Глобальні оголошення!



Чи треба контролювати школяра?

Модератори: TaniaPicaSSo, mavpusya, Ulkanet

Чи треба контролювати школяра?

Повідомлення happymami » 08 жовтня 2011, 10:19

Я намагаюся вихрвувати в своєї школярки самостійність. Тому те, як вона збирає наплічник в школу не контрлюю. Зазвичай просто кажу: книжка з математики і два прилеглі зошити, Буквар і чотири зошити з граматики, клей, листочки, ножиці, тряпочку, тощо. Останнім часом не нагадую про пенал та щоденник. Але от днями мені вчителька повідомила. що Софія не здала чорновик з письма. Бо я не знала, яку кількість зошитів вона мала класти в рюкзак і сказала просто - всі зошити з письма. А вона чомусь подумала. шо той зошит вже здала. А може навіть і не згадала за нього. Раз вона пенал забула спакувати. раз - щоденник. Буває, що сведрик забуває в школі чи якісь книжки/зошити. В таке діло жостко контролюєте? Чи попускаєте? Я роблю зауваження постфактум, але не пресую за то. Це правильно? Чи треба з самого початку жортско за тим слідкувати, шоб дитина привчалася до шкільної дисципліни та самоконтролю?

Те ж саме стосується і вивчення уроків. Хочу привчати її вчитися самостійно, бо я не маю ні часу, ні бажання, ні терпіння сидіти дитині над головою, шоб вона писала акуратно. Але бачу такі три приклади:
1. Одна мама сидить вдома над головою хлопчику, коли він робить уроки. Відповідно різниця між карлючками, котрі пише вдома і між тим, що в школі - разюча. Хлопчик акуратний по характеру, але дуууже непосидючий і живий. Дуже переживає, коли букви виходять кривенькі. Перед тим, як писати в чистовик. ще може пів дня виводити їх в чорновику. Але от парадокс - в школі забуває про свої переживання за букви і пише косо криво аби живо. Переважно робить букви дуууже широкими. Шоб менше їх влізало в рядок. Різниця між писаниною вдома і в школі - разюча
2. Інша ж мама навіть не зауважує, коли дитина робить уроки. Хлопчик - як всі. В міру хлопчисько, в міру акуратний. Різниці між писаниною в школі чи вдома - нема
3. Я над малою не сижу. Час від часу лише контролюю, якшо важкі букви, показую, як правильніше. Але вона в мене дитина настрою. В школі однозначно пише так, аби чимшвидше. То ше з садочка так в неї. Коли ми купували розвиваючі зошити зі всякими там паличками, чи закарлючками, то він був списаний за один вечір. Абияк, но зато списаний. Вдома ж я можу з кухні крикунти - "Не спіши! Старайся!" і цього достатньо, шоб вона писала трішки старанніше. хоча спішить всеодно. Різниця між гнаписаним вдома і в школі - незначна, але є. По характеру вона в мене неуважна, часто відволікається гу і абсолютно неакуратна
Питання: то чи варто тратити час, аби сидіти над дитиною вже з першого класу, шоб потім в школі дитина всеодно писала по своєму - швидко та неакуратно? Чи писати вдома більше, ніж задають в школі? Чи позначиться оте сидіння над дитиною на майбутньому навчанні? Чи не звикне дитина до того, що мамі постійно треба буде вчитися разом з чадом? Давати більше свободи?
Навчу комп'ютерної графіки. З сертифікатом чи приватно
ЗображенняЗображення
Ми можемо стримати біль, злість, сльози, любов... але стримати сміх - неможливо)))
happymami Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 4945
З нами з: 15 листопада 2009, 08:56
Звідки: З дому)))
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) за тривале грудне вигодовуванн (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2500 раз.
Подякували: 5212 раз.
Діти: Хлопчик-дівчинка)))

Re: Чи треба контролювати школяра?

Повідомлення krapk@ » 08 жовтня 2011, 11:32

чо має звикнути? Треба не робити замість неї а робити з нею, і то лиш на початках, щоб дитина зрозуміла як все-таки правильно. А підказати-підгадати, то мабуть конче треба в любому віці. Якщо пустити на самотьок, то може не бажане вийти. Організаційні моменти длял такої маленької дитини, мусяться контролюватися мамою. А от щодо вчитичи -не вчити уроки, тут я більше противник мами-насєдки, бо можна відбити охоту до того навчання.
Зображення
И дай вам Бог того вдвойне,чего желаете вы мне.

Может, у кого-то жизнь и как зебра: полоса черная, полоса белая.А у меня как радуга и сейчас мне фиолетово
krapk@ Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 2323
З нами з: 17 листопада 2009, 23:30
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1369 раз.
Подякували: 1663 раз.
Діти: В нас вдома Юрський період- всіма заправляє синочок Юрчик

Re: Чи треба контролювати школяра?

Повідомлення Marta » 09 жовтня 2011, 00:24

Я вважаю, що може то заїжджена вже відповідь- у всьому має бути золота середина. Звичайно, дитині, як вона не знає, чи неправильно робить- треба підказати, але, з другого боку- і не контролювати жорстко, а тим більше не робити домашнє завдання ЗА дитину. Показати раз, залишити, потім прийти- перевірити, показати ще раз. В кінці можна перевірити.
Рюкзак так само- можна разом з дитиною подумати- а що ж нам треба на завтра покласти?..Або вивішати список необхідних речей, таких, як пенал, щоденник, т.д., можна розклад на видному місці....Хай сама складає, але перепитати можна, чи все поклала.
І цікавитись навчанням треба обов"язково, особливо спочатку, бо буде тяп-ляп і як- небудь, і половина забутого, а домашнє завдання- це робота. А роботу треба вчитись виконувати якісно. На майбутнє.
Marta Офлайн


 

Re: Чи треба контролювати школяра?

Повідомлення Nymydora » 09 жовтня 2011, 00:30

Мені здається, що перший клас має бути під контролем. Без фанатизму, звичайно, але рюкзак мама повинна складати з дитиною - малі вони ще, щоб про все пам'ятати. Тут дорослий часом забути може і ключі, і гроші, а що вже про дитину казати. Так що не складати за неї, але і не пускати на самотьок. Ввечері разом стали, склали - і наступного дня всі спокійні. А от щодо уроків - думаю, що перший рік варто-таки посидіти з дитиною (не над дитиною!), помогти, нагадати, похвалити, поправити, якщо що. Навіть якщо в школі дитина пише не так старанно, то гарне писання вдома все-одно дає якийсь результат. Ну і мале бачить, що мамі не все-одно, мама переймається і завжди допоможе.
Зображення
Зображення
Мрії збуваються
Nymydora Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 3167
З нами з: 09 квітня 2010, 20:53
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 6
Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2120 раз.
Подякували: 3049 раз.
Діти: Троє

Re: Чи треба контролювати школяра?

Повідомлення mari » 09 жовтня 2011, 00:34

krapk@ написав:чо має звикнути? Треба не робити замість неї а робити з нею, і то лиш на початках, щоб дитина зрозуміла як все-таки правильно. А підказати-підгадати, то мабуть конче треба в любому віці.



Згідна.школа сьогодні надто важка, щоб вимагати від дитини відразу в 6 років самостійності.

Сьогодні день охорони псих.здоров"я, то я нещодавно прочитала чудову книгу "діти- тирани". Вони виростають через те, що не мають дитинства. Якраз завеликі покладені на дитину обов"язки сприяють цьому. АЛЕ ЦЕ ЗАЛЕЖИТЬ ВСЕ ТАКИ ВІД ДИТИНИ! Хто зна, я ж не знаю, можливо якраз твоя зараз і вже готова до такої самостійності. Дивись в динаміці.
Якщо говорити між нами,То все починається з мами.І казочка перша у світі,І сонячна подорож в літо. Найперші легенькі сніжинки. І сяюче диво - ялинка.Від мами - і літери,Й слово,І зроблена разом обнова.Якщо говорити між нами,То все починається з мами.
mari Офлайн

Аватар користувача
Психотерапевт
 
Повідомлень: 6650
З нами з: 13 листопада 2009, 16:55
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 2
Мамуся-творець (1) жіночі посиденьки (1)
Дякував (ла): 3738 раз.
Подякували: 6894 раз.
Діти: 18 річна донька-студентка Анна Марія

Re: Чи треба контролювати школяра?

Повідомлення Liljondr » 09 жовтня 2011, 10:09

маю наочний приклад -
над старшою сестрою сиділи (не весь час але перевіряли домашні уроки), над братом - ні (він і так розумничка - справиться, уроки перевіряли але не так жостко як сестрі)
результат - сестра закінчила добре школу, університет, має хорошу роботу
- брат закінчив школу посередньо, універсиет закинув, робота бажає кращого

звичайно все не лише від батьків залежить - діти різні з різними розумовими даними, одні посидючі і працьовиті , інші крутьверті і ліняться
але з самого початку пустити дитину на самоконтроль в школі - це перший напрямок до того що дитина не буде зацікавленна в навчанні.
адже бачить що батькам все одно, а для чого їй ще не розуміє.
думаю батьки обовязково мають бути активно присутні біля дітей під час навчання. Щоб можна було і вчасно підказати, пояснити, зацікавити дитину до предмету.

а те що хлопчик пише в школі так а вдома так - це лиш початок. набє руку , дякуючи мамі, і буде в школі гарно писати. лиш би мама не здала позиції.
:гуд:
Мудра жінка будує свій дім, а безумна своєю рукою руйнує його.
(Пр.14:1)
Кожна праця приносить достаток, але праця уст в недостаток веде.
(Пр.14:23)
Liljondr Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 970
З нами з: 04 лютого 2011, 21:15
Нагороди: 5
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 1557 раз.
Подякували: 1300 раз.
Діти: Дівчинка Росаночка і синочок Якимчик

Re: Чи треба контролювати школяра?

Повідомлення happymami » 21 жовтня 2011, 10:36

Ну от. Нарешті можу поділитися своїм досвідом в цій справі. Нині прийняла рішення таки контролювати дитину жорсткіше. спонукали до цього два приклади.

Перший - вчора у нас було свято осені в молодшій школі, і всі класи 1-4 приносили на виставку вироби з природніх матеріалів. було дуже цікаво і гарно. Так от. Я викладала виставку нашого класу. Підходить до мене Софійкина однокласниця і каже мені - а я забула вдома свій виріб. Мені було трохи обідно, бо ж дитина мабуть старалася, хотіла, шоб її роботу показали... Але вина в цьому - лише батьків. Дитина ще сама не може такого пам'ятати і знати - коли і шо і куди нести. Тому я подумала - а моя Софія така ж сама, як та дівчинка. Чого я від неї вимагаю такої уважності, ніби вона вже цьотка? І попустилася. Тепер ми разом і наплічник складаємо і я перепитую, чи вона взяла шо тре. І можу вечором непомітно покласти пачку пластиліну, який вона забула. І наголосити, шо я тобі поклала - не забудь витягнути.
Бо мала колись історію, коли дві пари перевзуття лежали в рюкзаку але в першій кишені, а мала сиділа не перевзута, бо навіть не знала, шо там є перевзуття, а подивитися не здогадалася.

Другий приклад. Дітям вже почали ставити оцінки - усміхнені або сумні сонечка коло завдань. А також - наклейки на англійській мові за гарно виконане завдання. так от. У знайомих хлопчиків - всі сонечка усміхнені. В Софії - всі сумні. Мені від того теж сумно. І я вчора прийняла рішення її стимулювати не лише своєю присутністю за її спиною при виконанні завдань (бо це й так малоефективно, хіба коли я трима. її руку своєю рукою), а й шоколадками "Кіндер" які вона люить, але отримує дуже рідко. Ми домовилися - за кожне усміхнене сонце - кіндер додаю. За кожне сумне - віднімаю. Вона погодилася.

Про подальший досвід та екперименти з контролем розкажу згодом, коли будуть якісь зміни чи результати)))
Навчу комп'ютерної графіки. З сертифікатом чи приватно
ЗображенняЗображення
Ми можемо стримати біль, злість, сльози, любов... але стримати сміх - неможливо)))
happymami Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 4945
З нами з: 15 листопада 2009, 08:56
Звідки: З дому)))
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) за тривале грудне вигодовуванн (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2500 раз.
Подякували: 5212 раз.
Діти: Хлопчик-дівчинка)))

Re: Чи треба контролювати школяра?

Повідомлення Перлинка » 21 жовтня 2011, 14:47

happymami

а як відняти кіндер?
«Спасай взятых на смерть, и неужели откажешься от обреченных на убиение? Скажешь ли: "вот, мы не знали этого"? А Испытующий сердца разве не знает? Наблюдающий над душею твоею знает это, и воздаст человеку по делам его». (Притч.24:11-12)
Перлинка Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 5093
З нами з: 26 вересня 2010, 17:34
Нагороди: 3
гостренький язичок (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 3766 раз.
Подякували: 4017 раз.

Re: Чи треба контролювати школяра?

Повідомлення happymami » 21 жовтня 2011, 15:14

Перлинка написав:happymami

а як відняти кіндер?

:grin: :grin: :grin: ну не тоді коли вона його з'їсть :grin: :grin: :grin:
Ну типу робимо просту математику. Я купую пачку, чи дві тих чоколяд. Кладу в місце, де в нас лежать солодощі. Мала приходить зі школи, я перевіряю зошит. Рахуємо. Два сонечка усміхнених? Значить два кіндера. А одне сумне? Значить забираємо один кіндер і лишається один на с'єдєніє :grin: :grin: :grin:
Покишо то лише теорія. Практикуватися будем після канікул :?
Навчу комп'ютерної графіки. З сертифікатом чи приватно
ЗображенняЗображення
Ми можемо стримати біль, злість, сльози, любов... але стримати сміх - неможливо)))
happymami Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 4945
З нами з: 15 листопада 2009, 08:56
Звідки: З дому)))
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) за тривале грудне вигодовуванн (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2500 раз.
Подякували: 5212 раз.
Діти: Хлопчик-дівчинка)))

Re: Чи треба контролювати школяра?

Повідомлення Перлинка » 21 жовтня 2011, 16:05

тепер я знаю чого я такий тиран,бо зі мною ніхто уроків не робив
«Спасай взятых на смерть, и неужели откажешься от обреченных на убиение? Скажешь ли: "вот, мы не знали этого"? А Испытующий сердца разве не знает? Наблюдающий над душею твоею знает это, и воздаст человеку по делам его». (Притч.24:11-12)
Перлинка Офлайн


Я тут живу
 
Повідомлень: 5093
З нами з: 26 вересня 2010, 17:34
Нагороди: 3
гостренький язичок (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 3766 раз.
Подякували: 4017 раз.

Далі

Повернутись до Школи



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей

cron