Глобальні оголошення!



Вишиті сорочки та рушники

Модератор: олеся

Re: Вишиті сорочки та рушники

Повідомлення TanenRom » 22 листопада 2011, 11:38

Natalinda я все шукаю в неті, одного якогось улюбленого сайту немає.
Зображення

Сім'я-це маленька країна, в якій ТАТО -президент, МАМА-міністр фінансів, міністр охорони здоров'я, міністр культури та надзвичайних ситуацій в сім"ї.А ДИТИНА-це народ, який постійно щось вимагає, обурюється і влаштовує страйки!!!!! !
TanenRom Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 2896
З нами з: 01 січня 2010, 12:36
Нагороди: 5
за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1) Чемпіон (2)
Дякував (ла): 3113 раз.
Подякували: 3186 раз.
Діти: Дві донечки - Дана та Даяна

Re: Вишиті сорочки та рушники

Повідомлення Natalinda » 22 листопада 2011, 11:40

Ну і ше розкажіть з чого починати? Ну ясно шо перше тре купити матерію, а потім? Я ше таке не шила :oops: як то все добре прорахувати?
Ох вже бачу нас з синком у вишиванках :-|
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: Вишиті сорочки та рушники

Повідомлення Любов » 22 листопада 2011, 13:08

теж на просторах нету шукаю, переважно на форумах вишивальних є багато гарних схемок задарма.
Синочку і чоловікові вже вишила, ще тільки пошити сорочки лишилося. І взагалі маю мрію - повишивати сорочки всім рідним і родичам :-|
Зображення
Любов Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1484
З нами з: 24 листопада 2009, 13:34
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 2250 раз.
Подякували: 1641 раз.
Діти: хлопчик і дівчинка

Re: Вишиті сорочки та рушники

Повідомлення Ines » 22 листопада 2011, 15:42

Natalinda , все дуже просто
я робила так:
э такі набори в продажі де є схема до вишиванки і викрійка
по викрійці необхідного розміру я поміряла висоту переду, ширину і так кожну деталь
додала запас (я додавала конячий десь по 20 см , бо тканина після прання ну звісно залежить яка сідає це тре вже питати в магазині при покупці)
в результаті виходить кілька прямокутників певного розміру,
порізала тканину, обметала, вишила, попрала а тоді до кравчині
на горловину і манжети вишивку робила з запасом (можна поміряти по сорочці звичайній яку носить чоловік)
для висоти вишивки переду чоловічої сорочки є правило між низом вишивки і поясом має влазити чоловіча лодонь

а ще може комусь стануть у пригоді такі поради


1. Оберіть крій: довжину, крій рукава, бажано: знайдіть десь аналог вишиванки чи викройку навіть з радянських журналів. На прикрий кінець знайдіть викройку звичайної жіночої блузки (щоб вам було легше - без витачок нагрудних).
2. Оберіть тканину. Якщо ви початківець у вишиванні, то найлегшою буде так звана *вишиванка*: тканина з яскравим діленням на вертикальні і грозонтальні волокна, так сказати, сітка. Приклад: як вишивають картини, тільки тонка. Справжні вишиванки на таких не роблять, але якщо це вперше для вас - то так було б краще.
3. Розкроїть сорочку. Залиште не менше 2 см припусків на шви. Одразу після крою - обметайте їх вручну чи на обметувальній машині типу оверлок, щоб не осипались.
4. Підготуйте на кожну деталь крою - узор вишивки. Наметувальними стібками контрастної нитки вкажіть середини кожної деталі крою: середину переду, середину рукавів.
5. Прорахуйте візерунок на деталі крою. Тільки після цього починайте вишивати. Пам"ятайте про те, що частина деталі крою піде в шов при збиранні виробу, зовсім небажано, щоб в шов потрапила вишивка :).
6. Почніть вишивання. Якщо ви початківець - краще починати з рукавів Це все ж таки не грудина, якщо буде помилка, то вам самій вона потім не мулятиме очі. Просто порада: вишивайте обидві парні деталі майже одночасно: спершу 1 рукав чорною ниткою, потім 2-й рукав чорною, потім 1-й червоною, за ним 2-й червоною. Це вбереже вас від збою рисунку. Кольори ниток тут - просто для прикладу.
Пам"ятайте, що цей вишиваний виріб ви носитимете активно, пратимете, прасуватимите. Тому закріплення ниток робіть особливо ретельно: пропускайте їх по лиці попід нижніми стібками хрестиком, наприклад: закінчили нитку, пройдіть нею під стібками назад вертикально, потім зробіть букву Г і пройдіть вперед, але вже під сусідніми хрестиками, хзаблукайте нитку, щоб вона випадково не вилізла при пранні.
7. Збирання виробу. Якщо ви ретельно мили руки перед вишиванням, то краще не прати окремі деталі, щоб не деформувати їх окремо одна від одної.
Найстрашніше: оформлення вирізу горловини. Вам пощастить, якщо у вас горловина буде збиратись на еластичну нитку чи на тасьму. тут все просто: підклали двічи чи вставили обтачку і все Або можна обв"язати край горловини гачком і в утворені дірочки вставити тасьму, щоб зіьрати горловину по вашому розміру. Якщо ж потрібно розріз зроьити, як в більшості чоловічих сорочок, то раджу вам потренуватись на тестовому зразку. Я, в принципі, можу описати процес, бо за фахом я кравчиня з дипломом, але це багато клацати ))))
Далі. Зметайте деталі сорочки наметувальними стібками в такій послідовності:
а) якщо сорочка з рукавом типу *реглан*:
зметайте передні пройми рукавів до переду сорочки. Потім зметайте пройми спинки зі спинкою сорочки. Потім одним швом зметайте внутрішній зріз рукавів: від манжетів до низу сорочки (вийде, що ви спершу складаєте бокові сторони одного рукава, зметуєте, доходите до точки пройми - під руками - і переходите одним швом зметувати перед і спинку сорочки).
б) якщо рукав простий вшивний:
Зметуєте рукав. Зметуєте бокові сторони переду і спинки, затим - плечові зрізи переду і спинки. Вийдуть у вас три деталі: жилеткоподібна основа сорочки і 2 рукави з закритими швами. Потім вставляєте рукави в сорочку, щоб зійшлись центр рукава і плечовий шов -- і вметуєте. Зауваження: якщо якась трапиться неполадка з проймами рукавів: на окаті рукава (там де плече) рукав бажано трошки припосадити , а у проймах під руками - рукав можна розтягувати. Так він навіть краще лежатиме :)
8. Приміряйте виріб. На цьому етапі ви можете вносити корективи в виріб, нажаль, вже не в крій. Про крій дивіться пункт 1 :).
9 . Якщо все добре, зшийте шви по зметувальним стібкам. Машиною або вручну. Вручну, звісно, важче : )))
10. Обов"язково припрасовуйте кожний зроблений машиною шов, так виріб краще лежатиме, а нитки не збиратимуть шов у гармошку.
11. Підклад низу. Якщо у вас по низу сорочки є вишивка, то ви мали залишити багато місця на підкладку: висота вишивки в сантиметрах плюс Х (зазвичай 1 - 3 ) см на поділ плюс не менше 2 см на підгин.
Якщо вишивки нема, то можна: а) підігнути машинкою, двічи, б) підігнути простою мережкою вручну.
12. Виперіть виріб в лагідному порошку. Бажано взагалі в дитячому чи милом
13. Добре через проутюжувальну тканину (я користую марлю в 2 складання) пропрасуйте виріб З ВИВОРОТНЬОЇ сторони. Мені було прикро спостерігати, як працівники краминиці *Світлиця*, що при музеї Гончара, праскою З ЛИЦЯ (!!!) прасували вишиванки без проутюжувальної тканини. Результат: всі вироби там лосняться, тобто блищать, бо верхній шар нитки спалений. Не дорпускайте цього.
Ines Офлайн


 

Re: Вишиті сорочки та рушники

Повідомлення Ines » 22 листопада 2011, 15:45

маю контакти кравчині яка викроює по розміру, каже де вишивати, ви вишиваєте, перете приносите вона шиє кому тре пишіть в приват

о ще є такий сайт називається спілкування за вишиванкою, там є форум інфи маса не один день тре щоб перечитати, багато порад, мк і т.д. і т.п.
Ines Офлайн


 

Re: Вишиті сорочки та рушники

Повідомлення Natalinda » 22 листопада 2011, 15:52

Ines о дуже дякую!!!!!!
Я хочу контакти. А цін не знаєте?
І сай цей я вчора знайшла, то кинула в закладки, ох вже хочу страшне!!!!!!!!!!
Нині тре вибрати остаточний візерунок! Але ж попробуй вибрати як все таке класне!!!
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: Балачки: ні про що і про все 3

Повідомлення олеся » 05 січня 2012, 02:18

гра з вогнем написав: Андрійкові тре нову сорочку.

І мому Андрійкові треба, але то точно що кроїти довше ніж вишивати, а я не вмію кроїти тре когось просити. хотіла на Великдень, але щоб до 1 вересня встигла :working: бо піде в підготовчу школу а там лінійки, виступи і т.д.
як буде натхнення то і меншому вишию....
Давайте замислимося над своєю поведінкою. Перш, ніж лаяти за поведінку своїх дітей - не забувайте, вони беруть приклад з нас...
олеся Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1699
З нами з: 25 жовтня 2011, 18:52
Звідки: львів
Нагороди: 1
Мамуся-творець (1)
Дякував (ла): 919 раз.
Подякували: 1074 раз.
Діти: Хлопчик та ще раз хлопчик

Re: Балачки: ні про що і про все 3

Повідомлення гра з вогнем » 05 січня 2012, 02:20

олеся у вас на Пекарській продають вже рівноскроєні сорочки :гуд:
я все думаю собі там замовити, але не хочу нікого з львівських подружок напрягати, бо візьмуть і вишлють відразу до мене і мені буде незручно
гра з вогнем Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 6099
З нами з: 23 листопада 2009, 17:43
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 3057 раз.
Подякували: 4232 раз.

Re: Балачки: ні про що і про все 3

Повідомлення олеся » 05 січня 2012, 02:25

А точної адреси не знаєш? Як підійдуть готові, то точно двом вишию. Я так само не люблю нікого напрягати, але іноді як треба то чому б і ні? Вишлють тобі готову сіла і ще за кілька серій Хауса вишила сину сорочку, а він в тебе один?
Давайте замислимося над своєю поведінкою. Перш, ніж лаяти за поведінку своїх дітей - не забувайте, вони беруть приклад з нас...
олеся Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 1699
З нами з: 25 жовтня 2011, 18:52
Звідки: львів
Нагороди: 1
Мамуся-творець (1)
Дякував (ла): 919 раз.
Подякували: 1074 раз.
Діти: Хлопчик та ще раз хлопчик

Re: Балачки: ні про що і про все 3

Повідомлення Natalinda » 05 січня 2012, 02:30

гра з вогнем ти таке всяке знаєш :гуд: А в Тернополі такого не продають? Я б вже давно вишила якби скроїне було :oops:
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Поперед.Далі

Повернутись до Вишиття



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей