Глобальні оголошення!



Вареня, повидло, мармоляда...

Модератор: irinka

Вареня, повидло, мармоляда...

Повідомлення Milichka » 25 липня 2010, 22:14

Дівчата, в "Сільпо" у Подолянах дуже класні, великі, пахучі і соковиті персики по 13,99 грн. Сьогодні купили 10кг. Завтра будемо робити на зиму. Трохи заморожу, а ще хочу зробити якісь закрутки. Поділіться рецептами джемів, кампотів і всякої смакоти з абрикос і персиків.
Якщо дівчинка не Принцеса для свого татка - вона ніколи не буде Королевою для свого чоловіка.
Milichka Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 933
З нами з: 25 січня 2010, 17:46
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1381 раз.
Подякували: 983 раз.
Діти: Тінулька-симпатюлька і Тамілочка-красотулька

Вареня, повидло, мармоляда...

Повідомлення Natalinda » 16 жовтня 2010, 22:50

Дівчатонька-господиньки, а чи не робили ви варення з айви?
Поділіться провіреним рецептом.
Я їла колись... смакота...а в пиріжки...мняммммм...

Маю айву, а не маю рецепта
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: Вареня, повидло, мармоляда...

Повідомлення Любов » 17 жовтня 2010, 13:43

колись мама варила, але рецепт вже забула :unknown: . Ось що я знайшла на інших форумах :)

Для цього варення використовують стиглі плоди айви. Їх миють, розрізають, видаляють насіннєву коробочку і нарізають скибочками завтовшки 1,5-2 см. Нарізані скибочки укладають у каструлю, заливають водою і кип'ятять приблизно 30 хвилин до розм'якшення скибочок.
Воду після бланшування плодів фільтрують і використовують для варіння сиропу. У киплячий сироп висипають бланшовані скибочки айви і варять на слабкому вогні до готовності.
На 1 кг подрібненої айви для пастеризованого варення витрачають 1,2-1,3 кг цукру і 300 г води, для непастеризованого - 1,4-1,5 кг цукру і 300 г води. Вихід варення - 2-2,2 кг.

Айвове варення
На 1 кг підготовлених плодів беруть 1,2 кг сиропу. Для приготування зазначеної кількості сиропу слід взяти 0,6 кг цукру і 3 склянки води.
Плоди айви підготовляють так само як і яблука, але обварюють їх в киплячій воді протягом 10—20 хв. Варення з айви варять так само, як і варення з яблук.

Варення з айви.
Звичайно айва жорстка і тверда. З таких плодів не рекомендується варити варення. Їх треба спочатку витримати до дозрівання і розм'якшення. В процесі витримки значно поліпшується смак і аромат плодів. Очищену айву (без шкірки і серцевини) розрізають вздовж на часточки завтовшки 2 см і бланшують в киплячій воді 15-25 хв до розм'якшення. Шкірку рекомендується зварити в невеликій кількості сиропу, оскільки в ній міститься багато ароматичних речовин, які поліпшують смак і аромат готового варення.

На 1 кг нарізаних плодів витрачається 1,2 кг цукру і 2 г лимонної кислоти, яку додають в кінці.

Спочатку варять сироп з половини кількості цукру (600-700 г), додаючи 1 -1,5 стакана води, що залишилася після бланшування.

Часточки заливають гарячим сиропом і витримують протягом 3-4 г. Потім доводять до кипіння на слабкому вогні, кип'ятять 5-7 хв, знову охолоджують і витримують ще 8 г. Другий раз варять також протягом 5-7 хв (починаючи з моменту закипання).

Потім додають сироп, приготовлений з частини цукру, що залишилася, причому готують його дещо міцніше (на 600 г цукру 0,7-1 стакан води).
Зображення
Любов Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1484
З нами з: 24 листопада 2009, 13:34
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 2250 раз.
Подякували: 1641 раз.
Діти: хлопчик і дівчинка

Re: Вареня, повидло, мармоляда...

Повідомлення Melisa » 21 жовтня 2010, 16:10

Джем з калини (по маминому рецепту)


Розім"яти м"ячкою калину, процідити через сито. В залежності від того, скліьки виходить соку, стільки треба додати цукру. Поставити на вогонь, довести до кипіння, але НЕ КИП"ЯТИТИ. РОзлити в банки, дати остигнути і закрити кришкою. ДОдавати до чаю. :)
Melisa Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1978
З нами з: 14 листопада 2009, 20:44
Звідки: Тернопіль
Дякував (ла): 1656 раз.
Подякували: 2019 раз.

Re: Вареня, повидло, мармоляда...

Повідомлення мешканка » 22 жовтня 2010, 10:09

в мене чоловік з айви робить...смакота невимовна, але його не закривати-а тримати в холодильнику. Ріже айву малими кубиками. Додає трошки цукру ( на смак) Ми любимо, щоб було чуть кислувате. І варить на малому вогні помішуючи 2 р на день пару днів. Коли кубики майже розварились-накидаємо в банки і -в холодильник. Одну банку за тиждень з"їли... :P :P :P
мешканка Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2805
З нами з: 24 лютого 2010, 15:30
Звідки: Файне місто!
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1)
Дякував (ла): 2726 раз.
Подякували: 2986 раз.
Діти: Дві донечки і маленький хлопчик!

Re: Вареня, повидло, мармоляда...

Повідомлення Natalinda » 22 жовтня 2010, 10:58

Ой, мешканка, а я вже в банки закатала
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: Вареня, повидло, мармоляда...

Повідомлення мешканка » 22 жовтня 2010, 12:28

Natalinda написав:Ой, мешканка, а я вже в банки закатала

:) небіда, довше постоїть. В нас те, що позакатуване (не з айви) то стоїть до кінця зими, а те, що в холодильнику-з"їдається першим.
мешканка Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2805
З нами з: 24 лютого 2010, 15:30
Звідки: Файне місто!
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1)
Дякував (ла): 2726 раз.
Подякували: 2986 раз.
Діти: Дві донечки і маленький хлопчик!

Re: Вареня, повидло, мармоляда...

Повідомлення Oksana » 01 листопада 2010, 14:47

Маю рецепт гарбузового варення і павидла. Ми їх дуууже любимо... Як кого цікавить, пізніше кину ;)
Зображення
[Зображення
Oksana Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 653
З нами з: 26 листопада 2009, 20:00
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 387 раз.
Подякували: 679 раз.

Re: Вареня, повидло, мармоляда...

Повідомлення mala-karta » 01 листопада 2010, 16:58

мене цікавить
бо тих гарбузів у нас...
Зображення
Зображення
mala-karta Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 4617
З нами з: 15 листопада 2009, 11:50
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3590 раз.
Подякували: 3167 раз.
Діти: Хлопчик Ромчик
Хлопчик Андрійко

Re: Вареня, повидло, мармоляда...

Повідомлення Oksana » 01 листопада 2010, 21:34

поки повидло...Як малеча піде спати напишу ще варення ;)
2 літри тертого гарбуза (ми тремо на грубій терці)
1,5 літри цукру
Вимішати і поставити на ніч. Зранку додати 1 ст.л. лимонної кислоти і варити 1 год. 40 хв. Втерти на терці 1 апельсин і варити ще 20 хв.

Ми його просто накидаємо в банки і ставимо або в холодильник, або в кладовку. Але можна і зкручувати. Нам просто немає сенсу, в нас не затримується надовго ;)
Зображення
[Зображення
Oksana Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 653
З нами з: 26 листопада 2009, 20:00
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 387 раз.
Подякували: 679 раз.

Далі

Повернутись до Солодкі рецепти



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей