Глобальні оголошення!



Багатодітна сім"я де 3 -є і більше діточок

Про другу, третю дитну в сімї, близнят та двійнят, багатодітні сімї

Модератор: TaniaPicaSSo

Багатодітна сім"я де 3 -є і більше діточок

Повідомлення pepi » 31 грудня 2014, 02:08

Дуже хочу почути думку та розповіді ,про те як справляється мамочки багатодітних сімей .Де в родині 3-є та більше діточок.
Як облаштовуєте свій побут ,коли встигаєте приділити увагу усім дітками( індивідуально ,чи всім разом ). Як дітки між собою ладять ? Як ви їх вкладаєте спати, купаєте ,годуєте , робите уроки ,ходите гуляти ? Коли встигаєте зробити банальне в хаті : прибрати, приготувати їжу на всіх, попрати , сходити в магазин чи відвести дитину на танці чи інші гуртки ? Як ваші родичі ставляться до такої кількості дітей в сім"ї ?. Десь читала ,що батьки наші сприймають ту кількість дітей яка була у них в родині.,за винятком віруючих. Не знаю на скільки це правда...
Дивлюсь інколи на фото своїх знайомих в однк. чи інших соц мережах ,де є 3-4 дітей ,на фото все так гарно виглядає- велика щаслива родина ,але як воно в житті,наскільки важко ? Кажуть ,що після другої чи третьої дитини ,батьки на всіх слідуючих дітей дивляться зовсім по-іншому ,меньше цяцькаються ,привчають старших до спільної домашньої праці. Але це получається ,що я ніби відбираю частково дитинство своєї дитини. Але з іншої сторони судячи по-собі ,такі діти стають швидше самостійніші. Але інколи так хочеться з ними ще по-сюсюкатись .
Буду рада почути ваші відгуки та поради , щодо виховання такої кількості дітей.
Измениться не может никто, но стать лучше может каждый.
pepi Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 216
З нами з: 28 листопада 2009, 23:00
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
випускниця школи материнства (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 228 раз.
Подякували: 171 раз.
Діти: Павлушка (12.07.2011)
Сергійко (04.01.2013)

Re: Багатодітна сім"я де 3 -є і більше діточок

Повідомлення Ulkanet » 31 грудня 2014, 02:28

о, я таким питаням задають мало не щодня :hi: хоча в самої лише одна дитина, а інших не буде :cray:
кажуть, що Бог посилає нам лише ті випробування, які ми можемо витримати :В):
я приблизно догадусь, як це всьо виглядає :hi: , але тоже дуже хочу послухати наших "багатох-мамусь" :clapping:

а ще про дитинство, все залежть від того який смисл ти вкладаєш в слово "дитинство" :hi: не вважаю тупе вбивання часу в телевізорі/компі/планшеті і бродіні по парка/стройках/пустирях - щасливим і деальним дитинством. Для мене щасливе/ідеальне дитинство - це коли мама і тато поруч і все робиться разом, спільно - елементарне прибирання, клеїня наклейок, прогулянки, пікніки, і т.д. - а не кожен сам по собі :sad: мене бісить коли я чую "Йди пограйся - мама/баба зайнята!!!" :dash:
Від роботи дохнуть коні - ну а я безсмертний поні!!!!! :-))))))
Ulkanet Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2048
З нами з: 17 березня 2012, 02:10
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3577 раз.
Подякували: 1979 раз.
Діти: Доця

Re: Багатодітна сім"я де 3 -є і більше діточок

Повідомлення taranjka » 31 грудня 2014, 02:45

для 3 дітей потрібно натхнення і допомога чоловіка :) я не ставлю собі нездійсненних планів - типу ідеальної чистоти, чи першедругеікомпот. стараюся знайти золоту середину, щоб було добре дітям і нам. кожному доводиться чимось жертвувати. чим діти менші, тим нашої енергії йшло більше, зараз звиклося.
я не розумію, коли жаліються на те, що з одною\двома дитиною не встигають :) я теж запізнююся, але принаймні не мучу себе тим. більшість часу насолоджуюся :) хоча коли я з рюкзаком, спереді малий в ерго в руках ще килимок для танців а збоку за руки двоє дітей, то перехожі реагують по різному :crazy:
в нас тиждень розписаний - завжди є заняття в Дарки, а тепер і в Амі. Часом сама всіх воджу, часом чоловік
часом втомлююсь - то чоловік може забавити всіх трьох :) часом самі граються. я не вважаю, що мама має постійно гратися з дитиною, коли я бачу, що я не потрібна - знаходжу собі інше заняття. але коли їм треба, ми робимо що їм цікаво - малюємо, читаємо, граємося в лікаря.
я рідко залучаю малих до готування їжі, але потрібно робити це частіше - це їм цікавіше ніж інші ігри.
а. ну і так, в мене в хаті шумно :) діти навіть коли не сваряться, то емоційно граються :) а це десь півцирку :hi:
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів

Re: Багатодітна сім"я де 3 -є і більше діточок

Повідомлення pan_kotskyy » 31 грудня 2014, 05:59

Колись як в мене був тільки один старший я півдня збиралась кудись, і це було так довго - вдягти, зібратись і перед дверима все скидати, бо малому несподівано стало треба в туалет )))
Тепер розумію - бавити одну дитину - фігня )))
Так получається, що весь час з малими я, чоловік працює допізна, вдома лише у вихідні, тоді старається допомогти, але що тої допомоги, все одно меншого годую я, старших вдіваю я, ну і їсти готую і т.д...
Що мені реально не хватає зараз - власного транспорту і більшої площі, бо зараз дуже тісненько, нас вже багатенько, в кожного одяг-іграшки і прочее... бардак важкорозгрібаємий в хронічних масштабах.... і кухня куценька, мягко кажучи... оце важко і неймовірно дратує, все решта весело-шумно з чеканнями в кого наступного ДН і кому вже скільки буде років і кому що Миколай приніс, і всім одночасно треба саме та іграшка і спори кого більше любить наш найменьшенький і до кого саме він зараз сміявся )))
Вважаю, що найбільше зараз недоотримує уваги старший, бо якраз з ним би вже багато читати книг, водити в театри-музеї і т.д., ще б в басейн недурственно було б, а не встигаю всюди... напевно встигається може четвертина від того, чим би я хотіла з ним займатись. Зате середня донечка попри старшого встигає і в театр сходити і вірш неспродівано розповісти, що я з старшим вчила.
А з найменьшим я навчилась тішитись (зупиняти мить) який то він маленький-потішний, ніжний-ніжний, насправді хоч і здається як то довго ті діти ростуть - ростуть вони швидко )))
ЗображенняЗображення
pan_kotskyy Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1447
З нами з: 23 січня 2011, 15:58
Нагороди: 4
за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1925 раз.
Подякували: 1575 раз.
Діти: хлопчик, дівчинка

Re: Багатодітна сім"я де 3 -є і більше діточок

Повідомлення Milichka » 31 грудня 2014, 08:54

У нас гіпотетично і теоретично мало бути 3-є діток))), але не зараз , колись в майбутньому. А Бог розпорядився по іншому.

В самий-самий-самий безпечний день влаштовуєте з чоловіком романтік, ну такий дуже хороший романтік)))) - і ось маєте синочка))) - ділюсь секретом для тих хто хоче 3-ї дитини і ніяк не наважується)))))).

Спочатку був шок, і дуже шкода було себе - тих туфель з каблуками, манікюру, планів кар'єрного зросту, червоного диплома під шаром уже 6-ти літньої пилюки і ще три роки як мінімум..... Але коли шок пройшов, цілковитий спокій і щастя. І в уяві малюється - Святий вечір, ялинка, пампушки і ціла хата дітей, внуків, купа сміху і радості, чоловік по мудрому спокійний і я квітуча)))), ось))))

Точно знаю, що буде не легко, особливо перший рік півтора, будуть і сльози, і нерви, і мучитись буду, що не додаю старшим діткам уваги... Але ще точно знаю, що справлюсь!!!! і буде у мене велика сім"я !!!!!
Якщо дівчинка не Принцеса для свого татка - вона ніколи не буде Королевою для свого чоловіка.
Milichka Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 933
З нами з: 25 січня 2010, 17:46
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1381 раз.
Подякували: 983 раз.
Діти: Тінулька-симпатюлька і Тамілочка-красотулька

Re: Багатодітна сім"я де 3 -є і більше діточок

Повідомлення Marichka » 31 грудня 2014, 10:20

Психологи довели,що багатодітна мама щасливіше себе почуває.Так,що з кожною дитиною буде легкше.На той час старші вже самі навчаться читати і будуть мамі вголос це робити.І одягнути буде легкше і помити,і погодувати.Звичайно,головне підтримка чоловіка,навіть не фізична,а нормальне ставлення до жінки.Старші,справді,бавлять менших-а що тут поганого?Мусять мати і якісь обов"язки,щоб вирости відповідальними.Навіть,як зразу важко,то все-одно забувається.І любов перемагає.Бо діти приносять і дають багато любові...
Зображення
Marichka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 3237
З нами з: 10 лютого 2011, 15:13
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2032 раз.
Подякували: 1655 раз.
Діти: Ліля 6.06.2010
Тадей 3.07.2013

Re: Багатодітна сім"я де 3 -є і більше діточок

Повідомлення Marichka » 31 грудня 2014, 15:08

Отець з Острова,який має 13 вроді дітей,казав,що з двома було важче,як з 10.
По собі бачу,що мені з двома ніби легкше,як з одним.Справа часу.Трошки підросли і вже двоє граються.
Зображення
Marichka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 3237
З нами з: 10 лютого 2011, 15:13
Нагороди: 4
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2032 раз.
Подякували: 1655 раз.
Діти: Ліля 6.06.2010
Тадей 3.07.2013

Re: Багатодітна сім"я де 3 -є і більше діточок

Повідомлення ІРЦЯ » 31 грудня 2014, 15:40

Ulkanet написав:о, я таким питаням задають мало не щодня :hi: хоча в самої лише одна дитина, а інших не буде


Чого так впевнені,що не буде))
В мене сестра народила старшого сина в 20 років, а другу донечку в 38 років.
Так ,що тут"вилами по воді писано" :rose:
Золотое правило жизни: не переживай из-за того, чего ты не в силах изменить, прими ситуацию такой, какая она есть. Ведь мы не пытаемся изменить погоду, а просто одеваемся по погоде.
ІРЦЯ Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 317
З нами з: 10 червня 2013, 16:24
Нагороди: 1
за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 430 раз.
Подякували: 342 раз.
Діти: Два синочки 5р. і 1р.

Re: Багатодітна сім"я де 3 -є і більше діточок

Повідомлення olgakr » 31 грудня 2014, 16:40

Коли завагітніла вперше, усі вітали, ще другий раз - також, а уже третій і четвертий- тоді всі кажуть:ну ,якось воно буде, нічого.. :sad: :cry: .Батьки сприймають новину позитивно - ми обоє з чоловіком з багатодітних сімей.Коли в мене була тільки одна дитина , мені було дуже важко: Маринка була неспокійним немовлям і зовсім не давала мамі з татом поспати і відпочити, тому я зі страхом думала, що буде, коли у мене буде двоє дітей, але всеж з нетерпінням чекала народження нашого синочка - ми з чоловіком завжди хотіли мати багато дітей! Коли народився Рома, він був спокійною дитиною :yes: Справлятись звичайно не легко. Мені довелося вчитись бути більш організованою, робити кілька справ одночасно,а великі справи розділяти на маленькі пятихвилинки і виконувати їх тоді, коли зявляється можливість, однак я намагаюся знайти час і для себе (вишиваю, вяжу, ). Це дуже важливо для відновлення душевного спокою та рівноваги після шумного дня.Діти інколи дуже гарно граються самі- аж дивуюся їх фантазії та енергії, а часом треба їх розважати мамі- тоді ми разом малюємо, читаємо, складаєм пазли , вирізаєм, клеєм і ін). Коли діти починають сваритися між собою, то намагаюся їх примирити, кожному знаходжу різне заняття, щоб відволікти їх від предмету сварки. Ідеального порядку досягти ніколи не вдається, та я і не прагну :wink: У більшості випадків у нас творчий безпорядок.
Допомагати мені я старших не примушую, вони самі проявляють ініціативу - допомагають на кухні, наглядають за меншими, Маринка допомагає прибирати (Рома цієї справи категорично не любить).
В магазин, чи в гості ми ходимо усі разом (бабусі і дідусі у нас живуть далеко).

Бути багатодітною мамою я уже звикла і відчуваю себе щасливою! :yes: Мені дуже шкода тих людей, які хочуть і не можуть мати дітей, адже ні з чим не можна порівняти відчуття, коли маленькі рученята обіймають тебе і твої найрідніші дітки шепочуть на вушко: "мама, я тебе люблю".
olgakr Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 318
З нами з: 10 березня 2011, 18:15
Нагороди: 6
випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (2) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 421 раз.
Подякували: 342 раз.
Діти: дівчинка ,хлопчик і ще раз дівчинка,і ще раз хлопчик..,і ще раз дівчинка...

Re: Багатодітна сім"я де 3 -є і більше діточок

Повідомлення ІРЦЯ » 31 грудня 2014, 19:06

Marichka написав:Отець з Острова,який має 13 вроді дітей,казав,що з двома було важче,як з 10.
По собі бачу,що мені з двома ніби легкше,як з одним.Справа часу.Трошки підросли і вже двоє граються.


Я ще знаю , що в того священника, є такі діти які народились в один рік. Тобто одна дитинка в січні , а вже наступна- в грудні того ж року. Він сам таке розказував,ну і ще багато різних історій про іх життя. Було цікаво послухати
Золотое правило жизни: не переживай из-за того, чего ты не в силах изменить, прими ситуацию такой, какая она есть. Ведь мы не пытаемся изменить погоду, а просто одеваемся по погоде.
ІРЦЯ Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 317
З нами з: 10 червня 2013, 16:24
Нагороди: 1
за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 430 раз.
Подякували: 342 раз.
Діти: Два синочки 5р. і 1р.

Далі

Повернутись до Братики, сестрички...



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей