Глобальні оголошення!



Весільні традиції

Весільні традиції

Повідомлення happymami » 05 березня 2010, 14:17

Коліжанка виходить заміж. І я стільки нового дізналася про весільні і заручальні традиції, чого не було в мене, шо тепер думаю, а чого ж в мене на весіллі такого не було?
От наприклад я не кидала підв*язку... А ще на Волині коли молоді виходять з церкви, то не кидають букетів, а копають весільного рушника і його мають ловити незаміжні. А ще я не знала, що сорочку дарує наречена нареченому на самі заручини. Я дарувала на весілля...

Як було у вас? які традиції інших українських регіонів ви знаєте?
Навчу комп'ютерної графіки. З сертифікатом чи приватно
ЗображенняЗображення
Ми можемо стримати біль, злість, сльози, любов... але стримати сміх - неможливо)))
happymami Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 4945
З нами з: 15 листопада 2009, 08:56
Звідки: З дому)))
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) за тривале грудне вигодовуванн (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2500 раз.
Подякували: 5212 раз.
Діти: Хлопчик-дівчинка)))

Re: Весільні традиції

Повідомлення Naya » 05 березня 2010, 14:33

А ми навпаки хотіли відійти від всіх традицій.
Чомусь.
Тому батькам прийшлося нас трохи напрягати, аби було як у всіх людей.
В нас і авто не сигналили, я взагалі того шуму не переношу.
І брами не було.
Букет заставили кинути. Мені спочатку його шкода було, але він вже прив"яв, то я кинула.
І не викрадали мене на весілля.
А ще, мама настояла подарки купити всім рідним чоловіка.
Короче..ми якісь дикі, в нас все як не в людей... :lol:
Naya Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1247
З нами з: 17 листопада 2009, 13:58
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1093 раз.
Подякували: 1240 раз.
Діти: Синочки Жданчик та Мирославчик

Re: Весільні традиції

Повідомлення mala-karta » 05 березня 2010, 16:21

а в нас все як у людей :)
і брама була (така кльова! - дєда і брат самі робили), плакат дружка малювала (його потім вкрали)
і машини сигналили, і букет кидала.
Підвязку чоловік кидав.
І вкрали мене :)

Файно було :)
Зображення
Зображення
mala-karta Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 4617
З нами з: 15 листопада 2009, 11:50
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3590 раз.
Подякували: 3167 раз.
Діти: Хлопчик Ромчик
Хлопчик Андрійко

Re: Весільні традиції

Повідомлення гра з вогнем » 05 березня 2010, 17:21

мені здається кидання підв'язок - це вже західні запозичення :) донедавна підв'язками не кидалися.

зрештою, я того всього не хотіла, тому у нас не було :)
гра з вогнем Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 6099
З нами з: 23 листопада 2009, 17:43
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 3057 раз.
Подякували: 4232 раз.

Re: Весільні традиції

Повідомлення Natalinda » 05 березня 2010, 18:19

Варто мені було лише один раз закатати вдома скандал на тему: "Тоді ніякого весілля не буде!!!" і в мене було тільки те, чого хотіла я. :D
Віночок шила дружка і продавала. Брами не було. Але в брата мене викупляв чоловік (правда досі не признається за скільки). В сорочку я сама його одягала, як він прийшов. Мене не чесали батьки і всі решта, бо зачіски було б шкода, а фату чіпляла перукарка і не бачу в тому нічого поганого. Букет кидала, але не свій, а штучний. До речі замовляла собі його сама, такий як хотіла, а чоловік потім тільки гроші заплатив, як забирав. (Нашо я мала розчаровуватися дорогущими розами, як хотіла дешевих маргариток ;) ) Чоловік теж кидав підвязку, хоча я тут на 100% погоджуюся з гра з вогем, але хлопці тішилися, то мені не шкода. Шо ше? Перетанцьовувала так як мені хотілося: перше з батьками, потім з братами, а потім з дружками і з всіма решта. Мене не викрадали, і здається мені що то теж не зовсім український звичай, хоча іноді буває весело. Гроші рахували не в першу шлюбну ніч, як водиться, а десь на четвертий день. На весіллі були тільки ті кого я хотіла бачити, а не родичі, які пяте колесо до возу, і в яких я не розбираюся хто кому і ким приходиться. От таке то було весілля, а взагалі-то на кожній вулиці і в кожній хаті свої традиції, не те що в регіоні.
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: Весільні традиції

Повідомлення mala-karta » 05 березня 2010, 19:26

а взагалі-то на кожній вулиці і в кожній хаті свої традиції, не те що в регіоні.

От сто пудів.
Головне, щоб молодим вгодити :)
Зображення
Зображення
mala-karta Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 4617
З нами з: 15 листопада 2009, 11:50
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3590 раз.
Подякували: 3167 раз.
Діти: Хлопчик Ромчик
Хлопчик Андрійко

Чому наречені одягають фату і б’ють посуд? забобони чи що...

Повідомлення mari » 20 липня 2010, 00:53

Чому наречені одягають фату і б’ють посуд?
Звідки беруть початок сучасні українські весільні обряди та звідки взялися прикмети, що їх ми так свято намагаємося дотримуватись?

Почувши про весілля, кожен з нас уявляє прекрасну білу сукню на нареченій, дорогий і блискучий весільний кортеж, смачний обід у чудово прикрашеному ресторані, "живу музику", триповерховий рожевий весільний торт, море квітів і океани шампанського.

Так зазвичай гуляють весілля більшість молодих пар. І у весільному переполоху нам навіть ніколи задуматись, чому ми робимо це саме так?

В день весілля наречена має одягти на себе щось нове, щось старе, щось позичене і щось блакитне. Навіщо?

Ця традиція прийшла до нас з Англії ("something old and something new, something borrowed and something blue"), була започаткована у Вікторіанські часи, і з тих пір більшість наречених прагнуть вдягнутися відповідно до традиції.

Щось нове символізує початок нового життя, це, без сумніву, чудова весільна сукня.

Щось старе - зв'язок із сім'єю і родом, мудрість в заміжжі. Багато наречених вдягають яку-небудь старовинну сімейну коштовність. В українській традиції мати нареченої вдягає донці коштовну ювелірну прикрасу, сімейну реліквію, оберіг роду.

Щось позичене нагадує нареченій про її єдність з друзями і членами сім'ї. Цю річ можна взяти у заміжньої жінки, щасливої у шлюбі.

Щось блакитне - (це може бути підв'язка) означає любов, скромність, вірність.

Ще у Стародавньому Римі наречені вдягалися у блакитне на знак чистоти і відданості, у християн блакитний одяг символізував непорочність Діви Марії, а в кінці 19 століття чоловічий весільний костюм блакитного кольору став навіть модним.

Найбільш витонченим елементом весільного вбрання є фата. Це тепер вона є красивим аксесуаром, а раніше вона була просто невід'ємним засобом захисту від злих духів і поганого ока. І знімали її з обличчя лише після дозволу священика поцілувати наречену.

Українські дівчата виходили заміж у барвистому весільному вінку, в який впліталися всі знакові та оберегові елементи: квіти ружі та лілеї, колосся пшениці, гілки калини, листя хмелю та винограду, голівку часнику. Образ завершували широкі і довгі різнобарвні стрічки.

Тож він і був для нас прототипом весільного вельону.
По материалам: pravda
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: Чому наречені одягають фату і б’ють посуд? забобони чи щ

Повідомлення Marta » 20 липня 2010, 00:57

В мене бабуся виходила заміж в такому от вінку зі стрічками...Дуже гарно...
Зараз, я б сказала, трохи повертається мода на таке, багато хто одружується в українському строї. )
Marta Офлайн


 

Re: Чому наречені одягають фату і б’ють посуд? забобони чи щ

Повідомлення mari » 20 липня 2010, 01:00

я розписувалась в Англії, а вінчалась тут. То на розписі мала все і голубе і старе і нове. І вінок і букет з живих квітів. 13 років назад ніхто про таке в нас й не чув!
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: Чому наречені одягають фату і б’ють посуд? забобони чи щ

Повідомлення Melisa » 21 липня 2010, 15:18

Щодо биття тарілок - однозначно забобони. Як і все решта: старе, нове, синє-зелене і т.п., що дають під фату.
Це моя думка.
Melisa Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1978
З нами з: 14 листопада 2009, 20:44
Звідки: Тернопіль
Дякував (ла): 1656 раз.
Подякували: 2019 раз.

Далі

Повернутись до Весільний переполох



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron