Глобальні оголошення!



КАЗКИ і повчальні історії для дорослих-відкрито для записів

Re: КАЗКОТЕРАПІЯ

Повідомлення mari » 10 березня 2010, 23:12

Історія про старий альбом з фотографіями

Чим пахне Новий рік? Немає нічого простішого, ніж відповісти на це питання. А ще немає нічого приємнішого ...

Очистіть мандарин від його тоненької шкірки, пальці злегка забарвляться в оранжевий колір, а повітря наповниться цитрусовим делікатних ароматом; розкрийте свою улюблену шоколадну цукерку і покладіть в рот. Уууу ... Напевно, вона вже ніжно тане. І все це робіть у ошатної ялинки. Разом: хвоя, мандарин і шоколад - ось секретний, але всім знайомий з самого дитинства аромат Нового року! Солодкий, ніжний, теплий ...

У цей вечір Таня залишилася вдома. Це був вечір на дивані, крізь вікно було видно маленьку ялинку, яка все так само весело підморгувала дівчині пустотливими вогниками. Таня закутала в плед і розкрила сімейний альбом. «Як шкода, що мама на чергуванні, - подумала вона. - Куди цікавіше було б з нею пригадати минулі часи. Ну і так добре! »(Останню фразу Таня особливо любила вимовляти, коли в неї були труднощі).

Альбом був дуже великий і старий (напевно, навіть старше Тані). Дівчина перегорнула сторінку. Таня засміялася. На неї дивився булькатий крихітка, переляканим і з нерозуміючим поглядом. На голові у дитини був в'язаний чепчик. Навіть не віриться, що вона сама дивиться на себе. Звичайно, те дівча не підозрювало, в кого перетвориться через стільки років. Але навіть якщо б знала, то їй би не було соромно.

Крихітку на руках тримала молода жінка. Мама ... Кохана, дорога, найкраща! Ти така красива і нітрохи не змінилася. Чомусь Таня заплакала. Їй стало легко й соромно одночасно. Соромно за погану поведінку, а легко, тому що мама все прощає і любить сильніше за всіх на світі. «І чому це розумієш тільки коли дорослішаєш?». «Таня, це риторичне питання. Так було завжди. Напевно, краще не говорити про любов до мами, а показувати її через свої вчинки. І частіше питати себе: «Якщо б мама дізналася, як я вчинила, їй би не було соромно?». Напевно, я дам тільки таку раду. А більшого не знаю ».

Картинки змінювалися, вони дарували Тані спогади. Неймовірно світлі, тому що пов'язані вони були з дитинством. А що може бути чистішим, світлішим і щасливішим дитинства?! Не сперечайтеся, нічого! У середині альбому, де першокласниця з величезним білим бантом і в шкільній формі перлинно посміхалася, Таня заснула. Ніжно і солодко.

Новий рік творить чудеса. Вони трапляються з тими, хто в них вірить. Таня навіть уві сні відчувала себе неймовірно щасливою і захищеною від всіх турбот. «Як же добре бути вдома напередодні Нового року ...», - чи то подумала, чи то промурликала крізь сон вона.

Доброї ночі, Таню.
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: КАЗКОТЕРАПІЯ

Повідомлення mari » 16 квітня 2010, 22:16

Історія, схожа на казку

Вони дійсно були схожі на казкових героїв. Обидва незвичайно красиві: він - високий русявий богатир з добрими очима якогось дивного волошкового кольору. Вона - немов східна діва, темноволоса і чорноока, з чаруючим помахом довгих вій, що обрамляють великі мигдалеподібні очі, струнка і витончена. І зверталися один до одного вони якось по-казковому. Вона кликала чоловіка Єгорушка, а він її - «Лада моя».

Коли вони одружилися, це стало подією для всього двору. Дуже вже яскравою була ця пара. І не тільки зовнішньою красою молоді люди вигідно відрізнялися від всіх сусідів. Вони дуже любили один одного. І любили так красиво і відкрито, що їх почуття здавалося не реальними, а якими-то кіношними або з роману. Вони практично не розлучалися - разом на роботу, з роботи, разом за покупками, разом на прогулянку або в гості, а якщо з якоїсь причини на час розходилися, то, зустрічаючись, просто кидалися в обійми один одного.
Сусіди любили цю нерозлучну пару. Хоча, звичайно, були і ті, хто відверто заздрив чужому щастю.
Не знаю, через заздрість людини, або, дійсно в природі існує закон співвідношення добра і зла, за яким кількість любові має бути порівнянна з розміром трагедій і проблем, але чомусь часто відбувається так, що, якщо якийсь час все складається дуже благополучно, то потім обов'язково трапляється нещастя.
Влада була на восьмому місяці вагітності. Округлі форми зовсім не псували її вишукану красу, навіть навпаки. Вона також граціозно рухалася, тільки більш акуратно і якось дуже плавно, немов несучи в собі крихкий скарб. Величезні очі її були повні очікуванням швидкого дива і нескінченною любов'ю до ще ненародженого малюка.
У той вечір була гарна погода, і Влада вирішила прогулятися, зустріти чоловіка з роботи. Зазвичай вона чекала Єгора на розі вулиці, щоб не переходити дорогу. А цього разу, замислившись, пішла прямо на зупинку автобуса.
Раптовий звук сигнального гудка, різкий виск гальм, удар і відчуття невагомості польоту, що переходить у страшний біль, пронизав усе тіло. І вже потім, як у тумані, що розрізає ефір пронизливим виттям сирени і очі Єгора, у яких таке страждання, від якого біль стає ще сильнішим. Яким світлом горів світлофор? Звідки з'явилася ця машина? - Вона потім багато разів ставила собі ці питання і не могла нічого згадати.
У реанімації лікарі робили все можливе і неможливе.
- На жаль, ми не чарівники. Ми можемо врятувати чи мати, або дитину, - сказав Єгору сивоволосий лікар.
- Влада ... Я не зможу жити без неї, - здавалося, його душа розривається на дві частини.
- Вона вже ніколи не зможе мати дітей.
Єгор прошепотів:
- Будь ласка, врятуйте дружину.
Коли Влада повернулася через три місяці з лікарні додому, пізнати її було нелегко. Вона залишалася дуже привабливою жінкою, але зникло світло, що осявало її зсередини, очі потьмяніли, опустилися плечі. Вона не зустрічала Єгора з роботи, стала менше виходити з дому, а при рідкісних зустрічах з сусідами завжди раніше дуже привітна, тепер із зусиллям посміхалася і намагалася скоріше розпрощатися.
Єгор дуже переживав стан дружини. Він був упевнений, що у неї щось болить. Він тягав Владу по лікарям, вимагав призначення нових курсів лікування, сподівався, що інші, ще не прийняті нею ліки мають допомогти. Але лікарі розводили руками: діагноз був один - депресія, як результат перенесеного шоку від аварії та втрати дитини.
Єгор намагався допомогти коханій як міг. Він оточував її турботою, намагався радувати подарунками, квітами, допомагав у всіх домашніх справах, брав квитки в театри, на концерти. Владі хотілося показати, що вона цінує зусилля Єгора. Вона посміхалася і дякувала Єгора за кожний подарунок і турботу, але посмішка виходила якюсь вимученою, а в словах подяки зовсім не відчувалося душі. Влада категорично відмовлялася ходити на заходи в людні місця, все рідше виходила з дому.

Кудись пішла ніжність їх відносин, будинок, наповнений раніше любов'ю і гармонією, наче спорожнів з відходом з нього ненародженого малюка.
Єгор просто приходив у відчай, бачачи, як Влада віддаляється від нього і потихеньку згасає. Бабусі-сусідки стали радити йому звернутися до бабок, що лікують відговорами. Від безвиході він сходив у пару місць, навіть приніс від них якісь пляшечки з цілющою водою, але допомога вони не принесли. Час минав, але нічого не змінювалося. Коли Єгор заговорив про те, щоб взяти дитину на виховання, Влада відповіла відразу, мабуть вже багато разів обдумавши це питання для себе.
- Я боюся, що не зможу полюбити чужу дитину так сильно, як свого, боюся, що не зможу стати йому справжньою матір'ю. А експериментувати в такому питанні не можна. Це не кошеня, якого можна віддати в інші руки.
Одного разу Єгор повертався з роботи пішки. Він перестав поспішати додому, як раніше, навіть навпаки, намагався відтягнути повернення, виправдовуючись перед самим собою, що став менше рухатися останнім часом. У полі зору потрапила невеличка церква, на яку раніше зовсім не звертав уваги. Єгор вирішив зайти, подумавши, що дуже давно не був у церкві. Він увійшов і засоромився того, що не пам'ятає слів жодної молитви. Засоромлено потоптався, не знаючи як бути далі, готовий вже розвернутися і піти. Помітивши розгубленість молодої людини, батюшка, який проходив повз, звернувся до нього. Вони розговорилися, і Єгор, непомітно для себе, розповів про все, що каменем лежало у нього на душі. Розповів про кохання всього свого життя, про аварію, про жорстокий вибір, перед яким його поставили лікарі, про Владу, що не виходить з депресії вже два роки.
- Може мені потрібно помолитися? Цього я ще не робив, - сумно сказав Єгор.
Батюшка помовчав, а потім відповів:
- Знаєш, слова без віри, це просто слова. Головне, щоб ти твердо знав, що хвороба пройде, щоб вірив, що любов повернеться у ваш будинок. Вір: в Бога, в диво, але тільки віра, і сила, яка приходить з нею, здатна допомогти тоді, коли здається, що допомоги чекати вже немає звідки.
Коли Єгор вийшов з церкви, йому здалося, що на вулиці стало світліше.
Навіть Влада, яка мало реагувала на зовнішній світ, занурившись глибоко у свій біль, зауважила, що чоловік змінився. І, хоча час минав, а нічого нового не відбувалося в їхній сім'ї, світло, загорівшись у Єгора в очах, не згасало, а богатирські плечі розпрямилися. Він повеселішав, став активнішим на роботі, із задоволенням брав участь у якихось громадських заходах та акціях.

Якось під Новий рік, його попросили побути дідом Морозом на святі у малят у дитячому будинку, над яким шефствувало їхнє підприємство. Було одночасно і важко і легко серед великої кількості маленьких чортенят, що плавали навколо нього, смикали за приклеєну бороду, небажаючих розповідати віршики, і пожадливло чекаючих подарунків.
Коли ранок вже практично завершився, і вихователі стали відводити свої групи в кімнати, до Єгора підійшов хлопчик Мітя, і тихенько зашепотів на вухо:
- Дідусь Мороз, я знаю, ти все можеш. Поміняй мені подарунок на іншій.
- Тобі не подобається зайчик?
- Подобається. Дуже. Але, будь ласка, зроби так, щоб у мене були мама і тато, - і простягнув Єгору свого пухнастого зайця.
У Єгора защеміло серце. Він підхопив малюка на руки, заглянув в обличчя, і раптом у нього перехопило подих. На нього дивилися двоє величезних мигдалеподібних очка, з довжелезними віями, але колір очей був дивовижний - волошковий. Він зрозумів для себе все відразу. Опустивши дитину на підлогу, Єгор сказав:
- Добре, малюк, нехай буде так, як ти просиш. Чекай, і скоро твоє побажання збудеться.
Прийшовши додому, Єгор підійшов до Влади і сказав:
- Ти повинна піти зі мною. Прошу тебе, зроби це для мене.
У його словах було стільки сили і переконаності, що Влада, знизавши плечима, погодилася.
Малюк, побачивши незнайомих чоловіка та жінку, що прийшли до нього, зовсім не здивувався. Він радісно підійшов до Єгора і Влади і посміхнувся, прошепотів кудись убік:
«Спасибі, дідусь».
Влада заціпеніла і спочатку навіть злегка відсахнулась. Але, чим довше вона дивилася на маля, тим більше емоцій стало з'являтися на її обличчі. Здавалося, що вона ніби щось згадує і дізнається. Вона нахилилася до хлопчика і, заглянувши в дивовижні очі, раптом підхопила його на руки, пригорнула до себе і сказала:
- Це ж наш малюк. Маленький, як же довго я тебе чекала, - і з очей її заструїлися сльози. Сльози щастя.


Тетяна
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: КАЗКОТЕРАПІЯ

Повідомлення mari » 17 квітня 2010, 21:29

Розмова з Богом

Уві сні я бачив Бога.
- Проходь - сказав Бог - ти хочеш запитати мене про щось?
- Так, якщо у тебе є для мене час - відповів я.
- Мій час - вічність, а її мені вистачить на все - посміхнувшись сказав Бог - так про що ти хотів мене спитати?
- Що тебе найбільше дивує в людях?
І Бог відповів:
- Людям нудно бути дітьми і вони поспішають подорослішати, але подорослішавши, вони знову хочуть стати дітьми. Люди втрачають здоров'я заробляючи гроші, а пізніше втрачають гроші відновлюючи здоров'я. Вони думають без зупинки. Від хвилювання за майбутнє, вони забувають про сьогодення і тому не живуть ні в сьогоденні, ні в майбутньому. Вони живуть так, ніби ніколи не помруть, а вмирають ніби не жили.

Бог взяв мої руки у свої долоні і так ми просиділи деякий час, порушивши тишу, я запитав:
- Як батько, чого б ти хотів навчити людей?
- Я б хотів навчити їх - посміхаючись відповів Бог - що, то що нам дороге не належить нам, це люди яких ми любимо. Навчити не порівнювати себе з іншими. Навчити, що багатий не той, хто багато має, а той, кому менше за все треба. Навчити, що вистачить хвилини, що б образити кохану людину, але будуть потрібні роки, щоб залікувати рану нанесену цієї образою. Навчити прощати. Навчити розуміти, що є люди, які дуже люблять їх, але не знають як відкрити свої почуття. Навчити, що за гроші можна купити все, окрім радості. Навчити, що двоє дивлячись на одне і теж, можуть бачити різне. Навчити, що справжній друг, це той хто добре вас знає і не дивлячись ні на що продовжує любити. Навчити, що не завжди вистачає отримати прощення, дуже важливо пробачити самого себе.

Довго я пробув там насолоджуючись цим, потім подякував Богу за час присвячене мені, за все що він зробив для мене і моєї сім'ї і він відповів:
- Благословенний входящий, я завжди тут, все що тобі треба - це запитати і я відповім.
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: КАЗКИ і повчальні історії для дорослих

Повідомлення mari » 05 травня 2010, 12:31

Давайте вчитися у чистих сердець
Напередодні травневих свят, ввечері, йдучи пішки і підійшовши до перехрестя, я побачив на проїжджій частині «другорядної», праворуч від пішохідного переходу дитину років п'яти. На дорозі валялися осколки від розбитої пивної пляшки; на моїх очах по них проїхала ще легкова автомашина, і я підозрюю, що водій при цьому, послав недобре слово на адресу тих, що розбили, що в підсумку додало ще і ментального бруду на планеті.
Так от, цей хлопчик - збирав осколки і відносив їх у купку на газоні.
Інший дорослий на моєму місці можливо б і вилаяв дитину (я часто спостерігав такі приклади) - переживаючи за те, що той може забруднитися, поранитися, або навіть потрапити під машину!

Причому, як помічаю - лаючись, дорослі «змальовують» небажану ситуацію в позитивному тоні, наче так реально і має статися; що відповідно як би «програмує» дитину на лихо.

Я ж підійшовши до хлопчика не став і хвалити його (що теж важливо); сказав тільки, що він робить добру справу, і запропонував йому бути обачним - звертати увагу на рухомий транспорт. Сам же я, перейшовши дорогу, ще деякий час спостерігав за ситуацією.

За прикладом свого знайомого, я знаю що такий порив може швидко згаснути: його підростаючий син побачивши у дворі розкидані поліетиленові пляшки, захотів зібрати їх. Вони разом з батьком закинули їх у сміттєвий ящик, але наступного дня дитина виявила колишню «картину». На цей раз, він висловив припущення, що займатися очищенням території марно - накидають знову! На це у батька не знайшлося мудрих слів ...

... Мені ж хочеться вірити, що зустрівся мені такий хлопчина, що так швидко «не здасться» - я бачив рішучість у його очах!
Ю.
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: КАЗКИ і повчальні історії для дорослих

Повідомлення mari » 10 травня 2010, 12:03

...Парадоксом нашого часу є те, що ми маємо високі будівлі, але низьку терпимість, широкі магістралі, але вузькі погляди.

Витрачаємо більше, але маємо менше, купуємо більше, але радіємо менше.

Маємо великі будинки, але менші сім'ї, найкращі зручності, але менше часу.

Маємо кращу освіту, але менше розуму, кращі знання, але гірше оцінюємо ситуацію, маємо більше експертів, але і більше проблем, кращу медицину, але гірше здоров'я.

П'ємо занадто багато, куримо дуже багато, витрачаємо занадто безвідповідально, сміємося занадто мало, їздимо дуже швидко, гніваємось занадто легко, спати лягаємо занадто пізно, прокидаємося занадто втомленими, читаємо занадто мало, занадто багато дивимося телебачення і молимося надто рідко.

Збільшили свої домагання, але скоротили цінності.

Говоримо занадто багато, любимо занадто рідко і ненавидимо надто часто.

Знаємо, як вижити, але не знаємо, як жити.

Додаємо року до людського життя, але не додаємо життя до років.

Досягли Місяця й повернулися, але насилу переходимо вулицю і знайомимося з новим сусідом.

Підкорює космічні простори, але не душевні. Очищаємо повітря, але забруднюємо душу.

Підпорядкували собі атом, але не свої забобони. Пишемо більше, але дізнаємося менше.

Плануємо більше, але добиваємося меншого. Навчилися поспішати, але не чекати.

Створюємо нові комп'ютери, які зберігають більше інформації, ніж раніше, але спілкуємося все менше.

Це час швидкого харчування та поганого травлення, великих людей і дрібних душ, швидкого прибутку і важких взаємин.

Час зростання сімейних доходів і зростання кількості розлучень, красивих будинків і зруйнованих домашніх вогнищ.

Час коротких відстаней, одноразових підгузників, разової моралі, зв'язків на одну ніч; зайвої ваги і таблеток, які роблять все: збуджують нас, заспокоюють нас, вбивають нас ...

Запам'ятайте, приділяйте більше часу тим, кого любите, тому що вони з вами не назавжди.

Запам'ятайте, скажіть добрі слова тим, хто дивиться на вас знизу вгору з захопленням, тому що це маленька істота скоро виросте і його вже не буде поруч з вами.

Запам'ятайте і гаряче притисніть близьку людину до себе, тому що це єдиний скарб, який можете віддати від серця, і воно не вартує ні копійки.

Запам'ятайте і тримайтеся за руки й цінуйте моменти, коли ви разом.

Знайдіть час для кохання, знайдіть час для спілкування і знайдіть час для можливості поділитися всім, що маєте сказати.

Тому що життя вимірюється не числом вдихів-видихів, а моментами, коли захоплює дух!


Джорж Гарлін
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: КАЗКИ і повчальні історії для дорослих

Повідомлення mari » 10 травня 2010, 12:22

Крамниця почуттів

- Здрастуйте! - Привітався Молодий Чоловік, ввійшовши всередину магазину, про який недавно прочитав в рекламі.

- Здрастуйте! - Привітно відповіла йому вже немолода Продавщиця.

- Скажіть будь-ласка, а чи є у вас романтика? Мені потрібно приблизно 2-3кг.

- Романтика? - Продавчиня здивувалася. - Ні, такого товару у нас вже давно немає. Ви напевно про нас в Інтернеті прочитали, так?

- Так, - кивнув Молодий Чоловік. - Але там було написано, що у вас повинна бути Романтика.

- Це тільки в online-магазині, - погодилася Продавщиця. - У нас цей товар рідко користувався попитом. Зазвичай ті, кому вона потрібна, замовляють її по Інтернету, це і анонімно і по місту з нею йти не треба.

- Хіба люди соромляться того, що хочуть Романтики?

- Не знаю. Дівчата ще не так цього соромляться, а ось Чоловіки ...

- Дивно .. - Задумався Молодий Чоловік.

- А Bи, напевно, Студент Гуманітарних Наук, Письменник або Поет? - Продавщиця уважно розглядала Молодого Чоловіка.

- Ні. Я Простий Молодий Чоловік. - Скажіть, а що ви мені можете запропонувати замість Романтики?

- Так-так, подивимося, - Продавщиця стала оглядати полиці. - Є, наприклад, Натхнення. Так як воно швидко вивітрюється, то краще його відкритим не тримати, а використовувати все відразу.

- Так, мабуть, не відмовлюся. - Погодився Молодий Чоловік. - Скажіть, а який товар користується у вас зараз найвищим попитом?

- А попитом у нас користуються такі товари, як Гумор, Гордість, Марнославство, Цинізм, Скепсис, Іронія, Віра ...

- А як же Любов?

- О, Любов у всі часи неймовірно популярна і завжди користується великим попитом.

- І скільки ж вона коштує?

- Дуже-дуже дорого. Любов - це сильне світле почуття, сильно концентрована, і продається грамами. Взагалі-то в більшості вона є ще з народження, але люди її не цінують, і марнують її, так і не пізнавши всієї її принади. А у деяких людей вона залишається, вона у них росте і збільшується, і тоді люди можуть дарувати один одному Любов. Ось вам, Молодий Чоловіче, вам коли-небудь дарували Любов? -Продавщиця мрійливо закотила очі, мабуть, згадуючи свою молодість. - Це так чудово, коли дарують Любов. Відразу відчуваєш себе всесильним і щасливим, Любов наповнює тебе всього, це так чарівно!

- Напевно я ще надто молодий. Мені ще ніхто ніколи не дарував Любов і я теж нікому її не дарував. Після ваших слів мені здається, що я так іще і не пізнав цього почуття, хоча кілька хвилин тому думав зовсім інакше.

- Все у вас попереду ... Головне не розтратити її завчасно.

- І що ж, багато хто у вас купує Любов? - Продовжував розпитувати Молодий Чоловік.

- Та як сказати. Адже я вже сказала, що вона продається грамами і коштує дуже дорого. Ось наша промисловість і придумала, щоб кожен міг собі дозволити любов, продавати її зі всякими добавками. А добавки мало того, що дуже негативні, вони часто і поганої якості. За те вартує такий "економний" пакет набагато дешевше і розкуповується частіше.

- Які ж це там шкідливі добавки? - Посміхнувся Молодий Чоловік.

- Так самі шкідливі. Любов і Ненависть, Любов і Ревнощі, Любов і Презирство, і т.п. Такі добавки самі по собі не продаються, Слава Богу, на них окремо ще немає покупців. А так як це теж природний товар, він теж повинен бути поширений серед людей. Багато хто на цю уцінку клюють. Молоді джигіти, наприклад, вибирають саму нестрашну на їх погляд добавку - Ревнощі. Ну, а потім вбивають на цьому грунті своїх дружин і наречених.

- Але ж це не їхня провина. Адже якщо чисту консистенцію не можеш дозволити собі купити, доводиться вибирати, так би мовити, з нижчого сорту.

- Ні, Молодий Чоловіче, я ж вам мало не забула сказати найважливіше. Любов не обов'язково купувати, її можна виростити в собі. Я вже говорила, що вона є у більшості вже з народження, і що багато її марнують на просто так. Але, як кажуть, земля пам'ятає, що виростила. Так само і в нас всередині завжди залишається те малесеньке зернятко Кохання, яке, якщо за ним доглядати, поливати, і вбивати бур'яни, може вирости до великої сильної красивої квітки. Просто не всі люди в це вірять, у багатьох немає на це достатньо Терпіння або Надії. Отже, Молодий Чоловіче, ви зважилися на що-небудь?

- Так, звичайно, - посміхнувся він у відповідь. - Мені, будь ласка, 2кг Натхнення і по кілограму Терпіння, Віри і Надії для удобрення мого насіння Любові. Дуже вам вдячний. До побачення!

Божена Кайзер
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: КАЗКИ і повчальні історії для дорослих

Повідомлення mari » 10 травня 2010, 12:26

ДУАЛЬНІСТЬ

Якщо ви уважно вдиветеся в навколишній світ, то помітите, що все в цьому світі має свою протилежність. Людина, як правило, не помічає протилежностей і не об'єднує їх у собі, - що є нашим кінцевим завданням, - але застрягає в одній з них, фіксуючись на своїх почуттях і думках типу "погано або добре", "виграш чи програш" і т . п. У зв'язку з цим я хотіла б навести одну старовинну китайську притчу.

В одного селянина був син. У нього був горб (оцінка "погано"). У інших сімей теж були сини. Всі вони росли нормальними, здоровими дітьми ("добре"). Прийшла війна, всіх молодих і здорових чоловіків почали забирати в армію. У всіх сім'ях панувало горе ("погано"), а у цього селянина в сім'ї панувало щастя ("добре"). Якось його син пішов пасти коні, і один з коней загубився ("погано"). Він пішов шукати його і знайшов ще п'ять коней, які не належали нікому ("добре"). Почав об'їжджати одного з них, впав і зламав ногу ("погано ")... І так можна продовжувати нескінченно.

Мораль цієї байки така, що це ми своїм логічним розумом приписуємо подіям ту чи іншу оцінку і прив'язуємося або, якщо хочете, зациклюємося на ній. Насправді ж, будь-яка подія, що трапляється з нами в житті, має дві сторони. Але ми не бачимо цього, вважаючи за краще вибирати і жорстко дотримуватись однієї з оцінок, в залежності від складу нашого розуму. На мій погляд, саме така властивість розуму і приводить до того болю і страждань, яких з надлишком вистачає нам у житті. Висновок: позбавляйтеся від однобокого погляду, намагайтеся побачити інші сторони, приймайте речі або людей такими, якими вони є.

Але повернемося до нашої основної теми. Висновки дитини про цей світ носять дуальний характер, вони дуже конкретні, недвозначні і по більшій частині негативні, оскільки дитина в свої роки практично беззахисна і не в силах протистояти тиску світу дорослих. ЇЇ часто принижують, пригнічують її ініціативу, контролюють її дії. Не важко уявити собі, які формують переконання в собі діти про цей світ. Саме ці сформовані в дитинстві з допомогою дуального мислення переконання визначають наше життя вже як дорослих людей. Іншими словами, будучи дорослими, ми у своїх висновках і вчинках спираємося на свій дитячий досвід, який лежить у підсвідомості. Тільки піддаючи сумніву шаблони дуального мислення, можна вивільнити блок з цього рівня.
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: КАЗКИ і повчальні історії для дорослих

Повідомлення mari » 13 травня 2010, 00:11

Коли любов поманить вас - йдіть за нею ...

Тоді, просила Ал-Мітра:

- Розкажи нам про любов ...

І він підняв голову і подивився на людей, і мовчання зійшло на них.
І гучним голосом він вимовив:

- Коли любов поманить вас - йдіть за нею. Хоча шляхи її важкі й круті.

І коли її крила обіймуть вас - не противитись їй. Хоча меч, cхований в її оперінні, може пронизати вас.

І коли вона говорить з вами - вірте їй. Хоча її голос може зруйнувати ваші мрії, як північний вітер перетворює на пустелю сади.

Тому що хоча любов і вдягає корону на вашу голову, але вона і розпинає вас на хресті. Адже вона не тільки для вашого зростання, але й для підрізання гілок, аби надати форму вашому дереву.

Адже вона не тільки піднімається до найвищого в вас і пестить ніжні гілки, що тремтять на сонці, але й опускається до самих ваших коренів та їх стрясає в обіймах з землею.

Як листя кукурудзяного качана обіймають початок - вона притискає вас до себе. І як б'ють початок, так і вона б'є вас, роблячи вільним від одежі, залишаючи лише зерна.

І як зерна, вона просіює вас, звільняючи від лушпиння.

І як чисті зерна качана, вона товче вас до білого борошна.

І як борошно з водою вона місить вас, перетворюючи на м'яке тісто.

І тоді лише ставить вас у свій священний вогонь, щоб ви могли стати священним хлібом на священній трапезі Бога.

Все це зробить з вами любов, щоб ви могли дізнатися таємницю свого серця і в цьому знанні стати часткою самого серця Господа.

Але, тільки злякавшись, ви шукатимете лише спокою любові й насолод любові.

Тоді краще для вас відразу закрити свою наготу і піти з молотильного току любові.

Піти у світ лихоліття, де ви будете сміятися, але не всім своїм сміхом, і плакати, але не всіма своїми слізьми.

Любов не дає нічого, окрім самої себе, і не бере нічого, крім самої себе.

Тому любов не володіє нічим, але і нею не можна володіти.

Адже любові досить тільки любові.

Коли ви любите, ви не повинні говорити «Бог знаходиться в моєму серці», а скоріше «я знаходжуся в серці Бога».

І не думайте, що ви можете направляти любов в її течії, бо любов, якщо вона знайде вас гідним, сама направить вас.

У любові є одне! лише намір - здійснити себе.

Тому, якщо ви любите, хай у вашої любові буде таке ж, намірення.

Розтанути і стати як швидкий струмок, що співає свою мелодію ночі.

Пізнати біль надмірної ніжності.

Бути пораненим власним розумінням любові.

І кровоточити охоче і з радістю.

Прокидатися на світанку з окриленим серцем і дякувати за ще один день любові.

Відпочивати в полуденну годину, роздумуючи про любовний захваті.

Повертатися додому увечері з радістю.

І засинати з молитвою за свою кохану в серці і з піснею подяки на вустах.

Халіл Джербан - Пророк
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: КАЗКИ і повчальні історії для дорослих

Повідомлення mari » 17 травня 2010, 10:42

Притча про сприйняття того, що відбувається!

Старець і кінь

Жив-був на селі старий чоловік. Він був дуже бідний, але навіть королі заздрили йому, бо у нього був прекрасний білий кінь. Йому пропонували за коня шалені гроші, але старий говорив: "Цей кінь для мене не кінь, а особистість. Як можна продати особистість, друга?"

Чоловік він був бідний, але ніколи не погоджувався продати коня. Одного ранку він не побачив коня в стійлі. Зібралося вся село і всі засудили старого:

"Ти - дурний старий, - казали йому. - Ми знали, що коли-небудь коня вкрадуть. Краще б ти його продав. Що за невезіння!"

Старий сказав: "Я не знаю всієї історії. Я не знаю, пішов він чи його відвели. Є факт, все інше - судження. Є це невезінням або благословенням, я не знаю, тому що все це тільки частина. Хто знає, що піде за цим? "

Люди засміялись. Вони завжди знали, що він трохи ненормальний. Але через п'ятнадцять днів кінь несподівано повернувся, мало того, він привів із собою чотирьох лошат.

Люди знову зібралися і сказали: "Ти був правий, старий, це не було невдачею, це - благо".

І знову старий сказав: "Я не знаю всієї історії. Знаю тільки, що коня не було, потім він повернувся. Хто знає, благословення це чи ні? Ви прочитали єдине слово в реченні - як ви можете судити про цілу книгу?"

Але люди все одно вирішили, що він не правий, адже коней стало більше! У старого був єдиний син. Він почав об'їжджати лошат і за тиждень впав і зламав ногу.

Люди сказали: "Ось яке невезіння! Твій єдиний син втратив можливість ходити, але ж він був тобі єдиною підтримкою! Вже краще б ти тоді продав коня, були б хоч гроші".

І в який раз старий відповів їм: "Ви одержимі судженнями, не заходьте так далеко. Я тільки знаю, що син упав і зламав ногу. Ніхто не знає, невезіння це чи благословення".

Так сталося, що через кілька тижнів у країні розгорілася війна, і всю молодь забрали в армію. Тільки син старого залишився, тому що був покалічений. Всі жителі плакали, тому що битви були програні і більшість молоді загинуло.

Люди прийшли до старого і сказали йому: "Ти був правий, це виявилося благом. Хай, твій син і покалічений, але він з тобою, наші ж сини пішли назавжди".

І знову старий сказав: "Ви продовжуєте судити. Я не знаю всієї історії, і ніхто не знає. Судження означає застиглий стан розуму. Не судіть, інакше ви ніколи не станете єдині з цілим."

Насправді подорож ніколи не закінчується. Одна частина закінчується, зате інша починається, одні двері закриваються, інші - відкриваються. Ви досягаєте вершини, але з'являється інша, більш висока. Життя є нескінченна подорож!
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: КАЗКИ і повчальні історії для дорослих

Повідомлення mari » 19 травня 2010, 22:59

Надихаючий приклад


- Отже, ти вважаєш мене хороброю? - Запитала вона мене одного разу.

- О, так, ще б пак!

- Можливо, так воно і є, але тільки тому, що перед моїми очима були надихаючі приклади. Я хочу розповісти тобі про один з них. Багато років тому, коли я працювала добровольцем в Стенфордському госпіталі, я познайомилася з однією маленькою дівчинкою на ім'я Лайза, яка страждала від рідкісного важкого захворювання. Єдина її надія на одужання полягала в переливанні крові, а донором повинен був стати її власний п'ятирічний братик, котрий якимось дивом переніс ту ж хвороба і в його організмі виробилися антитіла, необхідні для опору недузі. Лікар пояснив хлопчику стан справ і запитав у нього, чи готовий він віддати сестрі свою кров. Я бачила, що він вагався лише одну мить, перш ніж відповісти:

- Так, звичайно, якщо це може врятувати Лайзу.

Поки йшло переливання крові, він лежав на кушетці поруч із сестрою і посміхався, як і всі ми, спостерігаючи за тим, як на щоках дівчинки знову з'явиться рум'янець. Потім його обличчя зблідло, посмішка померкла. Він підняв очі на лікаря і тремтячим голосом запитав:

- Я помру прямо зараз, так?

Будучи ще зовсім маленьким, хлопчик невірно зрозумів слова лікаря і вирішив, що йому доведеться віддати сестрі всю свою кров.

- Так що, - продовжувала вона, - якщо я і хоробра, то лише тому, що переді мною були надихаючі приклади.


Ден Мідлман
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Поперед.Далі

Повернутись до Психотерапевт, психолог



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість