Глобальні оголошення!



Млинці (налисники), оладки

Модератор: irinka

Млинці (налисники), оладки

Повідомлення TattyMummy » 26 жовтня 2010, 15:32

насмажила сьогодні оладок з яблуками по знайденому в неті рецепті, ну і смачнючі вийшли. ммм.....
вчора їх також робила але одну порцію, то вистачило рівно на 15 хв :) (готувала довше, ніж мої хлопці їли)
пишу рецептик - може ще комусь приглянеться

1 ст. buttermilk (кисляку або кефіру)
1 яйце
2 ст. л. розтопленого масла
1 ч.л. ваніліну
1 ст. борошна
2 ст.л. цукру
1/4 ч.л. солі
1/2 ч.л. соди
1 ч.л. розпушувача

Змішати кефір з яйцем, маслом і ваніллю.
Окремо просіяти борошно з сіллю, содою і розпушувачем.
Тепер найголовніше: влити рідку суміш в борошняну, і перемішати це разом, не вимішуючи, тобто тісто має виглядати "потворними грудочками", які при розчиненні зникнуть. Обов'язково дати постояти 15-20 хв. Якщо тісто вимішати до однорідної маси, то оладки будуть плоскими і "гумовими".
Настояне тісто викладати ложкою на розігріту і злегка змащену маслом сковороду, з антипригарною поверхнею.
В оладки можна додавати нарізані кубиками яблука або ягоди.
Зображення
Зображення
TattyMummy Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 956
З нами з: 09 лютого 2010, 22:33
Нагороди: 3
Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 828 раз.
Подякували: 776 раз.
Діти: Двоє синочків і заюся доця

Млинці (налисники), оладки

Повідомлення Olenka » 05 листопада 2010, 02:56

А за яким рецептом ви готуєте млинці? Чи все на око?
Маю цілу книжку про то, але все одно щось треба додавати-міняти "на око".
Яку хто начинку дає? Чи хтось їсть взагалі без начинки? Солодкі? Солоні? Поділіться своїми улюбленими рецептами!!

Моя мама робила просто млинці, які посипала цукром і звертала "трикутничком". А млинці з начинкою я перший раз побачила років в 18 8-)

Сьогодні смажила їх на спеціальній сковорідці для млинців - купили, типу, в честь річниці одруження. Дівчата!! Це суцільне задоволення на ній смажити!!! А особливий кайф перевертати їх, підкидаючи в повітря!! :D :yahoo:
Olenka Офлайн


Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 440
З нами з: 12 жовтня 2009, 18:53
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 199 раз.
Подякували: 510 раз.
Діти: Сонячний хлопчик Назарчик

Re: Млинці (налисники), оладьї

Повідомлення lore1ei » 05 листопада 2010, 10:30

Все роблю на око, часто замість яєць додаю банан.
В млинці входить мука, молоко, яйця або банани, цукор, сіль. Соди не добавляю, не люблю запах.
Часом додаю у тісто какао, а начинку роблю кокосову(кокосова стружка пропарюється в молоці і додається цукор), банани з шоколадом і вершками.
Зараз в нас користується популярністю начинка з творогу,чорносливу і горіхів.
Часом терті яблука з корицею.
lore1ei Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1384
З нами з: 04 січня 2010, 15:54
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 1104 раз.
Подякували: 1772 раз.
Діти: Дівчинка

Re: Млинці (налисники), оладьї

Повідомлення Melisa » 05 листопада 2010, 10:42

Мука, молоко, яйця, сметана, часом газ.вода (але дуууууже рідко), сіль, цукор, олія. Роблю по спецрецепту, але часто виходить так, що все додаю на око. Тобто спочатку даю припустим літру молока, а потім дам забагато муки, і приходиться додавати ще молока. :D
В основному робиться в нас з сиром і корицею, або з яблуками. На якесь свято робились ще з м"ясом. Моя свекруха додає у м"ясну начинку протушену капуту, а потім промелену на м"ясорубці. Дуже смачні виходять.
Melisa Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1978
З нами з: 14 листопада 2009, 20:44
Звідки: Тернопіль
Дякував (ла): 1656 раз.
Подякували: 2019 раз.

Re: Млинці (налисники), оладьї

Повідомлення Natalinda » 05 листопада 2010, 10:43

Оленко, а шо то за сковорідка така спеціятільна? :oops:
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: Млинці (налисники), оладьї

Повідомлення Перлинка » 05 листопада 2010, 12:41

Моя мама робила просто млинці, які посипала цукром і звертала "трикутничком".

Моя доця любить лиш такі :) .
Кілька днів тому два дні смажила,і доця вчора ввечері знову просила. Добавила до начинки досить багато десь відсотків 20 протушеної на маслі цибульки з морквою,раніше моркву ніколи не давала,чоловікові сподобалось .
Моя мама до сирної начинки тре цедру лимона.
У Франціїї я їла великий млинець,куди кладуть шинку,твердий сир збивають яйце і то всьо обсмажують,було дуже смачно,але так ніколи сама не робила .Вони переважно купують готові млинці,часто вже з начинками,я б хотіла навчитись такі готувати,у французів вони якісь як гумові ,що тягнуться і відразу не рвуться,смакота!!!Кажуть яйця нге треба давати,щоб були як гумові,але я також не пробувала.Ще кладуть у млинець шматок шоколаду і обсмажують.
А як ви готуєте з маком,яблуками ,ікрою?Мак треба відпарювати і перетирати? Я яблука тру і трішки припускаю з цукром на сковорідці ,щоб розмякли,додаю корицю,виходить нормально,тільки не знаю чи правильно роблю,бо то не по рецепту.А з ікрою ніколи не робила,чоловік каже що на бутерброді ікра смакує більше ,і навіть пробувати не хоче ,чи дарма,варто спробувати?
Тісто готую на око ,як і Неля,калатаю міксером поки не досягну потрібної консистенції .
«Спасай взятых на смерть, и неужели откажешься от обреченных на убиение? Скажешь ли: "вот, мы не знали этого"? А Испытующий сердца разве не знает? Наблюдающий над душею твоею знает это, и воздаст человеку по делам его». (Притч.24:11-12)
Перлинка Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 5093
З нами з: 26 вересня 2010, 17:34
Нагороди: 3
гостренький язичок (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 3766 раз.
Подякували: 4017 раз.

Re: Млинці (налисники), оладьї

Повідомлення Melisa » 05 листопада 2010, 12:50

Ми мак відпарюєм і протираєм з цукром. :)
Melisa Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1978
З нами з: 14 листопада 2009, 20:44
Звідки: Тернопіль
Дякував (ла): 1656 раз.
Подякували: 2019 раз.

Re: Млинці (налисники), оладьї

Повідомлення Olenka » 05 листопада 2010, 14:13

Natalinda написав:Оленко, а шо то за сковорідка така спеціятільна? :oops:

Вона з малесенькими бортіками, практично плоска і легесенька - щоб махати нею було зручно, підкидати млинці ;) На ній так і написано: "для млинців". В Сільпо таке продається досить дешево - біля 50 гр. Мені про таке щось чоловік перший раз розказав, бачив в Польші.

Мені зараз подобається рецепт - вибирала найпростіший, і щоб яєць поменше йшло :D :
стакан муки
2 яйця
стакан молока
пів стакана води (дивитись по консистенції, може і більше)
1 ст. ложку олії
трошки солі і цукру по смаку

Цікаво, що коли в тісті є олія, то сковорідку можна взагалі не змащувати, або змастити тільки перший раз - не пригорає.
І коли в млинцях не тільки молоко, а і вода, вони пластичніші. А з молоком тільки получаються хрусткі.
Olenka Офлайн


Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 440
З нами з: 12 жовтня 2009, 18:53
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 199 раз.
Подякували: 510 раз.
Діти: Сонячний хлопчик Назарчик

Re: Млинці (налисники), оладьї

Повідомлення lore1ei » 05 листопада 2010, 15:47

Я теж олію в тісто додаю, але сковорідку все одно змащую.
Ще згадала, що їла смачні налисники в Кав'ярні на Валовій, називались Віденські, начинка творог+мак+вишня+цукор.

Вдома ще робим творог+мед, теж смачно, особливо хто любить медок)

А взагалі, найсмачніші млинці я їла в дитинстві, без начинки, коли мама нажарювала, поки робила начинку, ми з братом більшу половину зїдали :D
lore1ei Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1384
З нами з: 04 січня 2010, 15:54
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 1104 раз.
Подякували: 1772 раз.
Діти: Дівчинка

Re: Млинці (налисники), оладьї

Повідомлення lore1ei » 05 листопада 2010, 15:52

Перлинка написав:
Моя мама робила просто млинці, які посипала цукром і звертала "трикутничком".

Моя доця любить лиш такі :) .
Кілька днів тому два дні смажила,і доця вчора ввечері знову просила. Добавила до начинки досить багато десь відсотків 20 протушеної на маслі цибульки з морквою,раніше моркву ніколи не давала,чоловікові сподобалось .
Моя мама до сирної начинки тре цедру лимона.
У Франціїї я їла великий млинець,куди кладуть шинку,твердий сир збивають яйце і то всьо обсмажують,було дуже смачно,але так ніколи сама не робила .Вони переважно купують готові млинці,часто вже з начинками,я б хотіла навчитись такі готувати,у французів вони якісь як гумові ,що тягнуться і відразу не рвуться,смакота!!!Кажуть яйця нге треба давати,щоб були як гумові,але я також не пробувала.Ще кладуть у млинець шматок шоколаду і обсмажують.
А як ви готуєте з маком,яблуками ,ікрою?Мак треба відпарювати і перетирати? Я яблука тру і трішки припускаю з цукром на сковорідці ,щоб розмякли,додаю корицю,виходить нормально,тільки не знаю чи правильно роблю,бо то не по рецепту.А з ікрою ніколи не робила,чоловік каже що на бутерброді ікра смакує більше ,і навіть пробувати не хоче ,чи дарма,варто спробувати?
Тісто готую на око ,як і Неля,калатаю міксером поки не досягну потрібної консистенції .



Ми з чоловіком теж колись в Мінську замовляли такі млинці, точніше він замовляв, бо я м'яса не вживаю. Шинка, пармезан, яйце, вроді ще підлива вершкова була. Чоловік казав що смачно)
lore1ei Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1384
З нами з: 04 січня 2010, 15:54
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 1104 раз.
Подякували: 1772 раз.
Діти: Дівчинка

Далі

Повернутись до Солодкі рецепти



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 17 гостей