Глобальні оголошення!



Домашня школа

Модератори: TaniaPicaSSo, mavpusya, Ulkanet

Re: Домашня школа

Повідомлення Natalinda » 11 вересня 2012, 23:37

мдя.... я вот подумала про те що моя дитина зацікавиться точними науками...........мама дарагая...........
але з іншого боку як зацікавити дитину тою з математикою, коли сама мама її ненавидить всіма фібрами душі((((((((((

домашній садок - так
домашня школа - неуявляю
ще нехай молодша школа, але от середня, старша..... так, багато непотребу, але все одно треба ж здати оте все програмне...

і ще напевно варто мати багато знайомих які обрали для своїх дітей таку ж освіту, бо сумніваюся що однолітки, які навчаються у звичайних школах адекватно реагуватимуть на те що якась дитина в школу не ходить, а вчиться вдома
чомусь думаю що максимум в підлітковому віці діти точно відчують дискомфорт від такої домашньої школи
"люди ніколи й нікому не встигають ані подякувати за добро, ані відплатити за свої образи. Нікому. Навіть собі. І майже ніколи не є напваки"
М.Матіос
Natalinda Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 10980
З нами з: 26 листопада 2009, 17:16
Звідки: Звідси)))
Нагороди: 6
Серце форуму (1) Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 14728 раз.
Подякували: 7324 раз.
Діти: Хлопчик Юрчик

Re: Домашня школа

Повідомлення smailik_m » 12 вересня 2012, 08:44

Може я пофігістка, але я якось собі простіше уявляю цей процес... Мені здається, що найголовніше це привити любов до читання і постійно чимось зацікавлювати дитину, а це можна робити будь-де...Навіть на сплаві, запитати хто швидше припливе: хлопець на каяку чи катамаран? чому? а якщо до каяка причепити каное? чому каяк легко перевернути, а катамаран ні? і, як показує досвід, ці питання навіть задавати не треба їх діти самі питають. Ярік, питав мого чоловіка(на рафті) що буде коли гребці з однієї сторони перестануть гребти...От вам і фізика...А теорію почитати і знайти відповіді на питання можна і зараз, з допомогою інтернету, практично усюди. і навіть не важливо щоб діти запамятовували ті формули, головне щоб розуміли суть і знали де шукати (думаю, маю право так казати, оскільки сама закінчила колись фіз.мат.факультет)
Ніхто тобі не друг. Ніхто тобі не ворог. Кожна людина тобі вчитель.
smailik_m Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 533
З нами з: 17 вересня 2011, 16:23
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) жіночі посиденьки (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 497 раз.
Подякували: 418 раз.
Діти: два синочки-колобочки

Re: Домашня школа

Повідомлення гра з вогнем » 12 вересня 2012, 17:09

Мені подобається ідея домашньої освіти. Але чим страшою стає моя дитина тим чіткіше я усвідомлюю, що домашня освіта не для мене і не для неї.

Ксенія дала посилання на статтю. у якій особисто для мене ключовою фразою стало: "я за день заробляю стільки, що можу оплатити роботу няньки за рік"
Дійсно домашня освіта задоволення не з дешевих. Я не заробляю на няньку взагалі. Але це зараз мої дитині потрібна нянька. А потім будуть потрібні репетитори, гувернери, вчителі. Гуртки і секції теж не безкоштовні, особливо, якщо йдеться про досягнення успіху в танцях чи малюванні.
Завжди, у всіх поколіннях така індивідуальна освіта була якісною.

Але як на мене всі ці репититори та приватні вчителі нівелюють суть домашньої освіти.

Домашню освіту я розуміла як: мама, тато, певна кількість поціновувачів, збираються і самі вчать свою дитину певних знань. Контролюють процес як подачі так і змісту матеріалу. Це все гарно звучить і дуже захоплює, але на жаль буде в рази менш результативне ніж шкільна чи "індивідуальна освіта", якщо батьки орієнтуються на престижні ВНЗ і вищу (суспільноприйнятну) стартову позицію для дитини.
Саме таку освіту описали (на мій погляд) Даша і Смайлік.
Також на мій погляд, все описане - це передача досвіду, а не повноцінна освіта у загально прийнятному значенні.

Тому я б розрізняла дом освіту як індивідуальні заняття по кожному предмету з вчителями і домашню освіту як взаємодію дітей і батьків, передачу досвіду.

Інший важливий для мене аспект - це соціалізація.
Ви скажете, що соціалізація успішно відбудеться на гуртках і сплавах. Я ж менш категорична у цьому питанні.
Дитині потрібне розмаїття. Спілкування не лише за інтересами. Дитині потрібно дізнаватися що є різні стилі, напрямки, а не лише малювання чи екопоселення.
Це щось на кшталт того, що показують у фільмах про мормонів. Коли ті йдуть у певному віці у відрив. Я вважаю, що соціалізація повинна відбуватися плавно, а не стресово. Мені не хочеться, щоб дитина у 18 років вперше побачила справжній оточуючий світ, в якому нема гувернерів, вчителів, і купа людей не цікавляться сплавами. Я хочу, щоб вона знала, що оточення буває різним і я б хотіла якщо не контролювати то хоча б бачити і можливо корегувати те, як виробляється ставлення і світосприйняття дитини.
Цей момент у статті, яку подала Ксенія відображений дуже дивно, автор каже: "мене не колише, що буде з дитиною після 18, я несу відповідальність за неї лише до цього віку"
На мій погляд мама в такому випадку самоусувається, домашня освіта є її потребою і навіть прихоттю, я не бачу в такій позиції піклування про дитину у загальному значенні, не бачу піклування про соціалізацію дитини.
Знову ж таки повертаючись до стартових можливостей. Соціалізація є плюсом, дом освіта з обмеженими можливостями соціалізації - мінус.

Є ще багато різних аспектів, як позитивних так і негативних.
Наразі я прийняла для себе таку позицію: дитина ходить в школу і займається дома з мамою. Можливо з часом одних або інших занять стане більше.

Хто дочитав той отримує конфетку Зображення
гра з вогнем Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 6099
З нами з: 23 листопада 2009, 17:43
Нагороди: 3
Мамуся-творець (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 3057 раз.
Подякували: 4232 раз.

Re: Домашня школа

Повідомлення taranjka » 12 вересня 2012, 18:11

ага, в статті що дала Ксеня мама взагалі нєрєдєлах, вона лише наймає потрібних людей. а з того, що вона написала скільки часу в неї йде на самоосвіту, в мене склалося враження що з дітьми часу в неї не багато :confused:
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів

Re: Домашня школа

Повідомлення smailik_m » 12 вересня 2012, 20:06

Гра з вогнем, я дочитала, хрумаю конфетку))) От ти пишеш про соціалізацію, коли я вперше дізналась про дом. освіту в мене зразу ж появилась ця думка, але чим більше я про це думаю і спостерігаю тим меншою ця проблема мені тепер видається...Достатньо почати з того, що дитина всеодно змушена буде в більшій чи меншій мірі відвідувати школу, у нас, на відміну навіть від тієї ж Росії, дом. освіта як така офіційно не визнається, тобто вчитись прийдеться екстерном (домовлятись з вчителями коли приходити і що здавати, або ще якось, це залежить від школи). Дуже багато дітей (знаю особисто), особливо з "крутих шкіл" ітак досить відірвані від реально світу, їх возять і забирають в школу або батьки або няньки, а в школі вони спілкуються з дітьми тільки з одного соц.кругу, і як правило з іншими однолітками майже не спілкуються бо немають де. Ще я собі в голові все не устаканила, але вже не дуже парюся...Стосовно того що дом. освіта дорожча, тут не погоджуся...Після того як розпитала мам які витрати у них на школи (причому репетиторів всеодно приходиться наймати).
Прийшли мої хлопці, потім ще допишу...
Ніхто тобі не друг. Ніхто тобі не ворог. Кожна людина тобі вчитель.
smailik_m Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 533
З нами з: 17 вересня 2011, 16:23
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) жіночі посиденьки (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 497 раз.
Подякували: 418 раз.
Діти: два синочки-колобочки

Re: Домашня школа

Повідомлення Сяна » 12 вересня 2012, 20:15

все-таки для мене основним завданням батьків залишається зацікавити дитину до здобуття знань (шоб не для оцінки вчитися) і навчити вчитися!!! і не важливо в цьому плані, яка освіта - домашня чи шкільна
Щасливий той, хто щасливий у себе вдома.
Толстой Л. М.
Сяна Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1479
З нами з: 12 березня 2012, 21:04
Звідки: Тернопіль)
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 1072 раз.
Подякували: 1277 раз.
Діти: донечка

Re: Домашня школа

Повідомлення Tajga » 13 вересня 2012, 00:55

ех, гарно на словах. Але нині шкільна освіта не переймається стимулюванням здобуття знань. тут аби в програму, роздуту до неможливого, втиснутись. Загалом система освіти в нас потребує докорінних змін, але її тільки й роблять, що латають, ставлять новомодні заплатки на стару совєтську торбу. (((
Думати не боляче. Вірити не страшно. :)

Бережи, Господи, мою родину, щоб єдність і злагода панували в ній.
Tajga Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 1775
З нами з: 13 грудня 2010, 16:37
Звідки: селище мирного атома :)
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1) слінгомама (1)
Дякував (ла): 2646 раз.
Подякували: 3280 раз.
Діти: Давид 19.10.2007
Тереза 7.8.2009
Лев 16.11.2011
Маргарита 8.11.13

Re: Домашня школа

Повідомлення natalina » 11 вересня 2013, 08:15

Цікаво, то хтось з учасників форуму організував домашнє навчання?
natalina Офлайн


Тільки роззираюся
 
Повідомлень: 25
З нами з: 08 вересня 2013, 14:47
Дякував (ла): 21 раз.
Подякували: 20 раз.
Діти: 1

Re: Домашня школа

Повідомлення taranjka » 19 травня 2014, 12:09

хтось вивчає це питання зараз? планує не давати дитьо в школу? цікавились як в Тернополі з переведенням на індивідуальне?
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів

Re: Домашня школа

Повідомлення westa » 19 травня 2014, 22:39

Не знаю ,як зараз , але в свій час я в 11 класі була на індивідуальному. Запропонували мені офіційно перевестися вчителі , бо дуже багато пропускала. Я брала завдання , приходила , коли получалося і писала контрольні , твори , і все решта. Вистачало неділі після обіду , щоб вивчити тижневу програму. Хоча часом ходила і рідше , ніж раз на тиждень. Школу закінчила на 4-5 .


Попереджуючи запитання : в школу не ходила ,бо була велика господарка , мама хворіла , брат малий , а тато за кордоном.
Зображення



Все завжди закінчується добре! Якщо все закінчилося погано, значить це ще не кінець !
westa Офлайн

Аватар користувача
Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 370
З нами з: 08 квітня 2012, 16:15
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) Успішне грудне вигодовування (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 520 раз.
Подякували: 418 раз.
Діти: синочок Богданчик

Поперед.

Повернутись до Школи



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron