Глобальні оголошення!



Що покласти у великодній кошик?

Модератор: Сяна

Що покласти у великодній кошик?

Повідомлення happymami » 09 квітня 2011, 01:21

Я бачила і пляшки горілки в кошиках (а може то вода свячена була? :oops: ). Я бачила і банани і виноград і апельсини... А що традиційно кладете ви? А чи знаєте про традиції і символіку того чи іншого предмета в корзинці? От я наприклад тільки кілька років тому дізналася, що ніж треба класти в кошичок

Показуйте свої великодні кошички бодай минулорічні :clapping:
Навчу комп'ютерної графіки. З сертифікатом чи приватно
ЗображенняЗображення
Ми можемо стримати біль, злість, сльози, любов... але стримати сміх - неможливо)))
happymami Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 4945
З нами з: 15 листопада 2009, 08:56
Звідки: З дому)))
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) за тривале грудне вигодовуванн (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2500 раз.
Подякували: 5212 раз.
Діти: Хлопчик-дівчинка)))

Re: Що покласти у великодній кошик?

Повідомлення Ірунця » 09 квітня 2011, 01:48

Для чого класти ніж? І що потім з ним робити? :? Адже до освячених речей мало би бути шанобливе ставлення?
Зображення
Він їсть - я готую, він носить - я перу, він розкидає - я прибираю... і що б я без нього робила????
Ірунця Офлайн


Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 201
З нами з: 25 січня 2011, 01:15
Нагороди: 1
Успішне грудне вигодовування (1)
Дякував (ла): 377 раз.
Подякували: 408 раз.
Діти: хлопчик

Re: Що покласти у великодній кошик?

Повідомлення Natalinda » 09 квітня 2011, 01:50

Я про ніж знала, типу свяченим ножем різати свячену паску і ковбаску.

Ми кладемо паску, крашанки, ковбасу, шинку, хрін, масло, сир домашній, свічечку, образок, ніж вроді всьо
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: Що покласти у великодній кошик?

Повідомлення Ірунця » 09 квітня 2011, 01:54

Natalinda написав:Я про ніж знала, типу свяченим ножем різати свячену паску і ковбаску.

Але ж після Великодніх свят ніж не перестає бути освяченим. То ви ним як користуєтесь, як звичайною побутовою річчю?
Я не докулупуюсь, просто цікаво :) ,бо в нас не прийнято ніж в кошик класти
Зображення
Він їсть - я готую, він носить - я перу, він розкидає - я прибираю... і що б я без нього робила????
Ірунця Офлайн


Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 201
З нами з: 25 січня 2011, 01:15
Нагороди: 1
Успішне грудне вигодовування (1)
Дякував (ла): 377 раз.
Подякували: 408 раз.
Діти: хлопчик

Re: Що покласти у великодній кошик?

Повідомлення Natalinda » 09 квітня 2011, 02:10

Ну використовуємо як ніж звичайний
Я так з дитинства навчилася
Правда читала шо предки наші ніж використовували для ритуалів захисту від злих сил
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: Що покласти у великодній кошик?

Повідомлення happymami » 09 квітня 2011, 02:17

Традиція наповнення корзинки різниться в регіонах України, де край - там і звичай. Церква ж не виділяє необхідні для благословення страви.
"Немає чітких церковних правил, що має бути в кошику. Це встановлено, швидше, церковною та народною традицією, яка освячена часом і церква її сприймає", - відмічає єпископ Євстратій з Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП).
"У Требнику є молитви на благословення агнця, м'ясні страви, а також яйця та молочні страви", - додає речник Української греко-католицької церкви (УГКЦ) Ігор Яцків.
Проте це не означає, що людина мусить принести на освячення ці страви, бо в іншому випадку - зась до церкви. "Можна обмежитись половинкою яйця чи шматком паски", - продовжує Яцків.
http://life.pravda.com.ua/culture/2010/03/31/45205/


Якщо чесно, щойно вичитала в інтернеті, що освячувти ніж, то вигадка :shock: . Давайте в отця Мартина спитаємо? :? Бо я була впевнена, шо так і має бути. Бо почула про таке по телебаченню :shock:
Навчу комп'ютерної графіки. З сертифікатом чи приватно
ЗображенняЗображення
Ми можемо стримати біль, злість, сльози, любов... але стримати сміх - неможливо)))
happymami Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 4945
З нами з: 15 листопада 2009, 08:56
Звідки: З дому)))
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) за тривале грудне вигодовуванн (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2500 раз.
Подякували: 5212 раз.
Діти: Хлопчик-дівчинка)))

Re: Що покласти у великодній кошик?

Повідомлення Natalinda » 09 квітня 2011, 02:34

Ну як на мене то все те вигадка і для людей, а не для Бога.
Богу головне наша віра, а не яйця і ковбаси чи тим більше ніж.

Пригадую шо хтось з бабців казав не класти ножа бо шось там-шось там. Я кладу але особливо не заморочуюся.

Послухаю із задоволенням о.Мартина

Ну ше звісно рушничок і зелень в кошичку
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: Що покласти у великодній кошик?

Повідомлення Sawwku » 09 квітня 2011, 10:04

Natalinda написав:Ми кладемо паску, крашанки, ковбасу, шинку, хрін, масло, сир домашній, свічечку, образок, ніж вроді всьо

а ми ще сіль і шматок хліба. бо так моя бабця робила. але то був домашній хліб, то логіку бачу...а тепер?
Sawwku Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1560
З нами з: 18 січня 2011, 11:07
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 837 раз.
Подякували: 912 раз.
Діти: маленьке сонечко Анютка
01,01,2011

Re: Що покласти у великодній кошик?

Повідомлення Melisa » 09 квітня 2011, 11:04

Ковбаску, яйця, масло, сир дом., хрін, сіль, і хліб спечений в селі у дом. печі, ну і пасочка. Вроді всьо. За ніж не чула.

А, ну і свічка, але то не стільки для освячення, скільки просто для запалення перед освяченням.
Melisa Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1978
З нами з: 14 листопада 2009, 20:44
Звідки: Тернопіль
Дякував (ла): 1656 раз.
Подякували: 2019 раз.

Re: Що покласти у великодній кошик?

Повідомлення TanenRom » 09 квітня 2011, 13:44

так ось що ми ставимо в кошичок:
Пасочка - спечена власними руками, ковбаска, шиночка, масло, сир запечений в горшку, хрін,яйця, крашанки, сіль, здається все.
кошичок прикрашаю барвінком.
Зображення

Сім'я-це маленька країна, в якій ТАТО -президент, МАМА-міністр фінансів, міністр охорони здоров'я, міністр культури та надзвичайних ситуацій в сім"ї.А ДИТИНА-це народ, який постійно щось вимагає, обурюється і влаштовує страйки!!!!! !
TanenRom Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 2896
З нами з: 01 січня 2010, 12:36
Нагороди: 5
за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1) Чемпіон (2)
Дякував (ла): 3113 раз.
Подякували: 3186 раз.
Діти: Дві донечки - Дана та Даяна

Далі

Повернутись до Великодні свята



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість