Глобальні оголошення!



ЛАБОРАТОРІЯ ЩАСТЯ

Re: ЛАБОРАТОРІЯ ЩАСТЯ

Повідомлення mari » 20 березня 2011, 12:23

№40 ДЛЯ ЧОЛОВІКІВ
Вона: Милий, ти мене любиш?
Він: Тож казав тобі вчора! Ти думаєш, що за день щось змінилося?..

Та може й не змінилося, шановний молодий чоловіче. Тільки вона — жінка і, пардоньте, любить вухами. Так-так, дорогі мої співпредставниці статі, ми любимо вухами. Тільки не віднєкуйтесь, будь ласка, і не відкладайте журнал, дозвольте я поясню. Мова про те, що жінки потребують, щоб їх кохані часто говорили їм, що люблять. Якщо нам цього часто не говорити, то ми, жінки, думаємо, що це почуття десь зникає чи пригасає. Воно, звісно, не так. Наші милі чоловіки нас люблять, тільки виражають це частіше ділами, аніж словами. Наприклад, купують нову пральну машину і цим хочуть показати, що дбають про нас, а значить - люблять. Але ж нам того мало!.. От якби на тій пральній машині та й написати: «Галюню, я тебе кохаю». Оце вже інша справа. Тепер на цей металево-пластмасовий об'єкт ми будемо дивитися зовсім по-іншому. Мало того, відразу зателефонуємо кільконадцятьом подружкам, щоб розповісти про такий екстравагантний презент. А от зізнайтеся, кому б із вас не хотілося бути адресатом написаного на асфальті (або на сусідньому будинку) послання: «Танюшко (тут підставте своє ім'я), ти у мене найніжніша!!!»?

Одна моя знайома дуже любить хвалитися любовними смс-ками, які їй пише благовірний. Їхній текст потім довго живе у розмовах між численними подружками. А вона просто світиться від щастя, ніби їй чотирнадцять і це перше кохання. Зазначу, що у шлюбі зі своїм чоловіком вона вже п'ятнадцять років.

Зауважте також наскільки частіше жінки говорять ці слова «я люблю тебе». Я часто це кажу своїй мамі, сестрі, подружкам. І я помічаю, як вони реагують — у них ніби щось загоряється всередині, їм страшенно приємно, затишно і навіть безпечно. Погодьтеся, усвідомлення того, що тебе люблять — одне з найважливіших, що потрібно людині переживати. Мої друзі вже багато років займаються церковним служінням — організовують і проводять реколекції. Ми їх називаємо гуру християнського життя. Якось одну з цих «гуру», молоду жінку священик запитав: «А ти, Оксано, на яку б тему хотіла пройти реколекції?» Отець очікував почути щось із розряду «внутрішніх замків» Терези Авільської. А дівчина відповіла: «Я хочу знову і знову чути про Божу любов». Повірте, ніколи не буде забагато слів про любов. Вони ніколи не проїдаються і не стають буденними, як «добрий день». Ні. Якщо ці слова говорять із почуттями, вони постійно нас запалюють і надихають. Окрилюють.

Чоловіки, будь ласка, говоріть частіше своїм коханим ці такі прості три слова «Я кохаю тебе». Нехай ваша творчість у цьому плані не має меж! Говоріть їх усно, пишіть. Пишіть на запотілому склі трамвая, у записках на холодильнику, в тих самих смс-ах і в листівках. Не варто бути скупими на слова, адже ми не так вже й багато живемо на цьому світі... Чути, що її кохають - це одна з психологічних потреб жінки. Наряду з цим стоїть і потреба в обіймах. Психологи порахували, що для того, аби в сім'ї панував мир і приємна атмосфера, чоловік повинен обіймати свою дружину щонайменше дванадцять разів на день. А Ви, шановний, скільки разів це робите?

Світлана Ярошенко. «CREDO», 30 квітня 2009 року
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: ЛАБОРАТОРІЯ ЩАСТЯ

Повідомлення mari » 30 квітня 2011, 11:11

№41. Повір в себе!Подумай про те, що робить тебе кращою.
З.Фройд стверджував що в план створення світу не входить завдання зробити людину щасливою.
Тому треба внести цей пункт в свій життєвий сценарій! Кинути собі виклик!
Зрозуіти що вартуєш кращого! І то не біда, якщо зараз тобі захотілось плакати, погано- коли не хочеться сміятись.

ТИ УСЕ ЗМОЖЕШ
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: ЛАБОРАТОРІЯ ЩАСТЯ

Повідомлення mari » 08 травня 2011, 00:47

№42. Під попу яка лежить- долар не пролізе

Як не зарити свій талант у землю?

Відповідь може видатися банальною, але її істинність підтверджують досліди. Потрібно вчитися! Візьмемо, для прикладу, Біла Гейтса. Історія про те, як він кинув університет, так і не отримавши диплома, відома багатьом. І часто надихає молодих людей нехтувати навчанням, тому що «мільярдером можна стати і без цього».
Але насправді це не так. В школі Гейтс був найкращим на уроках математики, а в 13 років захопився програмуванням. Батьки підтримали захоплення сина і в сьомому класі віддали його на навчання до приватної школи, де він заснував комп'ютерний клуб. Через деякий час він почав підробляти програмістом в компанії, якою керувала мама одного із учнів – і в обчислювальному центрі місцевого університету. Накопивши знань Білл вирішив піти своїм шляхом, розроблючи нову технологію.
При більш детальному вивченні біографія Біла Гейтса вже не є аргументом на користь тези: «Знання не потрібні, потрібні лише пробивні якості і підприємливість», а підтверджує іншу думку: «Потрібно як раніше розкрити свій талант і працювати над ним, щоб досягти успіху».

Американський журналіст Малкольм Гладуел в своєму бестселері «Генії і аутсайдери. Чому одним все, а іншим нічого?», звернув увагу на те, що на людей, які досягли успіху в науці чи творчості поширюється правило «10 000 годин».

Це правило відноситься до роботи шведського психолога Еріксона. В 1990-х роках він тестував молодих скрипалів, в результаті він розділив їх на три групи: майбутні зірки (їх чекала видатна кар'єра), музиканти, які будуть виступати в симфонічному оркестрі, і ті, чиї амбіції обмежаться викладанням музики.
Що ж стало критерієм успіху? Невже тільки талант? Виявилось, що долю молодих людей визначила праця. Найкращі до двадцяти років встигли провести зі скрипкою в руках більше 10 000 годин, накопичивши величезний досвід, в тому віці коли більшість тільки починає вибирати чим зайнятися у житті. У своїй книзі Гладуел показав, що правило «10 000 годин» поширюється на всі види творчості. Без системної наполегливої праці нічого не досягти.

Отже, щоб досягти успіху не обов'язково бути генієм, потрібно бути особистістю, яка знає чого хоче і готова працювати заради мети.

Не можна давати собі поблажки, в той час як інші можуть лежати на дивані, дивитися телевізор. Ні! Тільки праця. Кожен день, кожен тиждень, кожен рік. Лише сувора самодисципліна дозволить дійти до поставлених цілей.

Джерело: teenbloog.org.ua
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: ЛАБОРАТОРІЯ ЩАСТЯ

Повідомлення mari » 23 червня 2011, 22:30

Уривок з книжки "П'ять мов любові " Гері Чепмена:

Питальник про п'ять мов любові

Слова підтримки, якісний час, подарунки, вчинки служіння, фізичний доторк — які з них є вашою основною мовою любови? Можливо ви вже знаєте, а можливо — не маєте ані найменшої уяви, яка саме. "Питальник про п'ять мов любові" дозволить вам дізнатися напевне.

Питальник складається з тридцяти пар тверджень. Прочитайте кожну пару і виберіть одне з тверджень, яке краще підходить до ваших вподобань. Тоді в правій колонці обведіть відповідну літеру. У деяких випадках вам хотілося б вибрати обидва варіанти, але мусите спинитися на одному задля точности результатів.

У питальнику ви побачите такі слова як "близька людина" або "ті, кого ми любимо". Коли ми думаємо про любов і мови любові, нам тут же спадають на думку романтичні стосунки. Проте ми виражаємо любов у різних контекстах і стосунках. Працюючи з питальником, думайте про вашого подруга чи іншу дуже близьку людину.
Заповнюйте питальник, коли не втомлені та не поспішаєте. Обравши свої варіанти, поверніться на початок і порахуйте, скільки разів ви обвели кожну літеру. Викладіть результати наприкінці питальника, а тоді прочитайте "Тлумачення і використання вашого рахунку"

1. (А) Мені подобається отримувати записки з похвалою
(Д) Мені подобається, коли мене обіймають

2. (Б) Я люблю бути на самоті з близькою людиною
(Г) Я відчуваю, що мене люблять, коли отримую практичну допомогу

3. (В) Мені подобається отримувати подарунки
(Б) Я люблю зустрічатися з друзями і близькими

4. (Г) Я відчуваю, що мене люблять, коли мені допомагають
(Д) Я відчуваю, що мене люблять, коли мене торкаються

5. (Д) Я відчуваю, що мене люблять, коли людина, яку я люблю чи якою захоплююсь, кладе мені руку на плече
(В) Я відчуваю, що мене люблять, коли отримую дарунок від людини, яку люблю чи якою захоплююсь

6. (Б) Я люблю подорожувати з коханою людиною чи друзями
(Д) Мені подобається триматися за руки з близькими людьми

7. (В) Видимі символи любови (дарунки) дуже важливі для мене
(А) Я відчуваю, що мене люблять, коли мене підтримують

8. (Д) Мені подобається сидіти поруч з людьми, які мені приємні
(А) Мені подобається, коли мені кажуть, що я приваблив(ий/а)

9. (Б) Мені подобається проводити час разом з друзями чи з коханою людиною
(В) Мені подобається отримувати маленькі подарунки від друзів чи коханої людини

10. (А) Слова, які свідчать, що мене приймають, важливі для мене
(Г) Я знаю, що він чи вона мене любить, коли допомагає мені

11. (Б) Я люблю бути з друзями та коханою людиною і роби щось разом
(А) Мені подобається, коли мені говорять гарні слова

12. (Г) Вчинки людини впливають на мене більше, ніж її слова
(Д) Обійми дозволяють мені відчути, що мене цінують

13. (А) Я ціную похвалу і намагаюся уникати критики
(В) Декілька маленьких подарунків важать для мене більше, ніж один великий

14. (Б) Я відчуваю близькість до людини, якщо ми розмовляємо або робимо щось разом
(Д) Я відчуваю більшу близькість до друзів і коханої людини, якщо вони мене часто торкаються

15. (А) Мені приємно, коли люди хвалять мене за досягнення
(Г) Я знаю, що мене люблять, коли задля мене роблять те, що самим не подобається

16. (Д) Я люблю, коли, проходячи повз, друзі чи близькі торкаються мене
(Б) Я люблю, коли люди вислуховують мене і щиро цікавляться моїми думками

17. (Г) Я відчуваю, що мене люблять, коли друзі та близькі допомагають мені в роботі
(В) Мені справді дуже подобаються дарунки від друзів та близьких

18. (А) Мені подобається, коли хвалять мій зовнішній вигляд
(Б) Я відчуваю, що мене люблять, коли хтось витрачає на мене час, намагаючись зрозуміти мої почуття

19. (Д) Я почуваюся спокійно, коли мене торкається близька людина
(Г) Вчинки служіння дають мені відчуття, що мене люблять

20. (Г) Я ціную все те, що роблять для мене близькі люди
(В) Я люблю отримувати дарунки від близьких людей

21. (Б) Мені справді дуже приємно, коли хтось присвячує мені свою неподільну увагу
(Г) Мені справді подобається, коли хтось робить для мене послуги

22. (В) Я відчуваю, що мене люблять, коли хтось дарує мені на день народження подарунок
(А) Я відчуваю, що мене люблять, коли хтось на мій день народження говорить мені гарні слова

23. (В) Я знаю, що людина любить мене, коли вона дарує мені подарунок
(Г) Я відчуваю, що мене люблять, коли мені допомагають у щоденних справах

24. (Б) Я ціную, коли хтось уважно мене слухає, не перебиваючи
(В) Я ціную, коли хтось пам'ятає про особливі дні, даруючи дарунки

25. (Г) Мені подобається усвідомлювати, що близькі люди намагаються допомогти мені у щоденних справах
(Б) Мені подобаються довгі подорожі з близькою людиною

26. (Д) Мені подобається цілувати тих, хто мені близький
(В) Подарунок без особливої нагоди завжди тішить мене

27. (А) Мені подобається, коли мені кажуть, що цінують мене
(Б) Мені подобається, коли людина, з якою ми розмовляємо, дивиться на мене

28. (В) Дарунки від друзів чи коханої людини завжди особливі
(Д) Я добре почуваюся, коли друг чи близька людина торкається мене

29. (Г) Я відчуваю, що мене люблять, коли людина з радістю робить те, про що я її прошу
(А) Я відчуваю, що мене люблять, коли кажуть, як цінують мене

30. (Д) Я потребую, щоби мене торкалися щодень
(А) Я потребую слів підтримки щодень

РАЗОМ

А:___ Б:___ В:___ Г:___ Д:___

А. Слова підтримки Б. Якісний час В. Дарунки
Г. Вчинки служіння Д. Фізичний доторк

Тлумачення і використання вашого рахунку

Яка з мов любові отримала найбільшу кількість балів? Це ваша перша мова любові. Якщо кількість балів для двох мов є однакова, ви є "двомовними" і маєте дві мови любові. І якщо у вас є друга мова любові, або та, яка близька за балами до вашої першої мови любові, це означає, що для вас важливі обидва вираження любові. Найвища кількість балів для однієї мови — дванадцять.

Хоча ви набрали більше балів для однієї чи більше мов любові, намагайтеся не пропускати повз увагу инші мови, як неважливі. Ваші друзі чи близькі люди можуть виражати любов у цей спосіб, і вам буде корисно про це дізнатися. Так само, це піде на користь вашим друзям і близьким, якщо вони дізнаються про вашу мову любови і почнуть виражати свою прихильність до вас у спосіб, який ви сприйматимете за любов. Щоразу, як ви або вони говоритимуть мовою любові, одне одного, ви набиратимете емоційних балів. Звісно, ніхто не вестиме рахунку. Наслідок використання мови любові особи — це радше відчуття "ця особа розуміє мене і дбає про мене". З часом ці почуття додаються до сильнішого почуття єднання.

Так само, як визначення і використання любовної мови людини зміцнює стосунки, якщо цього не робити, близька людина може відчувати, що ви її не любите. Коли люди виражають любов у спосіб, який не сприймається як любов, їхні зусилля, хоч і щирі, якоюсь мірою змарновані. Це може розчарувати як того, хто дарує любов, так і того, кому ця любов призначена. Ненавмисне ми могли говорити "іноземною" мовою любові в минулому до людини, яку ми любили. Розуміння концепції мов любові може допомогти вам навчитися ефективно виражати ваші почуття, щоб вони сприймалися і тлумачилися, як ви того бажаєте.

Якщо ви ще цього не зробили, попросіть близьких вам людей відповісти на запитання "Питальника про п'ять мов любові". Тоді обговоріть ваше розуміння мов любові і використайте його для поліпшення ваших стосунків.
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: ЛАБОРАТОРІЯ ЩАСТЯ

Повідомлення mari » 11 липня 2011, 14:37

№44
Зміни своє життя за 21 день. Методика Уїлла Боуена

Все починалося з однієї людини, а зараз однодумців більше 5 мільйонів. Простий священик, Уілл Боуен, вивчаючи людей і їх поведінку, прийшов до висновку, що від того що і як ми говоримо, залежать наші думки, а вони, в свою чергу, впливають на наші емоції і вчинки. Виявляється, ми всі дуже часто скаржимося, критикуємо, пліткуємо. Не вірите? А ви перевірте!

Уїлл Боуен запропонував усім бажаючим змінити своє життя на краще - одягти звичайний браслет фіолетового кольору і протягом наступних 21 днів жити без скарг, критики, пліток і невдоволень. Якщо протягом цих днів людина забував і вимовляв «заборонені» слова, він повинен був переважити браслет з однієї руки на іншу і почати звіт днів заново. Продовжувати до тих пір, поки браслет не протримається на одній руці 21 день поспіль. Ефект такого експерименту перевершує всі очікування!

Люди, які пройшли через цю програму, змінилися до невпізнання. Це не залишалося непоміченим і вже їхні друзі та близькі підключалися до цього експерименту, одягали на себе браслет і незмінно змінювалися в кращу сторону.

Чому ж такий простий метод як життя без скарг такий ефективний?

Важливий сам настрій і налаштування. Вже з моменту пробудження ви знаєте, що вам не можна говорити про негатив, а найкращий спосіб для цього - почати помічати позитив в собі, що оточують вас людях і в світі
Зростає самоконтроль над собою, своїми думками і тим, що ви говорите, а це дуже важливо для будь-якої людини. Зараз ви тільки вчитеся, але з кожним днем ??ви будете ставати кращими.
Під час цього експерименту ви дізнаєтеся дуже багато нового про себе, про своє мислення і спосіб життя

Раджу всім пройти це маленьке випробування навіть тим, хто вважає себе просунутим, духовним, позитивно мислячою людиною. Також раджу прочитати книгу Уїлла Боуена «Світ без скарг».

Все начебто знають про силу позитивного мислення, але скарг на життя і невдоволення чомусь менше не стає.

Давайте навчимося жити усвідомлено і позитивно!
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: ЛАБОРАТОРІЯ ЩАСТЯ

Повідомлення oksana.tesliuk » 12 липня 2011, 11:38

Це як у фільмі "Секрет". Але мабуть таки правда :?
Ще вагітною на фітнесі в Лілі ми говорили про те, як хто хоче народжувати.
А я взяла і бовкнула, що хотіла б народити вдома. Результат ви знаєте :crazy:
oksana.tesliuk Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 895
З нами з: 11 лютого 2011, 23:58
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 804 раз.
Подякували: 1014 раз.
Діти: Андрій 23.11.2003
Микола 19.05.2011

Re: ЛАБОРАТОРІЯ ЩАСТЯ

Повідомлення mari » 30 липня 2011, 10:39

№45.Моя внутрішня дитина! Малюємо
http://www.youtube.com/watch?v=6kgJBpAg ... ture=share
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: ЛАБОРАТОРІЯ ЩАСТЯ

Повідомлення mari » 01 серпня 2011, 19:31

№45 Як протистояти спокусам

Доктор Іцхак Калдерон Адізес
Переклад Вікторії Кучерчук

Професор Дебора МакІнніс, професор і заступник декана з питань досліджень і стратегії Південнокаліфорнійського Університету Marshall School of Business (Лос-Анджелес), провела цікаве дослідження:

Вони з колегою перевіряли, як реагують на спокусу люди за різних обставин. Вони помістили три групи людей в кімнату, в якій знаходився смачний на вигляд шоколадний торт і пристосування, щоб можна було розрізати його і з'їсти.

Першу групу, вміщену в кімнату, попередили, що якщо вони з'їдять торт, то будуть відчувати сором і провину.

Другій сказали думати про ту гордість, яку вони випробують, якщо торт не буде з'їдений.

Третя (контрольна) група, була відправлена ??до кімнати без будь-яких інструкцій.

І ось результати:

Контрольна група з'їла найбільше.

Група, якій сказали про гордість, їла найменше.

МакІнніс прийшла до висновку, що сором і почуття вини у протистоянні спокусам працюють набагато гірше, ніж почуття гордості.

Я вважаю, що знаю, чому. Сором і провина не дають змогу протистояти спокусі. Гордість, з іншого боку, допомагаючи чинити опір.

Цікаво, чи не так?

Все це має відношення і до протидії шкідливих звичок, таких як переїдання, відкладання на потім і просто лінь.

Як ми можемо подолати ці спокуси? Порівнюючи задоволення піддатися спокусі з тими задоволенням і гордістю, які ми випробуємо, не зробивши цього.

Я сподіваюся, що це допоможе.

Джерело: http://www.adizes.com/blog/?p=914
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: ЛАБОРАТОРІЯ ЩАСТЯ

Повідомлення mari » 05 вересня 2011, 17:59

№46

12 ігор, в які грає з нами наш мозок

Наш розум це складний механізм і часто він є нашим найлютішим ворогом, коли справа стосується нашого щастя. Наш розум, яким ми пишаємося і якому довіряємо, обманює нас переконуючи, що те, що правильно - це неправильно, а те, що ми не любимо - ми любимо і т.п. Визнання та розвінчання цих пасток розуму дуже важливо для реалізації нашого права на щастя.

Перевірте цей список, як часто ви буваєте обмануті власним розумом.

Я був би щасливішим, якби мені доводилося менше працювати.

Наш розум часто вдається до цього аргументу, стверджуючи, що ми були б щасливішими, якби не повинні були працювати. Ми уявляємо собі життя повну розваг, і обманюємося, думаючи, що від цього ми б стали щасливішими. Однак, реальність в тому, що неробство часто є головною причиною нудьги і депресії. Ми працьовиті, творчі створення. Ми повинні вирішувати задачі і вдосконалюватися, щоб бути щасливими. Вставай і вклади всю свою душу в щось значуще для себе, і ти побачиш, як піднявся твій градус щастя!

Це не я, це вони.

Наш розум намагається змусити нас повірити в те, що причина нашого нещастя в оточуючих нас людей, наших подружжях, батьках, дитинстві і т.д. Ми готові розкидати звинувачення наліво і направо, як малюк розкидає іграшки в дитячому саду. Звичайно, для «танго потрібні двоє» - ітак як ми звинувачуємо інших, так само, якщо не більше, ми відчуваємо себе винуватими за нещастя інших людей. Ми повинні взяти на себе відповідальність за нашу життєву ситуацію, і зробити все можливе для того, щоб поліпшити її. Той момент, коли ми беремо на себе відповідальність за своє життя, послужить фундаментом нашого справжнього щастя.

Для того, щоб бути щасливим, мені просто потрібно відкрити секрет щастя.

Напевно, все таки немає секретів щастя або успіху. Скільки б не переконували нас книги, автори і наш власний розум, ніяких секретних ключів від дверей Простого людського щастя немає. Ви самі створюєте картину свого бажаного майбутнього, формуєте свою стратегію і потім наполегливо і старанно працюєте над її втіленням. Тут немає коротких шляхів до заповітної мети, немає і секретів. Прийняття цього факту просуне вас набагато далі шляхом щастя чому, що б то не було ще.

Якби у мене було ...

Наш мозок намагається вселити нам, що ми були б щасливішими, якби у нас була правильна робота, правильний будинок, правильна машина або ще що-небудь в цьому роді. Немає нічого поганого в бажанні кращих речей та обставин, але це не робить нас автоматично щасливими. Вони можуть тимчасово піднімати нам настрій, але це все швидко минає. Той, хто хоче міцного щастя, повинен усвідомити, що бочка бажань бездонна, і її ніколи не наповнити доверху.

Я люблю те, що є і не хочу змін.

Дозволяючи собі думати подібним чином, ми створюємо всі передумови для падіння вниз. Життя - це подорож в постійні зміни. Якісь із них ми контролюємо, якісь не можемо. Опір змінам або спроба взяти все під свій контроль приречені на провал. Зміни неминучі. Ви повинні прийняти це і навчитися плисти в безперервному потоці змін. Здатність до адаптації дуже важлива для щастя.

Якщо щось не сталося для мене, то цього ніколи не буде.

Наш розум часто впадає у відчай і піддається розчаруванням за кілька кроків від успіху. Наполегливість дуже важлива для досягнення щастя. Ніколи не дозволяйте своєму розуму обдурити вас і прийняти свою поразку. Ви не знаєте, що принесе вам завтрашній день. Тільки один день - це може бути все, що потрібно для досягнення вашої мрії.

Я просто буду уникати тих речей, які я не люблю робити.

Як правило, це відноситься до складних завдань, коли наш розум намагається переконати нас подібним способом. На жаль, це часто те, що може принести найбільшу нагороду для нас. Які справи ви відклали? Чому? Зволікання і ухилення від виконання важливих справ, ниття, тільки затримують наступ щастя. Атакуйте ці цілі, і ви підкинете потужне паливо у вогонь вашого щастя.

Світ небезпечний і зі мною може статися щось жахливе.

Наш розум каже нам, що є багато речей, що не піддаються нашому контролю. Наприклад, стихійні лиха, злочинність, економічна криза. Страх - потужна емоція, за допомогою якої наш розум намагається контролювати нас. Ми повинні шукати нові факти і довіряти їм, щоб вирватися на свободу і стати щасливими.

Я прийму рішення, коли точно буду знати, що робити.

Чим більше ви думаєте, тим швидше ви заходите в глухий кут. Зважування ризиків, аналіз можливостей і прийняття плану - важливі чинники, але нічого не відбувається до тих пір, поки немає рішення і дій. Ми дуже рідко маємо повну інформацію для прийняття рішень. Стоп сумнівам! Невдача - не кінець світу. Не дозволяйте вашому розуму захопити вас в пастку тотального аналізу всього на світі.

Я знаю, що я не повинен, але ...

Наш розум намагається обдурити нас, заперечуючи наслідки наших шкідливих звичок. Це особливо стосується питань здоров'я. «Я знаю, що не повинна курити, але це допомагає мені схуднути». Або як щодо цього: «Я знаю, що не повинен цього робити, але якщо я не можу насолоджуватися життям, то навіщо взагалі жити». Проблеми зі здоров'ям - безумовно, це виклик вашому щастю. Не дозволяйте вашому розуму зловити вас в пастку самовиправдань і поблажливості до своїх слабкостей.

Мрії збуваються у тих, кому щастить.

Розум розповідає нам казки, про те, що ми іграшки в руках долі. Це призводить до думки, що нічого хорошого в такому житті відбутися не може. Те, що наш розум розцінює як везіння у інших, часто є результатом невидимої тривалої і копіткої роботи. Повірте у свою мрію всім свої серцем, і ви будете здивовані, як часто на цьому шляху вас чекає удача.

Я ніколи не міг.

Наш розум обманює нас, стверджуючи, що ми чогось не можемо. «У мене ніколи це не виходило». «Не в моєму віці». «Не з моїми талантами». Не попадіться на цей трюк. Ваш розум може бути дуже винахідливий і може легко обвести вас навколо пальця, якщо ви йому це дозволили. Ви повні потенціалу, і хоча ваші обставини можуть додати складності до завдання, трохи наполегливості і винахідливості допоможуть все подолати. Якщо ви думаєте, що ви можете - ви маєте рацію, якщо думаєте, що ви не можете - ви маєте рацію теж.

Якщо ви помітили, що ваш розум грає в такі ігри, дивіться тепер крізь його трюки туди, де лежить дорога до вашого реальному щастя!

(Глоток хорошего настроения)
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: ЛАБОРАТОРІЯ ЩАСТЯ

Повідомлення mari » 05 вересня 2011, 18:57

№47

Відкриття навченої безпорадності.
Майже півстоліття тому було експериментально встановлено (Мартіном Селігманом), що безпорадності досить легко навчитися. Людина досить швидко набуває невпевненість у своїх силах.

Безпорадність викликають не самі по собі неприємні події, а неконтрольованість цих подій. Людина стає безпорадною, якщо вона звикає до того, що від її активних дій нічого не залежить, що неприємності відбуваються самі по собі і на їх виникнення впливати ніяк не можна.

Якщо людині постійно говорити: «ти дурний», «у тебе немає здібностей до того-то й того-то», то вона повірить, складе крильця, знайде купу задоволень в байдикуванні, стане професійним невдахою і розслабленою в усіх відношеннях людиною.

Безпорадність впливає і на активність імунної системи людини, на здатність організму протистояти хворобам, а значить - і на довголіття.

Якщо людину зіштовхувати переважно з нерозв'язними завданнями, то у неї настає гальмування моторної активності, послаблюється мотивація до діяльності, втрачається здатність до навчання, з'являються тілесні розлади. Людина виявляється не в змозі впоратися з завданнями, які в інших умовах вирішила би граючись.

Вивчена безпорадність, виникнувши в одній сфері життєдіяльності, переноситься на інші - відбувається відмова від спроб вирішення завдань, які можуть бути вирішені на основі внутрішніх ресурсів. Часто виникають депресії.

У психодіагностиці неодноразово фіксувався феномен подальшого зниження тестових досягнень в тих випадках, коли випробуваному повідомлявся помилковий результат - нижче його реального рівня і нижче рівня його домагань.

Така ж психологія соціальної та економічної безпорадності людей без підтримки влади. Люди шукають знаків уваги від влади, розраховують на її ресурси, вони не готові морально й економічно працювати як партнери влади.

Такі й хвороби навіювання (ятрогенії), коли авторитетний в очах хворого лікар необережним висловлюванням позбавляє пацієнта впевненості в одужанні.

Така з вивченою безпорадністю людина вважає себе самою нещасною на світі. Безпорадність легко входить у хімічну спорідненість зі споживачем. Починається «відхід у хворобу "нещастя"» - коли незрівнянно легше нічого не робити, ніж робити зусилля. Воля поступово атрофується.

Наукою відкриті етапи деградації особистості. На першому - формування «пішака», відчуття своєї повної залежності від інших сил. На другому - створення дефіциту благ, в результаті провідними стають первинні потреби в їжі і виживання. На третьому - виникнення почуття провини, гніву і сорому. На четвертому - збереження «священних основ»: людина забороняє собі навіть замислюватися про основні посили своєї ідеології; картина світу спрощується: складні проблеми спресовуються до коротких, дуже простих, легко запам'ятовуються незмінні формули.

Ті ж явища спостерігаються і в шкільній практиці. Коли учня переконують в його нездатності вирішувати завдання, може серйозно порушитися процес вирішення завдання. Орієнтовані ж на досягнення успіху діти реагували на невдачу в першу чергу роздумами про те, як раціональніше організувати процес вирішення завдання.

Відкриття переваг і благ розумного оптимізму. Що являє собою альтернатива безпорадності, яка якість робить людей більш стійкими до несприятливих подій? Мартін Селигман, той самий психолог, який відкрив феномен вивченої безпорадності, пізніше назве цю якість- оптимізмом.

Саме придбаний в успішній боротьбі з труднощами оптимізм служить причиною того, що тимчасові непереборні труднощі не знижують мотивації до активних дій, точніше - знижують її в меншій мірі, ніж це відбувається у песимістичних персон, більш схильних до формування вивченої безпорадності. На переконання Селигмана, суть оптимізму полягає в особливому способі атрибуції - особливому стилі пояснення причин невдач чи успіхів: оптиміст приписує невдачу випадковому несприятливому збігу обставин, пояснює своєю помилкою, яку можна виправити.

Ступінь впливу оптимізму на особисту, професійну діяльність людей і навіть на життя цілих країн - вельми відчутна.

Оптимізм був відомий споконвіку, але в 90-і роки ХХ століття оптимізм осмислили як оптимальну життєву стратегію.

Виділяються три основних компоненти розумного оптимізму:

1) суб'єктивне відчуття щастя (позитивні емоції - насолода, задоволення життям, відчуття близькості, конструктивні думки про себе і своє майбутнє - оптимізм, впевненість у собі, наповненість енергією, «життєвою силою»);

2) вищі індивідуально-психологічні людські якості (мудрість, любов, духовність, чесність, сміливість, доброта, творчість, почуття реальності, пошуки сенсу, прощення і співчуття, гумор, щедрість, альтруїзм, емпатія і т. д. (можна сказати, що позитивна психологія займається тим, що в історії гуманітарного знання називалося «чеснотами»));

3) позитивні соціальні інститути ( здорова сім'я, вільні засоби масової інформації, здорове середовище на робочому місці, здорові локальні соціальні спільноти).

Людське щастя не є результатом «роботи генів» або «роботи долі» - людина може жити щасливо, використовуючи притаманні їй і свої сильні якості. Тільки зрозумівши і адекватно використовуючи їх, можна дійсно допомогти людині досягти задоволення життям, реалізувати всі можливості, які нам дарує доля, більше зробити в приватному житті (наприклад, для своєї сім'ї), у своїй професійній діяльності, для суспільства (локального співтовариства і людства в цілому). Вищі людські якості становлять також необхідний ресурс для подолання негативних психічних станів (наприклад, депресії).

Як допомогти людині знайти й зберегти в собі життєву силу і волю до майбутнього?

Коли я вчився в сьомому класі, я зізнався нашій математичці, що вважаю себе від природи бездарним взагалі, і в математиці - особливо. «Не поспішайте з узагальненнями», - була відповідь Ельфріди Мойсеївни Абезгауз, одного з найулюбленіших нами педагогів. - «У дев'ятому класі будете вирішувати навіть найважчі завдання».

Їй не можна було не вірити, а віра творить чудеса. Коли на початку десятого класу я на дошці відтворив формулу бінома Ньютона, то отримав від дівчинки з другої парти записку у віршах. Там були слова «В твоїх очах розуму світило, ти дуже милий, милий, милий». Ось що робить успіх в математиці, забезпечений вірою авторитетного вчителя в твої здібності. А ще за десять років мені довелося серйозно займатися теорією ймовірностей і математичної статистикою.

Допоможіть людині повірити, що насправді у неї все тільки починається.

Навчати треба заробленим успіхом, за який необхідно чесно похвалити. Схвалення важко заробленого результату має слідувати якнайшвидше, бажано - негайно по звершенні подвигу.

Вчити треба на вищому доступному рівні труднощів,


Будь ласка, тільки з гумором, тільки без сарказму. І тільки без крайнощів: захвалювання небезпечно, недохваленность згубна.

Заохочення має бути тільки конкретним. Не поспішайте з узагальненнями. Узагальнення так само небезпечні у вихованні, як і в шлюбі. Забудьте слова «ось завжди ти так». Неправда! - Не завжди. Не можна узагальнювати ні доброго, ні поганого. І осуд теж має бути конкретним.

Є ще один дуже важливий аспект проблеми. Пошукова активність успішніше стимулюється завданнями, що не мають однозначного рішення, а не завданнями, відповідь на які повністю зумовлений вихідними умовами. Чим більш «відкрите» завдання, чим ближче воно до творчої і чим далі від однозначної формальної логіки, тим важливіше для її вирішення пошукова активність.

У статті «Позитивна психологія» (Енциклопедія «Кругосвет») Олександр Шапіро справедливо стверджує, що вивчену безпорадність набагато легше попередити, ніж лікувати: батьки повинні забезпечити і показати дитині можливості контролю над зовнішнім середовищем, повинні надавати йому синхронний і різноманітний зворотний зв'язок - різний в відповідь на різні його дії.

У формі простих правил я спробую сформулювати основні принципи поведінки, яка допомагає іншим уникнути безпорадності, свого роду рекомендації щодо її профілактики. Ці принципи вже багаторазово випробувані учасниками тренінгів для батьків і абсолютно безпечні в застосуванні. Зашкодити дитині вони не можуть, хоча, ймовірно, і будуть означати зміну вашого звичного автоматизованого, а тому й самого легкого, способу взаємодії з іншою людиною.

Отже: Правила з профілактики вивченої безпорадності:

(1) Наслідки мають бути. Якщо життя стало одноманітне і нудне, то навіщо ж вона нам таке? Зустріньтеся самі і познайомте партнера з різними сторонами реальності, покажіть йому, що саме він (вона) може жити і по іншому. Надайте можливість іншому самому знайти потрібні йому наслідки. Не тільки навколишнє середовище, але і ви самі створюєте наслідки. Постарайтеся частіше бувати з дитиною, чоловіком, дружиною, співробітниками - самим собою і своєю мовою заповнити дефіцит наслідків.

(2) Наслідки повинні бути різноманітними. У відповідь на різну поведінку ваших співробітників, вашої дитини або чоловіка, ви тепер займаєте себе різним способом. Ви злитеся, якщо він щось зробив неправильно, радієте, якщо вчинки партнера вам приємні, і - ви проявляєте свою радість чи злість, все різноманіття ваших почуттів, намагаючись вказувати точно, з якою саме поведінкою ці почуття пов'язані. Не обмежуйтеся оприлюдненням стягнень, нехай навіть - і різноманітних стягнень. Доповніть «перелік штрафів» «переліком заохочень». Намагайтеся врівноважити баланс хороших і поганих дій балансом хороших і поганих наслідків.

(3) Проміжок часу між поведінкою і наслідками має бути мінімальним. Не зволікайте з реакцією, реагуйте відразу й різноманітно. Особливо це важливо у випадку екстремального поведінки, незвично хорошого або незвично поганого.

(4) Випадкові реакції краще постійних. Дійсно, досить безглуздо виглядають спроби постійно супроводжувати будь-яку поведінку партнера своїми реакціями. Це й не потрібно. Безліч спеціально організованих досліджень показали, що несистематичні і випадкові наслідки краще діють, ніж постійні. Через деякий час ваш партнер сам навчиться бачити наслідки - без вашої допомоги. Допомагайте йому в цьому час від часу. І ваш партнер, дитина, ваші співробітники придбають віру в себе, ініціативу і оптимізм.



К.Прутков.(домашний ребенок)
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Поперед.Далі

Повернутись до Психотерапевт, психолог



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей