Глобальні оголошення!



Особливі діти, люди з особливими потребами

Модератор: TaniaPicaSSo

Re: Особливі діти, люди з особливими потребами

Повідомлення Радмила » 13 вересня 2012, 00:19

гра з вогнем написав:Чому треба попереджати що в групі будуть особливі діти? Що такого в тих дітях, що їх присутність треба обумовлювати?
На тих дітях не пише як вони будуть повидитися. Часто діти з особливими потребами можуть бути агресивними, або реагувати не загальноприйнятим чином.

ну звідки та бабця має знати, що як коло неї ходить підліток і робить "різні фігури руками" - шо то для нього норма?
от якби я підійшла до когось і почала робити "різні фігури руками" - думаю більшість вирішили б триматися від мене подалі. хз що можна очікувати, може в мене ритуал такий: перше фігури руками, а потім ложкою по чолі.

люди остерігаються тих. чию поведінку не можуть передбачити, тих чиї дії можуть бути неконтрольованими. мене більш дивує, коли цього не розуміють.


А звичайні діти не бувають неконтрольовано агресивним? Вони не бються, не кусаються, не щіпаються, не обзиваються? Це міф. Це ваші страхи.Агресивні люди не їздять в санаторії. Їх тримають дома на заспокійливих, а в тяжких випадках у закритих відділеннях психлікарні. Я спілкуюсь з багатьма особливими дітками. І жодної агресії не бачила. Більше того ці діти часто світліші і чистіші душею ніж їх однолітки. В силу того, що вони просто не сприймають брехні і підступів.
Я в санаторії дуже тісно спілкувалась з цією мамою і її хлопчиком. Жодної агресії в нього не було. А бабця якщо вона така перестрашена, то мала пересісти сама на інше місце, а не казати щоб відсадили маму з дитиною. Чи вони люди другого сорту?
Зображення
Зображення
Щастя є
Радмила Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1144
З нами з: 29 листопада 2009, 15:06
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 1321 раз.
Подякували: 1747 раз.
Діти: Старша донечка Менша донечка

Re: Особливі діти, люди з особливими потребами

Повідомлення гра з вогнем » 13 вересня 2012, 00:26

Вони не бються, не кусаються, не щіпаються, не обзиваються? Це міф. Це ваші страхи.Агресивні люди не їздять в санаторії. Їх тримають дома на заспокійливих, а в тяжких випадках у закритих відділеннях психлікарні.

Це міф.
Почитай допис тараньки.
І якщо ти так близько зіштовхуєшся, то знаєш, що зараз в психлікарню тих, у кого вже давно, всерйоз і надовго не дуже охоче беруть. відправляють додому. сьогодні такій людині добре. а завтра ходить і все трощить ну або руками фігури робить. нічо не вдієш. в лікарню не беруть, міліція не помагає.

я не знаю як там в санаторії правила. але якби мене посадили за якийсь столик. а потім хтось прийшов і почав робити руками, то я б попросилася шоб або мене або їх пересадили, а кого там вже відсаджувати будуть - хай санаторій вирішує.

я взагалі не розумію для чого з мухи робити слона. ну попросили пересісти. пересіли. всім добре. я бне хотіла своєю присутністю напружувати людей.

та нажаль. часто трапляється так, що люди люблять виставляти на показ свої хвороби та інвалідність і вважають, що всі їм щось винні.
гра з вогнем Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 6099
З нами з: 23 листопада 2009, 17:43
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 3057 раз.
Подякували: 4232 раз.

Re: Особливі діти, люди з особливими потребами

Повідомлення гра з вогнем » 13 вересня 2012, 00:31

А якби така дитина сіла біля вас у маршрутці? Чи на маршрутках треба робити надпис "Про особливих дітей попереджувати, бо пасажири можуть злякатись".

Радмило, а ти шо ніколи Шапокляк не остерігалася і навіть заговарювала з нею?
Я особисто могла пропустити маршрутку чи тролейбус. Тихше їдеш, далі будеш.

якщо дитина в супроводі і поводиться нормлаьно, тут і обговорювати нічого. Якщо поведінка дитини дивна, то думаю її мама мала б попередити, якщо хтось захоче коло них присісти, що дитина може покусати, послинити чи ше шо таке.

я особисто попереджаю всіх хто до нас приходить, шо моя дитина може вдарити. і слідкую за ним в 100 раз більше. але мій розуміє шо битися не можна. і старається того не робити.
гра з вогнем Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 6099
З нами з: 23 листопада 2009, 17:43
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 3057 раз.
Подякували: 4232 раз.

Re: Особливі діти, люди з особливими потребами

Повідомлення Радмила » 13 вересня 2012, 00:34

taranjka написав:в мене зі школи двояке ставлення. в нас в класі вчився хлопчина недорозвинутий (синдрому не памятаю). з нього всі сміялися і знущалися на перервах. так як я була найспокійніша і напевне найменше його діставала, то сидіти він вирішив зі мною. я не хотіла, я багато просила, щоб мене пересадили, але він відмовлявся сидіти з кимось іншим. кілька разів я получала - йому щось не сподобалося, і ні з того ні з сього мене штовхнув - я розбила голову в батареї.... і схожі випадки траплялися час від часу... але шо ж тут поробиш - він не винний...
зараз я згадую, і для мене його перебування в школі виглядає суцільною каторгою - сміхи, знущання... шось зовсім не памятаю, щоб це хоч якось розвинуло співчуття в моїх однокласників


Це проблема школи і вчителів, зокрема першої вчительки, яка несприйняла таку дитину і не зуміла пояснити учням. А я знаю, що зараз в школах тернополя вчаться такі діти в різних класах. І там де в школі до таких дітей відносяться з розумінням, не має цих проблем. Більше того діти з класу захищають таку дитину перед іншими учнями. Я знаю і таку дівчинку вже старшокласницю і шлопчика з молодчої школи, то не дай Боже з іншого класу щось скажуть на ту дитину. То всім класом йдуть на розбори. І так виховується людяність. Розуміння, що слабшого треба захистити.

А щодо агресії я вже вище писала. І звичайні діти поводять себе агресивно. І щось я не чула по новинах, що особлива дитина щось таке страшне зробила. А от про витівки простих дітей, то кожний день: знущання з записом на мобільний, бійки до смерті і т.д. Я не кажу що звичайні діти погані. Я хочу сказати, що коли дитина особлива, то кожний її крок розглядається під лупою. Ой вона когось штовхнула, та це тому що в неї діагноз такий.
Зображення
Зображення
Щастя є
Радмила Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1144
З нами з: 29 листопада 2009, 15:06
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 1321 раз.
Подякували: 1747 раз.
Діти: Старша донечка Менша донечка

Re: Особливі діти, люди з особливими потребами

Повідомлення Радмила » 13 вересня 2012, 00:42

гра з вогнем написав:[
І якщо ти так близько зіштовхуєшся, то знаєш, що зараз в психлікарню тих, у кого вже давно, всерйоз і надовго не дуже охоче беруть. відправляють додому. сьогодні такій людині добре. а завтра ходить і все трощить ну або руками фігури робить. нічо не вдієш. в лікарню не беруть, міліція не помагає.

я не знаю як там в санаторії правила. але якби мене посадили за якийсь столик. а потім хтось прийшов і почав робити руками, то я б попросилася шоб або мене або їх пересадили, а кого там вже відсаджувати будуть - хай санаторій вирішує.

я взагалі не розумію для чого з мухи робити слона. ну попросили пересісти. пересіли. всім добре. я бне хотіла своєю присутністю напружувати людей.

та нажаль. часто трапляється так, що люди люблять виставляти на показ свої хвороби та інвалідність і вважають, що всі їм щось винні.


Ти особисто з такими стикалась, що ходить по вулиці і все трощить? В мене сусід у батьків, був нормальних хлопець до 18 років. На дискотеці побили. По голові побили. Тепер два рази в рік його завозять в психлікарню. ЗАвозятьбатьки, коли починає буянити. Прокапають, заспокоїться і тільки тоді забирають. Я психів, які на людей кидаються на вулиці не бачила, бо за ним зазвичай дбають родичі. А от пяних і обкурених, то постійно.
А ця жінка з мухи слона не робила. Їй скзали відсісти, вона відсіла. Просто ми говорили з нею і вона мені розповіла цей випадок. А скандал не робила. Хоча як на мене, то могла б сказати, їй не подобається хай пересідає. Це вже так, чисто з гонору.
Зображення
Зображення
Щастя є
Радмила Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1144
З нами з: 29 листопада 2009, 15:06
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 1321 раз.
Подякували: 1747 раз.
Діти: Старша донечка Менша донечка

Re: Особливі діти, люди з особливими потребами

Повідомлення Tajga » 13 вересня 2012, 00:51

Я б особисто хотіла, щоб мене попередили. Але не тому, що маю якісь упередження. А тому, щоб мати запас часу для того, щоб ненав'язливо підготувати свою дитину. У нашому близькому оточенні, наприклад, немає особливих діток, не хотілося б ні перестрашити якось свою дитину, ні щоб вона не зумисне образила іншу.
Думати не боляче. Вірити не страшно. :)

Бережи, Господи, мою родину, щоб єдність і злагода панували в ній.
Tajga Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 1775
З нами з: 13 грудня 2010, 16:37
Звідки: селище мирного атома :)
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 2646 раз.
Подякували: 3280 раз.
Діти: Давид 19.10.2007
Тереза 7.8.2009
Лев 16.11.2011
Маргарита 8.11.13

Re: Особливі діти, люди з особливими потребами

Повідомлення Радмила » 13 вересня 2012, 00:58

гра з вогнем написав:
А якби така дитина сіла біля вас у маршрутці? Чи на маршрутках треба робити надпис "Про особливих дітей попереджувати, бо пасажири можуть злякатись".

Радмило, а ти шо ніколи Шапокляк не остерігалася і навіть заговарювала з нею?
Я особисто могла пропустити маршрутку чи тролейбус. Тихше їдеш, далі будеш.

якщо дитина в супроводі і поводиться нормлаьно, тут і обговорювати нічого. Якщо поведінка дитини дивна, то думаю її мама мала б попередити, якщо хтось захоче коло них присісти, що дитина може покусати, послинити чи ше шо таке.

я особисто попереджаю всіх хто до нас приходить, шо моя дитина може вдарити. і слідкую за ним в 100 раз більше. але мій розуміє шо битися не можна. і старається того не робити.


Якщо це про ту бабцю, яку я думаю. То я з нею не говорила. Але коли вона в черзі біля мене стояла, то просто не звертала на неї уваги. Якщо дитина у громадському місці, то мама контролює її поведінку. Це зрозуміло само собою.
Я часто підхожу до батьків з особливими дітьми, часом до тих хто у візочках. Не для того щоб пожаліти, а просто виявити симпатію поспілкуватись. І мої діти спілкуються з особливими дітьми і нічого страшного з ними не сталось. Наприклад в театрі одна розумово відстала дівчинка сиділа біля моєї дитини на виставі. Вона їй заплітала косички. Мама цієї дівчинки хотіла забрати дитину. А я побачила, що моя дитина нормально це сприймає. Їй навіть подобається. Я їй сказала, щоб вона нетурбувалась. І все було нормально. Моя дитина дивилась виставу, її тішилась тим що може поспілкуватись з моєю.
Одного разу моя донька гралась в королеву на вулиці. Вона придумала як зробити з трави корону. За півгодини весь двір включаючи старших дівчаток і мам малюків був у коронах. Одній дівчинці не сподобалось, що їй чіпляють траву до волося. Я спинила свою дитину і пояснила, що не слід цього робити.
Коли маленькі діти граються у піску і часом бурхливо реагують, ви ж не тикаєте в них пальцями,і не тікаєте від них. Адекватні мами сприймають це з усмішкою. Пояснють, що можна не можна. І продовжують гру. Це теж саме. Якщо навіть стається конфлікт, то все залежить від того як сприйняти.
Зображення
Зображення
Щастя є
Радмила Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1144
З нами з: 29 листопада 2009, 15:06
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 1321 раз.
Подякували: 1747 раз.
Діти: Старша донечка Менша донечка

Re: Особливі діти, люди з особливими потребами

Повідомлення Радмила » 13 вересня 2012, 01:13

Tajga написав:Я б особисто хотіла, щоб мене попередили. Але не тому, що маю якісь упередження. А тому, щоб мати запас часу для того, щоб ненав'язливо підготувати свою дитину. У нашому близькому оточенні, наприклад, немає особливих діток, не хотілося б ні перестрашити якось свою дитину, ні щоб вона не зумисне образила іншу.


Варто просто часом розповідати і пояснювати дітям, що не всі діти, люди однакові. Що ось бабця йде, в неї ніжки хворі. А он хлопчик теж погано ходить, теж ніжки хворі, а ще бувають діти/люди, в них трошки головка по-інакшому працює,тому поводяться часом дивно. Тоді в будь-якому випадку дитина не буде боятись, і буде розуміти. З особливою дитиную/людиною вона може зустрітись будь-де. Тому можна дитині просто розповідати про інакших людей.
Зображення
Зображення
Щастя є
Радмила Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1144
З нами з: 29 листопада 2009, 15:06
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 1321 раз.
Подякували: 1747 раз.
Діти: Старша донечка Менша донечка

Re: Особливі діти, люди з особливими потребами

Повідомлення Natalinda » 13 вересня 2012, 01:18

Мені здається що багато залежить і від того хто які особливі особливості має на увазі.
Знала (бо помер давно) по розповідях про хлопчика-аутиста, то він нізким окрім дууже близьких родичів не контактував, ну не рахуючи час від часу лікарів, бо був агресивним.
Особливі потреби, правда?
Знаю хлопця (вже дорослого чоловіка) з ДЦП, свого часу була закохана в нього, він фору давав і дасть багатьом в яких особливих потреб нема
Але ж в нього інвалідність, особливі потреби....

Дуже все індивідуально.
Я б теж хотіла бути попереджена, для того щоб спокійно реагувати. Я б чесно кажучи хотіла бути попереджена і про людей з вадами обличчя, бо дуже болісно сприймаю, мені сниться, бачиться, я ні про шо думати більше не можу, та ще багато про що хотіла б бути попереджена, щоб соломи бодай підстелити, як не сіна.

З іншого боку я б хотіла щоб моя дитиа адекватно могла спілкуватися з різними дітками і схоляюся до думки що чим раніше це робити, тим спокійнішою і адекватнішою буде реакція дитини. Але це зовсім не значить що я водитиму його в Петриківський інтернат.
Але і хотілося б адекватності від батьків діток з особливими потребами, та від всіх батьків хотілося б адекватності.
Я знаю як "нормальних" так і ""ненормальних" мам. Одні вчать своїх дітей адекватності, а інші - того що вони особливі і їм "должни".
Але як вірно підмічає Радмила і серед тих хто належить до середньостатистичної більшості "ненормальних" вистачає теж(((((

А щодо інклюзивного навчання, то тут теж як на мене все досить неоднозначно((((
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: Особливі діти, люди з особливими потребами

Повідомлення гра з вогнем » 13 вересня 2012, 01:34

Радмила написав:
Ти особисто з такими стикалась, що ходить по вулиці і все трощить? .

так.

***
ну от щойно. мій син розплакався, бо я його не пустила на вулицю до хлопчиків гратися.
хлопчики страші і грають м'яча. мій почув і все - йде до хлопчиків. я не дозволяю. він в плач. хлопчики стукають м'ячем. мій плаче-заливається.
поплакав і заспокоївся. я пообіцяла вечером завести його на майданчик до діток.

я могла його пустити на вулицю гратися? - могла. а шо він другого сорту? - ні. вулиця шо приватна? - ні? то чого моя дитина не може гратися?
але я розумію. що він буде заважати старшим хлопчикам. буде крутитися у них під ногами. я буду крутитися коло них всіх. хто отримає задоволення від такої прогулянки? ну хіба би моя дитина. ті хлопчики точно ні.

ми підемо вечером на майданчик, де будуть дітки його віку і будемо там гратися. так само бігаючи і заважаючи один одному. але там всі такі.
зате не буде обурених. не буде нещирих посмішок. не буде натянутості.


якщо б ми були на прогулянці і побачили дитину на візочку чи яка кульгає, я б забрала свого, щоб він дитині збитків не завдав. якби він вчився в класі з такою дитиною, хай вчиться: вчиться допомагати, розуміти, спілкуватися і дружити.
але якщо коло мене посадять маму з дитиною, яка поводить себе дуже дивним чином, я попрошуся пересісти. оскільки не відчуваю себе в безпеці.
гра з вогнем Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 6099
З нами з: 23 листопада 2009, 17:43
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 3057 раз.
Подякували: 4232 раз.

Поперед.Далі

Повернутись до "Особливі" дітки



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість