Глобальні оголошення!



Томатіс терапія - вся правда та вигадки. Як не помилитись

Модератор: TaniaPicaSSo

Томатіс терапія - вся правда та вигадки. Як не помилитись

Повідомлення Киян Олександр » 18 лютого 2017, 02:43

Вітаю шановні мами і батьки.
Все частіше доводиться звертати увагу на форумскі листування хоча, повірте, часу на це зовсім немає.
Усе частіше і яктивніше джерело справжньої інформації спотворюється в гонитві за "лідерством в галузі". "Я була першою", "я знаю більше", "мої індивідуальні призначення"
У цій темі я напишу про деякі методи лікування для дітей з різними патологіями.
Відразу перейду до справи.
без удаваної скромності з 2013 року ми прийняли більше 7000 дітей з різними вадами. Моя компанія це зростаюча група неврологічних клінік і нейрологопедичних центрів. Більшість пацієнтів, що проходили аудіотерапія по Томатіс мали діагнози «алалія» (спрощено), РАС, або інші вкрай сенсорні порушення. В останні 2-3 роки стало більше дітей з руховими порушеннями (ДЦП).
У свій час я познайомився із засновниками Центрів Прогноз Санкт-Петербург і по сьогодні спілкуюся з ними дуже тісно. Зараз ми намагаємося перейняти все найкраще від них і в деяких випадках я навіть кілька разів опинявся по переду. Так сталося із реєстрацієно найкращого в світі апарату по мікрополяризації Soterix. Я зареєстрував і почав на ньому працювати раніше на рік від Центру прогноз.
Отже, Метод Томатіса є, і ефект від нього залежить далеко не завжди на якому обладнанні його проводити. Будь це Томатіс Бессон або Томатіс солістен або Rulisten або Бог знає який ще. Я бачив Томатісів і знаю дуже багато.
Якщо Вас цікавить історія появи цього методу почитайте форуми з датами публікацій не пізніше 1993 року. Там ще можна знайти правду і реалії про появу цього методу. Справа в тому, що, за ці роки справжнє джерело цього методу настільки було спотворено що, зрозуміти зараз потрібно або можна використовувати це дітям, стало дуже не просто.
Напишу одну цитату:
Як відбувається знайомство багатьох керівників центрів з «Томатіс»? Наприклад, пацієнт приносить висновок однієї з клінік, де перераховані проведені процедури. Бачить, наприклад, Томатіс. Ага, де цей Томатіс беруть - гугл - на першій позиції Яндекса (що у нас? Де найдешевше?) - Далі зрозуміло. Розуміння того, що дешевше вийде і відчуття «дивацтва» того, що відбувається (якщо я консультант низького рівня і я не роблю діагностику, чи можу я консультувати? Якщо можу, навіщо тоді інші рівні? Як лікувати дітей, якщо я побачив, по суті, рекламний фільм?) настає тоді, коли гроші вкладені і ти затягнутий у фінансову піраміду, в якій всі кричать про правильність, результати і заробітки. Я намагаюся підвести до наступної своєї думки: початок будь-якої дискусії про порівняння конкурентних підходів йде наступним чином - «кожен кулик своє болото хвалить». Так в цьому і є принципова різниця - ми завжди спочатку розбираємося, а потім купуємо обладнання.
Наприкінці 2013 року ми придбали Томатіс солістен але вже через два місяці я від нього відмовився і придбав Томатіс Бессон.
Є одна крилата фраза на питання можна робити Томатіс дитині і з якого віку. Відповідають "першо засновники":
1. Якщо дитині виповнилося два роки, Томатіс МОЖНА проводити (в разі якщо присутні хоч якісь ризики мати затримку в розвитку. Патології, важкі пологи, перенесені інфекції і т.д.)
2. Якщо дитині виповнилося три роки і вона вже має видиму затримку хоч у чомусь, Томатіс вже необхідний.
3. Якщо дитині рік і затримка очевидна з народження, потрібно дивитися які результати ми хочемо від цього отримати.

Якщо дуже коротко:
1. Початку серійного виробництва «електронного вуха» поклав Крістоф Бессон, який розпочинав як пацієнт Томатиса, потім допомагав лагодити навушники, далі, що отримав технічну освіту і організував промислове виробництво апаратури Альфреда Томатиса.
2.Еффект Томатиса зберігається ТІЛЬКИ на аналоговому обладнанні, передача на відстані призводить до втрати значної частини ефективності (не реалізується 3 з 5 основних ефектів терапії).
3.Альфред Томатіс бажав поширення методик, а не комерціалізації. Після його смерті, принципи були перекручені, організація перетворилася в СУТО комерційний інститут. Є така організація, яка вчить, бере а це пристойні гроші, видає обладнання, потім регулярно зобов'язує відвідувати «доучкі» (в яких немає нічого нового, лише «недовчений» в попередні рази), регулярно збирає гроші. У всьому світі так відбувається, але «рояліті» стягують за реальну роботу, а не факт присутності на сайті ... В загалі, до Альфреду Томатису і його цілям люди «викупили право на його ім'я» (воно, до речі, теж повернулося «людству» за терміном давності) не мають ніякого відношення.
4. Єдина методика, що підлягає сертифікації - аудіометрія. Сертифікат повинен бути на медичне обладнання.
5. Існує некомерційне співтовариство учнів Томатиса, здатних провести максимально якісне навчання - «FederationInternationale d 'Audio-PsychoPhonologieetPedagogiedel'Ecoute».
6. У Швейцарії існує виробництво (під керівництвом Крістофа Бессона) якісної і надійної апаратури, тієї самої, на якій працював Альфред Томатіс.
Все це я обговорював з АУДІОЛОГІЇ, сурдологами, логопедами, нейрофізіологами. Поговорив і з технарями-акустиками.

Дуже прошу! Не сперечайтеся про саму методику Томатиса і про те, хто і де його робить!
Якщо почитати уважно літературу яка почала з'являтися як мінімум 35 років тому і до наших днів, літературу авторитетних видань, в яких не проходить піар і не обґрунтовані висновки, ви побачите наступне: Томатіс повинен проводитися на "аналоговому електронному вусі". тільки аналоговий звук здатний проникнути глибоко і провести "терапевтичний ефект".
Читайте уважно сайти рекламодавців! На них може бути зазначено що, терапія проводитися "за методом Томатіса", а це не означає, що саме ця терапія є методом Томатіса! Метод Томатиса один - все інше дубляж (можливо дуже хороший). Але цей дубляж ніколи не зможе вийти на державний рівень і захистити свою ефективність.
У нас пару років назад був великий проект по роботі з дітьми Даун синдрому. Ми взяли велику групу від 1 року до 12 років. Результати опублікували в статті. Дуже цікаві вийшли.

В Україні і близькому зарубіжжі я знаю всіх хто займається Томатіс, мікрополярізацією, Інтерактивним метрономом, FastForWord, мозочковою стимуляцією, Play Attention, For Brain, і багатьма іншими апаратними методами.
Кожен метод дуже хороший і ефективний. Я багато разів проводив конференції і виступи на ці теми.
Багато батьків зустрівшись із проблемами в розвитку дитини починають ставати інвесторами і поглинатися цими процесами. Тим самим просто відкриваючи різні центри з застарілими технологіями та методами. Технології є, і дуже сучасні, але не фахівці їх не знайдуть. Кожні 15 хвилин в світі піблікується 1500 науково-дослідних статей по роботі із вадами у дітей. Найкращі університети світу зайсаються цією проблемою. Довіртеся фахівцям!
На мій погляд кожен з вас просто повинен знайти "свого фахівця", "свою клініку або центр розвитку" і слідувати інструкціям того, кому довірився, слідувати до кінця.
Не потрібно бігати від одного центру до іншого тому що після терапії зіпсувалася ЕЕГ. Тільки той фахівець який спочатку прийняв рішення про призначення лікування може розуміти чому він це зробив і усунути своєчасно наслідки.
Інша справа якщо від вас починають відгороджуватися в разі виникнення проблем. Тоді міняйте.

Що стосується обладнання.
Багато інвесторів і заповзятливі люди дивляться на ситуацію по-різному. Хтось робить сенсорну кімнату і басейн з кульками, інші купують апарат УЗД вартістю 27-40 тисяч євро.
Потрібно чітко розділяти ці речі і розуміти чого хочете.
На цьому я хочу закінчити своє повідомлення. Якщо виникають питання шукайте відповіді від першоджерел. Або в статтях наукових посібників з позначкою "international".
Киян Олександр Офлайн


Привіт, а ось і я!
 
Повідомлень: 6
З нами з: 18 лютого 2017, 01:18
Дякував (ла): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Томатіс терапія - вся правда та вигадки. Як не помилитис

Повідомлення Киян Олександр » 18 лютого 2017, 03:01

раджу літературу - Pierre Solier “Listening for Welness”, Paul Madaule “When listening Comes Alive”, Jean Houston “The Concious Ear”.

ось трохи корисних серйозних для "професіоналів" статей
Christopher "Monty" Montgomery
«Кодирование высококачественного цифрового звука» Боба Стюарта из MeridianAudio
Стефан Пиджен (StephanePigeon)
Киян Олександр Офлайн


Привіт, а ось і я!
 
Повідомлень: 6
З нами з: 18 лютого 2017, 01:18
Дякував (ла): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Томатіс терапія - вся правда та вигадки. Як не помилитис

Повідомлення Marichka » 18 лютого 2017, 08:30

О,вітаємо чоловічу стать на форумі :aplo: :rolf:
Зображення
Marichka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 3237
З нами з: 10 лютого 2011, 15:13
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2032 раз.
Подякували: 1655 раз.
Діти: Ліля 6.06.2010
Тадей 3.07.2013

Re: Томатіс терапія - вся правда та вигадки. Як не помилитис

Повідомлення Киян Олександр » 18 лютого 2017, 15:07

Дякую) Буду радий допомогти. Забагато суперечок на Вашому форумі з приводу різних методів лікування)
Киян Олександр Офлайн


Привіт, а ось і я!
 
Повідомлень: 6
З нами з: 18 лютого 2017, 01:18
Дякував (ла): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Томатіс терапія - вся правда та вигадки. Як не помилитис

Повідомлення Marichka » 19 лютого 2017, 09:30

Де ті суперечки?Щось не 6ачила :unknown:
Зображення
Marichka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 3237
З нами з: 10 лютого 2011, 15:13
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2032 раз.
Подякували: 1655 раз.
Діти: Ліля 6.06.2010
Тадей 3.07.2013

Re: Томатіс терапія - вся правда та вигадки. Як не помилитис

Повідомлення Киян Олександр » 11 квітня 2017, 14:00

Якщо будуть запитання з приводу призначень звертайтесь.
Киян Олександр Офлайн


Привіт, а ось і я!
 
Повідомлень: 6
З нами з: 18 лютого 2017, 01:18
Дякував (ла): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Томатіс терапія - вся правда та вигадки. Як не помилитис

Повідомлення Киян Олександр » 13 квітня 2017, 02:41

Сьогодні до мене звернулася жінка після консультації у лікаря та почала цікавитися Томатіс терапією.
Запитувала про сертифікати та як нас знайти на нібито "офіційному"сайті томатіс.
Справа в тому що, офіційного сайту томатіс немає, є лише так звана назва "офіційного томатісу".
З приводу цього official камеді клаб має відео від Павла Волі.
Раджу подивитися і одразу все стане зрозуміло.
Я пояснив, що ми займаємося на Томатіс Бессоні. Нам подобається його науковий підхід до справи. Після обговорення всіх переваг я все ж таки переконав цю родину обрати найкраще для їх дитини. Головне в цій терапії розуміти які процеси виконуються та завдання які стоять перед терапевтом. В методі томатіс завжди має робитися аудіометрія. Це головна умова. Якщо цього не роблять значить вся терапія марна і нікчемна. В Музико терапії не можливо визначити особисте сприйняття звуків кожного пацієнта методом збору аналізів на гормони чи щось ще
Киян Олександр Офлайн


Привіт, а ось і я!
 
Повідомлень: 6
З нами з: 18 лютого 2017, 01:18
Дякував (ла): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Томатіс терапія - вся правда та вигадки. Як не помилитис

Повідомлення Ланка » 04 травня 2017, 19:18

Томатіс і аутизм
Метод «Томатіс» - не є панацеєю для аутизму. Проте, слухова терапія може значно полегшити життя багатьох аутистів, послаблюючи симптоми захворювання. Найчастіше «Томатіс» використовується поряд з іншими терапіями. Стимулюючи слухову систему, а через неї і мозок, метод «Томатіс» здатний зменшити аутичні симптоми.

Однак кожен людина з аутизмом індивідуальна і може давати різні реакції на програму. У деяких випадках ми можемо спостерігати перші результати протягом декількох тижнів, іноді це може відбуватися набагато довше. Також, прогрес ніколи не йде по прямій лінії. Трапляються як вдалі, так і невдалі дні. Але ми завжди рухаємося вперед, особливо коли Ви оціните результат через кілька місяців.

У більшості випадків «Томатіс» демонструє поліпшення в наступному:

Зменшується гіперчутливість до звуків:
краще переноситься різного роду шум;
починається більше взаємодія з тим, що відбувається навколо, тому що зменшується вразливість від оточуючих звуків;
і, як результат, зменшуються гнівні реакції і повторювана поведінка;
більше звертається увага навколо себе.
Зменшується боязнь тактильного контакту:
зменшується боязнь тактильного контакту, і виникає бажання взаємодіяти з іншими. Це більше соціалізується;
діти стають більш люблячими, ніжними. Дитина може підійти і сісти до Вас на коліна, чекаючи обіймів.
Відбуваються зміни з промовою:
у аутистів з відсутністю мови, змінюється рецептивна мова. Вони можуть почати вокалізіровать, видавати звуки або лепетати, експериментуючи з голосом;
у дітей з більш розвиненими мовленнєвими навичками, може покращитися експресивна мова. З'являються більш довгі речення, і підбираються більш підходящі слова для опису. Можливе використання особистих займенників, таких, як «Я» або «ТИ» замість звернення до себе в третій особі. Краще володіння мовою веде до бажання комунікувати.
Відбуваються зміни зі смаком, поліпшується сприйняття їжі:
ті, хто розбірливий в їжі, можуть почати приймати різноманітну їжу, включаючи їжу різної структури.
Змінюється уявлення про самого себе:
як тільки з'являється взаємодія зі своїм голосом, відразу поліпшується власне уявлення. Вони усвідомлюють, що у них є голос!
Поліпшуються соціальні навички:
з'являється більший зоровий контакт;
краще дотримання інструкцій;
самостійна ініціація контакту і комунікації.
Менш агресивна поведінка:
зниження агресії по відношенню до оточуючих і до самих себе;
зниження повторюваного поведінки.
Поліпшується візуальний контакт:
«Погляд в очі» і осмислення того, що Ви говорите;
поява більшої уваги тому, що бачить дитина.
Ланка Офлайн

Аватар користувача
Добре орієнтуюся
 
Повідомлень: 68
З нами з: 22 червня 2016, 20:03
Дякував (ла): 0 раз.
Подякували: 62 раз.
Діти: Ліза, Егор,Данилко
10 років, 6 років, 4 роки

Re: Томатіс терапія - вся правда та вигадки. Як не помилитис

Повідомлення Киян Олександр » 11 липня 2017, 15:10

Саме так.
Ми призначаємо Томатіс тільки якщо в цьому є потреба
Киян Олександр Офлайн


Привіт, а ось і я!
 
Повідомлень: 6
З нами з: 18 лютого 2017, 01:18
Дякував (ла): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Томатіс терапія - вся правда та вигадки. Як не помилитис

Повідомлення Ланка » 01 березня 2019, 23:31

12 причин займатися за методом Томатіс

Затримка мовного розвитку
Проблеми з навчанням в школі - дислексія, дисграфія (порушення писемного мовлення), дізорфографіей, дискалькулия.
Синдром дефіциту уваги і гіперактивності.
Ранній дитячий аутизм, синдром Аспергера, аутизм.
Заїкання.
Складнощі із запам'ятовуванням, порушення пам'яті.
Проблеми з концентрацією і довільною увагою.
Підвищена тривожність, стан стресу.
Проблеми рухового розвитку, координації.
Необхідність налагодити комунікативні навички.
Вивчення іноземних мов.
Заняття вокалом, необхідність поліпшити голосові і збереженою музикою.

пройти курс занять по методу Томатіса на апараті Бессон можна в Київському Центрі Стимуляції Мозку
Ланка Офлайн

Аватар користувача
Добре орієнтуюся
 
Повідомлень: 68
З нами з: 22 червня 2016, 20:03
Дякував (ла): 0 раз.
Подякували: 62 раз.
Діти: Ліза, Егор,Данилко
10 років, 6 років, 4 роки

Далі

Повернутись до "Особливі" дітки



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron