найбільший родинний форум Тернопільщини

Відповісти

Re: Чи були у вас дошлюбні науки?

15 червня 2011, 01:31

В нас дошлюбної науки не було,була загальна сповідь і лекція,на якій все зводилася до того що в церкву треба не просто ходити ,а допомагати їй фінансово...Вся лекція була про гроші :shock: -бо в церкві треба робити ремонти,треба якось жити тим людям що при церкві допомагають,а в кінці взагалі сказанув" Ідіть діти з Богом,та не забувайте про нас,ми будемо з нетерпінням вас чекати в цей важливий для вас день,будемо голодні,то можете ковбаски нам принести :dash: "...І це при тому що 300 грн відразу зібрали,потім ще окремо на церкву,і на свідоцтва,,,,Так що науки про сімейне життя я не почула...
Але це була трохи й наша вина-самі обрали церкву(але це від безвиході,бо часу не було і всі церкви були зайняті на 2місяці наперед)...

Re: Чи були у вас дошлюбні науки?

15 червня 2011, 01:46

А одна моя знайома,"дуже правильна" казала що це неправильно вінчатися без науки...Розказувала як вона ходила і як там було цікаво...
Правда не знаю чим вона слухала,але далеко не дотримувалася і не виконувала своїх сімейних обов"язків і дозволяла те ,що просто недопустимо ні як дружині ні як мамі...
Тому думаю тут не від науки залежить,а від людей,їхнього сприйняття та розуміння "сім"я" :family: ...

Re: Чи були у вас дошлюбні науки?

15 червня 2011, 15:37

Ми ходили на дошлюбні науки із задоволенням.
Це була гарна нагода щоб поспілкуватися на цікаві і важливі теми, почути відповіді на питання, що дуже хвилювали тоді, побути в компанії людей такого самого стану ( передвесільної гарячки :grin: ), ну і багато, багато інформації для роздумів...
Вдячна за час приділений нам о. Івану, з церкви Св. Ап. Петра

Re: Чи були у вас дошлюбні науки?

19 червня 2011, 22:42

як довго треба ходити на дошлюбні науки і чи є вони обовязковими?

і ще таке питання вінчають лиш в певні дні тижня (якщо так то в які) чи можна вінчатися в будь-який день?

Re: Чи були у вас дошлюбні науки?

19 червня 2011, 23:49

ми не вінчані тому і наук не було

Re: Чи були у вас дошлюбні науки?

19 червня 2011, 23:53

гра з вогнем написав:як довго треба ходити на дошлюбні науки і чи є вони обовязковими?

і ще таке питання вінчають лиш в певні дні тижня (якщо так то в які) чи можна вінчатися в будь-який день?


ти шо по другому колу вирішила :grin: ?

Re: Чи були у вас дошлюбні науки?

20 червня 2011, 00:42

просто цікавлюся:)

Re: Чи були у вас дошлюбні науки?

20 червня 2011, 02:14

гра з вогнем написав:і ще таке питання вінчають лиш в певні дні тижня (якщо так то в які) чи можна вінчатися в будь-який день?


Ми вінчалися трохи як не люди, то я питалася чи можна тоді коли я хочу (я хотіла в четвер), то казав священник шо коли завгодно можна, лиш би його попередити шоб він прийшов (ми вінчалися в церкві св. Йосафата на Лучаківського)
Одну науку пропустили.
Сподобався індивідуальний підхід одного із священників. Взагалі дуже мені подобаються тамтешні священники...дуже хотіла Юрчика там хрестити, але не получилося...

Re: Чи були у вас дошлюбні науки?

20 червня 2011, 10:32

ооо, а нам не просто дошлюбну науку - цілий курс проводили :grin:
дали анкету на 100 запитань, на які ми мали собі повідповідати і пообговорювати.
а потім з пастором мали з пів року бесід-консультацій
теми обговорювали різні : фінанси (що з ними робити і де їх брати)))) чоловік тоді не працював, то пастор сказав поки не піде на роботу ніякого одруження ;-) спільне проведення часу - як зробити так, щоб буденність не заповнили все життя, стосунки з батьками - як правильно "відділитись" шоб поменше проблем і образ було з цого приводу.
все корисне було і цікаве. правда я ще до того книжок з 50 прочитала про щасливий шлюб і свою роль у ньому і прослухала семінарів і лекцій теж велику кількість. до речі одні з найкращих єврейського равина Ашера Кушніра слухали http://rav.ru/2010/05/rav-asher-kushnir-mir-v-dome/, правда вже після одруження, але перемінило наше розуміння стосунків з ніг на голову і поміняло все в кращу сторону!! (у ньог оі про дітей багато є - можна вчитись)
та ми і після одруження ходили на суперову сімейну школу "Незабутній час у двох" раз в тиждень протягом місяців 3-4. о, то там вже і теми серйозніші і результати вражаючі - радила би всім таке пройти!

ой, шось я захопилась :oops: але шось давно на форумі не писала то прорвало))))

Re: Чи були у вас дошлюбні науки?

20 червня 2011, 10:48

Natalinda, і ми там вінчались, тоді ще церкви не було тільки капличка. Науку проходили там же. У мене чоловік тоді ще погано українською говорив і церква для нього була щось таке далеке і невідоме. Ходили разів 5, нам сподобалось. Цікаво, що і вінчання моє було в радість (не було відчуття, що то все довго і нудно!)
І малих обох ми хрестила в тій церкві св.Йосафата.
Відповісти