чи розганяти ці хмари і виштовхувати із небесних закамарків сонце... Будь ласка, не дозволь мені тебе знести...

Знаєш, я іноді буваю водою... Стікаю світом, життям, людськими долями... Суцільними стінами, заштрихованими пасмами мостів між хмарами і нами... Я вмію текти усією своєю сутністю, всією собою... Так, що весь світ поглинає туман – жалю, скорботи, або ж ніжності... Будь ласка, тримай мене за руку – тумани минають...

Знаєш, я буваю землею... Приймаю в себе зерна, які проростають щиро і щедро... Іноді рідкісні трави, іноді дерева, іноді бур'яни... Буває, що і люди... Іноді врожай буває не таким, як ти того очікуєш... Будь ласка, доглядай за мною...

Знаєш, я Всесвіт. В мені мільйони галактик, мільярди зірок і планет, незліченна кількість цивілізацій. Я безмежна – не намагайся зрозуміти мене...

Я квітка. Несміливий пуп'янок, коли без тебе, повноквітна – коли з тобою. Відчуй ніжність моїх пелюсток, влови тонку хвильку мого аромату - не дай мені зав'янути передчасно...

Я крапля. Я здатна розпастись на молекули і знову стати єдиним цілим, здатна злитись воєдино з міріадами інших крапель. Здатна засохнути і лишити по собі лиш тонкий спогад – будь ласка, вбережи мене...

Я нота. Сумна чи піднесена, одна чи в натовпі – я пробуджую твою сутність, викликаю резонанс із струнами твоєї душі. Почуй мене...

Я промінь. Несміливо дарую тобі світло, повносвітно обігріваю... Вказую тобі, куди йти, коли тобі темно... Побач мене...

А ще, я камінь. Гладенька, чи шершава, річкова галька чи діамант – я однаково міцна, однаково цінна – оціни мене...

Знаєш, в мені незліченна кількість граней і безмежність світових образів... Мій горизонт нескінченний, моя сутність невловима і нерозгадана. Я нагадує тобі про найкраще, що в тобі живе. Мої обійми лікують біль, а поцілунки загоюють рани... Мої доторки ламають усі страхи... Мої погляди дарують крила... Мій сміх надихає жити... Моя слабкість пробуджує в тобі силу... Мої слова формують твій настрій... Моє мовчання вказує тобі напрям... Моя пристрасть єднає тебе із Всесвітом... Моя ніжність робить тебе м'якшим...

Якби не було тебе, мені не було б для кого бути... Дякую Тобі, що потребуєш мене! Будь ласка, люби мене!

З Любов'ю, Твоя Жінка

P.S.: «Жоден чоловік на світі не зможе зробити щасливою нещасну жінку. Лише щасливу жінку можна зробити ще щасливішою»

Ксенислава Крапка

Клуб поезії
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: КАЗКИ і повчальні історії для дорослих-відкрито для зап

Повідомлення mari » 09 червня 2011, 21:52

Подружжя
Як вдало названо двох людей, які живуть у шлюбі - подруги. Справді, саме слово "подружжя", мабуть, походить від слова "друг", і, думаю, це не випадково. Адже у Книзі Сираха знаходимо: "Вірний приятель - міцна захорона: хто знайшов його, той знайшов скарб" (Сир. 6, 14). Бо між справжніми друзями є дуже прекрасні стосунки: їм хороше разом, вони можуть інколи сперечатися, але ніколи не ображатимуть один одного лайкою. Коли одному болітиме, іншому не буде байдуже. Перед справжніми друзями немає невирішальних труднощів. Саме так має бути і в подружжі.

Коли кажеш про це молоді, вони посміхаються, мовляв, це нереально. Але пригадаймо собі подружжя, про які говорить Біблія: Єлисавета і Захарія, Йоаким та Анна, Рута та Вооз та ряд інших прекрасних зразків сімейного життя. Просто у сучасному світі під "подружжям" розуміється зовсім інше. Більшість думає, що якщо їм двом весело проводити час разом, їх поєднує приємний обом статевий зв'язок, то це привід одружуватись. Або інколи доводиться чути парадоксальні вислови типу: "У нас уже всі друзі одружені, то й ми, щоб не відставати, теж одружимося". А запитаєш таких: "А як же ви жити плануєте?", знизують плечима, мовляв, як усі. Мене дуже лякає така позиція. Не знаю, чи то правда, що любов сліпа, чи то така довіра до прислів'я: "Стерпиться-злюбиться", але молоді люди зовсім не звертають увагу на ті риси характеру, на ті уподобання партнера(-ки), через які потім, уже після одруження часто настає непорозуміння.

Було б невірним сказати, що у Католицькій Церкві люди назавжди разом. Сама знаю чимало розбитих родин, і це дуже болить. У кожної родини своя складна ситуація, а часом і ціла трагедія. Кожен шукає розуміння, а не докорів. Але з усіх їхніх історій можу зробити висновок - початок, чи бодай натяк було зроблено ще до укладення шлюбу. Багато молодих мають надію, що після їхнього вінчання у них все піде чудово, бо ж сам Господь благословляє їхній союз. Так, Господь буде з цими двома, але Він не буде, засукавши рукава, вирішувати їхні проблеми, шукати забезпечення для їхньої сім'ї.

Є ще одна така хибна думка: після одруження він (вона) зміниться так, як я того схочу. Не плекайте марних ілюзій! Колись мені один священник сказав: "Все, що тобі не подобається в твоєму хлопцеві, спробуй змінити до весілля". Так, якщо твій хлопець палить при тобі, тобі це не подобається, але ти мовчиш, не думай, що після весілля він перестане це робити. Одна моя знайома дуже тішилася, коли її хлопець, випиваючи з друзями, ставав веселим і кумедним. Після весілля їй хотілося, щоб він допомагав їй з хатньою роботою, проводив час із нею, натомість його "концерти" почали її дратувати. Таких історій сотні.

Тому б хотілося сказати: добре зважуйте своє рішення, якщо є якісь вагання - не поспішайте з одруженням, подумайте, чи та людина, яка поряд з вами є справжнім другом. Щоби потім вам не довелося шукати у Бога пояснень: "Чому так?" Адже відповідь - у вашому серці.

сайт ДивенСвіт
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: КАЗКИ і повчальні історії для дорослих-відкрито для зап

Повідомлення mari » 21 червня 2011, 10:59

Під час готування пирога зі шпинатом чомусь згадалося, як ми ще в школі готували на уроках праці різні страви. І, ясно, що одною з цих страв стало «Олів'є». Нас вчила така старша жіночка Ніна... (з Білорусії, здається).

Словом, ми прийшли у фартушках в кімнату-клас, поділились на дві групи по 10 чоловік, розклали ці всі вже зварені інгредієнти, змішали то докупи, додали майонезу і перемішали. Це відбувалося в 5 класі, і всім було весело, ми собі щось жартували і говорили. А вкінці ми мали пробувати, в кого вийшло краще. Ну і, значить, підходить наша вчителька до того столу, пробує, каже «Ну, нічого так, добре». Підходить до нас, пробує і каже, «А от, девочки, попробуйте тут – ще смачніше». Та група, бачу, скисла, всі сунуть до нас пробувати. А ми всі ж такі веселі і дружні, стоїмо, тішимось. І питає вчителька: «Ну, дівчата, як ви думаєте, чому у вас так смачно вийшло?» а ми всі такі наївні, кажемо: «Бо ми робили цей салат з любов'ю!» А вона так подивилася і каже: «Нє, дєвочки. Це тому, що ви сюди багато яєць положили».

Спочатку я подумала, ну і до чого це згадалось? А потім зрозуміла.

Знаєте, є такий тип людей, який шукає навіть у найменшій дрібниці якийсь глибинний зміст і дуже на цьому зациклюється. Не знаю, чи дуже це схоже з прикладом про яйця, але я от що подумала: деякі речі варто сприймати просто так і радіти цьому – такому як воно є. А якщо шукати в цьому серйозний зміст, то дана річ (пригода, людина...) швидко мине, а ми й далі будемо думати «... але чому ж вона була в моєму житті... і чому так швидко пішла з нього?» Бо, думаю, ті речі, які даються нам для пошуку змісту, ми обов'язково зауважимо, якщо нам це дійсно потрібно.

С.Щур
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: КАЗКИ і повчальні історії для дорослих-відкрито для зап

Повідомлення Sawwku » 21 червня 2011, 11:55

ПРИТЧА ПРО ЩАСТЯ.
Одного разу йшло Щастя по лісу і раптово впало в яму, сидить Щастя в ямі і плаче.
Йшов повз чоловік, Щастя почуло людину і кричить з ями: "Чоловіче Добрий! Витягни мене звідси." «А що ти мені даси за це?» - Запитує чоловік «А що ти хочеш?» - Перепитало Щастя. «Я хочу великий і красивий будинок з видом на море, найдорожчий». Щастя дало чоловікові будинок, чоловік зрадів, втік до хати і забув про Щастя.
Сидить Щастя в ямі плаче ще голосніше.
Повз йшов другий чоловік, почуло Щастя людину і кричить йому: "Чоловіче Добрий! Витягни мене звідси." «А що ти мені даси за це?» - Запитує чоловік. «А що ти хочеш?» - Перепитало Щастя. «Я хочу багато красивих і дорогих машин, різноманітних марок». Дало Щастя людині те, що він попросив, зрадів чоловік, забув про Щастя і втік.
Зовсім втратило надію Щастя. Раптом чує, йде третя людина, крикнуло йому Щастя: "Чоловіче Добрий! Витягни мене звідси, будь ласка". Чоловік витягнув Щастя з ями і пішов далі, зраділо Щастя, побігло за ним і питає: «Чоловіче! А що ти хочеш за те, що допоміг мені? »« Нічого мені треба »- відповів чоловік.
Так і побігло Щастя за чоловіком, не відстаючи від нього ніколи.
Sawwku Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1560
З нами з: 18 січня 2011, 11:07
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 837 раз.
Подякували: 912 раз.
Діти: маленьке сонечко Анютка
01,01,2011

Re: КАЗКИ і повчальні історії для дорослих-відкрито для зап

Повідомлення mari » 23 червня 2011, 22:37

Вона з'явилась нізвідки... Просто одного літнього ранку люди побачили бліду дівчину, яка стояла босоніж на бруківці і руками ловила дощ, який ставав все сильнішим і сильнішим. Дівчина промокла до нитки, але, посміхаючись, почала танцювати – гарно танцювати, мовби вловлюючи якусь нечутну нікому, а лише їй музику....

Люди захоплено дивились, ховаючись від дощу під великі дахи будинків, а ті, які йшли під парасолькою, озирались... Вони могли подумати, що дівчина несповна розуму, але хіба несповна розуму можуть так красиво і заварожливо танцювати... По-трохи дощ вщухав, а коли зовсім припинився дівчина закінчила свій танець. До неї підійшов сивий чоловік і, подавши плащ, повів до під'їзду.

Якесь дивне відчуття викликав у людей цей танець, тому що ніхто не розумів, чому дівчина так поводилась, і чому її батько так спокійно дивився на закінчення танцю.

Люди почали потрохи розходитися, але кожен мав власну думку про дівчину:

- Вона, мабуть, божевільна, - думали песимісти.

- Напевно їй подобається дощ, - подумали оптимісти.

- Вона хотіла просто привернути чиюсь увагу і показати, що вміє гарно танцювати, - подумали хвальковиті люди.

- Скоріш за все вона з кимсь посперечалась, що танцюватиме під дощем, - подумали азартні люди.

- Можливо вони думали, що зароблять гроші на цій виставі, - думали матеріалісти.

- Треба подивитися, щоб після цього танцю у мене часом не зникло щось, - подумали злодійкуваті люди.

- Мені байдуже, чому вона танцювала, - подумали байдужі люди.

Один чоловік таки не витерпів і підбіг до дівчини. Він запитав навіщо вона танцювала під дощем. Дівчина щільніше загорнулася в плащ і, нічого не відповівши, пішла. Сивий чоловік відповів: «Це найзаповітніша мрія моєї дочки, яку ми з дружиною ніколи не дозволяли їй здійснити, але тепер це байдуже, адже це її останній танець – завтра вона лягає в клініку і після цього швидше за все не зможе танцювати... тим паче під дощем...»

*****

Скільки людей – стільки думок – каже народна приказка. Звісно, ми, люди, різні за своєю природою і кожен має власну думку. Думка залежить від багатьох чинників, але перш за все думка про інших – це відображення сутності тієї людини, яка думає. Якщо людина любить обманути, то вона бачить навколо лише обман, якщо вона егоїстична, то звертає увагу саме на егоїзм інших.

Той порок, який захований у нашому серці, вилазить колодою у нашому оці. Тому Христос і закликає нас витягнути наші колоди задля того, щоб витягнути скалку з ока брата. Знищивши колоду, порок сам почне зникати з серця. Але для цього потрібно змінити наші думки і світосприйняття, а це є велика боротьба з собою... Та з Богом все можливо. Якщо ми хочемо, щоб наші думки про інших були кращими, потрібно перш за все молитися до Господа про допомогу і розвивати у собі любов, адже коли ми любимо - ми не зможемо про когось думати погано, а тим паче осуджувати...

Оля Дідух
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: КАЗКИ і повчальні історії для дорослих-відкрито для зап

Повідомлення mari » 24 червня 2011, 01:52

Однажды, когда человек полировал свой автомобиль, его 6-летний сын поднял камень и нацарапал несколько слов на боку автомобиля. В гневе человек схватил руку ребенка и стал бить по ней много раз, не понимая, что он вырывает ее. В больнице ребенок потерял все свои пальцы из-за многочисленных переломов. Когда ребенок увидел своего отца..... с глазами, полными боли, он спросил: - Папа, когда мои пальцы вырастут снова? Человек испытал боль и ничего не ответил; он возвратился к своему автомобилю и стал его пинать.... Опустошенный своими поступками...... сидя перед тем автомобилем, он посмотрел на царапины - ребенок написал "ЛЮБЛЮ ТЕБЯ, ПАПА". Этот человек совершил самоубийство.....
. Гнев и Любовь не имеют пределов.... Выбирайте Любовь, чтобы жизнь была красива и прекрасна! Проблема сегодняшнего мира в том, что люди используются, а вещи любимы. Все мы всегда должны помнить. ВЕЩИ должны ИСПОЛЬЗОВАТЬСЯ, а ЛЮДИ должны быть ЛЮБИМЫ.
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: КАЗКИ і повчальні історії для дорослих-відкрито для зап

Повідомлення mari » 24 червня 2011, 11:10

Дотепна історія

Оцет наш, ти, що їш сир на небесах
© Зоряна Биндас, 14-12-2010
- Оцет наш. Ти, що їш сир на небесах… - репетувало мале циганча з простягнутою рукою.
Здавалось, що ті пискляві голосні звуки таки перетворюються на їдкий оцет, який заливає мозок. Дитині було років з чотири. Циганча переклало молитву на свою мову, бо не розуміло, про що в ній йдеться.
Люди у сільських маршрутках завжди відчували себе винуватими перед тими жебраками. Так, ніби вкрали в них пару копійок, а тепер мають, ховаючи очі, повернути, кинувши в брудну руку циганського хлопчини.
Шофер сидів і тримався за голову. Ще минулого тижня він спокійно їздив на міському маршруті, а зараз, після тендеру, його перевізник виборов право їздити на Сороцьке із зупинкою у кількох селах. Саме йому перевізник доручив той маршрут. Селяни з того були не дуже задоволені, бо вже звикли до Стефка, який їздив на маршруті 3 роки. Стефко був прийшов до нового перевізника, сказав, що може бути на його машині, а той попросив сільського хлопа принести резюме. Стефко не знав, що то таке, щось між реле, макраме і фаберже. Але з тих слів хлопака знав тільки реле. То вирішив, що плюне на все, а як тре буде їздити - до нього самі прийдуть. Тим часом на рейсі перший день був Олександр Бесага. Так було написано на табличці біля нього. Олександр тихо бурмотав собі під носа матюки і думав, як би то привикнути до тих порядків. Коли стояв на автобусній і в бус вже сіло пару жіночок, то закрив двері, щоб не заходили жебраки. Але оце хлоп’я довго тарабанило руками і ногами, а жіночки заголосили, щоб Олександр не мучив дитину, та й відкрив двері. Так, цим маршрутом завжди керували великі, масні цьотки. Олександру нічого не лишалось, як їх послухати.
- ¬Пусти ту бідну дитину, най си напроси тих пару копійок, бо буде голодне ходило. Стефко все їх пускав, то шо, Вам шкода, шо воно заробе там тих пару копійок?- голосно кричала молодиця Маруська, яка їхала до села з базару.
Вона ще зрання завезла на продаж яєць, молока, двох кролів. То тепер купила своєму Зенкові труси, собі – колготки, 5 літрів олії, дві мітли-драпаки, малини, щоб посадити, собі два чебуреки, бо «шось голодна». Тепер сиділа і чекала, щоб та маршрутка поїхала і розказувала новому шоферу, що той має робити.
По тому, як мале циганча пішло, досередини почали проситись його колєги, двійко циганчуків, яким було десь по 12.
- Насталаааааааа на свіііііііітііііііііі неждана гоооооодинаааааааа – заголосили вони.
Жінки більше любили тих малих циганят, тому за пісню ніхто нічого не кидав, а ті стояли і співали. Шофер нервово подивлявся на годинник, стояти тут ще 10 хвилин до відправлення. Циганчуки страшно заводили, не попадали в ноти, хрипіли, пищали «всі люди не знають, і плачуть, ридають то Бог так зробити схотіііііііііііів». Шофер Олександр не витримав і сам дав жебракам по гривні, тільки щоб ті перестали співати.
З базару один за одним прибігали люди. Хтось тримав в руках довгий карниз, хтось ніс курчат в ящику. Чорненька дівчинка із фарбованою «на біло» мамою (в якої, між іншим, вже не 5 см відросло чорне волосся), несли великого кота. Постарша жінка, яка йшла перевалюючись з ноги на ногу, нагадувала велику жирну качку, несла дві клітчасті сумки. Поставила їх коло шофера, сказала, що буде «скоро виходила», тому постоїть тут з м’ясом. В маршрутку залізла Іванка Горобинчукова. Вона жарила на продаж біляші, які возила великою «кравчучкою» по базарі. Зараз вона все продала і верталась додому з пустим візочком. Іванка все дуже смерділа жареним. Якщо хтось постояв біля Іванки в маршрутці, то потім від тої людини цілий день було чути столовою.
В маршрутку заліз Іван. Він любив собі випити. Та що там казати, його тверезим вже давно ніхто не бачив. Ще, хіба, тоді, як він до єговістів ходив. Івана посадили на задньому сидінні, бо стояти він не годен був.
За 5 хвилин до відправки новий водій пішов «обілечувати». Олександр вже дійшов десь до половини маршрутки, як всередину зайшла вагітна циганка, яка почала голосити: «Вибачте, шо я така молода до вас сі звертаю». Циганку на пів слові обірвала Іванка, яка смерділа біляшами.
- ¬Тихо будь! Ти шо, не видиш, шо шофер зара гроші просить? Зара він собі позбирає, то, може, і тобі шось сі лише?
Циганка розуміюче подивилась на шофера і вийшла надвір.
Як тільки пікнув годинник, то новий шофер завів мотор.
- Бійтеся Бога! – кричала Маруська, - то шо має бути нині? То ви шо, ніц не будете чекати? Та хоць п’ять хвилин. Та Стефко все чекав.
- А шо, ше хтось не встиг? – змучено питався шофер
- Та певно, шо так, а во - мій не годен ніяк дойти, та й ше хтось буде.
- Але ж в мене графік, - пробував заперечити Олександр.
- Який в сраці, графік? Людина не встигає, то шо він потім буде робив? Пішки піде до села, чи як? Чи тяжко зачекати. Сидиш та й сиди, вже би сь летів десь.
- Де той Ваш чоловік? Скільки чекати?
Маруська витягнула мобільний, а по тому – блокнот. Почала щось в записнику шукати, а потім набирала на мобільному якийсь номер, який був записаний.
- Альо, ти де? Шофер вже їде. Ходи бігом, бо я тобом сі не натішу.
Олександр настрашився Маруськи, яка важила кілограм з 150. Він дуже сподівався, що та баба не їздить до міста кожен день, тому вирішив нині її потерпіти. Марусьчиного чоловіка чекали 20 хвилин. Пів автобуса вже кричало до Маруськи, шо тре їхати, але та сказала, шо ляже під автобус, але чоловіка зачекають. Чоловік прийшов. Червоний, мокрий, захеканий він заліз до автобуса і сів коло жінки. Водій спитався, чи можна їхати. Всі кричали: «можна». Автобус рушив. За той час Маруська репетувала на чоловіка, де він ходив, чого він ще одного чебурека їй не купив, чому так штани обхляпав. А як той сказав, скільки «получки» взяв, то зачала бити його по писку. Бідний худий і змучений чоловік терпів, поки міг, а потім зачав тікати. Маруська впала в нерви і сама вилізла, побігла важкими кроками за чоловіком назад. Там вже лупила його кулаками і копала. Сусід Петро заступився за чоловіка, просив не бити хлопа, то й сам заробив по морді. Перестрашений водій їхав швидше, щоб вже дістатись до села і всіх висадити. Олександр вже собі думав, що то йому вагітна циганка поробила, бо її не пустили просити. Він летів як скажений по сільських дорогах, від того маршрутку підкидало на кожній ямі. Всі підскакували на кріслах, били поклони, впирались плечима в спинки.
П’яний Іван, який колись ходив до єговів, зачав кричати, що його закачує, але шофер того не чув. П’яний хлоп був зелений, а потім синій. Він тримався руками за писок, потім став, щоб піти до шофера, але по дорозі не витримав і вивернув усю закуску разом з горівкою на дочку голови сільської ради. Ригаки текли по дівчині і по підлозі. Дочка голови пищала і скидала з себе куски огірків і солонини, кричала, що її тато забере в Іванового брата всі паї, а сам Іван буде їй платити за «моральний ущерб». З того всього навіть Маруська перестала бити свого чоловіка, а півсела трималося за носи, щоб самим не вирвати. Пан шофер, як почув запах риганини, то дав на тормоза так, шо Маруська не встигла злапатись за трубу і летіла на Іванових ригаках до самого переду. В Гані з того переляку вилетів ящик з курчатами, тому ті повибігали з пуделка і порозлазились попід сидіння. Ганя зачала лазити рачки і кричати: «ціп ціп ціп». Кіт, якого зо п’ять хвилин тримали, попередряпував фарбованій «на біло» жінці руки і писок. Після чергової сутички з котом і його голосного «грррррррррррррррррр, маааааааааааав», фарбована жінка не втримала котяру і той почав лапати курчат. На щастя Ганя зібрала майже усіх, а ті, що лазили попід сидіння, дістались котові. Кіт, правда, їх не їв, просто лапав і мучив. Ганя з фарбованою «на біло» жінкою бігали по маршрутці за котом і курчатами. Всі щось викрикували, казали куди бігти. Шофер гнав машину. Йому уся поїздка здавалась страшним сном, тому він хотів якомога швидше прокинутись.
На якомусь повороті шофера зупинили «даішники».
- Дай їм двацєтку, - кричала Маруська, - Стефко все так робив.
Коли бідний водій вийшов до даішників, то ледь не кинувся якомусь на руки з криками «рятуйте», але вирішив, що має себе тримати в руках. Гордо дав «двацєтку» і поїхав далі. За ті пару хвилин, поки шофера не було, то кіт тої жінки, що біла фарбована на «біло», вліз до того м’яса, яке стояло у клітчастих торбах залишене повною жінкою. Сама жінка пішла до Іванки, яка продавала біляші, ляси точити. Шофер віддер кота від м’яса і кликнув жінку, щоб пильнувала своє добро. А та як рознервувалась, як почала репетувати.
- То ти чим сі дивиш? То що я тепер з тим м’ясом маю робити? Після кота доїдати? Та як воно стоїть коло тебе, то вже сі диви? Чи то велика робота оком кинути? Шо то вже за люди є на світі?
Коло птахофабрики маршрутку зупинив якийсь хлоп. То був Стефко, колишній водій цього маршруту. Він якраз їздив до колєги курей «заказати». Як Стефко заліз до середини, то усі його зустріли оплесками. Тільки Олександр скоса дивився і дивувався, як то цей дивний чоловік витримав так довго у цій психоневрологічній лікарні на колесах. А в Стефка аж сльози на очі виступили з того жалю за рейсом. Він був би навіть зараз сів за кермо і поїхав.
Олександр гнав машину далі. З появою Стефка всі трохи втихомирились, тепер налетіли на хлопа з жалями і випитуваннями. Тільки Іванові ригаки сильно смерділи, правда, той божився, що як тільки доберуться до села, то він вимиє то всьо, шо наробив.
В Товстолузі кілька людей вийшло, решта – їхала далі. А зупинці Олександр побачив дядька з великим псом, який, очевидно, чекав тут маршрутку. Олександр сильно змучився від тої поїдки, тому навіть не знав як пояснити хлопові, що з псом не можна. Коли той дядько зайшов, то водій побачив, що на ланцюгу в чоловіка зовсім не великий пес, а коза. Вона бекала своїм козячим ультразвуком, смерділа ще більше, ніж Іванова риганина, і щедро сіяла бібками. Чоловік сказав, що везе її до цапа, попросив, щоб шофер не виганяв, і навіть заплатив за двох : за себе і за козу. Не встиг Олександр роззявити рот, як чоловік всівся і прив’язав худобину до труби.
Червоний і спотілий шофер не мав сили сказати хоч щось, він тихо вийняв з аптечки валідол, запхав під язик і поїхав далі.
- Оцет наш. Ти, що їш сир на небесах… - репетувало циганча в маршрутці на Сороцьке на другий день.
Всередині вже була Маруська, яка їздила купити оселедця на свята, Іванка, яка продала всі біляші, фарбована «на біло» жінка, десь добігав Іван. За кермом зручно вмостився задоволений життям Стефко. Після першого робочого дня Олександр Бесага подзвонив до свого перевізника і сказав, що хоче звільнитись, а на своє місце порекомендував Стефка, навіть пообіцяв, що поможе йому написати резюме. Перевізнику нічого не лишалось, як вже на другий день кликати Стефка до роботи, бо треба було комусь вийти на рейс.
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: КАЗКИ і повчальні історії для дорослих-відкрито для зап

Повідомлення mari » 30 червня 2011, 20:25

Обітниця

Працюю я юристом в дитячому соціальному притулку і хочу розповісти історію, яка трапилася зовсім недавно. Прийшла до притулку жінка років 30-35 і поклала на стіл 150 тисяч рублів для дітей. Адміністрація притулку сказала, хай вона сама купить на ці гроші дітям солодощів.

Через годину ця жінка приносить кожній дитині по пакетику, в якому були фрукти і солодощі. На решту коштів вона купила зошитів, альбомів для малювання, а також миючих засобів.

Ми попросили у жінки залишити свої дані, тому що подібні випадки дуже рідко відбуваються і ми хотіли б її подякувати через місцеву газету. Проте жінка навідріз відмовилася повідомляти що-небудь про себе, зате розповіла історію:

- Пішла я якось по журавлину і заблукала в болоті (а болота на Поліссі страшні). Стало темніти, і дала обітницю я перед Богом, що якщо вийду на дорогу, то всі гроші, виручені від продажу журавлини, віддам дітям до притулку. Так я і зробила ...

автор неуточнений
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: КАЗКИ і повчальні історії для дорослих-відкрито для зап

Повідомлення mari » 30 червня 2011, 20:28

Іменники і прислівники

Кілька років тому одна вчителька отримала запрошення позайматися з маленькими пацієнтами великої міської лікарні. Вона повинна була допомагати дітям робити уроки, щоб за час хвороби ті не дуже відстали від шкільної програми.

Одного разу їй зателефонували і попросили позайматися з новим пацієнтом. Продиктували ім'я та прізвище учня, номер лікарні і палати, в якій він лежав, і сказали (на іншому кінці дроту теж була вчителька): «Ми зараз проходимо іменники і прислівники. Я була б вам вдячна, якщо б ви допомогли йому робити домашні завдання, щоб хлопчик не відстав від однокласників ».

І тільки біля самих дверей палати вчителька зрозуміла, що потрапила в опіковий центр. Ніхто не попередив її, що чекає її по той бік дверей. Перш ніж увійти, їй довелося одягатися в стерильний халат і шапочку, щоб не занести інфекцію. Її попросили не торкатися ні до хлопчика, ні до його ліжка. Близько пацієнта можна було стояти, але говорити слід через спеціальну маску.

Коли з попередніми приготуваннями було покінчено - вчителька вимила обличчя і руки, наділа все, що їй сказали вдягнути, - вона набрала в легені побільше повітря і пішла до палати. Хлопчик, страшно обгорілий, дуже страждав від болю. Вчительці стало незручно, вона не знала, що сказати, але розвернутися і піти вона теж не могла - вона вже занадто далеко зайшла. Нарешті вона пробурмотіла:

- Я вчитель, допомагаю лежачим в лікарнях школярам не відстати від програми. Твоя викладачка попросила мене допомогти тобі розібратися з іменниками і прислівниками. І розповіла йому про цю тему заняття.

На наступний ранок вона прийшла в опіковий центр знову, і одна з медсестер запитала:

- Що ви зробили з тим хлопцем?

Вчителька почала розсипатися у вибаченнях, але медсестра її перебила:

- Ви не зрозуміли. Ми турбувалися за його життя, але після вашого візиту його немов підмінили. Організм почав боротися, реагує на лікування ... хлопчик ніби вирішив жити.

Сам хлопчик потім згадував, що тоді він перестав сподіватися і відчував, що вмирає, - поки не побачив ту вчительку. З її приходом все змінилося: хлопчик зрозумів одну просту річ - його ніби осяяло. По щоках хлопчини, опіки якого були такі серйозні, що він навіть перестав сподіватися вижити , котилися сльози щастя; бо осяяла його думка, яку він сформулював так: «До вмираючого не відрядили б вчителя для занять іменниками і прислівниками, правда?».

Джерело: з книги «Миттєвості для мами»
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Поперед.Далі

Повернутись до Психотерапевт, психолог



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість