Глобальні оголошення!



Фінська система освіти

Модератори: TaniaPicaSSo, mavpusya, Ulkanet

Фінська система освіти

Повідомлення Радмила » 11 жовтня 2016, 09:48

Вчора почався цикл передач на СТБ в новинах про фінську систему освіти. Показували садочок. Дуже відрізняється від наших садків. Більше схоже на елітний приватний. Цікаві критеріі оцінування. І я нарахувала 6 дітей в групі.
Вихователька з ними в ліс ходила. Заняття спрямовані на практичне життя.
Сьогодні буде продовження - про школу.
Зображення
Зображення
Щастя є
Радмила Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1144
З нами з: 29 листопада 2009, 15:06
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 1321 раз.
Подякували: 1747 раз.
Діти: Старша донечка Менша донечка

Re: Фінська система освіти

Повідомлення Русік » 11 жовтня 2016, 10:23

Я теж вчора дивилась. Сподобалось, що дозволено все брати і всюди гратись, але створені умови для безпечного перебування дітей. Вразило, що дітки самі накладали їсти і їли вилкою і ножем.
Не пам"ятаю, щоб показували спальню. Напевно, в них немає такої примусівки спати, як в нас
Дорогу осилит идущий!
Русік Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 966
З нами з: 23 лютого 2010, 17:37
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (2)
Дякував (ла): 896 раз.
Подякували: 1209 раз.
Діти: Козаки Микола та Сашко + козачка Катерина

Re: Фінська система освіти

Повідомлення taranjka » 11 жовтня 2016, 11:02

Русік колись читала одної мами, то її діти в садку спали. там є матраци в окремій кімнаті, хто хоче коли хоче йде собі полежати чи спати. або просто на підлозі де гралися :) але сонного часу, як в нас, такого не має
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів

Re: Фінська система освіти

Повідомлення taranjka » 11 жовтня 2016, 11:09

ще що мене вразило і ту маму спочатку теж. це питання до хворіння дітей. соплі\кашлі - не протипоказання, щоб не ходити. навіть з температурою норм - збили і ведуть. якщо ГРВІ, то може день ну два вдома побути, далі в садок. з вітрянкою то теж щось до тижня вдома були
шкода не можу знайти той пост в ФБ
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів

Re: Фінська система освіти

Повідомлення Русік » 11 жовтня 2016, 11:11

точно, вчора в сюжеті теж було сказано, що соплі/кашлі - не привід не йти в садочок
Дорогу осилит идущий!
Русік Офлайн

Аватар користувача
Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 966
З нами з: 23 лютого 2010, 17:37
Звідки: Тернопіль
Нагороди: 4
Мамуся-творець (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (2)
Дякував (ла): 896 раз.
Подякували: 1209 раз.
Діти: Козаки Микола та Сашко + козачка Катерина

Re: Фінська система освіти

Повідомлення Радмила » 12 жовтня 2016, 11:03

Дуже скупий сюжет. Нічого нормально не показали. Як вчаться писати, математики. Батьки завели в розважальний центр наук, так це батьки, а не уроки в школі. Не зрозумілий урок, керування емоціями з клоунами, нагадав, як до нас в школу час від часу приходять з виставами. Останій раз вчили таким чином правила дорожнього руху.
Якби в цей час прийшла зйомочна група, то теж можна було б говорити, що в українській школі своєрідна система навчання через вистави.

Шкода, хотілось би реально більше взнати. Колись читала кілька статей про фінську освіту. Цікаво було б почути коментар від тих, в кого діти реально там вчаться.
До речі в одній із статтей, то було написано, що фінська освіта за базову взяла радянську, тільки переіначила трохи під свій темперамет.

З усього сюжету, сподобались слова, що вони дітей вчать так, щоб вони могли вижити навіть якщо людство повернеться в кам'яний вік.
Думаю, що уроки виживання в природніх умовах, цілком могли б поєднатися з уроками природознавства і в нас.
Зображення
Зображення
Щастя є
Радмила Офлайн


Почуваюся, як вдома
 
Повідомлень: 1144
З нами з: 29 листопада 2009, 15:06
Нагороди: 3
випускниця школи материнства (1) гостренький язичок (1) за тривале грудне вигодовуванн (1)
Дякував (ла): 1321 раз.
Подякували: 1747 раз.
Діти: Старша донечка Менша донечка

Re: Фінська система освіти

Повідомлення flower » 14 червня 2017, 21:18

taranjka написав:
flower написав:У нас в школі вже з цього року буде нова система освіти запроваджена, фінська. А в наступному році вона буде впровадженна у всіх школах.

можеш трохи більше розказати, що це таке? Ще не чула ніде такої інформації

А виявляється у нас і тема така є)
З того що нам розповіли, то у 2018 році у всіх школах впроваджується нова система освіти, розрахована на 12 років. Базується вона на основі фінської. І цього року вже 100 шкіл по Україні будуть теж по ній вчитися. В Тернопільській обл. лише 2 школи Збаразька 1 школа і ще одна десь в Козівському районі. Планують спостерігати за процесом, щомісяця приїзджатиме куратор до вчителів аби взнавати чи є якісь труднощі, недоліки і т.д. Щоб внести корективи, виправити недоліки, коли вже всі школи перейдуть на нову освіту.
Всі вчителі їдуть на курси. Вчитель буде не один на клас, а буде мати помічника. Ну і куратора з яким буде радитись.
Як буде у старшій школі я не знаю, а от у молодшій навчання буде виглядати більше у формі гри. Не буде класичних уроків математика, читання і т.д Буде братися тема якась, наприклад Ліс. І в той день діти будуть вивчати про ліс, читати про ліс і рахувати дерева наприклад. Буде багато завдань групових, аби всі діти були задіяні. Кажуть, що буде лиш один зошит друкований. І будуть роздавати ксерокси, як от Гра писала за США. Іноземних мов не буде ні в 1му ні в 2му класа і оцінювання теж. На перервах вчитель водитиме дітей на двір. Домашніх завдань не буде, або якісь невеличкі на 15 хв, а не так що дитина прийшла і ще пів дня над книжками.
Класи мають повністю укомплектовуватись по іншому. Мобільні парти на одного, поставленні вкруг, телевізори і інтерактивні дошки, проектори. Чи закупить держава все це, поки ніхто не знає, але виділені мільярди. В ідеалі в тих класах мають бути крісла-мішки чи диванчики і фітнесболи, але де це помістити в наших класах я не уявляю.
Моя Вероніка попала під експеримент свого роду. Я не проти впринципі, якщо воно буде справді так гарно, як розказують. Навчання має стати цікавим.
Зображення
Зображення
flower Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 4364
З нами з: 25 січня 2011, 20:54
Нагороди: 6
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2899 раз.
Подякували: 2983 раз.
Діти: Веронічка- 20.06.2011
Матвій- 2.09.2015

Re: Фінська система освіти

Повідомлення flower » 14 червня 2017, 21:31

Прихований текст. Щоб його побачити, Вам необхідно зареєструватися!
тут чітко описані принципи
Зображення
Зображення
flower Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 4364
З нами з: 25 січня 2011, 20:54
Нагороди: 6
випускниця школи материнства (1) за тривале грудне вигодовуванн (1) за дитя форуму (2) слінгомама (1) Чемпіон (1)
Дякував (ла): 2899 раз.
Подякували: 2983 раз.
Діти: Веронічка- 20.06.2011
Матвій- 2.09.2015

Re: Фінська система освіти

Повідомлення кcuxa » 14 червня 2017, 21:55

Мені подобається рівність батьків і вчителів. А також, що вчителі працюють за високу зарплату. Не знаю чи в нас це приживеться де вчителі крім зарплати беруть ще і подарунки від батьків (не всіх школах звичайно).
кcuxa Офлайн


Впевнено спілкуюся
 
Повідомлень: 472
З нами з: 18 лютого 2016, 01:37
Дякував (ла): 122 раз.
Подякували: 184 раз.
Діти: 2

Re: Фінська система освіти

Повідомлення taranjka » 14 червня 2017, 23:20

про виділені мільярди - чесно не вірю, на цей рік фінансування не сильно збільшили, що зроблять в наступному бюджеті - хз. але в нас не правильне уявлення про фінську освіту - не всі школи там як з картинки - є багато стареньких без наворочених штук, особливо в менших містечках, десь недавно бачила пост про це.
щодо зарплат, то як мені сьогодні розказала одна вчительки - в них вони зараз нормальні (порівняно звісно), вона має трохи стажу, керівництво, ще якісь надбавки - то близько 8 тисяч виходить. В їх школі є такі, що й 10 мають. Молодші без досвіду значно менше. Але нова ЗП нікого від подарунків не спонукає відмовитися :wink:
Зображення
я завжди той, ким я собі здаюся - а моє уявлення про себе постійно змінюється А.Жід
не кажіть мені шо робити, і я не скажу куди вам іти)))
taranjka Офлайн

Аватар користувача
Я тут живу
 
Повідомлень: 5407
З нами з: 22 липня 2010, 22:11
Нагороди: 6
Мамуся-творець (1) акула пера (1) Успішне грудне вигодовування (1) багата мамуся (1) за дитя форуму (1)
Дякував (ла): 1739 раз.
Подякували: 5566 раз.
Діти: трійко чудів

Далі

Повернутись до Школярі (від 6 до 17)



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей