Глобальні оголошення!



Завдання з математики для розумних діток

Модератори: TaniaPicaSSo, mavpusya, Ulkanet

Завдання з математики для розумних діток

Повідомлення Nin4ik » 02 червня 2014, 12:14

От цього року мій старший син закінчив 4 клас у ТНВК №35. Закінчив з похвальним листом! Було всього 3 оцінки у 11 балів, решта 12. 11 було з музики, та "Я і Україна" з обох природознавства та Громадянська освіта. Звісно постало питання: "куди далі?". Всі, хто його знав мого сина, дружно-хором казали спробувати в українську гімназію, але для вступу потрібно було здати іспити: диктант з мови та письмовий екзамен з математики.

От цьогорічні завдання І-го туру з математики
Зображення Зображення

Мій розв"язував 3 варіант. 4 завдання розв"язав успішно, за що одержав 9 балів, на 5-те завдання залишалось 5 хв. Всього часу було 45 хв, з яких 10 вчитилька використала на роз"яснення. Диктант написав на 11 балів. Пройшов за результатами першого туру. Один з 33 діток, всього складало іспит в той день більше 170. Маємо чим пишатись.

Але я не впевнена що більше часу допомогло б йому розв"язати цю 5 задачу. У мене виникала думка розв"язати системою рівнянь з двома невідомими, так, вона так розв"язується, я перевіряла, але це ж задача для випускників 4 класу, які ще з таким не знайомі!!!

Цікаво чи зможе хтось з вас розв"язати 5 задачу кожного варіанту, принцип розв"язання у них однаковий. Як розв"язати теж знаю, але розповідати поки не буду.
Зображення

Зображення
Nin4ik Офлайн


Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 292
З нами з: 27 квітня 2011, 10:15
Нагороди: 2
за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 686 раз.
Подякували: 385 раз.
Діти: Валерій та Матвій

Re: завдання з математики для розумних діток

Повідомлення Ulkanet » 02 червня 2014, 12:41

я в шоці!!!! :scare: :scare: :scare:
я такі завдання писла коли в коледж поступала після 9 класу.
алгебра ж з 7 класу ніби була???
але кажуть що діти в першому класі тепер завдання на пропорції складають :scare:

школа свідомо прирікає дітей, які пришли в перший клас і не вміють добре читати, додавати, віднімати, а деколи і множити :scare: , на те що вони будуть невдахами і двієшниками. :dash: :dash: є такі батьки які не мають змоги додатково займатися з бітьми, або не хочуть - то в чому вина дітей??? я йшла в школо, я ніодної букви не знала. а тепер тре вміти читати і писати щоб в школу "поступити". на екзамені при поступлені в школу - діти виконують завдання на фонетичний розбір слова :scare: , вписати пропущені букви, написати своє імя (це як на мене саме легше завдання). Тай взагі що за фігня??? які екзамени для вступу в школу??? якийсь дурдом!!! :ireful:
колись в школу всі 11 класів примусово ходили, а тепер тре поступати в школу в 1 клас, а потім в 5 клас :dash: :dash:
а діти зовсім не мудріші від нас, а навпаки - тупіші і то капець, які тупі :dash: :dash: :dash:

а ще мене трафляє, що в дітей крадуть дитинвство і час спілкування з батьками. більшість працює цілий тиждень, а на вихідні нікуди і не підеш - бо тре цілий рік ходити в недільну школу (в деяких школах це субота+неділя :scare: ). Діти батьків бачать по 3 години в день. :scare:
Моя знайома не водила малого в недільну школу, так їй вже купу нервів виїли в школі - в яку вона хоче дати малого. :dash: а дитина буде відстаюча, бо він не знає всіх бук :sad: не то шо читати :sad: а насправді дуже хороший хлопчик :wink:
Від роботи дохнуть коні - ну а я безсмертний поні!!!!! :-))))))
Ulkanet Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2048
З нами з: 17 березня 2012, 02:10
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 3577 раз.
Подякували: 1979 раз.
Діти: Доця

Re: завдання з математики для розумних діток

Повідомлення taranjka » 02 червня 2014, 12:55

Уляна, шопоробиш, але теперішні діти таки швидше кумекають у всьому :pardon: в школу не прийняти не можуть, щось вміти - суто рекомендація, і це, як і в інших сефрах нашого життя просто треба знати
але назва теми - математика для розумних діток. ліцей - спеціалізований заклад і логічно, що знання математики мають бути не пересічні :pardon:
по темі - цікаві задачки. система рівнянь з двома невідомими - легко, але якшо того ще не вчили :crazy: думаю...
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів

Re: завдання з математики для розумних діток

Повідомлення Ольчик » 02 червня 2014, 13:01

Привіт. По задачках: для першого варіанту - раз 3 литівки і 4 конверти коштують 18 грн, то 6 листівок і 8 конвертів - вдвічі більше, тобто 36 грн. а 6 листівок і 5 конвертів - 27 грн. Різниця припадає на 3 конверти і складає 36-27=9. отже 1 конверт коштує 3 грн. далі 4*3=12, і 18-12=6,6/3=2 грн за листівку.
Принцип однаковий для усіх задачок №5
Зображення
Ольчик Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 140
З нами з: 23 лютого 2013, 20:28
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 205 раз.
Подякували: 134 раз.
Діти: Донечка

Re: завдання з математики для розумних діток

Повідомлення Ольчик » 02 червня 2014, 13:09

згідна з taranjka, що теперішні діти швидше кумекають. І заклад, я так розумію, орієнтується на те, щоб виділити діток, які скажімо так, креативніші, чи мислять по іншому. Задачки на логічне і нестандарте мислення, чим можуть похвалитися не всі. Хоча від багатьох мам діток 1-3 класу, чула про надважкі завдання. Бачте, наша освіта хоче впхати в дітей надто багато всього. Але ж і наші люди всі і поголовно прагнуть отримати вищу освіту, диплом найпрестижнішого вузу і т.д. Мені здається, що це швидкість прогресу, і за ним хтось встигає, а хтось ні. Якщо вимагаєть вміти писати і знати букви, то певно батькам варто постаратися і навчити цього дитину - можна ж в ігровій формі, можна зацікавити. Адже, здається мені, що неприємно буде дитинці, наприклад, одній серед всіх чогось не знати чи не вміти.
Хоча, зрештою, це особиста справа кожної сімї - як проводити дозвілля :wink:
Зображення
Ольчик Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 140
З нами з: 23 лютого 2013, 20:28
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 205 раз.
Подякували: 134 раз.
Діти: Донечка

Re: завдання з математики для розумних діток

Повідомлення Nin4ik » 02 червня 2014, 14:50

Ulkanet, раджу призадуматись над тим, щоб віддати дитину на рік пізніше. В нас один хлопчик у першому класі зовсім не хотів вчитись, він хотів гратись, вчитись він почав у другому класі! До речі закінчив 4 клас з похвальним листом!!! Гарний хлопчик, молодець, поступив у гімназію Гармонія (на базі Галицького коледжу)

А в Українській гімназії вони й справді хотіли відібрати тільки кращих дітей, щоб ще залишились місця на тих хто спроможний фінансувати поступлення неофіційно, це моя думка, гадаю вона дуже близька до реальності. В звичайну школу ми могли попасти без усіляких проблем. Навіть в гімназію Гармонія вступні іспити відбувались в присутності батьків і завдання були простіші, але й бажаючих там було на порядок менше!!!
| +
Зараз і справді стає складніша програма в початковій школі, мій ще йшов по простішій, коли не вимагалось читати в першому класі, вони цього вчились саме там. Але признаюсь чесно, моя дитина йшла в школу і читати не вміла!!! Так, букви він знав усі, але не читав! Зважаючи, що він народжений 20 листопада і на момент вступу у перший клас мав неповних 6 років, то в мене були сумніви чи його давати в школу, але вихователі, його поведінка в колективі та великий зріст мене перконали. Перший клас був складний, я була вагітна, і з загрозами, а потім малятко, але читати і писати ми навчились. Справжня праця була в 2 класі, оцінювання в нас було з 1 вересня і це було добре, було видно над чим треба працювати. Вже в четвертому класі я час-від-часу серйозно з ним займалась, але в основному вчився він сам. Лише в останні тижні я взялась за математику, мої завдання малого іноді вводили в ступор, але потрошки прийшло розуміння, дечого він ще так досі і не зрозумів, але я забігала вперед, щоб побачити рівень знань, щоб він знав більше ніж однолітки, я не знаю чи я дуже сильно хотіла, щоб він вступив, але сподівалась, що якщо всі контрольні з математики в нього одного з класу, або ще в двох на 12 балів, то таки він кращий і має вчитись більш посилено! Я знаю, що якщо б мене мої батьки так пресували як я малого, то я б вчилась найкраще, а так вчилась сама і просто добре, з предметів які подобались було краще, а в малому я наче себе бачу. І якщо йому вдається, то чому його не підштовхнути бути кращим? Моїх амбіцій вступу до гімназії не було, я завжди якось не до кінця вірила оцінкам в школі, завжди сумніваюсь, що моя дитина серед 25 учнів може бути найкраща, але іспит показав, що він таки найкращий!!! Стабільного рівня знань, елементарної логіки і візуалізації задачі виявилось достатньо!!! :dance:


Ольчик, за вашим методом виходить та ж система рівнянь. Як на мене задачу першого варіанту можна вирішити і методом підбору, там невеликі цифри, ними оперувати легко! А от з цукерками -печивом, та й автобуси тролейбуси вашому методу не піддаються, принайнмні в мене не виходило!

Спробуйте знайти ціну 1 кг печива +1 кг цукерок
Зображення

Зображення
Nin4ik Офлайн


Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 292
З нами з: 27 квітня 2011, 10:15
Нагороди: 2
за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 686 раз.
Подякували: 385 раз.
Діти: Валерій та Матвій

Re: завдання з математики для розумних діток

Повідомлення Sms » 02 червня 2014, 16:11

Нінчик, вітаю!!! Мій похресник буде вчитись з твоїм малим. Бо також поступив з першого разу:) :rose: На честь нього навіть тортик вчора пекла:) 5 задачку я сиділа вчора думала як розв'язати, якщо не рывнянням з 2 невыдомими цілий день :crazy: Брат з мене риготав:))))
Попався 3 варіант з цукерками і печивом. Я чесно, не знаю як :) А брат не колиться!:))) Посперичались на 100 грн, що я знайду метод рішення :))))
Зображення

ЕСЛИ У МЕНЯ ДРУГОЕ МНЕНИЕ, ЭТО НЕ ЗНАЧИТ, ЧТО Я ВАШ ВРАГ ИЛИ ИДИОТ... ЭТО ПРОСТО ЗНАЧИТ, ЧТО У МЕНЯ ДРУГОЕ МНЕНИЕ.... Эдвард Радзинский
Sms Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 1698
З нами з: 29 травня 2012, 15:41
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) гостренький язичок (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1201 раз.
Подякували: 1237 раз.
Діти: Найкраще мамине сонечко - Дарья:)

Re: завдання з математики для розумних діток

Повідомлення Sms » 02 червня 2014, 16:51

Nin4ik написав:А в Українській гімназії вони й справді хотіли відібрати тільки кращих дітей, щоб ще залишились місця на тих хто спроможний фінансувати поступлення неофіційно, це моя думка, гадаю вона дуже близька до реальності.


Саме так. Є знайомі, в яких малий з першого разу не потрапив. Подяка від батьків і дитина вступила з 2 туру :) Зараз 9 з алгебри і 10 з геометрії.
Зображення

ЕСЛИ У МЕНЯ ДРУГОЕ МНЕНИЕ, ЭТО НЕ ЗНАЧИТ, ЧТО Я ВАШ ВРАГ ИЛИ ИДИОТ... ЭТО ПРОСТО ЗНАЧИТ, ЧТО У МЕНЯ ДРУГОЕ МНЕНИЕ.... Эдвард Радзинский
Sms Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 1698
З нами з: 29 травня 2012, 15:41
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) гостренький язичок (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1201 раз.
Подякували: 1237 раз.
Діти: Найкраще мамине сонечко - Дарья:)

Re: завдання з математики для розумних діток

Повідомлення Ольчик » 02 червня 2014, 17:57

Про печиво і цукерки. За 10 кг ц. і 8 кг п. буде 247*2=494. А за 10 кг ц. і 15 кг п. 124*5=620 грн. Звідси 7 кг п. 620-494=126, 1 кг п = 18 грн. Потім 3*18=54, 124-54= 70, 70/2=35 грн за кг цукерок.
Про тролейбуи - то в одному завданні є 6 тролейбусів, а в другому 2, 2 множитеина 3 маєте 6. Метод діє, ви просто не розібралися до кінця. Згідна, що в третьому варіанті складніше на одну дію, бо треба шукати до якого спільного звести, в усіх інших одна з умов не змінюється.
А про великі цифри - так в прикладах бачу і 15 634 - оце великі цифри.
Може знаєте, є анекдот, як професор розвязував задачу і списав три дошки, а учень 3 класу розвязав на три дії. Це дуже близько до правди, коли вже знаєш шлях розвязку з двома невідомими, то іншого не шукаєш. Тому діти часто, менше знаючи від дорослих, можуть розвязати простіше. Це свого роду парадокс, з яким я особисто стикалася дуже часто. Зауважу, що математика завжди була одним з улюблених предметів :wink:
В моєї сестри син вчиться зараз в другому класі, їм вчителька часто дає такого роду задачки на логіку розвязувати, то він дуже любить, і легко йому даються. а багато діток в його класі навіть не пробують розвязувати. Кожній дитині своє.
Зображення
Ольчик Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 140
З нами з: 23 лютого 2013, 20:28
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 205 раз.
Подякували: 134 раз.
Діти: Донечка

Re: завдання з математики для розумних діток

Повідомлення Ольчик » 02 червня 2014, 17:59

Sms написав:
Nin4ik написав:А в Українській гімназії вони й справді хотіли відібрати тільки кращих дітей, щоб ще залишились місця на тих хто спроможний фінансувати поступлення неофіційно, це моя думка, гадаю вона дуже близька до реальності.


Саме так. Є знайомі, в яких малий з першого разу не потрапив. Подяка від батьків і дитина вступила з 2 туру :) Зараз 9 з алгебри і 10 з геометрії.


Такі речі в нашій державі, на жаль, не рідкість, а закономірність :sad: . Це вже в тему про хабарництво писати треба.
Зображення
Ольчик Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 140
З нами з: 23 лютого 2013, 20:28
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 205 раз.
Подякували: 134 раз.
Діти: Донечка

Далі

Повернутись до Школи



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Heise IT-Markt [Crawler] і 1 гість

cron