Глобальні оголошення!



Символи та прикмети у вишиванні

Модератор: олеся

Символи та прикмети у вишиванні

Повідомлення Tanya_Ly » 24 березня 2013, 15:29

Якщо ви любите вишивати, то напевно замислювалися над тим, що означає та чи інша вишита вами картина.
Що вишити, щоб вийти заміж? Які картини вишивають для здоров’я, подорожей чи пришвидшення кар'єрного росту? На ці запитання існують дуже чіткі відповіді: хочете здійснити задумане – вишивайте картину з конкретним сюжетом.
На просторах інтернету дуже багато інформації на цю тему, спробуймо її систематизувати.

1. Квартирне питання або що вишити, щоб розширити житлоплощу? (придбати дачу, квартиру, або ж своій дім).
Вишитий БУДИНОЧОК сприяє появі свого житла. Неважливо, набір якої фірми це буде, вишивка за схемою, хрестиком, гобеленові швом або гладдю. Не важливо, чи буде це сільська хатка або розкішний особняк. Будь-який будинок допоможе поліпшити житлові умови. З досвіду вишивальниць - вишивалися і невеликі картинки і грандіозні будівлі - прикмета працює.
Слід додати, що є ряд обов"язкових умов, виконавши які, збільшується шанс на здійснення даної прикмети, а саме:
• будиночок повинен виглядати жилим, тобто у вікнах повинно горіти світло (і в жодному разі вікна не повинні бути темними)
• бажано, щоб з труби йшов дим
• бажана пора року на картині - весна або літо. (Осінь вважається уособленням в'янення, а зима - періодом застою і затримки в справах)
• будинок повинен повністю вміщатися на зображенні
• до будинку повинна вести стежина саме від вас, а не збоку (тобто так, щоб ви могли по цій стежці дійти до будинку, бажано щоб вона була звивиста)
• двері в будинок повинні бути червоного кольору (як варіант - цегельного) - для залучення удачі
• якщо є хвіртка, то вона повинна бути неодмінно відкрита
• будинок не повинен знаходитися за глухим парканом
• добре якщо біля будинку є ліхтарі, бажано щоб вони світилися (якщо, звичайно, на картині не ясний сонячний день)
• присутність квіткової арки також вважається сприятливим символом.
Зображення
| +
Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення

| +
2. Кохання, заміжжя.
Вишиті МАКИ та ПІОНИ(та й взагалі, квіткові поля) - символи кохання, ніжності та зустрічі з коханою людиною! Згідно з фен-шуй, ПІОН - квітка радості, символ вишуканості, пристрасті та тілесної любові. Він є найбільш сприятливим символом для молодих подружніх пар. Зображення півонії в спальні або в секторі любові - чудовий талісман, але його сприятлива дія актуальна тільки в перші роки шлюбу. Коли народжуються діти і молода жінка стає матір'ю, півонії в спальні починають символізувати невірність. Тобто півонії краще вишивати парам у яких немає ще діточок, щоб не спровокувати невірність у шлюбі. Тому після кількох років щасливого подружжя замініть вишивку на іншу.
Також длдя «притягнення» любові, вишивають всього по парі: дві пташки, дві квітки, двох тварин. Особливо добре, якщо в будинку висить картина з парою вовків - це спияє сімейному благополуччю.
Якщо Ви будете вишивати пару людей - чоловіка та жінку, то в ідеалі вони повинні триматися за руки або цілуватися.
Щоб прискорити весілля, можна вишити ЗОЛОТІ ОБРУЧКИ НА ЧЕРВОНОМУ(!!!) ФОНІ(думаю, можна і на червоній канві).
Якщо незаміжня дівчина вишиє ЕДИНОРОГА, то вона в найближчому майбутньому вийде заміж.

Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення

3. Діти
Знаменита серед вишивальниць прикмета - вишивка трьох янголят від фірми Dimensions - Almost Perfect ( «Майже ідеальний»).
Якщо вишити їх, то обов'язково завагітнієш. Судячи з відгуків на форумах, вишивка спрацьовує в 99% випадків.

Зображення

4.Здоров'я
ЖУРАВЛІ. Ці птахи у вишивальниць асоціюються зі здоров’ям. Тож вишити парочку журавлів (в ідеалі – на тлі чогось зеленого, дерев, гілочок) означає спекатися поганого самопочуття.
Також для покращення здоров’я вишивають СОНЯШНИКИ (обов’язково з насінням).
А ще символом здоров'я вважається ПЕРСИКИ.Персики. Вишиті персики символізують молодість, здоров’я та красу. Тож для того, щоб надовго залишатися у гарній формі, можна вишити парочку плодів.

Зображення Зображення Зображення Зображення

5. Успіх у бізнесі, гроші, багатство, подорожі
ВІТРИЛЬНИК - вишивається, щоб привернути успіх в справах, або ж здійснити довгоочікувану подорож. Він означає символічне "прибуття" удачі. Вишивати потрібно дерев'яний, красивий і зовні надійний корабель. Коли будете вішати, акуратно вибирайте місце, він не повинен висіти навпроти входу, повинен "плисти до дому", тобто повинен бути звернений носом всередину будинку.
ЗОЛОТА РИБКА - успіх у фінансових справах.
Вишиті КОРОПИ - символізують багатство.
ТРИНОГА ЖАБА З МОНЕТОЮ У РОТІ - символ великого успіху. Її вишивають охочі поліпшити своє матеріальне становище. Вишиту картину краще повісити в зоні багатства, тобто в південно-східному секторі квартири. Бажано, щоб здавалося, ніби жаба застрибує в будинок.
ПІДКОВА - символ удачі, достатку і благодаті. За фен-шуй рекомендується розміщувати її кінцями вгору, щоб успіх з неї не випав. Тому добре, якщо на вишитій картині вона буде саме в такому положенні.
ГРОШОВЕ ДЕРЕВО - притягує багатство і гроші, але тільки в тому випадку якщо вишито за певними правилами по фен-шуй:
- Непарна кількість монет (інакше гроші будуть зменшуватися, а не прибувати). Краще всього якщо монеток буде 9. Монети обов'язково повинні бути з дірочкою посередині і ієрогліфами.
- Непарна кількість квітів, а краще 3 квітки. Квіти повинні бути на подобу квітучої вишні.
- Прикріплені квіти та монети повинні бути червоною ниткою.
- Дерево має висіти навпроти вхідних дверей, щоб гроші йшли в будинок.
КІНЬ - символ швидкості і витривалості, радості життя, оптимізму і доброї слави. Краще, якщо кінь буде спрямована вгору. Кінь приносить із собою вітер змін, сприятливих змін в житті. Якщо до спини коня прикріпити символічне зображення золота, тоді кінь принесе вам славу і гроші.

Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення

6. На удачу, до здійснення бажань.
МАЯК - до виконання бажання, загаданого з першим стібком. Для вирішення певної проблеми чи загалом для того, щоб зорієнтуватися у скрутній ситуації і знайти своє місце у житті.
ДРАКОН. Вишивають в якості символу удачі, творчих здібностей і успіху в бізнесі.
Не радять вишивати заходи сонця, оскільки такі картини приносять захід удачі.

Зображення Зображення Зображення Зображення


...А можливо у когось вже здійснилася мрія завдяки вишитому бажанню? :wink:
Зображення
Tanya_Ly Офлайн

Аватар користувача
Добре орієнтуюся
 
Повідомлень: 60
З нами з: 23 березня 2013, 09:49
Звідки: Тернопіль (Східний)
Дякував (ла): 63 раз.
Подякували: 71 раз.
Діти: Дві принцеси ))

Re: Символи та прикмети у вишиванні

Повідомлення Tanya_Ly » 24 березня 2013, 18:28

І ще до слова... не можна вишивати з однією єдиною метою, щоб прикмета спрацювала, так би мовити, без душі. Помисли повинні бути щирими, чистими, йти від самого серця. Потрібно вкладати любов у кожен стібок, уявляти, що Ваші бажання здійснилися, потрібно любити свою роботу, і тоді вона допоможе Вам у виконанні мрії. :dreams: Бездушні роботи не виконують бажань - у них немає потрібного запасу енергії. Так само не можна вишивати в поганому настрої, для заспокоєння нервів - нитка буде плутатися, рватися, хрестики відмовляться лягати рівно, а "вшиті" погані емоції будуть Вас переслідувати, поки ви не перевишиєте цю ділянку з любов'ю. Якщо вишивати і вколотися голкою - значить треба шукати косяк у вишивці - або хрестики зміщені, або з тоном помилка.
Приступайте до вишивання тільки в погожий день і на зростаючий місяць. Найсприятливішими є 7, 10, 11, 12 і 14-й місячні дні.
Пам'ятайте, що думки - матеріальні. Вишиваючи картину собі чи в подарунок, знаючи що вона символізує те що Ви бажаєте обдаровуваному або самому собі, думайте про це, уявляйте своє бажання виконаним і все обов'язково збудеться!
Повна версія статті :arrow:
Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!
Зображення
Tanya_Ly Офлайн

Аватар користувача
Добре орієнтуюся
 
Повідомлень: 60
З нами з: 23 березня 2013, 09:49
Звідки: Тернопіль (Східний)
Дякував (ла): 63 раз.
Подякували: 71 раз.
Діти: Дві принцеси ))

Re: Символи та прикмети у вишиванні

Повідомлення Dribchuk » 24 березня 2013, 19:37

я вважаю ще це все просто забобони чистої води. Так само як те що вагітним вишивати не можна бо дитина заплутається в пуповині. :crazy: Вишивати потрбно те, що припало до душі чи те чим би хотіли прикрасити оселю. Можливо, щодо вишивання образів є якісь нюанси, на скільки я знаю то вишивальниця перш ніж вишивати образ має посповідатися. Вишивка дуже гарно заспокоює нерви тому не варто нехтувати цим нюансом. :wink:
Господи дай нам глаза, которые видят в людях лучшее,
Сердце, которое будет прощать худшее,
Ум, что забывает плохое,
И душу, которая никогда не теряет веру.
Dribchuk Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 1813
З нами з: 27 березня 2012, 15:30
Звідки: Тернопіль
Дякував (ла): 808 раз.
Подякували: 1487 раз.
Діти: Донечка.

Re: Символи та прикмети у вишиванні

Повідомлення mamatalka » 24 березня 2013, 20:02

О-о-о... Незнаю чи то дійсно прикмети збуваються, чи то так співпадає - вишивала і будинок, і ангелочків. В результаті маємо і розширення площі, і ще одного члена сім*ї. Але як казали дівчата вище, вишивалося це все перш за все тому, що сподобалося. :yes:
Того, кого пустив одного разу в душу, просто так вже не проженеш. Там завжди залишається його порожній стілець...
mamatalka Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 105
З нами з: 29 січня 2013, 23:09
Дякував (ла): 176 раз.
Подякували: 100 раз.
Діти: Дві донечки

Re: Символи та прикмети у вишиванні

Повідомлення Tanya_Ly » 24 березня 2013, 20:56

Ви маєте рацію дівчата, я теж вишивала своїх коників перш за все, тому що сподобалася картинка ( про прикмети не знала нічого). Аж тепер, через пару років, після закінчення роботи, аналізуючи своє життя в той період, коли вишивала її, розумію, що воно змінилося кардинально саме тоді. " Кінь приносить із собою вітер змін" в мене ця прикмета збулася, ще тоді, коли я про неї і не знала ))) :confused:
Ось вони мої дорогоцінні Зображення :love: Зараз на стадії експерименту працюю над картиною "Викторианский шарм
| +
" Зображення

Ну дуже вже в мене ноболіло квартирне питання, вирішила спробувати. Багато про неї легенд в інтернеті ходить :impossible:
Звичайно, є і абсурдні забобони, :ha: я наприклад будучи вагітною, вишивала із великим задоволенням і все нормально було..
Можливо це все і видумки, але не дарма кажуть, що думки матеріалізуються.
Зображення
Tanya_Ly Офлайн

Аватар користувача
Добре орієнтуюся
 
Повідомлень: 60
З нами з: 23 березня 2013, 09:49
Звідки: Тернопіль (Східний)
Дякував (ла): 63 раз.
Подякували: 71 раз.
Діти: Дві принцеси ))

Re: Символи та прикмети у вишиванні

Повідомлення Ulkanet » 25 березня 2013, 01:02

це як психологічні тести з малюванням. коли тре шось намалювати і тоді трактують значення. це теж саме. тільки у вишиванні. наша підсвідомість нам підказує куди нам треба рухатися. :rose:
Від роботи дохнуть коні - ну а я безсмертний поні!!!!! :-))))))
Ulkanet Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2048
З нами з: 17 березня 2012, 02:10
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3577 раз.
Подякували: 1979 раз.
Діти: Доця

Re: Символи та прикмети у вишиванні

Повідомлення ksana » 25 березня 2013, 01:39

певно не марно, в мене виникають думки почати вишивати весільний рушник :hi: може в тому щось і є :nea:
ksana Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 1566
З нами з: 25 жовтня 2010, 01:27
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 1
Мамуся-творець (1)
Дякував (ла): 883 раз.
Подякували: 1043 раз.
Діти: ще немає

Re: Символи та прикмети у вишиванні

Повідомлення Dribchuk » 25 березня 2013, 10:04

А я закінчила вишивати ангела. Почала коли мала народилася і ніяк закінчити не могла. :crazy: А тепер не знаю до чого братися - є багато чого хочу вишити - і подушка з котиком і весняна картинка, малій в кімнату треба якісь риби вишивати. А позавчора на ринку побачила картину часткової вишивки бісером і влюбилася - так хочу ту картину. (але бісером ще ніколи не вишивала і боюся чи зможу.
Зображення
Господи дай нам глаза, которые видят в людях лучшее,
Сердце, которое будет прощать худшее,
Ум, что забывает плохое,
И душу, которая никогда не теряет веру.
Dribchuk Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 1813
З нами з: 27 березня 2012, 15:30
Звідки: Тернопіль
Дякував (ла): 808 раз.
Подякували: 1487 раз.
Діти: Донечка.

Re: Символи та прикмети у вишиванні

Повідомлення Dribchuk » 25 березня 2013, 10:06

В мене ще така стаття є з символами у вишивці
| +
Аист — долголетие, умиротворенная и счастливая старость.
Айва — счастливое семейная жизнь и плодородие.
Бабочка — любовь и радость, две вышитые бабочки к супружескому счастью.
Бамбук— проводником благоприятной энергии. Вышить бамбук к долголетию и здоровью.
Бык– сила и надежность. К долгой, стабильной и плодотворной жизни.
Ваза– символ спокойствие. Ваза, наполненная чем-либо, притягивает богатство.
Веер— символ защиты. Помогает охранять человека и его жилище от неприятностей и напастей.
Виноград -символ изобилия, радости и веселья.
Вода – источник здоровья и благополучия.
Водопад – правильно расположенная вышивка или картина с водопадом привлекает в дом богатство и удачу.
Ворона — счастливый брак и верность.
Голубь — символ чистоты и кротости, прощения . Пара голубей символизирует супружескую верность и любовь.
Гора -защита, помощь и поддержка.
Гранат – изображение лопнувшего граната, полного зернышек, символизирует многочисленное потомство.
Гусь -пара гусей к верности в браке.
Дельфин — символ безопасности, достоинства, надежды. Размещение на северо-запад принесет жизнерадостность. Два дельфина — благополучие и семейное счастье.
Дерево— долголетие. Денежное дерево к богатству и денежной прибыли.
Дом — улучшение жилищных условий.
Дракон – принесет успех в бизнесе и любых делах. Удача и благополучие, творческие способности. Должен быть изображен с волшебной жемчужиной — символом духовного и материального богатства.
Дрозд — новые возможности, счастье и радость.
Единорог — скорое счастливое замужество.
Жаба — сила и крепость. Трехногая жаба с монеткой во рту — символ удачи, богатства и улучшения финансового состояния.
Жираф — богатство.

Журавль – спокойствие, верность и добрый нрав, долгая жизнь. Пара журавлей — символ здоровья.
Заяц — чуткость, долгожительство, чуткость и изобилие.
Звезды — вечное счастье.
Зебра — это спокойствие духа и преодоление любых сложных ситуаций.
Змея– постоянное обновление и движение. Символизирует мудрость и глубокие знания.
Зимородок – эта небольшая птичка символизирует изящество, благородство, супружескую верность.
Золотая рыбка — символ успеха в финансовых делах.
Ирис — долгая жизнь без старости.
Карп — духовные достижения. Девять карпов олицетворяют процветание и материальное благополучие.
Колибри –символ радости.
Колос — благосостояние, богатство и уют в доме.
Конь — победа, радость и власть. Конь – является (как и олень) символом солнца, приносит в дом счастье и благополучие.
Корзина наполненная чем-либо — знак достатка, процветания и успеха.

Кот или кошка— символ ясновидения, внимательности, сообразительности, чувственную красоту. Хороший подарок к новоселью.
Кошка с поднятой лапой («приветствующая кошка») — символ удачи и счастья, домашнего благополучия, тепла и уюта.
Крыса — принесет достаток и благополучие.
Ласточка — символ успеха и изобилия.
Лебедь -это верность и чистота, красота и изящество.
Лев — Защитник жилища. Символ энергии и доблести.
Леопард — символ храбрости.
Летучая мышь — символизирует счастье. Пять летучих мышей означают пять благ: добродетель, долголетие, здоровье, счастливую жизнь, богатство.
Лодка – удача в делах, безопасность, надежда.
Лотос– символ верности. Цветок олицетворяет совершенство, духовное изящество, мир, плодовитость.
Лошадь — покровительница детей. Приумножает упорство, дает силы и выносливость, детям — раннее развитие.
Мак — символизирует мужскую силу.
Магнолия — символизирует любовь и изысканность.
Машина – ведет к скорому приобретению автотранспорта.
Маяк — помогает решить давнюю проблему, приносит перемены к лучшему.
Медведь — символизирует силу и мужество.
Мельница ветряная – помощник в исполнении желаний.
Нарцисс — символ вечной жизни и обновления.
Обезьяна — оригинальность мышления, сообразительность и хитроумие.
Олень – поможет в карьерным росте. Олень так же как и конь является символом солнца, счастья и благополучия.
Орел — символ власти, смелости, успеха и острого ума.
Орхидея – изысканность и любовь.
Павлин – символ красоты и благородства. Распущенный хвост павлина к получению почетных наград и званий.
Пальма — символизирует победу.
Парусник — для привлечения успеха в делах.
Пейзаж – символ благоприятных возможностей удачи.
Петух – символизирует бодрость, бдение и неусыпность. Защита дома от пожара.
Персик –символ долгожительства и здоровья.
Пион — неугасающая любовь, пылкая страсть, достоинство, слава, почет и достоинство. Также Пион — символ изысканной страсти и плотской любви. Благоприятен для молодых супружеских пар до появления детей, после — будет уже являться символом неверности.
Подкова — к удаче и благоденствию.
Подсолнух – для благоприятной атмосферы в доме.
Попугай – символизирует дружбу, веселье, веселый нрав, хорошую память.
Птицы – олицетворяют счастье, радость, красоту.
Пчела –трудолюбие и успех в сфере науки, искусства, торговли.
Роза — символ мученичество и благотворительности.
Рыбы – принесут успех в финансовых делах.
Сакура символизирует красоту, молодость, любовь и удачу.
Слон – олицетворяет проницательность, преодоление трудностей, силу и власть.
Сова — символ мудрости, ума, эрудиции, безупречной репутации. Предотвращает необдуманные денежные вложения.
Собака – символ охраны, надежной защиты.
Сорока — счастливая встреча.
Солнце -символ истины и изобилия.
Сосна — преданность, верность и долгая жизнь.
Стрекоза — символизирует изящество.
Тигр— символ силы, отваги и мощи. Защищает от зла и злых духов.
Утки — успех и счастье. Пара уток принесет счастье в любви.
Феникс – символ процветания. Символизирует тепло огня, солнца. Помогает бездетным супругам. Феникс и дракон в паре являются символом счастливого брака и здоровых детей.
Хурма — веселье и радость.
Хризантема — привлекает радость, смех и удачу. Особенно благоприятна людям, которым сложно найти баланс межу разумом и чувствами. Она развивает характер, рассеивает атмосферу сомнений, даёт покой.
Цапля — символ верности и долголетия.
Цветы — символизируют жизнь, создают позитивную энергию, которая помогает жить в радости и спокойствии.
Черепаха символ неуклонного движения вперед. Олицетворяет силу, выносливость и долголетие.

Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!
Господи дай нам глаза, которые видят в людях лучшее,
Сердце, которое будет прощать худшее,
Ум, что забывает плохое,
И душу, которая никогда не теряет веру.
Dribchuk Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 1813
З нами з: 27 березня 2012, 15:30
Звідки: Тернопіль
Дякував (ла): 808 раз.
Подякували: 1487 раз.
Діти: Донечка.

Re: Символи та прикмети у вишиванні

Повідомлення Tanya_Ly » 25 березня 2013, 11:56

Ulkanet, Ви теж бачу вишивали будиночок, (в іншій темі роботи виклали, доречі шикарні вишивки :rose: ) і як, якісь здвиги були у житловому питанні?

Dribchuk, дуже гарний ангелик :love: а щодо бісера, головне почати і все вийде, вперд! :clapping:
"Не корми свой страх. - Открой глаза и прикоснись к нему !!!"
Зображення
Tanya_Ly Офлайн

Аватар користувача
Добре орієнтуюся
 
Повідомлень: 60
З нами з: 23 березня 2013, 09:49
Звідки: Тернопіль (Східний)
Дякував (ла): 63 раз.
Подякували: 71 раз.
Діти: Дві принцеси ))

Далі

Повернутись до Вишиття



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron